kłopocik... czy tak się da?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-13, 17:14   #1
karola6116
Przyczajenie

GG do karola6116

kłopocik... czy tak się da??

hej dziewczyny!! jestem nowa i nie zabardzo jeszcze sie tu orientuję. Więc na początek przedstawię swoją obecną sytuację życiową ;-) więc mój problem polega na tym że: jako zwariowana dziewczynka (l.14) jakiś miesiąc temu przefarbowałam włosy (mam cieniowane i postanowiłam pofarbować tylko górną warstwę włosów) na kolor czerwony (jestem wybryk natury - wiem) i po wakacjach wracam do szkoły... szamponetką próbowałam ale wogóle nic mi nie chwyciło tego kolorku, więc postanowiłam farbą. i teraz moje pytanie : czy da się zafarbować te czerwone na mój naturalny odcień (brąz). Powodem tego jest dyrektor mojej szkoły (mój nauczyciel matematyki zarazem) który jest bardzo... surowy.. ehmm. no to czekam na wasze odpowiedzi!

aha. Farba której użyłam to "Garnier 100 % kolor" na opakowaniu jest modelka z puuuuszystą grzywą (stylizacja na lata 70.)
karola6116 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 17:27   #2
karola6116
Przyczajenie

GG do karola6116
Dot.: kłopocik... czy tak się da??

nikt nie pomoże?? będę smutasna.. :-(
Stary 2006-08-13, 19:19   #3
1agusia1
Raczkowanie

moim zdaniem bedziesz musiała zafarbować całe włosy, bo gdybyś zafarbowała tylko tą górną część to mmorze sie ona rużnić od naturalnego koloru
1agusia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 20:17   #4
Mysia_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 1agusia1
moim zdaniem bedziesz musiała zafarbować całe włosy, bo gdybyś zafarbowała tylko tą górną część to mmorze sie ona rużnić od naturalnego koloru
zgadzam sie.
a jesli masz kase to idz lepiej do fryzjerki, ona powinna Ci to zrobic tak zeby ladnie wygladalo. na twoim miejscu pofarbowalabym calosc wlosow. daj znac co wyszlo.
Stary 2006-08-13, 20:22   #5
Mariti
Wtajemniczenie

Jeśli Twój naturalny brąz jest jasniejszy od tej czerwieni to potrzebna bedzie dekoloryzacja a przynajmniej rozjasnianie o kilka tonów, tej części przefarbowanej na czerwono ( bowiem jaśniejsza farba nie chwyta na ciemniejszą, czerwień będzie przebijać), potem należy położyc farbe identyczna jak Twój odcień , w tym celu radze udac się do fryzjera jesli nie masz wprawy. Natomiast możesz bez problemu zafarbowac na brąz o odcieniu ciemniejszym niż czerwień, jednak aby uzyskac równomierny odcień należy najpierw zafarbowac włosy niefarbowane na czewono a po kilku minutach dopiero to co było farbowane na czerwień ( jesli zafarbujesz całe włosy niewątpliwie na czerwonych wyjdzie odcień intensywniejszy,więc i tu jesli nie masz wprawy doradzm fryzjera).Pocieszeniem jest to , że czerwony szybko sie wypiera, raczej nie zejdzie cały , ale poczekaj z zabiegiem do końca sierpnia (rozumiem że 1 wrzesnia idziesz do szkoły),wtedy czerwień napewno będzie choc troche mniej intensywna niż teraz.

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 20:57   #6
karola6116
Przyczajenie

GG do karola6116

Cytat:
Napisane przez Mariti
Jeśli Twój naturalny brąz jest jasniejszy od tej czerwieni to potrzebna bedzie dekoloryzacja a przynajmniej rozjasnianie o kilka tonów, tej części przefarbowanej na czerwono ( bowiem jaśniejsza farba nie chwyta na ciemniejszą, czerwień będzie przebijać), potem należy położyc farbe identyczna jak Twój odcień , w tym celu radze udac się do fryzjera jesli nie masz wprawy. Natomiast możesz bez problemu zafarbowac na brąz o odcieniu ciemniejszym niż czerwień, jednak aby uzyskac równomierny odcień należy najpierw zafarbowac włosy niefarbowane na czewono a po kilku minutach dopiero to co było farbowane na czerwień ( jesli zafarbujesz całe włosy niewątpliwie na czerwonych wyjdzie odcień intensywniejszy,więc i tu jesli nie masz wprawy doradzm fryzjera).Pocieszeniem jest to , że czerwony szybko sie wypiera, raczej nie zejdzie cały , ale poczekaj z zabiegiem do końca sierpnia (rozumiem że 1 wrzesnia idziesz do szkoły),wtedy czerwień napewno będzie choc troche mniej intensywna niż teraz.
dzięki Mariti pójdę na łatwiznę i spróbuję tym drugim sposobem. ta czerwień już się sprała... farbowałam 26 lipca (żeby było na wesele) i na początku to była poprostu świetlista czerwień, a teraz już przyblakła i jest taka bordowo-fioletowa i to mnie denerwuje. jestem szatynko - brunetką (ni tak ni tak) więc w sumie coś pokombinuję... dzięki wszystkim! papapa
.*.*Bee,bee,bee kOpytka niOsą mnie *.*.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości