Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-21, 21:39   #1
Nita6
Zakorzenienie

pękające naczynka

Czesc dziewczyny jestem w piątym miesiącu ciąży i zaczęly mi pekac naczynka krwionośne na kończynach dolnych. Mam pytanie odnośnie Arniki Montana czy bezpieczne jest jej stosowanie w okresie ciązy. bardzo prosze o opinię , może któraś z was już stosowała ją podczas ciąży.

Dziekuje za szybką odpowiedź

Czekam na info
Nita6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 22:58   #2
Mariqa
Wtajemniczenie

Dot.: pękające naczynka

http://www.med.wroc.pl/mednat/infoziola.htm
chyba arnika zewnętrznie w bardzo minimalnej ilości nie jest przeciwskazana, nic nie znalazłam wprost na ten temat, ale
- łatwo ja przedawkować, a skutki są poważne.
Na pewno jest przeciwskazana jako preparat doustny.
Trzeba zwracac uwagę na pozostałe elementy preparatu, np szkodliwa ruta,onne
Dałabym spokój, można łykać rutinoskorbin, leżeć z nogami położonymi wysoko.
Stary 2006-09-07, 07:26   #3
Nita6
Zakorzenienie

Czy tylko mi pękają naczynka na nogach podczas ciąży? Dziewczyny poradźcie cos
Stary 2006-09-07, 11:47   #4
watka
Rozeznanie

Rany Boskie, Nita, za co twój lekarz bierze pensję? Może go zmień? (Wybacz że się tak unoszę, ale jestem pod wrażeniem twojej glukozy. U mnie w przychodni nie oddają wyników badań krwi przed sprawdzeniem ich przez lekarza).
Mi się również okropnie sypią naczynia, ale zdaje się, że to się uznaje tylko za defekt kosmetyczny. Gorzej jeśli łączą się z żylakami, które grożą zakrzepami krwi, a te z kolei mogą spowodować zator w mózgu czy płucach. Zwłaszcza zagrożenie rośnie podczas wysiłku podczas porodu, a ironia polega na tym, że przez ciążę nie można podawać leków rozbijających te skrzepy. W czasie ciąży naczynia krwionośne tracą na elastyczności, i tym bardziej się "psują", dlatego też na Karcie Ciąży jest specjalna rubryczka poświęcona żylakom. W niektórych książkach piszą, że niektóre z tych żylaków się cofną po ciąży, ale nie sądzę żeby popękane naczynia same się naprawiły.
Ja z bolącymi żyłami zostałam posłana przez ginkę do chirurga od naczyń krwionośnych, który o żadnych kremach i maściach w ogóle nie chciał mówić - zawracanie głowy. Rutinoscorbinu też na pewno nie można brać bez zgody lekarza. Dostałam medyczne poczochy obciskające, poprawiające przepływ krwi, i silny, słynny lek na żyły, drogi jak diabli, na receptę - Detralex albo Phlebodię. Biorę to przez całą ciążę i oczywiście martwię się, co na to moje dzieciątko. Naczynia można sobie pozamykać dopiero po ciąży.
Jeśli masz problem z żyłkami, uważam, że należy ci się konsultacja chirurga. W końcu na coś się płaci te składki zdrowotne, a dla kobiety to jest problem - choćby i kosmetyczny - dość istotny na całe życie. Dowiedz się w przychodni, ale pewnie potrzebne jest skierowanie.
watka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 14:43   #5
Nita6
Zakorzenienie

Dziekuję za poradę , chyba tak zrobię a po ciązy udam sie na zamknięcie naczynek - dla mnie to problem typowo kosmetyczny - brzydko to wygląda na nogach
Stary 2006-09-09, 16:57   #6
Aranka
Zakorzenienie

Nita6 u mnie do pękających naczynek dochodzą pękające żyłki - dzięki czemu mam non stop takie śmieszne siniaki- np cała łydka wzdłuż jakiejś żyły ma pełno kropek-siniaczków...I kurcze smaruję wszystkim czym tylko w ciąży mogę i kicha...Dalej pękają jak nawiedzone...Ręce mi już opadają! Na dodatek pojawiło mi się kilka pajączków na policzku! Laser po ciązy murowany...

Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 15:15   #7
Nita6
Zakorzenienie

No to przybiję ci piątkę bo u mnie też laser murowany
Stary 2006-09-13, 14:29   #8
watka
Rozeznanie

Podobno ostrzykiwanie też przynosi dobre efekty, ale to już jest temat na inne forum...
Ja tam nie wierzę w żadne radykalne zabiegi, bo późniejsze efekty są nieprzewidywalne - ma być lepiej, a potem robi się jeszcze gorzej. Mi te naczynia poszły w miejscach, w których jako nastolatka usunęłam sobie dwa malutkie żylaczki... a miało być tak pięknie. Uważam że lepiej zapobiegać za wszelką cenę, bo później problem rośnie do potęgi, no i te koszty! Czy wiecie ile kosztuje taki laser? Na buzi można sobie zrobić, ale na całych nogach, na brzuszku...?
Stary 2006-09-13, 15:15   #9
Nita6
Zakorzenienie

A co to jest ostrzykiwanie??
Stary 2006-09-13, 21:21   #10
Aranka
Zakorzenienie

Właśnie...co to jest ostrzykiwanie?

A co do efektów po laserze to mam dobrą koleżankę, która jest już 4 miesiące po ostatnim zabiegu usówania laserowo naczynek z twarzy. Wiem jak to wygląda "od razu po", jakie kosmetyki musiała używać no i ile to kosztuje...

Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:31   #11
watka
Rozeznanie

Nie wiem - wklejać, nie wklejać...:

Ewa Standzoń-Gierak/ Urodawp.pl > Polki > Pielęgnacja i makijaż >
Naczynka pod specjalnym nadzorem

EDIPRESSE
Skłonność do pękających naczynek krwionośnych możesz dziedziczyć w genach. Uważaj też na słońce. Gorące posiłki i ostre przyprawy również sprzyjają ich występowaniu. Pamiętaj jednak, że siateczka popękanych naczyń krwionośnych to nie wyrok. Są sposoby, żeby się ich pozbyć.

W leczeniu czerwonych naczynek na nogach pomocne są leki zwiększające elastyczność ścian naczyń (Detralex, Venescin, Venoruton). Wskazana jest również kompresoterapia, czyli noszenie odpowiednich skarpet i rajstop uciskowych. Są to jednak metody, które łagodzą problem, ale go nie likwidują.

Bardziej radykalna jest skleroterapia, czyli ostrzykiwanie ścianek naczyń krwionośnych cienką igłą. Do żyły wstrzykuje się wtedy lek, który ma wywołać miejscowy stan zapalny, spowodować obkurczenie naczynia, a następnie jego zamknięcie. Tak postępuje się tylko w przypadku większych zmian naczyniowych na nogach.

Laseroterapia jest najnowszą metodą. Wiązka energii cieplnej lasera proporcjonalna do grubości ścianek naczynka "podgrzewa" jego ściankę, powodując zniszczenie.
Przeciwwskazaniem jest epilepsja, ostre infekcje z gorączką, przyjmowanie niektórych leków i ciąża. Każdy zabieg poprzedza dokładna konsultacja ze specjalistą. Ilość zabiegów zależy od rozległości i intensywności zmian na skórze. Zwykle wykonuje się trzy co miesiąc. W tym czasie do codziennej pielęgnacji trzeba stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Zabezpieczają przed powstawaniem przebarwień.

Zabieg laserowy powinien wykonywać doświadczony lekarz. Tak samo ważna jest dokładna diagnoza zmian naczyniowych i dobry sprzęt. Po prawidłowo wykonanym zabiegu, nie powinny wystąpić żadne powikłania. - Nowoczesne lasery są bezpieczne i nie pozostawiają na skórze blizn - zapewnia dr Małgorzata Niemojewska, specjalista laseroterapii w warszawskim gabinecie Epi-Centrum.

Przed zabiegiem
Radzi dr Marzena Lorkowska-Precht, gabinet medycyny estetycznej i laseroterapii, Instytut Zdrowia i Urody "Sharley":
1. Jeżeli przyjmujesz jakieś leki lub używki, powiedz o tym lekarzowi.
2. Nigdy nie decyduj się na laseroterapię, jeśli jesteś opalona.
3. Jeżeli Twoja twarz pokryta jest pajęczynką drobnych naczyń, skorzystaj z zabiegu fotoodmładzania. Pozbędziesz się naczynek, poprawisz kondycję skóry i odmłodzisz twarz.
4. Jeśli pracujesz, na pierwszy zabieg umów się w piątek. Weekend poświęcisz na "pielęgnowanie siniaka".
5. Najlepsza pora na usuwanie zmian na skórze to jesień. Zabiegów laserowych nie przeprowadza się latem, kiedy skóra narażona jest na działanie ostrego słońca.

Laser laserowi nierówny
Przedstawiamy cztery typy laserów. Różnią się skutecznością działania.
- Laser argonowy. Pozostawia na skórze strupki, blizny i przebarwienia. Działa głęboko i nie zawsze przynosi pozytywne efekty. Obecnie stosowany coraz rzadziej (cena jednego zabiegu: ok. 100 zł).
- Laser neodymowo-yagowy. Przeznaczony do usuwania głębokich i rozległych pajączków na nogach. Płytko zlokalizowane usuwa się inną wersją lasera. Bezpieczny, ale bolesny zabieg (przeprowadza się w znieczuleniu). Może powodować podrażnienia. (cena jednego zabiegu: 100-600 zł).
- Photoderm to młodszy brat lasera. Ma te same co on właściwości, ale za pomocą różnych filtrów i odpowiednich długości fali bardziej precyzyjnie dobiera się parametry usuwające zmiany naczyniowe. Po zabiegu na skórze może pozostać rumień i zasinienie, rzadko występują strupki i pęcherze. Zabieg może jednak wywołać ból (cena jednego zabiegu: 100-600 zł).
- Pulsujący laser barwnikowy PhotoGenica V-Star. Ma nowoczesny naprzemienny system chłodzenia skóry. Podczas zabiegu można precyzyjnie ustawić wiązkę światła. To pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia innych komórek. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Dlatego wykonuje się go także w przypadku zmian naczyniowych u małych dzieci (cena jednego zabiegu: 300-1200 zł.)

W przyszły czwartek idę do tego chirurga, spytać co mnie czeka po ciąży i kiedy będę mogła się zacząć tym zajmować. A może samo się polepszy...
Stary 2006-09-15, 13:49   #12
Nita6
Zakorzenienie

DZieki za obszerną wypowiedż wróce do tego wątku po ciąży bo teraz to niewskazane
Stary 2006-09-21, 10:44   #13
watka
Rozeznanie

Się dowiedziałam od chirurga :
do porodu i po porodzie przez 1 ROK - tylko pończochy uciskające. Po urodzeniu do roku niektóre zmiany w naczyniach śródskórnych i żylakach mogą się cofnąć, wtedy się zobaczy co można zrobić z resztą.

Ja noszę pończochy "Pani Teresa - Medica" kupione w sklepie z art. tehabilitacyjnymi, dobierane na wymiar, bardzo ładne i trwałe, kosztują ok. 60 zł (nie chciałam rajstop na brzuch). Wkłada się je tylko przed wstaniem z łóżka. Polecam je wszystkim mamom i babciom też, mogą być podkolanówki itd.
Stary 2006-09-21, 12:27   #14
Nita6
Zakorzenienie

Miejmy nadzieje ze się cofną - ale by była niespodzianka uhh. A jak wyglada u was sprawa z cellulitem walczycie jakos w ciązy z tą pomarańczą na nogach ??
Stary 2006-09-21, 13:42   #15
watka
Rozeznanie

Mnie chociaż ta jedna plaga ominęła
Stary 2006-10-25, 22:52   #16
Nita6
Zakorzenienie

Dziwczyny stał się cud ! kupiłam tabletki Cyclo 3 fort i zdziałały cuda jestem w połowie opakowania a popękanych naczynek już jest znikowa ilosć . To jakis cud
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości