Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-22, 18:52   #1
iza94
Rozeznanie

najpiękniejsza Organza

mam pytanie do znawczyń ( i nie tylko) - która z trzech Organz Givenchy jest dla Was najpiękniejsza i dlaczego?
iza94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:04   #2
pannaNikt
Raczkowanie

Dot.: najpiękniejsza Organza

Dla mnie najpiekniejsza jest nieodżałowana Organza Indecence za jej niepowtarzalnośc, oryginalnośc, trwałośc i piękne rozwijanie się na mojej skórze
Bardzo lubię też klasyczną Organzę i poważnie rozważam zakup. Może jak wygram w totka
pannaNikt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:06   #3
Nakretka
Raczkowanie

Dla mnie też zdecydowanie OI, szkoda że nigdzie nie mogę dostać i "na własność" muszę się na razie zadowolić mgiełką
Pozostałych na razie nawet nie rozważam
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:16   #4
ligia
Raczkowanie

Spośrod trzech podobają mi się dwie; OI i klasyczna.
Obie są bardzo rożne, wywołują inne odczucie, inaczej rozwijają się na skórze, ale dla mnie każda z nich ma w sobie to co lubię w perfumach, pewną tajemniczość, roztaczającą aurę i piękne współgranie z kobietą.

Szkoda że w pewnym momencie były megapopularne, a tym samym rynek zalano masą podróbek, to sprawiło, że organzą pachniały tramwaje, podwórka i kolacje przy świecach
ligia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:34   #5
szaja
BAN stały

Ze mna to ciężka sprawa. Oi miałam, ale na mnie jej piękno ograniczało sie do cynamonowej nuty. Gdzieś ginęła cała słodycz i bogactwo orientu
Na mojej siostrze, której oddałam nieszczęsną OI jest zupełnie inna.
Przepiękna, zupełnie inna niż klasyk, który lubię, ale nic więcej. Zniknięcia OI też nie zrozumiem, tyle osób po niej płacze
szaja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:44   #6
ropuszka
Zakorzenienie

Znam klasyczna i Indecence. Do First Light nawet nie podchodzilam.
Zdecydowanie najbardziej podoba mi sie OI, bo jest kadzidlana, orientalna, uwodzicielska i oryginalna Niestey na mnie przeobraza sie w cos strasznie slodkiego, waniliowego. Moze zima bylaby dobra, ale i tak jej nie kupie, bo:
a) juz jej nie sprzedaja
b) jest wiele innych zapachow, ktore mnie powalaja i musze je miec
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 14:31   #7
gosiunia22
Zadomowienie

Zdecydowanie OI. Przepych i bogactwo zapachu, jednym słowem... boska!

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 16:14   #8
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Zdecydowanie klasyk,na mnie OI pachnie jakoś tak...zwyczajnie i bez wyrazu
Stary 2006-07-24, 17:06   #9
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Dostałem dziś od zaprzyjaźnionej forumowiczki z f. gazetowego, cudowny pakiecik próbeczek , m.in Organza Jasmin D` Indie, z ciekawości troszkę "poniuchałem"- zapowiada się bardzo ciekawie....
jak przetestuje- dokładnie opiszę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Beaute-organza2005-def.jpg (24,1 KB, 42 załadowań)

dreamer4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 17:41   #10
Kajol
Zadomowienie

Ta czwarta jasminowa Organza to tegoroczna limitowanka. Z jaśminem ze zbioru z 2005 roku, który był wyjątkowo udany. Zrobili coś a la roczniki win. Podobnie Amarige(mimoza) i Very Irresistible(róża bułgarska).
Zapach piękny, jeżeli lubi się jaśmin, bo dla mnie jest on w nim dość mocno wyczuwalny.
Z tą letnią Organzą zdołałam się już zaprzyjaźnić, za to nie znam żadnej z trzech pozostałych
Kajol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 18:07   #11
321981125346
Raczkowanie

Bardzo lubie klasyczna Organzę, choć długo jej unikałam w obawie przed piwonią Obecnie piwonia w Organzie została ujarzmiona i po wybrzmieniu ostatniego jej tonu mogę cieszyć sie całym bogactwem Organzy OI ginie zupełnie na mojej skórze- cynamon rozbrzmiewa nieomal solo, FL nie testowałam. Przy okazji chciałam sie podzielić wrażeniami, dość podobnymi zapachami w duchu OI są Chaos DK(na mnie o niebo leszy i bardziej bogaty) oraz Feminite di bois- te ostanie mocno sanadałowe, ale mają coś wspólnego
Stary 2006-07-24, 18:24   #12
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

. Przy okazji chciałam sie podzielić wrażeniami, dość podobnymi zapachami w duchu OI są Chaos DK(na mnie o niebo leszy i bardziej bogaty) oraz Feminite di bois- te ostanie mocno sanadałowe, ale mają coś wspólnego[/quote]
No tak może i podobne, ale jak OI jeszcze czasami się gdzieś pojawi, to Chaos chyba był tylko raz na allegro, co pamiętam to zgarnęła go Smoczyca....

Stary 2006-07-24, 18:51   #13
321981125346
Raczkowanie

Zgadza się Smoczyca, ale o ile mi wiadomo na gazetowym forum jeszcze jedna z forumek gdzieś upolowała Chaos
Stary 2006-07-24, 19:06   #14
szaja
BAN stały

Próbki Chaosu były niedawno na Allegro, dwie. Tylko nie pamiętam u kogo i nie miałam głowy do ich nabywania z powodu kłopotów
Może kiedyś...
Stary 2006-07-24, 20:36   #15
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Cytat:
Napisane przez szaja
Próbki Chaosu były niedawno na Allegro, dwie. Tylko nie pamiętam u kogo i nie miałam głowy do ich nabywania z powodu kłopotów
Może kiedyś...
Ja bym się chyba bał, kupic próbki, co mi wiadomo to od kilku ładnych lat nie ma tego zapachu na rynku, a wiadomo próbki szybciej się posują....

Stary 2006-07-24, 21:17   #16
Toccata
Zadomowienie

Co raz bardziej intryguyje mnie Chaos

A wracając do "ad remu" - nie będzie chyba niespodzianką, że najbardziej przypadła mi do gustu OI, leniwa, zmysłowa odaliska z haremu sułtana. Chyba mam szczęście - nie rozwija się na mnie w zgniłą marchewkę, nie jest płaskim cynamonem... jest bardzo różna. Z chłodne zimowe dni wychodziła z niej aromatyczna czekolada. Natychmiastowy zastrzyk serotoniny, nieodmiennie poprawia mi humor.
Czasem TŻ marudził, że pachnę jak eklerka przy popołudniowej kawie Ostatnio zaskoczył mnie stwierdzeniem, że to cudny, erotyczny zapach - przy okazji potwierdzając moją obserwację, że zwyczajnie i chimerycznie się zmienia.
Dla mnie osobiście ważna i niezastąpiona o tyle, że jest w stanie ZAWSZE poprawić mi humor.

Klasyczna Organza jest interesująca, ale brak jej tej leniwej miękkości, która cechuje Nieprzyzwoitą.
Bronię się przez chomikowaniem OI, ale czasem czuję, że powinnam
Toccata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:54   #17
iza94
Rozeznanie

Bardzo dziękuję za Wasze opinie - są bardzo cenne, bo myślę sobie nad Organzą klasyczną. Może ktoś jeszcze coś doda o Organzie?
iza94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 00:13   #18
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Przepadam za Orgazną klasyczną. Jest po prostu świetna i wysuwa się na prowadzenie wśród moich ulubionych perfum. Żaden zapach mi do tej pory [tzn. wtedy gdy ją otrzymałam w prezencie] nie przypaswał jak O. Zafascynowała mnie...
Mam też [już resztkę ] Organzy First L. Nie jest zła, jest bardziej świeża, cytrusowa jednak daleko jej do klasycznej-obłędnie waniliowej Organzy. Wiem, że to 2 rózne zapachy- FL miała być lżejsza od swoich poprzedników, ale mimo to brakuję jej tej iskry bożej... Nadaję się na ciepłe dni i w zasadzie całe tamto lato jej używałam. Bardzo przyjemny i znośny zapach.
OI tylko testowałam i już chyba nawet nie pamiętam jak pachnie. Wiem, że wtedy mi się podobała.

Chciałabym jeszcze dorwac (choćby próbkę) tej limitowanej jaśminowej Organzy, jako fanka tych zapachów muszę gdzieś ją dopaść.
Stary 2006-07-25, 11:14   #19
nebraska
Zakorzenienie

Ale się namnożyło tych Organz

Ja też jestem za klasyczną, zanim ją poznałam omijałam wanilię szeerkoim łukiem, a tu proszę i tak mnie dopadła i zniewoliła...

Fragrantica

nebraska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:58   #20
szaja
BAN stały

[quote=Toccata]Co raz bardziej intryguyje mnie Chaos

Rodzi się nowa perełka
Może sprzedawcy z Allegro te narodziny zauważą

A wracając do "ad remu" - nie będzie chyba niespodzianką, że najbardziej przypadła mi do gustu OI, leniwa, zmysłowa odaliska z haremu sułtana. Chyba mam szczęście - nie rozwija się na mnie w zgniłą marchewkę, nie jest płaskim cynamonem... jest bardzo różna. Z chłodne zimowe dni wychodziła z niej aromatyczna czekolada. Natychmiastowy zastrzyk serotoniny, nieodmiennie poprawia mi humor.
Czasem TŻ marudził, że pachnę jak eklerka przy popołudniowej kawie Ostatnio zaskoczył mnie stwierdzeniem, że to cudny, erotyczny zapach - przy okazji potwierdzając moją obserwację, że zwyczajnie i chimerycznie się zmienia.

TŻ's tak mają Mój najpierw marudził na Delice d'Epices a zakochal sie w niej stojąc w sklepie rybnym
Nagle stała sie cudowna i kobieca
Stary 2006-12-07, 19:00   #21
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Matko.....wypatrzyłam tę limitowanke na allegro i wybałuszyłam oczy. Ja nic nie wiedziałam o limitowankach organzy....jasminowa..... musi byc bosssska ....sa w Polsce??????????????????
Wąchała któraś z Was???????????????/ Połączenie organzy z jasminowym pure poison....to szczyt moich marzeń. Powiedzcie coś, błagam

mulier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 19:11   #22
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Uwielbiam Organzę Indecence !!! To mój ukochany zapach od kilku lat Słodki, waniliowy, bardzo zmysłowy, erotyczny, po prostu doskonały Mój ideał !

Klasyczna Organza znacznie mniej mi się podoba, jest ciekawa, kwiatowa, bardzo kobieca, bogata ale mnie jakoś specjalnie nie zachwyca... pozostaje w cieniu młodszej siostry...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:50   #23
Pomadka
Pomadkorator

Cytat:
Napisane przez mulier Pokaż wiadomość
Matko.....wypatrzyłam tę limitowanke na allegro i wybałuszyłam oczy. Ja nic nie wiedziałam o limitowankach organzy....jasminowa..... musi byc bosssska ....sa w Polsce??????????????????
Wąchała któraś z Was???????????????/ Połączenie organzy z jasminowym pure poison....to szczyt moich marzeń. Powiedzcie coś, błagam
Ostatnio-dosłownie ze 2 dni temu była limitowana Organza na Allegro i miałam ja licytować i zawiesił mi się komputer! Minutę przed końcem aukcji!!! BYłam taka wściekła, że myślałam, że grata wywalę za okno.
Bosze dlaczego, akurat (??) w tym momencie to się stało?!
Poszła tanio, bo za 130 zł.

A ja chyba miałam próbkę tej limitowanej Organzy i jest fajna, ale moim skromnym zdaniem niewiele się różni od klasycznej.
Stary 2006-12-07, 21:15   #24
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Ostatnio-dosłownie ze 2 dni temu była limitowana Organza na Allegro i miałam ja licytować i zawiesił mi się komputer! Minutę przed końcem aukcji!!! BYłam taka wściekła, że myślałam, że grata wywalę za okno.
Bosze dlaczego, akurat (??) w tym momencie to się stało?!
Poszła tanio, bo za 130 zł.

A ja chyba miałam próbkę tej limitowanej Organzy i jest fajna, ale moim skromnym zdaniem niewiele się różni od klasycznej.
własnie Pomadko to wypatrzyłam własnie przed chwilą .....poszła za 132 zł ....z mych ust wydobył sie przeraźliwy jęk żalu, goryczy i cierpienia.....domyslam się co działo sie z Tobą w cxasie nieszczęsnej licytacji....

Słuchaj, a wiesz może cos więcej na temat limitowanek organzy.....pojawia sie jeszcze na allegro wersja GOLD....rózni się tylko opakowaniem czy tez zapachem....
Wiesz, co do jasminowej, moze to i dobrze, że nie tak wiele sie rózni, klasyczna jest nie do przebicia (moim skromnym zdaniem ), ale za to butelka cudowna!!!!

Stary 2006-12-07, 21:50   #25
Pomadka
Pomadkorator

Cytat:
Napisane przez mulier Pokaż wiadomość
własnie Pomadko to wypatrzyłam własnie przed chwilą .....poszła za 132 zł ....z mych ust wydobył sie przeraźliwy jęk żalu, goryczy i cierpienia.....domyslam się co działo sie z Tobą w cxasie nieszczęsnej licytacji....
To piszemy o tej samej aukcji.
Do tej pory jestem wściekła na grata, że się zawiesił. Wręcznie nie mogę zrozumieć co to za zemsta losu, że akurat w tamtym momencie to się stało...
Aż się moja mama wkurzyła podczas tamtego incydentu... Ona tez bardzo lubi ten zapach.
Cytat:
Słuchaj, a wiesz może cos więcej na temat limitowanek organzy.....pojawia sie jeszcze na allegro wersja GOLD....rózni się tylko opakowaniem czy tez zapachem....
Wiesz, co do jasminowej, moze to i dobrze, że nie tak wiele sie rózni, klasyczna jest nie do przebicia (moim skromnym zdaniem ), ale za to butelka cudowna!!!!
Klasyczna jest Moja miłość!
Z tymi limitowanymi Organzami mam klina, bo nie wiem czym dokładnie różni się gold od jasminowej. Możliwe, że niczym tylko niuansem w nazwie i motywami ozdobnymi - listki lub złote kwadraciki...

ORGANZA Jasmin d'Inde to na pewno limitowanych zapach.
Natomiast od. GOLD to może tylko kwestia nazwania zapachu w skrócie. Albo też jakis typ Organzy, który wyszedł na określony rynek, a zapach ten sam co w jasminowej.
http://www.fifi.ru/parfume.asp?left=0&s=1&l=O&a=1052
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=145768664
http://www.amazon.com/Givenchy-Organ.../dp/B000FI2G22
Różnica w wyglądzie w sensie ozdobników jest, ale nie wiem czy sam zapach tez się rózni...
Stary 2006-12-08, 06:17   #26
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
To piszemy o tej samej aukcji.
Do tej pory jestem wściekła na grata, że się zawiesił. Wręcznie nie mogę zrozumieć co to za zemsta losu, że akurat w tamtym momencie to się stało...
Aż się moja mama wkurzyła podczas tamtego incydentu... Ona tez bardzo lubi ten zapach.

Klasyczna jest Moja miłość!
Z tymi limitowanymi Organzami mam klina, bo nie wiem czym dokładnie różni się gold od jasminowej. Możliwe, że niczym tylko niuansem w nazwie i motywami ozdobnymi - listki lub złote kwadraciki...

ORGANZA Jasmin d'Inde to na pewno limitowanych zapach.
Natomiast od. GOLD to może tylko kwestia nazwania zapachu w skrócie. Albo też jakis typ Organzy, który wyszedł na określony rynek, a zapach ten sam co w jasminowej.
http://www.fifi.ru/parfume.asp?left=0&s=1&l=O&a=1052
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=145768664
http://www.amazon.com/Givenchy-Organ.../dp/B000FI2G22
Różnica w wyglądzie w sensie ozdobników jest, ale nie wiem czy sam zapach tez się rózni...
Dzieki Ci wielkie Pomadko
No to mamy małą zagwozdkę , ale powiem Ci szczerze , że mogłabym mieć wszystkie, nawet gdyby nie rózniły się zapachem - ze względu na cudne buteleczki - a dreszczy juz na sama myśl dostaje jak wyobrażę sobie iż owe limitowanki są jedynie delikatnym ukłonem klasyka w stronę jaśminu ...................... wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.. ..............wrrrrr..wrr rr.....

Stary 2006-12-08, 08:50   #27
roxi_hart
Raczkowanie

GG do roxi_hart

Organza Indecence bo klasyczna to śmeirdziuch wszechczasow.
roxi_hart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 09:07   #28
AmabA
BAN stały

Wersja Indecence jest dla mnie najbardziej zmysłowa. Jest w niej otulające ciepło, słodycz, zapach ogoniasty, otulający, rozgrzewajacy...
Niestety/stety nie podoba sie mojemu TŻ.
Dla niego ostatnio "seks we flakonie" to...Zagorsk a OI jest dla niego nie tyle nieprzyzwoita co słodka i "ciastkowa"
AmabA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:16   #29
lady-dark
Zadomowienie

A ja znam tylko klasyczną . Aż wstyd się przyznać... Bardzo mi się podoba Organza ale jeszcze nie aż tak bardzo żebym musiała ją mieć (może to nawet dobrze). Ale wiele się już naczytałam na forum Waszych zachwytów na temat Organzy Indecence. Mam pytanie: czy można jeszcze gdzieś normalnie (we Wrocławiu lub w innych miastach) przetestować/kupić Organzę Indecence?
lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:38   #30
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
A ja znam tylko klasyczną . Aż wstyd się przyznać... Bardzo mi się podoba Organza ale jeszcze nie aż tak bardzo żebym musiała ją mieć (może to nawet dobrze). Ale wiele się już naczytałam na forum Waszych zachwytów na temat Organzy Indecence. Mam pytanie: czy można jeszcze gdzieś normalnie (we Wrocławiu lub w innych miastach) przetestować/kupić Organzę Indecence?
oj...raczej nie

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości