Codzienne mycie włosów, z czasem staje się nieznośne.. :( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-28, 20:37   #61
mara_m
Rozeznanie

GG do mara_m
Dot.: Codzienne mycie włosów, z czasem staje się nieznośne.. :(

Szampony z rzepy nie są tylko do brązowych włosów. Ja również myję codziennie główke nie dlatego że przetłuszczają się ale również dla własnego komfortu. Ale od czasu do czasu robię sobie przerwe i daje im sobie się poprzetłuszczać oczywiście wtedy kombinuje jak mogę żeby nikt nie widział ich fatalnego stanu .
Stary 2007-05-19, 11:01   #62
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez Lucyy Pokaż wiadomość
Również myślalam,ze tylko ja jedna musze codziennie myc włoski, bo wszystkie moje kolezanki nawet po 3 - 4 dniach mają włosy przyzwoicie wyglądające. Kiedy powiedziałam im jak czesto myję głowe były bardzo zdziwione i wyraziły swoje najgłęgbesze ubolewanie oraz wyrazy współczucia . Do tej pory czasem powtarzają, ze bardzo współczują mi takich włosów. Ja jednak ciesze sie, ze włosy mam, a codziennie ich mycie, choc bywa uciązliwe, jest juz dla mnie rutyną. Moja fryzjerka mówi, ze włosy trzeba myc tak czesto, jak czesto one tego wymagają, a chodzenie ze "samlcem" jest nieeleganckie. Świadomość, ze wiele dziewczyn jest w takiej samej sytuacji podnosi na duchu, a dzieki temu wątkowi mozna wymienic doswiadczenia, poglady i opinie.Super
To prawda, niektórzy jak się dowiadują, że ktoś myje włosy codziennie, robią minę "o ty biedaku", tak, jakby codzienne mycie włosów było czymś wstydliwym jak nietrzymanie moczu. Tyle, że jak się bliżej przyjrzeć takim utyskiwaczom, często widać, że przy skórze włoski świecą się od tłuszczu. Nie chciałabym powąchać głowy takiej osoby. Inna sprawa, jak ktoś ma włosy suche, jak np. moja babcia. Kiedyś myła głowę raz na 3-4 miesiące, bo twierdziła, że nie ma przetłuszczonych włosów, narzekała tylko na łupież. Przekonałam ją, żeby spróbowała myć włosy częściej, kupiłam jej nawet szampon z czarnej rzepy. Zaczęła myć głowę raz na tydzień i po paru myciach stwierdziła, że nie ma łupieżu. Rzecz jasna ten łupież brał się z rzadkiego mycia głowy, bo odkąd myje włosy regularnie, nie ma mowy o łupieżu.
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:36   #63
effcia82
Zakorzenienie

tez myje wlosy codziennie rano juz od niepamietnych czasow ale to ma wiele zalet!
przede wszystkim pod koniec dnia nie musze uwazac na fryzure. nie martwie sie jak zmokne wracajac z pracy, moge zalozyc opaske nie martwiac sie ze sie odksztalci, umyc twarz i plecy, nalozyc maseczke, zrobic parowke, posmarowac twarz tlustym kremem, a przede wszystkim normalnie sie wyspac nie przejmujac sie ze cos sie przylize, cos bedzie sterczec albo sie spoce
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:52   #64
biiibiii
Zakorzenienie

Tez myje wlosy codziennie od daaawna.
nie wyobrazam sobie nie umyc glowy, na drugi dzien czulabym sie jakas taka brudna ;/
czasami faktycznie ida sie kapac poklne ze znowu ta glowe trzeba myc, ale szybko mi przechodzi i grzecznie nakladam szampon olejek rycynowy i wcieram seboradin
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 15:04   #65
*sweet dreams*
Rozeznanie

ja też od dawna codziennie myje włosy tez to dla mnie jesttroche męczące ale wole miec swieze umyte pachnące niż tłuste;/ tez musze używać wszelkiego rodzaju maseczek odżywek iotp. do włosów bo moje wlosy zniszczyly sie poprzez rozjasnianie i staly sie bardzo sluche a od suszarki tymbardziej
*sweet dreams* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 15:11   #66
Narek
Zakorzenienie

Ja też myje codziennie włosy, ale to nie jest dla mnie jakieś utrudnienie. Lubię bawić się przy nich, więc jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne są dla mnie dobrym spędzeniem czasu

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 17:16   #67
Tusio
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

wlosy myje codziennie w tygodniu, by do szkoly chodzic z czysta i pachnaca czupryna
w weekend, jesli nie wybieram sie na jakies spotkania, chodze z niemyta glowa.
rzadziej tez robie wlosom kapiel, gdy jestem chora, albo mam duzo wolnego.
'Cause it's okay to be a boy
But for a boy to look like a girl is degrading
'Cause you think being a girl is degrading
Tusio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 12:08   #68
Nati02
Zakorzenienie

Czy codzienne mycie włosów osłabia je?
Stary 2008-02-15, 12:30   #69
bzyczka1
Zakorzenienie

ja od blisko 2 lat myję codziennie włosy, ponieważ chodzę cały czas w rozpuszczonych. Wcześniej myłam co 2 dni, były inaczej ścięte przez co mogłam je wiązać.
Mi jakoś to włosów nie osłabia, ale może to zależy od odżywek. Często używam garnier fruktis nutri gładki i mam mocne włosy i co najważniejsze mam ich dużo
nie wyobrażam sobie żebym teraz przestała myć głowę codziennie, tym bardziej że mam grzywkę rano wstaję i mam coś co było grzywką wieczorem suszę je codziennie i mogę śmiało stwierdzić że jak wysuszę to są ładniejsze

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 13:58   #70
effcia82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Czy codzienne mycie włosów osłabia je?
samo mycie nie pod warunkiem ze szampon jest dobrze dobrany ale suszenie, modelowanie prostowanie (w moim przypadku niezbedne po kazdym myciu) napewno
Stary 2008-02-15, 16:26   #71
bLonD_bEjBe
Zadomowienie

Najchętniej myłabym włosy co dzień. Jednak zajmuje to zbyt dużo czasu.
Ja lubię włosy podniesione u nasady a następnego dnia już tego efektu nie ma, ale chodzę w takich, bo złe nie są.
Zauważyłam też, że to wina waxu ;p
Stary 2008-02-15, 19:24   #72
norana
Zadomowienie

ja też już od dobrych kilku lat myję codziennie włosy. dla mnie to żaden problem a wręcz przyjemność. fakt, ze muszę wcześniej przez to wstawac ale kocham uczucie czystych włosków. same z siebie włosy mi się nie przetłuszczają tak szybko. spokojnie mogłabym je myć co 3 dni ale nie dam rady czasem jak nigdzie nie wychodzę to przetrzymam ze dwa dni ale tak źle się z tym czuję, ze muszę je umyć.

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 20:18   #73
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Muszę niestety przyłączyć się do waszego grona...
Muszę codziennie myć włosy...
Ja też
Choć w sumie na własne życzenie (?)
Kiedyś myłam co 2 dzień ..ale włoski były tego następnego dsnia takie oklapnięte i bez życia a ja lubie mieć włoski puszyste -świeżutki i żeby ładnie były ułożone..A niestety układają się tylko zaraz po myciu ..

Ale zgadzam się z innymi że to męczące. Nie samo mycie-bo już się przyzwyczaiłam do mycia włosków rano i wstawania te 15 min wcześniej. Męczące jest to że żadna dłuższa wyprawa ,wycieczka czy odwiedziny kilkudniowe u rodziny Nie wchodzą w grę Gdy nie mogę umyć włosów.

W takich nie świeżych czuje się okropnie , jakbym nagle dostała jakiejś wysypki albo się nie umyła.
I w sumie dla tego je myje.

Choć obecnie nie szamponami do włosów przetłuszczający się (bo mam je pofarbowane).

Choć ostatnio się zastanawiam czy ten nie świeży efekt to nie efekt silikonów w moim szamponie

Sweet_Jelly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 23:24   #74
Nati02
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
samo mycie nie pod warunkiem ze szampon jest dobrze dobrany ale suszenie, modelowanie prostowanie (w moim przypadku niezbedne po kazdym myciu) napewno
W takim razie mam pytanie: jak dobrze dobrać szampon?
Czy odżywiający jest odpowiednim?
Stary 2008-02-17, 23:00   #75
Hepatica nobilis
Raczkowanie

Jeśli masz włosy przetłuszczające na pewno unikaj szamponów 2w1, włosy jeszcze szybciej się przetłuszczają, a także wygładzających i nabłyszczających.
Hepatica nobilis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 09:43   #76
effcia82
Zakorzenienie

nie jestem specjalista od szamponow ale mam wieloletnie doswiadczenie i mysle ze najlepsze sa najzwyklejsze najprostsze szampony ktore poprostu myja wlosy nie obciazajac ich np ziolowe (te najtansze) lub tzw przeze mnie chemiczno-ziolowe (np timotei, herbal essences - daja wiekszy komfort przy uzyciu)
Stary 2008-02-18, 09:49   #77
tulipanna.
Zakorzenienie

Nie przeczytałam całego wątku, bo nie mam czasu. Jeśli moja rada pokryje się z czyjąś - trudno Będziesz miała potwierdzenie, że warto na nią zwrócić uwagę. Zgadzam się z poprzedniczką - szampony ziołowe o najprostszych składach. Ja bardzo lubię serię Joanny "Z apteczki babuni" - używam czasem szamponu nawilżającego. Czasem, bo jestem w trakcie kuracji przyspieszającej wzrost włosa i należy stosować ją codziennie dla uzyskania efektów.
Jeśli chcesz poradzić sobie z przetłuszaniem się włosów - wypróbuj WAX. Wymaga to jednak dodatkowego czasu poświęconego włosom, nie wiem czy masz na to ochotę. Jednak działa: sama miałam bardzo przetłuszczające się, które w tej chwili muszę nawilżać Aha no i oczywiście zrezygnuj z kosmetyków nawilżających włos. A może lepiej myć włosy rano?
tulipanna. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 11:22   #78
Nati02
Zakorzenienie

Nie mam włosów przetłuszczających się- a przynajmniej tak domniemam. Spokojnie mogę myć włosy co dwa dni, ale w ten drugi czuje dyskomfort. Bardziej psychiczny, bo włosy wyglądają ok. Prostuje włosy i nie wyobrażam sobie nie używać odżywek czy innych rzeczy do termoochrony.
Wax używam, ale średnio raz w miesiącu- faktycznie nie chce mi się latać w czepku i ręczniku.

Po prostu nie chcę zniszczyć włosów codziennym myciem, stąd moje dociekanie
Stary 2008-04-08, 12:17   #79
magica
Wtajemniczenie

GG do magica

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
ja też myje włosy odkąd pamiętam codziennie i jest to czasami uciązliwe zwłaszcza że myje je z rana, nawet w zime, a włosy mam długie....
Boże, skąd ja to znam?? Włosy mam długie i od paru lat musze je myc codziennie rano (gdybym nie umyla, chybabym umarla z tego brudu i nieswieżości, fee :/ ). U mnie w sumie to juz sprawa psychiczna...

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 13:23   #80
Emilcia_1616
Zakorzenienie

a ja powiem Wam tak ze jak patrze na niekotre osoby z mojego otoczenia mowia mi ze musza myc wlosy codziennie to bardzo sie dziwie, bo jeszcze nawet wieczorem sa w niezlym stanie, otoz problem tkwi w naszej psychice-wmawiamy sobie ze jutro wlosy beda brzydkie i klejace sie, wiec musimy je umyc. sprobujcie poprostu raz ich nie umyc i zapytac sie kogos neutralnego o stan naszych wlosow.

ja tez myje codzinnie, tez sie zastanawiam czy nie mam takiego problemu jak wyzej. kiedys mylam co drugi dzien pozniej zaczelam codziennie i wlosy mi sie od tego uzaleznily...czy moze ktoraz z Was wyszla z codziennego mycia wlosow na przynajmniej co drugi?
Stary 2008-04-12, 16:31   #81
hawrodytka
Wtajemniczenie

GG do hawrodytka

ja wlosy codziennie myje od 1 albo 2 gimnazjum, a obecnie jestem juz na 1 roku studiow. DLa mnie nie jest to uciazliwe, to przyjemnosc
hawrodytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 23:10   #82
Nati02
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hawrodytka Pokaż wiadomość
ja wlosy codziennie myje od 1 albo 2 gimnazjum, a obecnie jestem juz na 1 roku studiow. DLa mnie nie jest to uciazliwe, to przyjemnosc
A masz krótkie czy długie włosy? Bo ja jestem na etapie zapuszczania i moje półdługie włosy i ich codziennie mycie już mnie drażnią
Stary 2008-04-13, 11:19   #83
side85
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do side85

Ja uwielbiam myć włosy codziennie rano. Zajmuje mi to 10 minut z suszeniem Mam krótkie włosy za ucho i są proste, cienkie, więc 10 minut to nawet przesadziłam. Z makijażem, ubraniem się i zrobieniem fryzury zajmuje mi to 25 minut
Stary 2008-04-13, 13:18   #84
Emilcia_1616
Zakorzenienie

a czy komus dalo sie wyleczyc wloski i nie myc ich codziennie?
Stary 2008-04-13, 13:24   #85
narcy
Wtajemniczenie

ja lubię myć włosy codziennie btw, uważam, ze jest wiele ludzi, którzy powinni myć włosy częściej - np. w mojej klasie jest 13 dziewczyn i tylko 3 czy 4 (w tym ja) nigdy nie a przetłuszczonych włosów. często zdarzają się osoby z przetłuszczonymi, przylizanymi włosami. a fe już wolę nie mówić o totalnej ekstremie, czyli włosach pozlepianych w strąki i niezłym smalcu na głowie.

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:44   #86
~Gosienka~
Raczkowanie

ja myje wloski z reguly co drugi dzien ale zdaza mi sie myc je codziennie-to zalezy od dnia i chyba mojego humoru. Odkad powrocil mi tradzik zauwazylam wieksze przetluszczanie sie moich wloskow i coraz czesciej zdaza mi sie wlasnie myc je codziennie a czytajac wasze posty zaczelo mnie wszystko swedziec...ble..
~Gosienka~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:47   #87
Emilcia_1616
Zakorzenienie

narcy zgadzam sie, u mnie w szkole tez duzo osob nosi przetluszczone wlosy. ja musze zawsze miec dlugo odzywke, ukladac je na szczotke a pozniej prosotwac, dla mnie codzienne mycie wlosow jest bardzo uciazliwe, ale kocham miec swieze wlosy i dlatego zaczelam je myc codziennie ale teraz idzie lato i nie zawsze znajde czas na ich umycie dlatego chce chcociaz je przeciagnac do dwoch dni, ale jak?
Stary 2008-04-13, 13:53   #88
narcy
Wtajemniczenie

@Emilcia_1616

może związuj w kucyk? moje włosy wyglądają dobrze w kucyku (tylko źle się w kucyku czuję, chyba mi nie pasuje) a rozpuszczone już trochę nieświeżo.

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:56   #89
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Ja przez wiele lat mylam wlosy codziennie.Mialam takie uczucie na 2 dzien ,ze sa brudne.Nie wiem jak ,ale teraz przestawilam sie na mycie co 2 dni.Mam teraz rozjasnione wlosy ,wiec nie chce ich suszeniem codziennym torturowac.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 14:00   #90
agooolenka
Raczkowanie

ja myje wlosy codzien od 10 lat czasem zdarza sie nawet dwa razy dziennie
niewyobrazam sobie wyjsc do ludzi nastepnego dnia bez umytej glowy, czulabym sie mega niekomfortowo
nie traktuje tego jak cos uciazliwego, jest to dla mnie naturalne jak mycie zebow:P

agooolenka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości