Cindacne czy Isotrexin? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-17, 19:01   #1
eifersucht
Zadomowienie

Cindacne czy Isotrexin?

Jak w temacie. Chciałabym dowiedzieć się jakie są opinie dziewczyn, które spotkały się z tymi żelami ( najlepiej obydwoma ) Który według Was jest lepszy? Mniej podrażnia skórę itp. itd.?

Ps. Rąbnęłam się w nazwie tematu, chodzi oczywiście o Clindacne. Nie wiecie jak to zmienić?

eifersucht jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 11:33   #2
odszczepieniec
Raczkowanie

Dot.: Cindacne czy Isotrexin?

Ja mam Clindacne w swojej apteczce juz od niepamietnych czasow. Mnie nie podraznia, nie szczypie choc przy dluzszym stosowaniu moze troche wysuszyc skore. zazwyczaj nakladam go wieczorem na pojedyncze "niespodzianki".
Tego drugiego nie znam.
Stary 2006-07-18, 14:39   #3
jaga24
Przyczajenie

ja natomist clindacne nigdy nie uzywałam, a isoterxin znam i jak dla mnie jest do kitunie działa na nic oprócz tego ze wysusza oczywiście zdrową skórę nie "przygasa" nawet wyprysków, nio i nie jest oszałamiająco tani u mnie w aptece kosztuje 45zł , ale oczywiście na każdą skórrę działa co innego więc zapewne jak nie spróbujesz obydwu to się nie dowiesz, aczkolwiek ze sowjej strony isotrex odradzam
jaga24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:58   #4
eifersucht
Zadomowienie

No...dostałam dziś te dwa żele u dermatologa i zobaczymy jak działają Oczywiście nie mam zamiaru używać obu naraz.

eifersucht jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 18:34   #5
Sylussia
Raczkowanie

GG do Sylussia

hej tez używam Clindacne. Myślę, że jest niezły, bo mi pomaga niedawno miałam spore problemy z cerą ale teraz po stosowaniu tego żelu jest wszystko ok na początku miałam smarowac dwa razy dziennie a teraz to tylko tak na noc troszke smaruje.. tego drugiego raczej nie znam pozdro
Sylussia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:48   #6
Ray
Zakorzenienie

clindacne mniej wysusza niz isotrexin jest silniejszy isotrexin dla mlodej buzi nie polecam wyszusza strasznie
Stary 2006-07-21, 11:19   #7
AaniaA
Zakorzenienie

za to ja polecam izotrex - dla mnie jak na razie sie sprawdza.

polecam zajrzec na biochemie kosmetyczna . tam babeczki na takie tematy dyskutuja .
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 10:44   #8
Smallwitch
Raczkowanie

może mi ktoś powiedzieć jaka jest róznica między isotretinoina i tretinoiną jeśli np są w tym samym stężeniu? jakie są ich działnia i właściwości?

Narazie używam Isotrexinu ale potem dermatolog ma im przepisać Zorac niby.
Stary 2006-07-24, 11:13   #9
Amaretka
Przyczajenie

Hej!

Mi jakiś czas temu moja Pani drmatolog też przepisała te obydwa żele (Clindacne do stosowania na noc, Isotrexin na noc). U mnie Clindacne nic a nic się nie sprawdził - nie zauważyłam żadnej poprawy wygladu mojej cery. Po prostu u mnie nie działał, co zaobserwowałam dopiero po jego wykończeniu (malutka tubeczka 15 ml) i używaniu samego Isotrexinu. Jego plus to na pewno to, że właściwie w ogóle nie podrażnia. Ma konsystencję przezroczystego żelu. A że mi nic nie pomógł, to miałam wrażenie, jakbym smarowała się żelem do włosów .
Co do Isotrexinu to muszę powiedzieć, że jest to chyba najlepszy lek na trądzik jaki do tej pory używałam. A było tego całkiem sporo: Dalacin T, Differin, Brevoxyl, Clindacne no i Isotrexin właśnie. Ładnie podsusza wszystkie niedoskonałości cery - no właśnie, tyle że dla tych delikatniejszych cer to podsuszanie może nie być korzystne. Wyprysków po nim jest znacznie mniej. Spośród preparatów, których do tej pory używałam jest zdecydowanie najsilniejszy (ale przez to najskuteczniejszy). Jego nakładanie nie należy do przyjemności (no chyba, że ktoś lubi podrażnienie spojówek przez jego "opary" - jak ja to nazywam ).
Generalnie skuteczność działania tych preparatów jest uzależniona od rodzaju i stanu Twojej cery (nasilenia objawów trądziku itd.). Zobacz, który Ci najbardziej odpowiada i służy Twojej skórze.
Pzdr.
Amaretka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości