Kolczyki (piercing)- tu wklejajcie zdjęcia swoich kolczyków - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-29, 11:31   #1711
miss venflon
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyki (piercing)- tu wklejajcie zdjęcia swoich kolczyków

Cytat:
Napisane przez monis123 Pokaż wiadomość
tyczy się mnie ale drugiego ucha..

i kto mi powie, jak mogą piercerzy robić dwie osobne dziurki do industriala i zakładać dwa oddzielne kolczyki.. przecież mogą zarosnąć się pod innym kątem.. a jest to jednak najczesciej z praktykowanych sposobów..
smieszne jest twoje prawienie o profesjonalnym piercingu w momencie gdy pozwoliłas sobie załozyć do industriala za krótka sztange ,pod dziwacznym kątem i na dodatek o grubości 1,2mm-a wczesniej pozwoliłas sobie zrobic kolczyk pistoletem
oraz dwa kolce nie są jednym z częściej praktykowanych sposobów-tu cie moge zapewnic,ze moi znajomi tego sposobu nie uznają

ps.chyba wspominałam coś wcześniej o pewnych typach zachowania
Stary 2008-12-30, 19:08   #1712
iza243
Zakorzenienie

Witam
Czy to normalne ze po przebiciu tragusa 5 tyggodni mam spuchniete ucho?Z ucha sie nic nie leje, nie jest czerwone troche boli.Prosze o pomoc.Szczególnie prosze o opinie miss venflon.
iza243 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 12:13   #1713
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Witam
Czy to normalne ze po przebiciu tragusa 5 tyggodni mam spuchniete ucho?Z ucha sie nic nie leje, nie jest czerwone troche boli.Prosze o pomoc.Szczególnie prosze o opinie miss venflon.
trudno powiedzieć co może byc przyczyną tak długo utrzymującej się opuchlizny-najlepiej udac sie na kontrole do swojego piercera,bo równie dobrze może to być stan zapalny jesli odczuwasz bolesność
a jaką pielęgnację stosujesz?
Stary 2008-12-31, 15:46   #1714
iza243
Zakorzenienie

Byłam na kontrole w salonie kobieta która robiła mi kolczyk powiedziała ze nie ma stanu zapalnego,zmieniła mi kolczyk na dłuższy z bioplastu bo wczesniej miałam z tytanu.Kolczyk przemywam solą fizjologiczna i sprayem easy piercing który kupiłam w salonie gdzie przebijałam.Mimo zmiany kolczyka na dłuzszy nic sie nie polepszyło opuchlizna jest taka jaka była

Edytowane przez iza243
Czas edycji: 2008-12-31 o 16:22
Stary 2008-12-31, 16:25   #1715
iza243
Zakorzenienie

Dodaje zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03104.jpg (32,9 KB, 236 załadowań)
Stary 2009-01-01, 17:30   #1716
elffee
Zadomowienie

GG do elffee Send a message via Skype™ to elffee

ja jak preczytalam ze sie pistoletem nie robi chrzastek to wpadlam w mala panike [bo ze mnie panikara haha] i mimo ze jedno ucho mam miesiac a drugie zaledwie kika dni to zaczelam przemywac woda utleniona i smarowac tribioticie na noc dosc obficie. co prawda nie mialam uszow ani opuchnietych ani nic jedynie rpy dotyku bolaly. dzieki tym moim zabigom nawet ten swiezy kolczyk nic nie boli juz i nawet jak spie na tym uchu to nie odczuwam bolu
Stary 2009-01-02, 08:31   #1717
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez elffee Pokaż wiadomość
ja jak preczytalam ze sie pistoletem nie robi chrzastek to wpadlam w mala panike [bo ze mnie panikara haha] i mimo ze jedno ucho mam miesiac a drugie zaledwie kika dni to zaczelam przemywac woda utleniona i smarowac tribioticie na noc dosc obficie. co prawda nie mialam uszow ani opuchnietych ani nic jedynie rpy dotyku bolaly. dzieki tym moim zabigom nawet ten swiezy kolczyk nic nie boli juz i nawet jak spie na tym uchu to nie odczuwam bolu
to moze zamiast panikowac poczytaj troche o piercingu? dowiesz sie rowniez, ze nie pielegnuje sie przeklucia wodaz utleniona i nie uzywa tribioticu jezeli nic sie nie dzieje, bo jest to antybiotyk.
201612291251 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:00   #1718
elffee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DIABLICAorg Pokaż wiadomość
to moze zamiast panikowac poczytaj troche o piercingu? dowiesz sie rowniez, ze nie pielegnuje sie przeklucia wodaz utleniona i nie uzywa tribioticu jezeli nic sie nie dzieje, bo jest to antybiotyk.
nie robilam sobie kolczykow sama jak niektore tutaj, tylko bylam w salonie w ktorym kilka lat temu robilam pepek.

owszem nic sie nie dzialo, w sensie ze nie ropialo czy cos w tym stulu, ale jednak bolalo jak dotykalam. tera nie boli.

a wode utleniona polecila mi kosmetyczka ktora mysle ze jest bardziej kompetentna od kogos kto wiedze czerpie z internetu
Stary 2009-01-02, 18:12   #1719
snide
Zadomowienie

GG do snide

Cytat:
nie robilam sobie kolczykow sama jak niektore tutaj, tylko bylam w salonie w ktorym kilka lat temu robilam pepek.

owszem nic sie nie dzialo, w sensie ze nie ropialo czy cos w tym stulu, ale jednak bolalo jak dotykalam. tera nie boli.

a wode utleniona polecila mi kosmetyczka ktora mysle ze jest bardziej kompetentna od kogos kto wiedze czerpie z internetu
wątpię... to, że wyglądała na normalną i mejbi mówiła coś o piercingu nie czyni ją kompetentną do wykonywania kolczykowania ciała człowiek, który czerpie swoją wiedzę o body piercingu z internetu nie zawsze musi być kompletnym debilem. tzn. napewno wie więcej od takiej kosmetyczki [o ile przeczytał stosownie dużo].

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:17   #1720
elffee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez snide Pokaż wiadomość
wątpię... to, że wyglądała na normalną i mejbi mówiła coś o piercingu nie czyni ją kompetentną do wykonywania kolczykowania ciała człowiek, który czerpie swoją wiedzę o body piercingu z internetu nie zawsze musi być kompletnym debilem. tzn. napewno wie więcej od takiej kosmetyczki [o ile przeczytał stosownie dużo].
jest normalna i nie mowila cos tam o kolczykowaniu tylko ma ukonczone specjalne kursy, ktore czynia ja kompetentna do kolczykowania ciala, w przeciwienstwie do niektorych tutaj osob.

i nikogo nie nazwalam debilem.

uwazam ze osoba do ktorej chodze zajmuje sie kolczykowaniem nie od dzis [swoj pepek mialam u niej robiony w 2001 roku]

nie uwazam ze osoby szukajace informacji w internecie sa glupsze, ale w internecie kazdy i wszystko moze umiescic. dlatego czesto znajdujemy sprzeczne informacje na jakis temat.

nadal bardziej ufam kosmetyczce, a jesli juz chodzi o wiedze z inernetu to po wpisaniu slowa "piercing" w googlach, na pierwszej stronie na ktora weszlam pisze:

Ogólne zalecenia pielęgnowania ran po przekłuciu
  • Staraj się nie dotykać rany rękami.
  • Przynajmniej 2 razy dziennie przemywaj przekłute miejsce wodą utlenioną (3% - przez ok. 3 tygodnie), potem mydłem leczniczym LMK.
    - w przypadku brwi, należy uważać, żeby nie utlenić włosków
    - w przypadku języka nie przemywać wodą utlenioną,
    lecz po każdym posiłku płukać przegotowaną wodą
    lub płynem antyseptycznym.
  • Po przemyciu należy osuszyć skórę chusteczką higieniczną lub wacikiem.
  • Na świeżo przekłute miejsca nie wolno nakładać kremów, balsamów i pudrów.
  • Nie należy używać plastrów.
  • Kolczykiem można poruszać tylko wtedy, gdy na sztyfcie i na ciele nie ma strupków. Jeżeli są, należy namoczyć je w wodzie utlenionej, dopóki nie odejdą. Nie wolno zrywać strupków z ciała, gdyż grozi to powiększeniem ranki i powstaniem blizny po zagojeniu.
  • Należy unikać przesiadywania w wodzie (wanna, baseny, jeziora itp.) przez okres gojenia (brudna woda może spowodować zakażenie)
  • Zalecaną kąpielą jest prysznic.
  • Po ok. miesiącu można wyjąć kolczyk, przeczyścić kanał, odkazić kolczyk w alkoholu i założyć ponownie w czystą skórę.
  • Okres gojenia wynosi w zależnościod rodzaju przekłucia : od 2 tygodni do kilku miesięcy !!!

edit: gdyby miss venflon napisala cos ze zle robie, to bym jej pewnie zaufala, natomiast wam... no sorry jednak bardziej ufam swojej kosmetyczce

Edytowane przez elffee
Czas edycji: 2009-01-02 o 18:22
elffee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:26   #1721
snide
Zadomowienie

GG do snide

okej. szczerze mówiąc nie wiele jest stron/forum, z których możesz się dowiedzieć np. o właściwej pielęgnacji etc.
ja bym jednak bezgranicznie nie ufała kosmetyczce.
Cytat:
edit: gdyby miss venflon napisala cos ze zle robie, to bym jej pewnie zaufala, natomiast wam... no sorry jednak bardziej ufam swojej kosmetyczce
no to mnie rozwaliłaś... miss nie zagląda tu codziennie i nie odpowiada na wszystkie pytania. za to są tutaj inne osoby, które orientują się w temacie i pomagają, w miarę swoich możliwości.
czyli rozumiem, że jak powiedzmy ktoś mówi/radzi to/tak samo co/jak powiedziała/poradziła by ci miss to jej nie uwierzysz/zaufasz tylko będziesz czekała aż miss to potwierdzi?

facebook.com/snidehead

Edytowane przez snide
Czas edycji: 2009-01-02 o 18:43
Stary 2009-01-02, 18:37   #1722
miss venflon
Zakorzenienie

ja nie zawsze mam czas tudziez ochote sie odzywac i komentowac kazdy z przypadkow z osoba
glaskac po glowce badz karcic
za sluszna pielegnacje uwazam polaczenie soli fizjologicznej i octeniseptu-w przypadku jamy ustnej szalwia badz dentosept
zadnych innych srodkow nie uznaje,bo maja naprawde albo negatywny wplyw na gojace sie przeklucie albo zaden

odstaw ta wode utleniona i juz
a ta kosmetyczka ma autoklaw do sterylizacji??
Stary 2009-01-02, 18:47   #1723
elffee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
ja nie zawsze mam czas tudziez ochote sie odzywac i komentowac kazdy z przypadkow z osoba
glaskac po glowce badz karcic
za sluszna pielegnacje uwazam polaczenie soli fizjologicznej i octeniseptu-w przypadku jamy ustnej szalwia badz dentosept
zadnych innych srodkow nie uznaje,bo maja naprawde albo negatywny wplyw na gojace sie przeklucie albo zaden

odstaw ta wode utleniona i juz
a ta kosmetyczka ma autoklaw do sterylizacji??
o dziekuje za wypowiedz

tak btw pozdrawiam z forum dnb.pl - widzialam ostatnio ze sie udzielalas nt jednej imprezy w b-b

ok, nie bede juz niczym smarowac, zreszta tak jak mowie, widze wyrazna poprawe, nie boli mnie juz i nawet zastanawiam sie nad zmiana tych moich kolczykow na jakies zwykle srebrne, a tych uzyc do przeklocia w drugim uchu, co zreszta zaproponowala mi sama kosmetyczka tylko jak sama powiedziala trzeba by bylo te kolczyki wysterylizowac itp zeby sie jakies dziadostwo nie zrobilo w nowych dziurkach.

nie pytam jej jakie ma papiery i na co, chociaz na scianach w salonie ma sporo zawieszonych i z ciekawosci nastepnym razem spojrze co na nich pisze.

edit: z ciekawosci spojrzalam co to jest ten autoklaw do sterylizacji i widzialam cos takiego u niej .

Edytowane przez elffee
Czas edycji: 2009-01-02 o 18:50
Stary 2009-01-02, 18:49   #1724
201612291251
Konto usunięte

Cytat:

akurat tak sie sklada, ze moja wiedza nie sklada sie tylko z tego co zaczerpnelam z internetu, ale rowniez opiera sie na wlasnych doswiadczeniach, niekoniecznie przyjemnych.
mam juz brzydka blizne po pistolecie, przerabialam wode utleniona, tribiotic i kosmetyczke rowniez. i uczac sie na wlasnych bledach moge ustrzec przed nimi innych. tyle.
Stary 2009-01-02, 19:27   #1725
iza243
Zakorzenienie

Miss czy mogłabys mi powiedziec co mam zrobic zeby zeszła ta opuchlizna?Bo zaczynam sie martwic
Stary 2009-01-02, 20:02   #1726
Paulinax123
Zadomowienie

Pytanie do Miss Venflon !
W którym salonie w Bielsku pracujesz? Bo byłabym zainteresowana przekłuciem nosa i języka Jakie są ceny tych przekłuć ? pozdrawiam
Paulinax123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:42   #1727
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

kolejny 5 kolec do kolekcj;D labret w ustkach;D planowanlam go robic u Roniego z 9th circle ale ze zalezalo mi na czasie to wczesniej zrobilam w kulcie;D jak wiekszosc poprzednichfoty nie mam.
Stary 2009-01-03, 18:58   #1728
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
kolejny 5 kolec do kolekcj;D labret w ustkach;D planowanlam go robic u Roniego z 9th circle ale ze zalezalo mi na czasie to wczesniej zrobilam w kulcie;D jak wiekszosc poprzednichfoty nie mam.
fote zrobic i pokazac!
jak ja planowalam sie przekluc u Roniego to mi z pozka wyjechal
Stary 2009-01-03, 22:34   #1729
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

;D a w krk ma byc znow 6go styczniaale coz juz mamzawsze przyjemniej jak znajomy jakis przebija;D pozazuje foty nowego kolca ;D widac tez poprzedni w wedzidelku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg me.jpg (41,7 KB, 299 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mmmmmmm.jpg (38,7 KB, 234 załadowań)
Stary 2009-01-03, 22:39   #1730
201612291251
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
;D a w krk ma byc znow 6go styczniaale coz juz mamzawsze przyjemniej jak znajomy jakis przebija;D pozazuje foty nowego kolca ;D widac tez poprzedni w wedzidelku
ladnie
Stary 2009-01-03, 23:07   #1731
Budyniek
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

ta woda utleniona to cos co prawdziwi piercerzy staraja sie zawsze wyperswadowac.

rozmiekcza tkanki, wydluza proces gojenia przez takie rozbeblanie. sluzy do usuniecie powierzchownych bakterii z drobnych ran ale nie sluzy gojeniu i pielegnacji.

dokladnie, sol fizjologiczna o wlasciwosciach obojetnych dla organizmu, jest najlepsza

dyplomy u mnie tez wiszą, i co z tego? wsniosek taki, ze zarobilam dobie na kurs i poszlam np do SPC w Lodzi, czy do renomowanych salonow, by swistek dostac... zadna norma jesli chodzi o autorytet... ja sie za autorytet nie uwazam, ale jesli czegos jestem pewna, sadzę, ze mogę dawac rady ktore moga byc pomocne

pozdrawiam.
Stary 2009-01-04, 17:44   #1732
elffee
Zadomowienie

mam pytanie, wczoraj zachcialo mi sie zmienic kolczyki. jedna dziurke robilam ponad miesiac temu [gdzies kolo 25 listopada], druga niedawno [w wigilie], ale smarujac tribiotickiem i przemywajac woda utleniona nic mnie nei bolalo, nic nie puchlo, bylo idealnie

no to zmienialm te kolczyki na srebrne i kupilam sol fizjologiczna. przemywam nia kilka razy przez dzien uszy, mimo to bola mnie cho***nie, malo tego z tylu czuje ze mam opuchniete [mama powiedziala ze nawet zsinialy mi ]

nie wiem czy lepiej znienic spowrotem na tamte stare w sensie od kosmetyczki, czy probowac narazie ta sola przemywac.

wiem, wiem, moglam nie ruszac ich jeszcze, no ale poruszalam. co radzicie?

obecnie siedzac w domu wsadzilam sobie za ucho platek kosmetyczny zwiniety i nasaczony sola fizjologiczna.

Edytowane przez elffee
Czas edycji: 2009-01-04 o 17:45
Stary 2009-01-04, 19:29   #1733
eifersucht
Zadomowienie

Może by tak jakiś moderator zrobił w tym wątku porządek? Zdawało mi się, że jego tytuł brzmi 'Kolczyki (piercing)- tu wklejajcie zdjęcia swoich kolczyków' Zdjęcia, zdjęcia, a nie gadka szmatka, że ciężko jest się jakiegoś doszukać. Przecież prawie o każdym rodziaju piercingu istatnieją osobne wątki!

To taka moja skromna prośba

eifersucht jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 20:07   #1734
elffee
Zadomowienie

ehh nie rozumiem czemu na wizazu sa takie dziwne sztywne zasady. na kazdym forum na ktorym sie udzielam, tematy nigdy nie trzymaly sie glownego watku tylko wokol krazyly. a tutaj ciagle jakies kasowanie postow, jakies bany, ostrzezenia itp.

ludzie przeciez to internet, i co? wielka zbrodnia ze ktos sie o cos spyta? a czy jak dam fotke moich opuchnietych uszow i zadam to samo pytanie to juz bedzie na temat?

zreszta niewazne, ide spac. dobranoc.
Stary 2009-01-04, 20:12   #1735
miss venflon
Zakorzenienie

etykieta jakas obowiazuje-potem w poszczegolnych watkach jest bajzel i ciezko innym uzytkownikom znalezc istotne informacje dotyczace danego tematu
na dodatek wyszukiwarka nie gryzie
Stary 2009-01-04, 20:32   #1736
Advay
Raczkowanie

Cytat:
mam pytanie, wczoraj zachcialo mi sie zmienic kolczyki. jedna dziurke robilam ponad miesiac temu [gdzies kolo 25 listopada], druga niedawno [w wigilie], ale smarujac tribiotickiem i przemywajac woda utleniona nic mnie nei bolalo, nic nie puchlo, bylo idealnie

no to zmienialm te kolczyki na srebrne i kupilam sol fizjologiczna. przemywam nia kilka razy przez dzien uszy, mimo to bola mnie cho***nie, malo tego z tylu czuje ze mam opuchniete [mama powiedziala ze nawet zsinialy mi ]

nie wiem czy lepiej znienic spowrotem na tamte stare w sensie od kosmetyczki, czy probowac narazie ta sola przemywac.

wiem, wiem, moglam nie ruszac ich jeszcze, no ale poruszalam. co radzicie?

obecnie siedzac w domu wsadzilam sobie za ucho platek kosmetyczny zwiniety i nasaczony sola fizjologiczna.
moje zalecenia: puknąć się w głowę (solidnie!) i nie kłuć się u kosmetyczek.
Advay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:16   #1737
Budyniek
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
moje zalecenia: puknąć się w głowę (solidnie!) i nie kłuć się u kosmetyczek.
dokladnie

i nie wkladac srebra w cialo, bo to najpewniej powod, czemu puchnie.

i co do wyczyszczenia, zgadzam się mimo ze jestem winna

potem nie wiadomo gdzie szukac konkretow
Stary 2009-01-05, 18:48   #1738
mojagwiazdochaxDD
Przyczajenie

......

Edytowane przez mojagwiazdochaxDD
Czas edycji: 2009-01-05 o 18:56
mojagwiazdochaxDD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:54   #1739
mojagwiazdochaxDD
Przyczajenie

Czesc wszystkim jestem pierwszy raz na tym forum ale mi sie podoba heh
Mam taki problem i chciałam bym usłyszeć od was rady chodzi o kolczyka w pepku... Przebijałam ponad 2 tygodnie temu w salonie piercingu. Przez cały czas przemywałam spirytusem salicynowym lecz przestałam pare dni temu. Troche sie o nim naczytałam na tych roznych forach lecz roznie to pisza jedni ze jest dobry inni ze go sie nie powinno stosowac. Jednak chodzi mi o to ze mam wysuszana skore koło kolczyka i mysle ze to własnie od tego spirytusa dlatego chcem zaczac przemywac to sola fizjologiczna i tribioticem zobaczymy co bedzie... chciałam sie tez zapytac czy jak bede jeszcze przemywac to robic sobie opatrunek... Ale mam jeszcze jedne problem gdyz jestem w klasie sporotowej i dzisiaj jedna laska miała zakrutka bluzke i jak grałysmy w siate to było jej kolczyka widac a u nas tego nie toleruja wiec inspekcja jezykow i brzuchow na szczescie zdazyłam wyciagnac kolczyka ufff bo by było nie za fajnie i teraz na treningach moga nas sprawdzac i nie wiem wyciagac kolczyka... ;/ ? dzisiaj nie miałam go gdzies przez 20 minut i nie miałam zadnego problemu pozniej no ale jeszcze nie mam wygojonej tez dziurki dlatego wolałabym unikac wyciagania i nie wiem co mam teraz zrobic z treningow nie zrezygnuje... dzisiaj było ostrzezenie i to takie ostre odnoscie bizuteri na treningach odrazu rodzice do szkoły beznadziejnie bo wczesniej jakos tego wszystkiego nie było dzisiaj jakos tak po czasie napewno sprawa sie uspokoi i bedzie mozna normalnie nosci z umiarem... no ale chciałam zapytac po jakim czasie moge mic problem by wsadzic kolcza czyli na ile gdzies moge go wyciagnac po tym jak 2tyg. temu przebijałam, wiem ze kazdy pewnie inaczej no ale moze wiecie bo przekonałyscie sie na własnej skorze. pozdrawiam wszystkich !! [/quote]
mojagwiazdochaxDD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:59   #1740
snide
Zadomowienie

GG do snide

spirytus jest be.
sól fizjologiczna i octenisept [A NIE ŻADEN TRYBIOTYK ] do pielęgnacji cacy.
póki przekłucie się nie wygoi nie wyjmuj go wogóle [podrażnisz przez to kanał]-chyba, że rezygnujesz z przekłucia.

facebook.com/snidehead
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości