Parafina w kosmetykach? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-21, 11:07   #31
gosiaczek01
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek01
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Parafina w kosmetykach?


[QUOTE]Gosiaczek01 mam podobną cerę i używam do niej czystego olejku arganowego lub arganowego kremu do twarzy. Ważne, aby olejek miał któryś z eko certyfikatów.[QUOTE

właśnie zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś olejku, skoro więc polecasz arganowy to i ja go spróbuję,
gosiaczek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 12:29   #32
dispersi
Rozeznanie
 
Avatar dispersi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 905
Dot.: Parafina w kosmetykach?

No właśnie dziewczyny, a jak to jest z tymi innymi składnikami w kremach z parafiną. Bo natknęłam się nieraz na taką opinię, że parafina utrudnia innym składnikom wnikanie w głąb naszej skóry. Prawda to?
__________________
"...błąd oka nadaje kierunek myśli.."
dispersi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 12:58   #33
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez dispersi Pokaż wiadomość
No właśnie dziewczyny, a jak to jest z tymi innymi składnikami w kremach z parafiną. Bo natknęłam się nieraz na taką opinię, że parafina utrudnia innym składnikom wnikanie w głąb naszej skóry. Prawda to?
Raczej ułatwia, skoro działa okluzyjnie. Zresztą podobnie jak silikony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 14:59   #34
dispersi
Rozeznanie
 
Avatar dispersi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 905
Dot.: Parafina w kosmetykach?

To myślę, że dla cer suchych wcale nie jest taka zła... wręcz przeciwnie nawet.

Aj, bądź tu mądry i pisz wiersze.
__________________
"...błąd oka nadaje kierunek myśli.."
dispersi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 23:04   #35
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Parafina w ogóle nie powinna być stosowana w kremach do twarzy. Nie jest polecana do cery suchej, bo jeszcze bardziej ją przesuszy, poza tym ma właściwości komedogenne i acnegenne. Dziwię się, że większość kobiet nadal stosuje szeroko reklamowane kremy naszpikowane parafiną i silikonami, których produkcja jest baardzo tania
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 14:44   #36
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Parafina w ogóle nie powinna być stosowana w kremach do twarzy. Nie jest polecana do cery suchej, bo jeszcze bardziej ją przesuszy, poza tym ma właściwości komedogenne i acnegenne. Dziwię się, że większość kobiet nadal stosuje szeroko reklamowane kremy naszpikowane parafiną i silikonami, których produkcja jest baardzo tania
Ale jakimś cudem jest bardzo polecana i świetnie się sprawdza na skórach atopowych.
Nie rozumiem tej nagonki na parafinę, zwłaszcza że nie jest używana w większości kremów na rynku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 14:40   #37
Kurami
Raczkowanie
 
Avatar Kurami
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Dot.: Parafina w kosmetykach?

A do włosów jak z tą parafiną(ropą naftową)? Bo niby szkodzi a ja mam po niej piękne, błyszczące, proste włoski (przykład-joanna odzywka keratynowa)
Bo na skalp słyszałam że pory zatyka, prawda (np.w nafcie kosm.)?
__________________
くらみ
"Wysiłek sam nic nie znaczy, a teraz patrz, bo pokażę Ci coś, co rozrywa ściany."
Kurami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-14, 14:46   #38
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez Kurami Pokaż wiadomość
A do włosów jak z tą parafiną(ropą naftową)? Bo niby szkodzi a ja mam po niej piękne, błyszczące, proste włoski (przykład-joanna odzywka keratynowa)
Bo na skalp słyszałam że pory zatyka, prawda (np.w nafcie kosm.)?
Parafina tworzy film, a więc wygładza, dociąża, nabłyszcza. Nafta dodatkowo pobudza porost włosów.
Nic nie daje mi tak pięknie błyszczących włosów jak nafta, żaden olej ani żaden silikon. Skoro działa, to dlaczego miałabym wynajdować powody, dla których jej nie stosować?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:02   #39
Kurami
Raczkowanie
 
Avatar Kurami
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Właśnie dlatego chciałam przetestować naftę ale od dłuższego czasu się wstrzymuje, przez te plotki o parafinie.
Co tam!ryzyk fizyk może da super efekty jak mówisz

Chimay odchodząc troszkę od pytania, czyli ty u siebie efekty lepsze widzisz po nafcie niż po olejach? Ja do oleji się przekonać nie mogę a nafta przez krótki czas trzymania byłaby dla mnie lepszą alternatywą.
__________________
くらみ
"Wysiłek sam nic nie znaczy, a teraz patrz, bo pokażę Ci coś, co rozrywa ściany."

Edytowane przez Kurami
Czas edycji: 2016-02-14 o 18:09
Kurami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 19:47   #40
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez Kurami Pokaż wiadomość
Chimay odchodząc troszkę od pytania, czyli ty u siebie efekty lepsze widzisz po nafcie niż po olejach? Ja do oleji się przekonać nie mogę a nafta przez krótki czas trzymania byłaby dla mnie lepszą alternatywą.
No ba Proszę bardzo zdjęcie porównawcze.
Przede wszystkim oleje u mnie nie robiły zupełnie nic dobrego, a używane często obciążały (przychlast na zdjęciu). Nafta jest zupełnie inna, pięknie nabłyszcza nie obciążając przy tym, do tego wystarczy ją nałożyć na 10 minut, nie potrzeba tu jakichś długich rytuałów, których ja akurat nie lubię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Nafta.jpg (124,5 KB, 36 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 20:23   #41
Kurami
Raczkowanie
 
Avatar Kurami
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Jaka diamatrialna różnica!piękne włosy
Nie no muszę mieć naftę!!! A przyrost jest od każdej czy tylko rycynowej ? XD wybacz za te pytania.

Właśnie to samo mam po olejach a mam/miałam oliwa z oliwek, arganowy, rzepakowy i w szamponie kokosowy i makadamia i mi nie służyły a dziewczyny że olejowanie jest najl.dla włosów.....czyli może przez te szampony z olejami mam często jakby obciążone włosy.
__________________
くらみ
"Wysiłek sam nic nie znaczy, a teraz patrz, bo pokażę Ci coś, co rozrywa ściany."

Edytowane przez Kurami
Czas edycji: 2016-02-14 o 20:28
Kurami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 06:42   #42
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez Kurami Pokaż wiadomość
Jaka diamatrialna różnica!piękne włosy
Nie no muszę mieć naftę!!! A przyrost jest od każdej czy tylko rycynowej ? XD wybacz za te pytania.

Właśnie to samo mam po olejach a mam/miałam oliwa z oliwek, arganowy, rzepakowy i w szamponie kokosowy i makadamia i mi nie służyły a dziewczyny że olejowanie jest najl.dla włosów.....czyli może przez te sza.mpony z olejami mam często jakby obciążone włosy.
Oleje to nie jest uniwersalna metoda pielęgnacji dla każdego. U jednych się sprawdza, u innych nie.
Jak ktoś ma włosy skłonne do klapnięcia, to w ogóle powinien zrezygnować z emolientów w szamponach, nie tylko olejów, ale też silikonów. Poza tym ciągłe pakowanie czegoś na włosy przed myciem sprawdzi się tylko u osób z włosami puszystymi, falowanymi, suchymi, niepodatnymi na obciążanie. Na włosach prostych i zdrowych będzie skutkować utratą objętości, strączkowaniem, przyklapem. Naprawdę większość włosów tego typu sobie doskonale radzi bez tych włosomaniaczych metod. Niestety ciągle pokutuje przekonanie, że im więcej się napaćka na włosy, tym one będą lepiej wyglądać.

Co do porostu po nafcie się nie wypowiem, nie używam jej na skórę głowy. Jeśli chcesz spróbować, to pamiętaj o tym, żeby nie przekraczać czasu trzymania jej na skórze zalecanego przez producenta. Nafta może podrażniać (jak i inne metody przyśpieszania porostu).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 18:15   #43
dispersi
Rozeznanie
 
Avatar dispersi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 905
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ba Proszę bardzo zdjęcie porównawcze.
Przede wszystkim oleje u mnie nie robiły zupełnie nic dobrego, a używane często obciążały (przychlast na zdjęciu). Nafta jest zupełnie inna, pięknie nabłyszcza nie obciążając przy tym, do tego wystarczy ją nałożyć na 10 minut, nie potrzeba tu jakichś długich rytuałów, których ja akurat nie lubię.
Samą naftę nakładasz, czy z czymś ją mieszasz?
__________________
"...błąd oka nadaje kierunek myśli.."
dispersi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 19:15   #44
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Parafina w kosmetykach?

Cytat:
Napisane przez dispersi Pokaż wiadomość
Samą naftę nakładasz, czy z czymś ją mieszasz?
Samą. Ja w ogóle stosuję bardzo nieskomplikowaną pielęgnację włosów, po 3 latach włosomaniaczenia naszło mnie w końcu olśnienie, że moim włosom to wręcz szkodzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-16 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.