Atrederm - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-11, 21:46   #1261
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
effa_j , retinoidy trzeciej generacji , są opcją na lato . Nie uwrażliwiają na słońce , ale filtr musi być .Differin jest łagodniejszy od Zoraku .Na pryszczach się nie znam , więc nawet nie pamiętam jak działają na nie .
Na punkcie przebarwień mam kota , więc te informacje , zawsze mi wchodzą do głowy . Po Differin , ktoś widział już po dwóch tygodniach różnice w przebarwieniach , przy codziennym stosowaniu , natomiast Zorak , to niewiele osób jest wstanie nakładać codziennie , tak jest mocny , czyli podrażnia , i bardzo mocno łuszczy się skóra . Oczywiście każda skóra może inaczej zareagować , po prostu warto znać inne możliwości i wybrać , to co nam odpowiada
teraz przez 2 m-ce chce uzywac atre chce sie troche pozluszczac ale jak wyjade na wakacje to nie chce rezygnowac z retinoidow wiec mysle coby sie przerzucic na differin + filtry oczywiscie i chyba az tak bardzo jak przy atre chowac przed sloncem sie nie bede musiala co??? w planach mam wyjazd na lodki. Wiadomo ze filtr okulary i czapeczka ale czy stosowanie differinu bedziebezpiczne???
effa_j jest offline  
Stary 2009-05-11, 22:14   #1262
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
teraz przez 2 m-ce chce uzywac atre chce sie troche pozluszczac ale jak wyjade na wakacje to nie chce rezygnowac z retinoidow wiec mysle coby sie przerzucic na differin + filtry oczywiscie i chyba az tak bardzo jak przy atre chowac przed sloncem sie nie bede musiala co??? w planach mam wyjazd na lodki. Wiadomo ze filtr okulary i czapeczka ale czy stosowanie differinu bedziebezpiczne???
tak piszą , ale ja nie używałam. Ty się przerzuć na defferin , nie w dniu wyjazdu , tylko z miesiąc w cześniej . Jak chcesz mocnego łuszczenia to zamiast atre , używaj zorak
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-05-11, 22:25   #1263
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

wiem wiem nie chce sobie zrobic kuku na wlasne zyczenie, mysle ze na okres wakacji differin i migdalec bede stosowac zeby nie zaprzepascic calego wysilku wlozonego w walce o piekna buzke, choc daleko jej jeszcze do idealu
effa_j jest offline  
Stary 2009-05-12, 09:02   #1264
koko19891
Raczkowanie

o tym differinie jakiś super opini to nie ma jak czytałem tak 50 na 50 Zorak już jest lepszy , ale atrederm jeśli chodzi o efekty to najlepiej sie naczytałem
Stary 2009-05-22, 00:12   #1265
ona333
Przyczajenie

Hej dziewczyny a czy wiecie czy atrederm mozna stosowac non stop kilka albo nawet kilkanascie lat bez zadnych obaw ze nastapia jakies skutki uboczne??Czy powinno sie robic przerwy w stosowaniu atre?jesli tak to jak dlugo?mam 23 lata i juz 0d 7 mies,stosuje atre i niechce sie z nim rozstawac...
ona333 jest offline  
Stary 2009-05-22, 00:18   #1266
koko19891
Raczkowanie

a co takie konretne efekty ?? hmm ile razy w tyg ? Ja w necie wyczytałem, że nie ma przeciwskazań choć taka miesięczna przerwa by się przydała
Stary 2009-05-23, 00:50   #1267
ona333
Przyczajenie

sa efekty zadowalajace,naprawde dzieki atre splycilam swoje blizny po trądzikowe o 80%,buzie mam idealnie gladka w dotyku,zadnych niechcianych zmian nie mam na twarzy od 5 mies,choc raz w tygodniu sie luszcze,ale o to chodzi ,pisze 5 gdyz na poczatku mialam naprawde mega wysyp pryszczy po atre,ale to efekt oczyszczania,poza tym z tego co wyczytalam to atre opoznia proces starzenia,z tego tez wzgledu niechce sie z nim rozstawac,jak kazda z nas chce sie cieszyc mlodym licem wiele lat,dlatego wlasnie pytalam czy mozna go stosowac dlugotrwale...?Jestem zachwycona atredermem a ze zakup jego to nie majatek i naprawde starcza na bardzo dlugo,tymbardziej jest zachecajacy....wiadome im wieksze efekty widzisz tymbardziej czegos chcesz wiecej ....dodatkowo na dzien stosuje effaclar k,filtr biodermy przeciw tradzikowy... Jesteem naprawde zadowolona,biust ujedrniam retinem-a od trzech miechow zeby was nie sklamac,wiele specyfikow uzywalam ale ten jest pionierem,moj numer 1..

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

koko radisz zeby zrobic ta miesieczna przerwe,ale po jakim czasie?raz w roku?
ona333 jest offline  
Stary 2009-05-23, 01:10   #1268
koko19891
Raczkowanie

ona WOjtek jestem ) ja tak wyczytałem gdzieś Sam stosuję atre 0,05%, ale dopiero ok 1,5tyg złuszczanie już było, ale! takie zaskórniki hmm małe kropeczki białe widoczne zbliska tylko wracają a o nosie i obok te czarne też i nie wiem czy to zapchanie filtrem uriage czy co..wnerwia mnie to choć cierpliwość musi być..
Stary 2009-05-24, 00:39   #1269
ona333
Przyczajenie

Miło mi Wojtkuno cierpliwosc to przede wszystkim,ale naprawde warto czekac na takie rezultaty....zycze Ci tego samego i trzymam kciuki zebys tak samo byl zachwycony jak japoczatki bywaja trudne i czasem zniechecajace,ale trzeba byc wytrwalym....hmm skoro juz 7 miesiecy stosuje atre to moze pora na mala miesieczna przerwe?pozdrawiam
ona333 jest offline  
Stary 2009-05-24, 01:23   #1270
koko19891
Raczkowanie

hej)a może zmneijsz częstotliwośc, albo kup słabszy ?
Stary 2009-05-24, 01:28   #1271
Patryka
Zadomowienie

Wojtek, tak późno, a Ty jeszcze nie śpisz?

ona333, retinoidy stosuję krótko, ale kiedyś z kwasami zrobiłam sobie przerwę po pół roku - było bardzo dobrze, więc pomyślałam, ze przerwa mi się przyda. i niestety, nie był to dobry pomysł musiałam potem naprawiać skutki tej przerwy... a jeżeli atre Ci służy, nie wiem czy jest sens robic sobie "odpoczynek"?

Patryka jest offline  
Stary 2009-05-25, 00:02   #1272
katarzynaniemiec
Przyczajenie

witamczy znalazłby się ktos kto pomógłby w zakupie atredermu? wiem ze w wielu miejscowosciach i miastach mozna go kupic bez recepty, mi w warszawie i okolicach niestety się nie udało, wiec jesli ktos bylby tak miły i sie odezwal to byłabym wdzieczna
katarzynaniemiec jest offline  
Stary 2009-05-26, 09:24   #1273
AniaM69
Zadomowienie

Kasia odpisałam na LU.

Friedrich Nietzsche
AniaM69 jest offline  
Stary 2009-05-26, 09:45   #1274
smutna1
Przyczajenie

Smile Dot.: Atrederm

Witam wszystkich,niedawno pisałam wam że odstawiłam atre bo moje przebarwienia zciemniały.mineły już 3 tygodnie odkąd go nie stosuje.Ale cały czas mam wątpliwości czy zrobiłam dobrze bo było fajne działanie przeciwzmarszczkowe i teraz wszystko zaprzepaściłam.Wiem że są dziewczyny które na lato nie przerywają kuracji i dlatego moje przemyślenia czy może wrócić do atre.Wiem że jak nic nie będę robić to przebarwienia też będą sobie siedzieć na swoim miejscu.Pytaw więc mądrzejszych odemnie w tym temacie:co robić dalej?aatre a może coś innego ?doradżcie bo sie zagubiłam.
smutna1 jest offline  
Stary 2009-06-02, 09:00   #1275
hexe75
Przyczajenie

GG do hexe75
Unhappy Dot.: Atrederm

Niestety ja nie moge stosowac Atre na cala twarz lub inne, wieksze partie ciala, poniewaz robia mi sie po nim
paskudne pecherzo -brodawki, ktore pozostaja na skorze mimo odstawienia leku

Stezenie nie ma tu znaczenia, probowalam obu z takim samym skutkiem.

Zaluje bardzo, bo dzialanie przeciwzmarszczkowe jest naprawde widoczne.

Nie mam czasu czytac calego watku, stad pytanie: czy ktos zaobserwowal taki efekt uboczny i jak z nim walczyc?

Bylabym wdzieczna za odpowiedz

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Niestety ja nie moge stosowac Atre na twarz albo na inne, wieksze partie ciala, bo wyskakuja mi po nim paskudne pecherzo-brodawki, ktore pozostaja na skorze mimo odstawienia leku

Stezenie nie ma tu znaczenia, probowalam obu z takim samym skutkiem.

Zaluje bardzo, bo dzialanie przeciwzmarszczkowe bylo widoczne.

Nie mam czasu czytac calego watku, stad pytanie : czy ktos zaobserwowal taki efekt uboczny i jak z nim walczyc?

Bylabym wdzieczna za odpowiedz

Edytowane przez hexe75
Czas edycji: 2009-06-02 o 08:51
hexe75 jest offline  
Stary 2009-06-02, 09:56   #1276
DaRksGiRl
Raczkowanie

GG do DaRksGiRl

Smutna ja odstawiłam atre i przeszłam na czas wakacji na Locacid. Locacid ma stężenie 0,05% ale nie łuszczy aż tak drastycznie jak atre. Przy stosowaniu raz na tydzień nawet nie zauważysz wylinki. Działa świetnie!
Gdy używasz go codziennie wtedy na bank się złuszczysz ( jeżeli Ci na tym zależy) - przynajmniej tak było w moim wypadku.
Podejrzewałam go o zapychanie, ale myliłam się. Dla lepszego efektu przed posmarowaniem przecieram facjatę tonikiem 10% (kwas mlekowy).
Ja głównie przeżuciłam się na ten krem, bo obawiałam się że ta bidna odpadająca skóra po atre w takie słońce nie będzie szczęśliwa. I póki co jestem zadowolona.
Mam w domu oczywiście atre pod ręką, ale jak na razie stawiam na Locacid. Skóra dzięki niemu nie odzwyczai się od retinoidów w wakacje.

A może na przebarwienia powinnaś kupić sobie Acne - Derm?

Edytowane przez DaRksGiRl
Czas edycji: 2009-06-02 o 09:59
DaRksGiRl jest offline  
Stary 2009-06-02, 11:03   #1277
smutna1
Przyczajenie

Smile Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez DaRksGiRl Pokaż wiadomość
Smutna ja odstawiłam atre i przeszłam na czas wakacji na Locacid. Locacid ma stężenie 0,05% ale nie łuszczy aż tak drastycznie jak atre. Przy stosowaniu raz na tydzień nawet nie zauważysz wylinki. Działa świetnie!
Gdy używasz go codziennie wtedy na bank się złuszczysz ( jeżeli Ci na tym zależy) - przynajmniej tak było w moim wypadku.
Podejrzewałam go o zapychanie, ale myliłam się. Dla lepszego efektu przed posmarowaniem przecieram facjatę tonikiem 10% (kwas mlekowy).
Ja głównie przeżuciłam się na ten krem, bo obawiałam się że ta bidna odpadająca skóra po atre w takie słońce nie będzie szczęśliwa. I póki co jestem zadowolona.
Mam w domu oczywiście atre pod ręką, ale jak na razie stawiam na Locacid. Skóra dzięki niemu nie odzwyczai się od retinoidów w wakacje.

A może na przebarwienia powinnaś kupić sobie Acne - Derm?
Dzięki za odpowiedź.Powiem ci szczerze że jestem jeszcze zielona w tych sprawach,chciałam się ratować przed upływającym czasem i wybrałam atre.Po prostu chciałabym coś co pomoże na zmarszczki a także na przebarwienia(straciłam już nadzieję na pozbycie się ich)Spanikowałam i odstawiłam atre.Powiedz mi proszę co to jest Locacid,jak działa czy jest na receptę i ile kosztuje.Dziewczyny też chwalą peeling kwasem migdałowym i chyba może być na lato.
smutna1 jest offline  
Stary 2009-06-02, 21:17   #1278
DaRksGiRl
Raczkowanie

GG do DaRksGiRl

Locacid to też tretoina czyli retinoid. W Polsce jedynie w postaci kremu występuje. Jest tak samo na receptę.
Kosztuje około 36 zł za tubkę 30 gr, to więcej niż Atrederm, ale jest bardzo (!!!) wydajny. Dobrze się rozprowadza i nie trzeba go nakładać za wiele. Mógłby zastąpić Ci Atrederm, nie jest na bazie alkoholu więc skóra nie łuszczy się po nim tak drastycznie.
Na Twoim miejscu zakupiłabym Acne - Derm na przebarwienia (to kwas azeleinowy) i stowowała Atre, Acne i nawilżacz na zmianę ( Na Noc!) a na dzień bym serum z witaminką c zakupiła i już

Musisz poczytać, popróbować co Ci pasuje. Mnie wit. c strasznie zauroczyła razem z kwasem mlekowym, locacidem to moja trójca przeciwzmarszczkowo - ujędrniająca.
Acne - Derm ma swój wątek, wiem że świetnie rozjaśnia, likwiduje przebarwienia i kosztuje około 20 zł.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez hexe75 Pokaż wiadomość
(...) czy ktos zaobserwowal taki efekt uboczny i jak z nim walczyc?

Niestety ja nie moge stosowac Atre na twarz albo na inne, wieksze partie ciala, bo wyskakuja mi po nim paskudne pecherzo-brodawki, ktore pozostaja na skorze mimo odstawienia leku
Takie duże czerwone kropki, które utrzymują się dosyć długo?

("duże" - mam na myśli około 3 mm średnicy)

Edytowane przez DaRksGiRl
Czas edycji: 2009-06-02 o 21:19
DaRksGiRl jest offline  
Stary 2009-06-02, 22:14   #1279
--Olka--
Zakorzenienie

tak się wtrącę - można zamawiać locacid przez aptekę internetową (odbiór w zwykłej aptece) i wtedy kosztuje 27 zł.
też przerzuciłam się na locacid przed wakacjami.
Stary 2009-06-03, 09:03   #1280
hexe75
Przyczajenie

GG do hexe75

DarksGirl, raczej pecherze niz kropki. Tak na poczatku sa czerwone, potem brazowieja i przypominaja mini- brodawki. Wstretnie to wyglada, mam juz trzy na policzku i na 100 procent spowodowal je Atrederm

Edytowane przez hexe75
Czas edycji: 2009-06-03 o 09:04
hexe75 jest offline  
Stary 2009-06-03, 11:52   #1281
DaRksGiRl
Raczkowanie

GG do DaRksGiRl

Kurde, ja miałam to samo koło pępka po Atredermie w takim razie. Na Twoim miejscu nie stosowałabym już Atredermu. Wybierz sobie jakiś inny retinoid i spróbuj.
A te kropy smaruj jakąś maścią, może Cutivate ? (hmm, chociaż to chyba na receptę). Nie wiem czemu coś takiego w ogóle wyskakuje.
Ja zaprzestałam usuwania rozstępów na brzuchu niestety;( Chyba zcznę smarować locacidem miejsce koło pępka, tylko to strasznie nie ekonomiczne.
DaRksGiRl jest offline  
Stary 2009-06-03, 20:57   #1282
sn00py
Przyczajenie

podaj prosze link do tej apteki

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
tak się wtrącę - można zamawiać locacid przez aptekę internetową (odbiór w zwykłej aptece) i wtedy kosztuje 27 zł.
też przerzuciłam się na locacid przed wakacjami.
hej,
moglabys podac link do tej apterki. z gory wielkie dzieki
sn00py jest offline  
Stary 2009-06-04, 17:14   #1283
smutna1
Przyczajenie

Acnederm ma dobre opinie,nie wiem czy mi pomoże bo moje przebarwienia są głębokie,no i czy on jest bezpieczny na lato?opinie są sprzeczne-jedni uważają że latem można ,inni że absolutnie nie.Chciałabym coś czym sobie jeszcze bardziej nie zaszkodze i z czym przetrwam do jesieni.
smutna1 jest offline  
Stary 2009-06-09, 17:46   #1284
barman23
Przyczajenie

Mam pytanie jako kompletny nowicjusz w działaniu artredermu, mianowicie ostatnio zmieniłem dermatologa, na pierwszej wizycie przepisał mi właśnie artrederm+ żel clindacne, DO TEGO twarz przemywać pianką z Iwostinu, a jako nawilżający krem Cetaphil MD. Pytałem czy lek ten (artrederm) jest bezpieczny podczas lata, doktor odpowiedziała, że nie ma żadnych problemów, chyba że go użyje i zaraz potem wyjde na słońce. Mój typ trądziku to już teraz prawie, że tylko zaskórniki, bardzo rzadko pojawia się coś nowego.
Jednak czytając ten temat widze, że wiele osób ma wątpliwości, nie chce znowu wsczynać dyskusji na ten temat. a dowiedzieć się czy muszę (jeśli stosuję artre w lecie) oprócz preparatów wymienionych poywżej coś jeszcze sobie kupić. Pisałyście/liście o różnych blokerach, nie za bardzo się na tym znam, więc czy możecie polecić mi jakiś dobry, albo nawet kilka. Skóre mam raczej suchą i wrażliwą.
Pozdrawiam
barman23 jest offline  
Stary 2009-06-10, 14:29   #1285
koko19891
Raczkowanie

przeczytaj cały wąte, a się wszystkiego dowiesz a moje pytanko doszedłem już do codziennego stosowania atre na noc i jest niezle nie ma buraków itp, ale kusi mnie ten olejek z mazideł z 2% BHA a on tylko na noc jest realne zgranie tego czy nie bardzo ?
Stary 2009-06-11, 12:48   #1286
barman23
Przyczajenie

Napisałem właśnie po to żeby nie musieć czytać 43 stron tego tematu. Niestety temat nie jest na tyle przejrzysty, aby każdy jego post miał merytorycznie dobre treści, a nie chce tracić czasu na czytanie tych 43 stron skoro nie każda informacja jest mi potrzebna. Jeśli ktoś pomoże, będe wdzięczny (post z problemem 2 posty wyżej)
Pozdrawiam
barman23 jest offline  
Stary 2009-06-11, 21:02   #1287
koko19891
Raczkowanie

jesli chodzi o twoje pytanko to jak chcesz atrederm stosować to filtry MUSZĄ BYĆ 50SPF z firmy AVENE , URIAGE, VICHY,BIODERMA... musisz wybrac jakiś testowac który najbardziej będzie ci podchodził i nie pwodował zapchania czy też żeby nie wybielał zbytnio
Stary 2009-06-11, 22:15   #1288
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez barman23 Pokaż wiadomość
Mam pytanie jako kompletny nowicjusz w działaniu artredermu, mianowicie ostatnio zmieniłem dermatologa, na pierwszej wizycie przepisał mi właśnie artrederm+ żel clindacne, DO TEGO twarz przemywać pianką z Iwostinu, a jako nawilżający krem Cetaphil MD. Pytałem czy lek ten (artrederm) jest bezpieczny podczas lata, doktor odpowiedziała, że nie ma żadnych problemów, chyba że go użyje i zaraz potem wyjde na słońce. Mój typ trądziku to już teraz prawie, że tylko zaskórniki, bardzo rzadko pojawia się coś nowego.
Jednak czytając ten temat widze, że wiele osób ma wątpliwości, nie chce znowu wsczynać dyskusji na ten temat. a dowiedzieć się czy muszę (jeśli stosuję artre w lecie) oprócz preparatów wymienionych poywżej coś jeszcze sobie kupić. Pisałyście/liście o różnych blokerach, nie za bardzo się na tym znam, więc czy możecie polecić mi jakiś dobry, albo nawet kilka. Skóre mam raczej suchą i wrażliwą.
Pozdrawiam
Przede wszystkim to aTRederm.
A dyskusja nie dotyczy tego czy podczas stosowania atredermu w lato należy używać filtrów! Bo filtry należy stosować CAŁY ROK przy kuracjach retinoidowych. Chodziło o to, czy w ogóle w lato nie dać sobie spokoju z atredermem, a używać czegoś innego (z filtrami oczywiście!).
Przymykając już oko na to, że lekarz przepisał ci atrederm wprost na lato, to nie wyobrażam sobie jak mógł nie wspomnieć o filtrach?!
Zresztą w końcu co go obchodzą twoje przebarwienia. Które są pewne przy stosowaniu atre bez dokładnego, codziennego filtrowania przez cały rok.
Dlatego skoro już masz zamiar stosować atrederm w lato, to musisz używać filtrów.
I tu zaczyna się problem. Jest ich mnóstwo, mogą bielić, zapychać, itp. Nie wiem co doradzić, ja po kilkunastu próbach znalazłam odpowiednią emulsję z avene. Ale "trochę" ona kosztuje i nie wiem czy tobie przypasuje, więc nie będę wskazywać. Poczytaj sobie opinie, pochodź za próbkami po aptekach.
Stary 2009-06-11, 23:20   #1289
barman23
Przyczajenie

Koko i Olka - dzięki wielkie za odp
O filtrach mój lekarz niestety nie wspomniał nic, dlatego pytałem (może uznał że po wypróbowaniu już kilkunastu maści wiem że filtr to konieczność, ale mniejsza z tym). Poczytałem forum i już znalazłem kilka typów myślę nad tym produktem z Avene, ale do rzeczy, bo mam jeszcze jedno pytanie.
Do przemywania twarzy jak już wspomniałem dostałem piankę z Iwostinu, czy to znaczy że mam tylko nią przemywać twarz ? Chodzi mi o to, że po jakimś treningu (bieganiu itp.) muszę wziąć prysznic i co wtedy ?
Pytanie nr 2. Wiele dobrego przeczytałem tutaj o maseczce aspirynowej, czy powinienem ją skonsultować z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań w stosowaniu jej razem z atredermem ? I czy dzięki niej pozbęde się tych odstających skórek ?
Pozdrawiam
barman23 jest offline  
Stary 2009-06-11, 23:44   #1290
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Do przemywania twarzy jak już wspomniałem dostałem piankę z Iwostinu, czy to znaczy że mam tylko nią przemywać twarz ? Chodzi mi o to, że po jakimś treningu (bieganiu itp.) muszę wziąć prysznic i co wtedy ?
Najważniejsze, by myjadło do twarzy nie podrażniało Cię i nie szczypało, a jeśli nie będzie zawierało żrących detergentów - tym lepiej. Jako że trudno facetom nosic arsenał będący dla babek normalką - myj czym myjesz. Przy Atredermie pomyśl koniecznie o jakimś kremie nawilżajacym.

Cytat:
Pytanie nr 2. Wiele dobrego przeczytałem tutaj o maseczce aspirynowej, czy powinienem ją skonsultować z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań w stosowaniu jej razem z atredermem ? I czy dzięki niej pozbęde się tych odstających skórek ?
Pozdrawiam
Maseczki aspirynowej konsultować nie musisz. Nawet wskazane jest łącznie kuracji retinoidami i kwasami. Oczywiście w granicach rozsądku.
Maseczka jako peeling się sprawdza, uważaj jednak by nie trzeć zbyt mocno, bo burak murowany.

Friedrich Nietzsche
AniaM69 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atrederm, podraznienie, retinoidy, tretinoina

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości