Atrederm - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-23, 10:23   #2881
Selavie
Rozeznanie

Dot.: Atrederm

Jak tak czytam Wasze opowieści , że po retinoidzie musicie brać Izotek to aż słabo mi się robi - czy lekarzowi, który wypisuje retinoid nie jest wstyd , że potem musi to wszystko odkręcać najmocniejszym możliwym środkiem na trądzik? Ja nie pojawiłabym się kolejny raz u dermatologa, który przyzaje, że pogorszył mi stan skóry i żeby to ratować na koszt mojego zdrowia i finansów wypisuje Izotek. Straszne.
Selavie jest offline  
Stary 2013-02-23, 10:45   #2882
Michell72
Zakorzenienie

Selavie jesteś przeciwna atre?
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-23, 10:57   #2883
nomissn
Raczkowanie

Jestem przeciwniczką stosowania doustnych reinoidów, to już trzeba lata leczyć się bardzo silnymi lekami zewnętrznymi bez efektów, żeby coś takiego zacząć stosować. Te leki nie są obojętne dla całego organizmu.
Stary 2013-02-23, 11:10   #2884
Pinkia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez monciaaaaaaa Pokaż wiadomość
Pinkia mi dziś też wyskoczyło - wyglądam gorzej strasznie. A na kontrolę idę dopiero 07.03 i nie wiem co z tym atre:/ stosować i czekać na cud czy odstawić? ale na samym tetra daleko nie pojadę:/ muszę mieć jakieś mazidło do stosowania zewnętrznego. Czymś się maziałaś jak brałaś tetra?

Boże ja tak strasznie boję się Izoteku.. pewnie się zdecyduję jak już nic nie pomoże i będę na skraju załamania.
Moncia nie pamiętam dokładnie czym smarowałam twarz biorąc tetra bo ogólnie przez te moje prawie 7 lat walki z trądzkiem mazałam się już chyba wszystkim często żartowałam, że nawet gó...nem bym się wysmarowała jakbym miała gwarancję, że mi pomoże człowiek z trądzikiem = człowiek zdesperowany ciężko mi sobie przypomnieć co używałam w trakcie tej kuracji...ale moją przyjaciółka, która właśnie niedawno skończyła kuracje tetra wspomagała się jeszcze zewnętrznie antybiotykiem (chyba clindacne) i wszystko jej pięknie poschodziło

Ja też się bałam izoteku i nigdy nie myślałam, że przyjdzie mi brać ten lek ale niestety mojej twarzy już nic nie pomaga a trądzik niszczy moje zdrowie psychiczne i życie więc nie mam za dużo do zaryzykowania
Pinkia jest offline  
Stary 2013-02-23, 11:15   #2885
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Jak tak czytam Wasze opowieści , że po retinoidzie musicie brać Izotek to aż słabo mi się robi - czy lekarzowi, który wypisuje retinoid nie jest wstyd , że potem musi to wszystko odkręcać najmocniejszym możliwym środkiem na trądzik? Ja nie pojawiłabym się kolejny raz u dermatologa, który przyzaje, że pogorszył mi stan skóry i żeby to ratować na koszt mojego zdrowia i finansów wypisuje Izotek. Straszne.
Masz rację.

Ja nie wierzę żadnemu dermatologowi. Byłam u kilku... Mają ten sam schemat działania... Większość nawet nie uraczy skóry dłuższym spojrzeniem. Od razu zapisują jakieś oklepane maści typu Benzacne, Differin i takie tam i każą po 2 tygodniach wrócić. Gdy nie ma efektów zapisują kolejną maść z listy. I tak w kółko. Nie wspominają o filtrowaniu i nawilżaniu skóry. Nie obchodzi ich, że aby jakakolwiek maść zadziałała należy ją stosować kilka miesięcy.

Wskutek tych działań większość maści już "nie działa" trądzik się ogromnie nasila i pojawiają się przebarwienia. Takich dermatologów jest 98%.

Dermatolog uznawany za dobrego zazwyczaj wali Izotek. Jak się uda to fajnie i pacjent ma spokój, gorzej, jak kuracja jest za słaba, za krótka, niedobrana. Wtedy pomijając to, że trądzik wrócił/nie zniknął to mamy gratis zdemolowany organizm.

Wiem, że to bardzo subiektywne, ale nic nie poradzę. Takie mam właśnie doświadczenia.

Stosowałam Benzacne, Brevoxyl, Differin, taki lek, który miał aplikator-gąbeczkę, kilka innych maści, robione papki i toniki. Brałam antybiotyki doustne (najdurniejsze leczenie... Bierz dziecko antybiotyk pół roku, potem trądzik Ci wróci, a jelita i wątroba zdechną, ale co tam).

W końcu moja twarz stała się ruiną z głębokimi cystami i brunatnymi przebarwieniami. Wyleczyłam się sama, naturalnymi kosmetykami i kwasami.

Potem się okazało, że to był gronkowiec... Ale badań nikt nigdy nie chciał mi zrobić. Trądzik mam od 10 roku życia, a największe nasilenie było, gdy byłam w 2LO, gdy wszystkie dziewczyny były piękne i gładkie.

Obecnie mam cerę wrażliwą, tłustą, zanieczyszczoną, ale niespodzianki są sporadyczne. Gdybym tylko "odpuściła" ścisłą pielęgnację to od razu mam wysyp.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2013-02-23 o 11:21
Falabella jest offline  
Stary 2013-02-23, 11:16   #2886
Pinkia
Przyczajenie

i jeszcze moja uwaga co do atre, jeżeli ktoś ma trądzik i chcę się wyleczyć to może i warte jest zaciśnięcie zębów i czekanie aż zacznie działać w dobrą stronę ale na Boga jak ktoś chce się pozbyć blizn a atre wywołuje od początku cały mechanizm powstawania trądziku, z którym człowiek walczył latami to jest jakiś sens stosowania?? jeszcze kilka tygodni temu nie miałam nic na twarzy (jeden pryszcz na brodze) i nie przypuszczałam, że przyjdzie mi brać izotek, który pomaga osobom z najcięższym trądzikiem.... tak mnie załatwił atrederm
Pinkia jest offline  
Stary 2013-02-23, 12:27   #2887
Michell72
Zakorzenienie

Falabella popisuje się obiema ręcamiTrafic na dobrego dermatologa-graniczy z cudem..Jakie kwasy???pisz tu kochana co tobie pomogło..Atre smarujesz raz na tydzien tak?i równoczesnie przy nim co stosujesz?

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

a jak zbadac sie pod kątem gronkowca?co trzeba zrobic?
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-23, 18:04   #2888
Selavie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Selavie jesteś przeciwna atre?
Wydaje mi się, że zarówno Locacid jak I Atrederm pomogły mi zwalczyć podskórne gule, z którymi się zmagałam więc nie jestem ich przeciwniczką. Oba mnie wysypywały nawet po odstawieniu ( Atre to chyba do 2 miesięcy po odstawieni), ale w końcu cera się uspokoiła - nie mam też żadnych blizn po tych lekach, a jesienią przez jakieś 50 dni miałam tylko pojedyńcze wypryski. Wcześniej chodziło mi o to, że niektórzy dermatolodzy przepisują je osobom, które nie powinny ich stosować i takim zachowaniom jestem przeciwna, to nie są leki dla każdego. Retinoidy wywracają wszystko do góry nogi, wysypy są okropnie męczące, ale mimo wszystko nie miałam aż tak wielkich żeby sięgać po Izotek. Zobaczcie np tutaj -> http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2392 to jest wg mnie przykład przepisania retinoidu niewłaściwej osobie i tego konsekwencje...

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2013-02-23 o 18:06
Selavie jest offline  
Stary 2013-02-23, 19:55   #2889
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Falabella popisuje się obiema ręcamiTrafic na dobrego dermatologa-graniczy z cudem..Jakie kwasy???pisz tu kochana co tobie pomogło..Atre smarujesz raz na tydzien tak?i równoczesnie przy nim co stosujesz?

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

a jak zbadac sie pod kątem gronkowca?co trzeba zrobic?
Stosowałam rzeczy z Biochemii Urody. Głównie serum lemon i krem rozjaśniający Azelo/BHA. I to i to poza ziółkami zawiera kwas salicylowy. Pomyśleć, że prosty, zwykły kwas salicylowy tak mi pomógł. Miałam pizzę na twarzy... Głębokie cysty z kilkoma ujściami wypełnione ogromną ilością zielonej ropy Jedna na drugiej.

Oprócz kremu i serum stosowałam białą glinkę, papkę Jadwiga i Acnefan punktowo oraz myłam twarz naturalnymi mydłami. Na moim blogu jest opis mojej walki. Moja historia czy coś w ten deseń

Serum lemon gwałtownie, dosłownie na dniach poprawiło stan mojej twarzy, potem mnie zapchało, bo za często używałam Zamówiłam krem Azelo i zaczęłam stosować serum raz na jakiś czas.

W nieco ponad pół roku miałam twarz czystą i brunatne i granatowe blizny niemal całkowicie zniknęły.

Gronkowiec jest leczony antybiotykami, na które się błyskawicznie uodparnia, więc durni dermatolodzy tak samo się znają na gronkowcu jak i na trądziku Na gronkowca działa natura. Naturalne rzeczy i propolis.

Żeby zbadać gronkowca trzeba iść do laboratorium mikrobioogicznego na badania, prywatnie, wraz z antybiogramem.
Biorą wymaz z gardła, oka, ucha, nosa. Jak masz ropną zmianę to też z niej.

Falabella jest offline  
Stary 2013-02-23, 23:47   #2890
Katoshi
Raczkowanie

A ja nie wiem co się dzieje bo moja skóra już nie reaguje na atrederm. Skończyłam stężenie 0,025 i zaczęłam 0,05 przygotowałam się na mocne podrażnienie, a tu nic... Stosuje już ponad tydzień codziennie i nawet się nie łuszczę, nic kompletnie. Nie wiem czy sprzedali mi jakiś źle przechowywany egzemplarz, który nie ma mocy bo ja przechowuje go dobrze, a to wyższe stężenie jakby słabiej działało od niższego
Katoshi jest offline  
Stary 2013-02-24, 00:32   #2891
wspaniala
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość

Potem się okazało, że to był gronkowiec... Ale badań nikt nigdy nie chciał mi zrobić. Trądzik mam od 10 roku życia, a największe nasilenie było, gdy byłam w 2LO, gdy wszystkie dziewczyny były piękne i gładkie.
Cytat:

Żeby zbadać gronkowca trzeba iść do laboratorium mikrobioogicznego na badania, prywatnie, wraz z antybiogramem.
mialas jakies typowe objawy dla gronkowca? ciekawa jestem ile to u mnie by takie badanie kosztowalo... ile Ty za nie dalas?

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:

Cytat:

mialas jakies typowe objawy dla gronkowca? ciekawa jestem ile to u mnie by takie badanie kosztowalo... ile Ty za nie dalas?
wspaniala jest offline  
Stary 2013-02-24, 09:34   #2892
nomissn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co się dzieje bo moja skóra już nie reaguje na atrederm. Skończyłam stężenie 0,025 i zaczęłam 0,05 przygotowałam się na mocne podrażnienie, a tu nic... Stosuje już ponad tydzień codziennie i nawet się nie łuszczę, nic kompletnie. Nie wiem czy sprzedali mi jakiś źle przechowywany egzemplarz, który nie ma mocy bo ja przechowuje go dobrze, a to wyższe stężenie jakby słabiej działało od niższego
A może skóra przyzwyczaiła się do tego leku? Jak teraz zaczęłam drugą buteleczkę to jak zawsze na trzeci dzień łuszczyłam się, to teraz po 5 dniach i jest to mniejsze łuszczenie
Stary 2013-02-24, 10:39   #2893
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
Tak. Mam zespół wrażliwego jelita, problemy trawienne, z układem moczowym (przewlekłe zapalenie pęcherza, kamica). Często choruję na anginę, zapalenie oskrzeli i choroby układu oddechowego. Dużo śpię i jestem zazwyczaj zmęczona.
No i miałam ten atak trądziku. Gronkowiec głównie działa na policzkach i brodzie. To głębokie, cystowe zmiany wypełnione ropą.

Naturalna pielęgnacja i zażywanie propolisu pomogły na cerę i na organizm. Tran też mnie wzmocnił.

Ja zapłaciłam za te badania jakieś 40zł.

Zastanawiam się, czy nie zamienić Atredermu na Izotziaję, bo żelowa formuła będzie wygodniejsza w stosowaniu.

Falabella jest offline  
Stary 2013-02-24, 11:09   #2894
Michell72
Zakorzenienie

Falabella-Juz sobie gronkowca wpisałam na listę-muszę zrobićCzemu on tylko na policzkach i brodzie występuje?Blog przeglądnełam,poczytałam: cmok:.Serum lemon ma az taką mocKupię jak zachwalasz...Stosujesz go przy atre czy po...bo nie chce przesadzić..Propilis w tabletkach mam,juz pierwsza siedzi u mnie w żołądku..KATOSHI-tu nie pomogę ,bo sama raczkuje z pierwsza butelką 0,5%MONIA gdzie Ty przepadłas?Jak buziol?Co to Izotziaja
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 11:34   #2895
peach_passion
Zakorzenienie

falabella, czy ten propolis to był taki w tabletkach? coś jak propolki?
peach_passion jest offline  
Stary 2013-02-24, 11:55   #2896
Michell72
Zakorzenienie

Mam ten- Propoils Naturell

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

plus biore liśc oliwny,wiesiołek Femina z Oeparolu,cynk chela z Oplimpu, Niacynę..Normalnie lekomanka
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 12:17   #2897
peach_passion
Zakorzenienie

michell, dobrze, że dbasz o siebie od środka
mi swego czasu trądzik wyleczyła mieszanka cynku, wiesiołka i ogórecznika
Stary 2013-02-24, 14:21   #2898
monciaaaaaaa
Przyczajenie

Michell jestem jestem - nie przepadłam nie mam dobrych wiadomości - wysyp trwa. Wywaliło mnie nawet na policzkach - ja tam nigdy nic nie miałam:/ nie wiem czy dobry dla nie ten atrederm. Wiem, że po tak krótkim stosowaniu nie powinnam się zbytnio wypowiadać, ale obserwując to co się dzieje z moją skórą jestem przerażona i boje się tego stosować. Michell a skąd jesteś? może i bym to mazidło wzięła.

Pinkia mam to samo gdyby mi pomogło wszystkim bym się posmarowała! Wykończyć się można!
monciaaaaaaa jest offline  
Stary 2013-02-24, 15:25   #2899
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Falabella-Juz sobie gronkowca wpisałam na listę-muszę zrobićCzemu on tylko na policzkach i brodzie występuje?Blog przeglądnełam,poczytałam: cmok:.Serum lemon ma az taką mocKupię jak zachwalasz...Stosujesz go przy atre czy po...bo nie chce przesadzić..Propilis w tabletkach mam,juz pierwsza siedzi u mnie w żołądku..KATOSHI-tu nie pomogę ,bo sama raczkuje z pierwsza butelką 0,5%MONIA gdzie Ty przepadłas?Jak buziol?Co to Izotziaja
Biorę propolis, który nazywa się Propollen
Nie tylko tam występuje, ale zazwyczaj tam. U mnie serum lemon wymiata. To głównie lemonowi zawdzięczam szybką poprawę, ale kremowi rozjaśniającemu i "wspomagaczom" też. Serum lemon trzeba umieć stosować, bo ono może łatwo zapchać, a z drugiej strony leczy. Moja znajoma miała straszny trądzik, a 30 na karku. Serum lemon wyleczyło ją całkiem.

Ja Atrederm stosuję raz na 7-10 dni. Lepiej na mnie działa wtedy. Smaruję 2 dni. Potem łuszczę się porządnie ze 4 dni W dni, gdy nie stosuję Atrederm używam serum lemon albo kremu rozjaśniającego albo serum rozjaśniającego z BU (to ostatnie to nowość i na razie jestem sceptyczna). Jak chcę nawilżyć skórę, gdy złuszcza się po Atre stosuję rybki Dermogal A+E.

Izotziaja to retinoid w żelu, który wyprodukowała Ziaja To samo co Atrederm, ale w żelu.

Falabella jest offline  
Stary 2013-02-24, 17:52   #2900
Michell72
Zakorzenienie

Monia 60 km od Wrocławia..Nie matrw się,to naturalna kolej rzeczy..wysyp..Tak ma być..Trzeba to przetrwać..Zobacz co piszą..Czy to atrederm czy ta Izotziaja..musimy siękurczę oczyścic.. retinoid i normalny objaw. trzeba uzywac minimum 3 miesiace zeby jakis efekt był. Odstaw na kilka dni i zacznij od nowa co drugi dzien. smaruje sie cala powierzchnie skory a nie tylko wypryski. W ogole celem tego preparatu nie jest leczenie juz powstalych wypryskow ale zapobieganie nowym np przec oczyszczanie cery ktorego objawem jest ziarnicowanie czyli wysyp. Postosuj dluzej a cos powinno pomoc...Koniec cytatu..Żeby znikało to co wyskoczy kupię Ci i wyslę ten antybiotyk co poleca Ziemolita jak chcesz..Pojdę sobie wziąśc to powiem Ci jaka cena..Trzeba to co wyjdzie czyms smarowac...Staraj sie nie dopuscic do wyciskania ,bo naskorek jest rozpuszczony przez retinol i zrobisz sobie bliznę!!! Używaj atre rzadziej,mnie podchodzi metoda nie tak często..uwierz,jestem cholerykiem,wolalabym już miec z głowy ale to za silne na takie JUŻ..Niestety...PEACH leków to ja co nie miara przerobiłam..Miałam nawiedzoną lekarkę..Nawet ibupromy i tego typu podobne leki ,kazała odstawic bo uczulają..Mefacid na łepdostałam jak pobolewa..Wątrobę,no dosłownie oczysciła mnie od a do z i co..i doupa..Jak mam tak mam..Teraz łykam to co poczytałam i dotknięte jak ja,opisują ..Mam w nosie lekarzy..

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Ale gronkowca chce zbadac..Tylko nie wiem gdzie mam isc?tam gdzie krew sie pobiera?????
Helicobacter pylori tysz powinnysmy zrobic test..Robiła z Was któras????Napisałam do Ziemolity..Mada to jaPoczytajcie co mnie odpowiedziała,podaje linka(na końcu)http://kosmostolog.blogspot.com/2013...czywiscie.html

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Podoba mi sie tok myslenia Patryka!!!!
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 18:24   #2901
monciaaaaaaa
Przyczajenie

Michell - dziękuję wspaniała jesteś jutro pójdę do w miarę zaprzyjaźnionej apteki i jak mi nie dadzą to będę wdzięczna jak byś mi przesłała (oczywiście kwestie finansowe załatwimy przed wysyłką) Ja wiem, że wysyp to normalka - w końcu już nie raz go przerabiałam: epiduo, differin, duac, zineryt itd. itp. ale ten wysyp to apogeum moich wysypów - a najgorsze, że rozprzestrzenia się na miejsca gdzie mi w życiu nic nie wyskoczyło. Więc to nie jest tak, że chciałabym od razu efekty, wiem, że na to trzeba czasu, cierpliwości no i nieszczęsnego wysypu. Ale atak na zdrową część skóry trochę mnie przestraszył i zniechęcił - dziś nawet mam coś na szyi:/ Przeżyję wysyp, wylinkę i inne cuda, ale nie mam zamiaru sobie zepsuć całej cery całej twarzy, gdzie moją jedyną zmorą jest żuchwa :/ dodam, że smarowałam tylko linię żuchwy - zgodnie ze wskazaniami dermatologa, to skąd te cholerne gule wszędzie. Może to nie atre a tetralysal? Eh

Pinkia wysypało Cię po tetra?
Stary 2013-02-24, 18:36   #2902
Michell72
Zakorzenienie

Siedzi gdzies widzisz paskudstwo..Monia bedziemy pikne zobaczyszRozgryziemy tez srodek...I wezmiemy atak z dwóch stron..Ty teraz laryngologa załatw,zobaczymy co powie..Napisałam do Patryka,mase pytan..zobaczymy co on doradzi...

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Monia zerknij tu http://www.forumdermatologiczne.pl/f...wania-normalne
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 19:04   #2903
monciaaaaaaa
Przyczajenie

do lata mam zamiar zapomnieć o trądziku ;P więc będziemy piękne przeglądałam już to forum. Postanowiłam już nie czytać nic o tetra bo się tylko źle nastawię. Posłucham naszej Pinkii i wierzę, że zadziała i na mnie. Tylko to clindacne muszę zdobyć jak mi się nie uda to jutro Cię uprzejmie poproszę odstawiam atre na razie. Może u mnie będzie dobre dwa dni pod rząd na tydzień? Zrobię w czwartek i piątek - wylinka na weekend ;P Już się nie mogę doczekać co mi laryngolog powie
Stary 2013-02-24, 19:31   #2904
Michell72
Zakorzenienie

Nie ma problemu,jakby co to pisz..O a tu masz mnie,zachciało mi sie Ipoda..tia...Ślepem u ziarno http://wizaz.pl/akcje/pantene/wygraj-metamorfoze-z-pantene-na-antenie-tvn/profil.php?pid=423863
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 19:56   #2905
monciaaaaaaa
Przyczajenie

oczywiście maks
Stary 2013-02-24, 20:53   #2906
Michell72
Zakorzenienie

Łi tam,nie wygram,ale miło było pomarzycZaraz żabcia poleciDuet Ostaszewka z Adamczykiem mnie rozbrajaJutro jadę po towar,a jak wrócę zaraz przemywam atre..i znowu łuszczenie wrrr..Droga przez mękę ..
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 21:13   #2907
Pinkia
Przyczajenie

Moncia nie martw się, na mnie tetralysal zadział dopiero w ostatnim miesiacu kuracji, nie miałam wysypu, pamiętam tylko, że przez 2 miesiące nic się nie zmieniało i ciągle mi coś wyłaziło (ale tak jak zawsze, no może trochę więcej) i traciłam nadzieję, że mi pomoże ale dermatolog powiedziała mi, że trzeba przeczekać i jak się zaczęło kuracje to lepiej nie przerywać...i w ostatnim 3 miesiącu nagle wszystko zaczęło mi znikać (pryszcze, zaskórniki, krosty wszystko!!) i efekt po 3 miesiącu stosowania - buźka całkowicie wyleczona! a na moja przyjaciółka miała znaczną poprawę już po miesiącu!
Pinkia jest offline  
Stary 2013-02-24, 21:56   #2908
monciaaaaaaa
Przyczajenie

Pinkia pocieszyłaś mnie nie zniechęcam się zatem Pisałaś to na forum o tetra? Bo tam chyba nikt nie wierzy, że ten antybiotyk cokolwiek zdziała. Przydała bym im się taka otucha, że jednak jakieś działanie ma A Ty atre porzuciłaś?

Michell żabcie są najlepsze "jaki ślub taka noc" ;P hehe
Stary 2013-02-24, 22:13   #2909
Michell72
Zakorzenienie

Tylko za duzo reklamOstatnio oczarował mnie serial Homeland..oglądamy z mężemKupiłam drugą tubę ACNAID MLECZKO OCZYSZCZAJĄCEWspani ałe..Nigdy nie uzywałam mleczek..zawsze żele tylko,potem micel..A teraz od kiedy zaczełam Acnacid zdecydowanie,mniej się dzieje na mojej facjacieDo tego dokupiłam
DERMEDIC NORMACNE PREVENTI PŁYN MICELARNY..Szczegól nie przy łuszczeniu oba są pomocne..Polecam
Michell72 jest offline  
Stary 2013-02-24, 22:44   #2910
peach_passion
Zakorzenienie

michell jak nie chcesz reklam, to oglądaj w necie. ja ogladałam prapremierę przepisu na życie jakieś 3 dni temu na tvnplayer
rozwalił mnie tekst o chłopcu w stringach
a co do seriali jestem oczarowana suits
koniec offtopu
Zamknij wątek

Tagi
atrederm, podraznienie, retinoidy, tretinoina

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości