Peeling do twarzy. Szkodzi czy pomaga? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-05-22, 09:22   #1
guest
Zakorzenienie

Peeling do twarzy

Do codziennego zmywania twarzy używam pianki D-Stress Biothermu (110 zł). Pianka ta dzięki zawartym w niej drobinkom delikatnie złuszcza naskórek. Poszukuję innego, tańszego specyfiku w rodzaju peelingu, którego mogłabym używać codziennie.Jeśli znacie taki żel/krem etc. dajcie proszę znać. Dzięki pozdrawiam Marghot [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 09:29   #2
guest
Zakorzenienie

Re: Peeling do twarzy

Witaj!
chyba wiele firm ma takie rzeczy w ofercie, np. Eris, Kolastyna itd. Niestety nie pamiętam nazw, ale za 10-20 zł na pewno coś wypatrzysz.
Zresztą jakość kosmetyków podstawowych, jak mleczko, tonik czy żel do mycia, nie ustępuje drogim kosmetykom. Porównując np. Kolastynę z Lancome, bardzo miłe zaskoczenie! I cena 10 razy niższa.
Stary 2002-05-22, 09:48   #3
guest
Zakorzenienie

Jest taki produkt z Johnsona Clean and Clear Delikatnie zluszczajacy zel do mycia twarzy. Kosztuje ok 20 zł, przeznaczony do cery tlustej oraz tradzikowej
Stary 2002-05-22, 10:38   #4
guest
Zakorzenienie

Dzięki serdeczne. Przekonalam się, że coś na pewno dla siebie wypatrzę. Pozdrawiam gorąco
Stary 2002-05-22, 12:42   #5
guest
Zakorzenienie

Re: zel do mycia twarzy

Ja mam w takim razie inne pytanie. Czy trafiłyście na żel do mycia cery przetłuszczjącej się, raczej z tej niższej półki, który nie powodowałby uczucia ściągania? Mnie się udało tego uniknąć dopiero kiedy stosowałam drogie żele: Biopur Biothermu czy Cleansing Gel Babora, ale one naprawdę zabijają mnie finansowo. Szukam czegoś tańszego.
Agnieszka
Stary 2002-05-22, 14:43   #6
Entuzjastka
Raczkowanie

[img]icons/icon40.gif[/img]
Agnieszko, spróbuj "głęboko oczyszczającego " żelu Garnier Synergie z serii Fresh- na bazie żywej wody z owoców (taki zielony). Dobrze oczyszcza, mocno sie pieni i w dodatku nie zawiera alkoholu, który chyba w największym stopniu odpowiedzialny jest za uczucie ściągnięcia skóry.
Entuzjastka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 15:54   #7
guest
Zakorzenienie

Jest taki peelingujacy z Dax Cosmetik w granatowej tubie
Stary 2002-05-22, 18:15   #8
KatkaPal
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do KatkaPal

Spróbuj żelu do mycia twarzy EFFACLAR firmy La Roche-Posay (ok. 40 zł), dla mnie świetny, dobrze oczyszcza, nie powoduje uczucia ściągania.
Pozdrawiam [img]icons/icon27.gif[/img]
KatkaPal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 18:26   #9
guest
Zakorzenienie

ja uzywam zelu z Ziaji Tin Tin antybakteryjny z wyciągiem z tymianku i lukrecji,można się całej myć nim,napewno nie wysusza twarzy cena ok 6-7zł,mi służy
Stary 2006-07-19, 13:07   #10
Belladonna7
Raczkowanie

GG do Belladonna7
Wink Peeling do twarzy. Szkodzi czy pomaga?

Niektórzy twierdzą, że leczenie skóry twarzy, chociażby z różnych zasinień po rankach, peelingami to dobra metoda. Inni natomiast to negują, poniewaz peeling podrażnia skóre.
Ostatnio bardzo popularna jest mikrodermabrazja,a to przeciez też swego rodzaju "zeskrobywanie" z twarzy obumarłych komórek skóry?
Nie wiadomo komu wierzyć, zwłaszcza, że niektórzy twierdza, iż peeling może pogorszyć sprawę. Dlaczego więc ta mikrodermabrazja nie szkodzi?
Belladonna7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:26   #11
migdalek
Raczkowanie

Dot.: Peeling do twarzy. Szkodzi czy pomaga?

nie wiem jak z tą mikrodermabrazja , ale peeling twarzy uwielbiam. Robie srednio raz w tygodniu, zwykle drobnoziarnisty. Skora jest gladziutka, czysciutka, zarozowiona. Naprawde polecam peelingi do twarzy, trzeba tylko sie zdecycowac na drobno czy gruboziarnisty. Osoby z tradzikiem nie powinny uzywac peelingu
migdalek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:29   #12
sylwoonia1
Raczkowanie

Wiem tyle, że peelingi podrażniają skórę naczynkową. Powinno się wtedy używać peelingu enzymatycznego. Gorszy efekt, ale mniej podrażnień.
Stary 2006-07-25, 13:33   #13
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

peeling odradza się przy ropnym trądziku, zaś przy cerze wrażliwej i naczynkowej stosuje się peeling enzymatyczny. poza tym, to nie wiem, jak peeling mógłby szkodzić skórze. oczywiście, że złuszcza, ale przecież tylko martwy naskórek.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:00   #14
aniolek64
Przyczajenie

a czy do cery tłustej mozna uzywac peelingu? strasznie sie "swiece" ale tradziku mimo wszystko nie mam.
aniolek64 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:07   #15
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniolek64
a czy do cery tłustej mozna uzywac peelingu? strasznie sie "swiece" ale tradziku mimo wszystko nie mam.
Jasne

Swoja droga przypomnialo mi sie ze stosowałam kiedyś próbki takiej maseczki, ktora dziłąła prawie jak peeling, bo cera po niej była jasniejsza, czysta i nie swieciła sie! Hmm BYla ona taka zielona i zastygała na twarzy jak tynk Nie pamietam coz to bylo
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:49   #16
Hanka20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Asik_
Jasne

Swoja droga przypomnialo mi sie ze stosowałam kiedyś próbki takiej maseczki, ktora działa prawie jak peeling, bo cera po niej była jasniejsza, czysta i nie swieciła sie! Hmm BYla ona taka zielona i zastygała na twarzy jak tynk Nie pamietam coz to bylo
na pewno zielona glinka ma wlasciwosci absorbujace nadmiar sebum, sciagajace i oczyszczajace, wiec skóra wyglada po niej świeżo.
co do peelingów, kazdy rodzaj skóry powinien byc traktowany nimi. dobieramy je odpowiednio do stanu w jakim znajduje sie nasza cera i tak dla:
-cery suchej, naczynkowej, wrażliwej i z tradzikiem z ropnymi wykwitami dobry bedzie peeling enzymatyczny(wystarczy raz na 1,5 tygodnia, czasem raz na dwa)
- cery normalnej - peeling drobnoziarnisty, lub gruboziarnisty(raz w tygodniu)
- cery tłustej z zaskórnikami i rozszerzonymi porami - peeling gruboziarnisty (stosuje sie do dwóch razy w tygodniu)

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:53   #17
Hanka20
Zakorzenienie

co do szkodliwosci peelingu, to rzeczywiscie moze on szkodzic, jak bedziemy stosowac nieodpowiedni dla naszej skóry (np. peeling scrub dla cery naczynkowej, lub z czynnym tradzikiem)

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 19:54   #18
pola123
Raczkowanie

Talking Peeling do twarzy?

HejMam troche głupie pytanie-co to jest peeling do twarzy?Można go kupić czy mozna go samemu zrobic?Chodzi mi głównie o złuszczenie martwego naskórka na twarzy?
pola123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:13   #19
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: Peeling do twarzy?

Po co zakładasz dwa wątki na podobny temat? Co to jest peeling - hmm, wystarczy wklepać hasło w Google albo sprawdzić na KWC, chociaz po poprzednim wątku można sie chyba domyslić - preparat do usuwania martwej warstwy naskórka.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:15   #20
pola123
Raczkowanie

Dot.: Peeling do twarzy?

Taa dzienki
pola123 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości