NeoStrata - kosmetyki z kwasami PHA i nie tylko - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-15, 04:15   #61
Natalia 1
Zakorzenienie

Dot.: NeoStrata i m.in. ich patent: KWASY POLI-HYDROKSYLOWE (PHA)

Lorri- skarbnico wiedzy o PHA , i nie tylko.Wiem , że można ukręcić sobie krem , serum , tonik z tymi kwasami.Mam już nawet składniki. A wciąż zastanawiam się nad peelingiem z PHA .Czy taki peeling miałby sens? A jeśli tak , to od jakiego stężenia zacząć.
Nigdzie nie spotkałam się z informacjami na ten temat.
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 07:54   #62
Lorri
Moderator

Szczerze wątpię, czy taki peeling miałby sens. Przede wszystkim nie wiem, jakie musiałoby być stężenie PHA, żeby działało porządnie złuszczająco. Nigdy nie słyszałam o tym, aby ten typ kwasów był stosowany jako peeling profesjonalny. Złuszczanie to nie jest ich główny cel. W kosmetykach widziałam maksymalnie 15% glukonolaktonu (oczywiście NeoStrata) i, wierz mi, te kremy są naprawdę łagodne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć eksfoliację za pomocą AHA z pielęgnacją za pomocą PHA.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:34   #63
KKZJ
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć eksfoliację za pomocą AHA z pielęgnacją za pomocą PHA.
szalejące naczynka stoją na przeszkodzie
KKZJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:37   #64
IlonaP
Zakorzenienie

też się nie spotkałam z peelingiem profesjonalnym PHA
natomiast ostatnio słyszałam o kwasach THA czy jakoś, wiecie coś na ten temat?

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
ja regularnie chodzę na migdałka [mam pozwolenie od dermatologa] i jestem zadowolona
Stary 2009-04-15, 10:58   #65
KKZJ
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja regularnie chodzę na migdałka [mam pozwolenie od dermatologa] i jestem zadowolona
no cóż, niektórzy mają lepiej niż inni pozazdrościć tylko mogę
Stary 2009-04-15, 11:34   #66
agool
Rozeznanie

A ja mam taki problem- kupiłam krem Neostraty Renewal Cream 12 PHA i doszłam do poły tubki i chyba to będzie koniec. Bardzo mi ten krem uwrażliwił skórę a szczególnie czoło. Cokolwiek po nim zastosuję mam gwarantowane uczulenie. Szkoda bo widzę, że krem mi pomaga i jego formuła mi odpowiada.
Nie wiem co mam zrobić? Chciałam po nim stosować krem z retionel (oczywiście nie latem) ale skoro na ten krem skóra tak zareagowała to co będzie po retinolu?
Odstawiłam go na razie i obserwuję co będzie z moją skórą dalej
Stary 2009-04-15, 12:10   #67
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Jak ktoś takie ma, to pewnie, że stoją. Ale Natalia chyba raczej nie ma z tym problemu, skoro, jak rozumiem, jest zainteresowana głębszą eksfoliacją kwasami (pyta o stężenia wyjściowe).
Nie ma się co łudzić, PHA złuszczają znacznie delikatniej niż AHA. Za to kwas laktobionowy wydaje się stworzony dla skóry naczynkowej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-16 o 07:58
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-04-15, 15:27   #68
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Jak ktoś takie ma, to pewnie, że stoją. Ale Natalia chyba raczej nie ma z tym problemu, skoro, jak rozumiem, jest zainteresowana głębszą eksfoliacją kwasami (pyta o stężenia wyjściowe).
Nie ma się co łudzić, PHA złuszczają znacznie delikatniej niż AHA. Za to kwas laktobionowy wydaje się stworzony dla skóry naczynkowej.

Lorri- dziękuje za szybką odpowiedź.Niestety problem z naczynkami jest , ale mały .Musze po prostu uważać .Dlatego zainteresowałam się PHA. A od peelingu człowiek się uzależnia .
Idzie lato , więc chce odstawić salicyl .Migdała nie lubie , dlatego pomyślałam o PHA.Na pewno chce stosować krem z PHA z ZSK.
Nie mam tłustej skóry , nie zależy mi już na złuszczaniu .Pomyślałam , że peeling z PHA , szybciej zadziała na naczynka .Ponoć mają znikać już po kremie

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-16 o 07:58 Powód: Edycja cytatu
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 12:23   #69
niczka87
Zakorzenienie

Czy krem Bionic neostraty faktycznie niweluje/likwiduje rumień??
Stary 2009-12-22, 06:26   #70
KKZJ
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Czy krem Bionic neostraty faktycznie niweluje/likwiduje rumień??
w moim wypadku tak było oczywiście nie ma co liczyć na całkowite pozbycie się rumienia, ale i tak byłam bardzo zadowolona z działania Bionica
nie polecam natomiast wersji podocznej - bardzo kiepskie nawilżanie, a efekty stosowania praktycznie żadne
Stary 2012-07-05, 17:35   #71
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Czy krem >NEOSTRATA bionic 12% PHA ma taki sam sklad jak NEOSTRATA PHA 10% lub 15%PHA

Dziewczyny bardzo wazne bo nie wiem co robic ,chcialm zamowic krem Neostrata bionic cream face intensywnie nawilzajacy PHA 12% o ten mi chodzi --- http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...am-12-pha.html ,ale nie ma w ofercie ,jest tylko NEOSTRATA PHA Cream 10% albo Neostrata Pha 15% -czy te pozostale maja takie same dzialanie jak ten pierwszy 12% pha? ,tylko kwestia wiekszego(np15% kawsu,lub mniejsze 10% ??)??? Czy roznia sie tez skladem od tego 12% PHA? i czy one zawieraja kwas laktobinowy? te 10% Pha i 15% PHA ? ???czy nie? bo ten krem Neostrata PHA 12%-zawiera na pewno kwas laktobinowy ,A O TO MI WLASNIE CHODZI ZEBY BYL W SKLADZIE miniumum 4% kwasu laktobinowego czy ten krem Neostrata Bio-Hydrating cream pha 15% go posiada? tutaj on jest --- http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...ing-cream.html

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-07-05 o 17:44
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:43   #72
Lorri
Moderator

Dot.: NeoStrata - kosmetyki z kwasami PHA i nie tylko

Polski Bursztynie, tylko Bionic zawiera kwas laktobionowy. Pozostałe kremy zawierają glukonolakton.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-05, 17:53   #73
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Polski Bursztynie, tylko Bionic zawiera kwas laktobionowy. Pozostałe kremy zawierają glukonolakton.
Serdecznie Dziekuje wlasnie takiej odpowiedzi szukalam ,to teraz wiem ze musze szukac tylko Bionic ,a na ebayu(ebay.de) go nie maja.... .......

LORRI czyli ten krem Bionic pha 12% -dziala jak pelling enzymytczny?

Czas edycji: 2012-07-06 o 13:46
Stary 2012-07-06, 18:33   #74
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

bardzo proszę o odpowiedź. Zaczynam własnie walkę z przebarwieniami. Która Neostrata jest najlepsza. Krem czy żel bez HQ? Bardzo proszę o odpowiedź.
http://www.bio-med.pl/neostratadetal.html
który z tej linii na przebarwienia wybrać?
Gwiazda Wieczorna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:12   #75
Anolek1
Przyczajenie

Bardzo WAZNE!! Czy istnieja podrobki kremow NeoStrata?

Drogie wizazaznki zamowilam krem NeoStrata z ebaya od sprzedawcy z Ameryki USA krem Bionic Face Cream PHA 12(NeoStrata) i przyszedl wczoraj ale w innym opakowaniu jakie widzialam tego kremu na internecie...... jest napisane NeoStrata Bionic Face cream 12 Bionic /PHA do tego jest napis na opakowaniu kremu RESTORE(zielona liia a na niej bialy napis RESTORE) przyszedl normalnie w opakowaniu nowy ,ale w takim opakowaniu(krem i opakowaie) nie widzialam na necie ,boje sie ze moze to byc podrobka co o tym sadzicie?moze ktoras tez z tym sie spotkala?

Edytowane przez Anolek1
Czas edycji: 2012-07-20 o 17:14
Anolek1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:54   #76
Lorri
Moderator

Dot.: Bardzo WAZNE!! Czy istnieja podrobki kremow NeoStrata?

Cytat:
Napisane przez Anolek1 Pokaż wiadomość
Drogie wizazaznki zamowilam krem NeoStrata z ebaya od sprzedawcy z Ameryki USA krem Bionic Face Cream PHA 12(NeoStrata) i przyszedl wczoraj ale w innym opakowaniu jakie widzialam tego kremu na internecie...... jest napisane NeoStrata Bionic Face cream 12 Bionic /PHA do tego jest napis na opakowaniu kremu RESTORE(zielona liia a na niej bialy napis RESTORE) przyszedl normalnie w opakowaniu nowy ,ale w takim opakowaniu(krem i opakowaie) nie widzialam na necie ,boje sie ze moze to byc podrobka co o tym sadzicie?moze ktoras tez z tym sie spotkala?
Polski Bursztynie (kolejny klon...), wklej zdjęcie opakowania. Nie wiem, dlaczego nie znalazłaś tego kremu na eBayu niemieckim, jest dostępny przecież.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-27, 16:03   #77
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Tutaj sa zdjecia kremu ktory dostalam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PIC_0310.jpg (88,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC_0312.jpg (55,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC_0316.jpg (102,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC_0317.jpg (114,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC_0318.jpg (131,7 KB, 6 załadowań)
Stary 2012-07-27, 23:09   #78
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Tutaj sa zdjecia kremu ktory dostalam
Może zapytaj sprzedawcę, dlaczego opakowanie wygląda inaczej, co to za wersja.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-12 o 05:44
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-27, 23:44   #79
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Lorri-chcialam zamowic ten krem od sprzedawcy z Niemiec ,ale nie wysylaja poza Niemcy... 2wiec znajomy ktory mi ten krem zamawial na ebayu znalazl sprzedawce z ameryki i tam zamowil ,ja nie mam konta na ebayu wiec to on ze swojego konta zamawial ,dopiero za tydzien wraca ,bede miala z nim kontakt,smarowalam sie juz tym kremem 4 razy i skora jakby taka troche rozjasniona ale skora nie schodzi ,a zapach ma bardzo podobny do kremu z kwasem svr (kiedys takiego uzywalam krem SVR z kwasem)
podam adres z jakiego przyszla do mnie przesylka:

NA BASTA
PO Box 3893
Chesterfield , MO
63006-3893 US

Lorri- a moze napisac do dystrybutora ,tylko moj angielski bardzo slabiutki jest......... www.NeoStrata.com i pokazac te zdjecia?

Czas edycji: 2012-07-28 o 00:00
Stary 2012-07-28, 01:43   #80
Lorri
Moderator

Można by tak zrobić, tzn. napisać do producenta. Nie wiem tylko, czy się odczekasz odpowiedzi.

Po kremie nie będzie Ci schodzić skóra. To są bardzo łagodne kwasy.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-28, 14:20   #81
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Lorri -tak sobie mysle ,skoro to moze byc podrobka to dlaczego nie zrobili prawie takiego samego opakowania? i przesylka z USA
Stary 2012-07-30, 08:35   #82
kesera
Raczkowanie

Dot.: Bardzo WAZNE!! Czy istnieja podrobki kremow NeoStrata?

Cytat:
Napisane przez Anolek1 Pokaż wiadomość
Na stronie internetowej Apteki Eskulap jest kilka produktów Neostraty RESTORE (chociaż na zdjęciach są normalne opakowania) . Może tam najszybciej Ci odpowiedzą o co chodzi z tym Restore - czy to jakaś nowa wersja? Napisz jak się czegoś dowiesz, bo sama jestem ciekawa.
http://www.aptekaeskulap.com.pl/adva...strata&x=0&y=0

Lorri, a co myślisz o kremie na noc Neostrata Skin Active? Proszę o Twoją opinię. Oto skład:
Skład wg INCI: Aqua (Water), Glyceryn Stearate, Glycolic Acid, Maltobionic Acid, Gluconolactone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Butylene Glycol, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Arginine, Cyclopentasiloxane, PEG 100 Stearate, Dimethicone, Ammonium Hydroxide, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Malus Domestica Fruit Cell Culure Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Juice, Rosa Damascena Flower Oil, Methyldihydrojasmonate, Ethylene Brassylate, Caprylyl Glycol, Lecithin, PEG-75 Stearate, Steareth-20, Ceteth-20, Triethyl Citrate, Xanthan Gum, Magnesium Aluminium Silicate, Pentaerythrityl Tetra-Di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Bisulfite, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Caramel, CI 19140
kesera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 19:22   #83
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez kesera Pokaż wiadomość
Na stronie internetowej Apteki Eskulap jest kilka produktów Neostraty RESTORE (chociaż na zdjęciach są normalne opakowania) . Może tam najszybciej Ci odpowiedzą o co chodzi z tym Restore - czy to jakaś nowa wersja?
Na stronie producenta opakowania są takie jak dawniej, ale może rzeczywiście wprowadzono zmiany do szaty graficznej. Bionic Złotego Bursztynu wygląda podobnie do kremu, o który zapytałaś: http://www.neostrata.com/product/neo...restoration.do.

Cytat:
Lorri, a co myślisz o kremie na noc Neostrata Skin Active? Proszę o Twoją opinię.
Nie znam stężeń procentowych substancji aktywnych, więc niewiele mogę dodać do opisu producenta. Kwas maltobionowy to kolejny po kwasie laktobionowym kwas ABA (aldobionowy, bionowy) wprowadzony do kosmetyków NeoStraty; właściwości ma podobne do poprzednika. Jest też kwas glikolowy. Tradycyjnie wykorzystano opatentowane połączenie kwasów z argininą (kompleks amfoteryczny), dzięki któremu mają one działać skutecznie i jednocześnie łagodnie. Tyle że ich stężenie jest raczej niezbyt wysokie, stoją w składzie za emulgatorem; zresztą gdyby ich było więcej, to pewnie producent podałby %. Poza roślinnymi komórkami macierzystymi i ekstraktami antyoksydacyjnymi w kremie znajduje się Matrixyl 3000 - kompleks dwóch synergicznie działających peptydów: Palmitoyl Oligopeptide i Palmitoyl Tetrapeptide-7, który ma być ulepszoną wersją Matrixylu (pod względem chemicznym są to różne peptydy). Nie brakuje substancji zapachowych i barwników.

Wg mnie, krem zdecydowanie wart wypróbowania, chociaż zapewnienia producenta o jego skuteczności byłyby bardziej wiarygodne, gdyby podano stężenia (w przypadku NeoStraty nie jest to niczym niezwykłym). Duży plus za przetestowanie kosmetyku pod względem działania komedogennego i aknegennego.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-01 o 19:26
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-08-02, 20:27   #84
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

Polski Bursztynie a ja znalazlam ten krem w Polsce http://www.dobrykrem.pl/index.php?manufacturers_id=37 a jako że jestem z Poznania to w dodatku nie płacę za przesylkę
tak poza tym u mnie na razie przebarwienia znikają tylko nie wiem co zadziałało czy krem Synchroline czy żel Neostraty. Stosuję oba jednoczesnie 2 razy dziennie i efekt piękny. Nie spodziewałam się że tak szybko rozjaśnią się. Myślałam że z 3 miesiace jak nic trzeba czekać. a tu taka niespodzianka.
Stary 2012-08-03, 10:46   #85
kesera
Raczkowanie

Cytat:
Nie znam stężeń procentowych substancji aktywnych, więc niewiele mogę dodać do opisu producenta. Kwas maltobionowy to kolejny po kwasie laktobionowym kwas ABA (aldobionowy, bionowy) wprowadzony do kosmetyków NeoStraty; właściwości ma podobne do poprzednika. Jest też kwas glikolowy. Tradycyjnie wykorzystano opatentowane połączenie kwasów z argininą (kompleks amfoteryczny), dzięki któremu mają one działać skutecznie i jednocześnie łagodnie. Tyle że ich stężenie jest raczej niezbyt wysokie, stoją w składzie za emulgatorem; zresztą gdyby ich było więcej, to pewnie producent podałby %. Poza roślinnymi komórkami macierzystymi i ekstraktami antyoksydacyjnymi w kremie znajduje się Matrixyl 3000 - kompleks dwóch synergicznie działających peptydów: Palmitoyl Oligopeptide i Palmitoyl Tetrapeptide-7, który ma być ulepszoną wersją Matrixylu (pod względem chemicznym są to różne peptydy). Nie brakuje substancji zapachowych i barwników.

Wg mnie, krem zdecydowanie wart wypróbowania, chociaż zapewnienia producenta o jego skuteczności byłyby bardziej wiarygodne, gdyby podano stężenia (w przypadku NeoStraty nie jest to niczym niezwykłym). Duży plus za przetestowanie kosmetyku pod względem działania komedogennego i aknegennego.
Lorri, dziękuję! Trochę się obawiam kwasu glikolowego z uwagi na naczynka (nie mogę dopaść próbek) i bałam się, że te zapewnienia producenta to trochę przerost formy nad treścią, ale po Twojej opinii chyba się skuszę jesienią.

A czy ma sens dodawanie do kremu Neostrata Bionic, który mam sprawdzony, substancji przeciwstarzeniowych typu Vitasource, peptydy, ekstrakt z soi, liposomy? Oczywiście, tuż przed aplikacją, na ręce. Czy kwaśne Ph nie zniweczy ich działania?
Ten sam problem mam z balsamem do ciała Alterry, do którego dodaję kwas mlekowy, czy jest sens coś tam jeszcze pakować?
Stary 2012-08-06, 02:07   #86
Lorri
Moderator

Cytat:
A czy ma sens dodawanie do kremu Neostrata Bionic, który mam sprawdzony, substancji przeciwstarzeniowych typu Vitasource, peptydy, ekstrakt z soi, liposomy? Oczywiście, tuż przed aplikacją, na ręce. Czy kwaśne Ph nie zniweczy ich działania?
Ten sam problem mam z balsamem do ciała Alterry, do którego dodaję kwas mlekowy, czy jest sens coś tam jeszcze pakować?
Bionic ma pH 4,0. Dla Vitasource i liposomów jest to poziom graniczny, jeśli odczyn nie obniży się bardziej, powinny chyba przetrwać. Peptydy Naturalisowe mogą być. Składniki płynne dodawaj po kropelce na porcję kremu (i tak ich stężenie może przekroczyć maksymalne zalecane), ekstraktu dosłownie ociupinkę.

Dodawanie kwasów i zasad do większych ilości gotowych kosmetyków bez kontroli pH jest ryzykowne.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-06 o 02:08
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-08-06, 17:11   #87
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

zastanawiam się nad kupnem kremu pod oczy Neostraty Bionic na cienie pod oczami. Używała któraś z Was? Jak wrażenia?
Stary 2012-08-07, 10:57   #88
kesera
Raczkowanie

Cytat:
Bionic ma pH 4,0. Dla Vitasource i liposomów jest to poziom graniczny, jeśli odczyn nie obniży się bardziej, powinny chyba przetrwać. Peptydy Naturalisowe mogą być. Składniki płynne dodawaj po kropelce na porcję kremu (i tak ich stężenie może przekroczyć maksymalne zalecane), ekstraktu dosłownie ociupinkę.

Dodawanie kwasów i zasad do większych ilości gotowych kosmetyków bez kontroli pH jest ryzykowne.
Dziękuję, poszukam jeszcze informacji o stabilności składników w zakresie Ph.
Stary 2015-02-10, 16:58   #89
motylanoga
Raczkowanie

Hej. Czy ktoś ma doświadczenie w używaniu kremu NEOSTRATA RENEWAL Krem z Pro-retinolem PHA 12%?
Wiem, że kilka dziewczyn pisało wcześniej o lekkim przesuszeniu. Zastanawiam się między nim, a kremem Redermic R z La Roche i nie wiem który będzie działał lepiej przeciwzmarszczkowo w przypadku suchej, naczynkowej cery.

motylanoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 17:42   #90
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
Hej. Czy ktoś ma doświadczenie w używaniu kremu NEOSTRATA RENEWAL Krem z Pro-retinolem PHA 12%?
Wiem, że kilka dziewczyn pisało wcześniej o lekkim przesuszeniu. Zastanawiam się między nim, a kremem Redermic R z La Roche i nie wiem który będzie działał lepiej przeciwzmarszczkowo w przypadku suchej, naczynkowej cery.

A uzywalas juz kremow z retinolem? La roche na pewno bedzie delikatniejszy i mniej drazniacy, lepszy na poczatek walki z retinolem
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości