Tragedia na głowie - czy mogę zafarbować 2 raz tego samego dnia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-15, 19:53   #1
snowqueen
Zakorzenienie

Angry

Tragedia na głowie - czy mogę zafarbować 2 raz tego samego dnia?

Witam Wizażanki
Z góry przepraszam, jeśli taki problem już się pojawił, ale przeszukałam forum i nic nie znalazłam. Ale do rzeczy.

Przez prawie rok farbowałam włosy na czarno, naturalny mam bardzo ciemny, zimny brąz. Ostatni raz na taki kolor zafarbowałam je ok. 2,5 miesiąca temu. U mnie odrost nie pojawia się od razu, kolor raczej się wypłukuje i w świetle połysk jest bardziej brązowy. Ostatnio był już naprawdę bardzo brazowy, do tego wyhodowałam sobie parocentymetrowy odrost, odrobinkę jaśniejszy od reszty wypłukanych z koloru włosów, więc stwierdziłam, że to dobry moment na powrót do brązu. Kupiłam farbę Ferie Color Booster, odcień Flash Beige Brown - napisali, że to formuła rozjaśniająca, więc ucieszyłam się, że tym bardziej ładnie chwyci.

Zafarbowałam dziś rano. Tu zaczyna się dramat. Odrost, owszem, chwycił - jest to bardzo jasny brąz, prawie rudy!! I mam go jakieś 4 cm! Natomiast reszta jest ponownie czarna Wygląda to tragicznie.
Kupiłam więc kolejną farbę, tym razem Excellence, odcień Ciemny brąz, bez żadnych efektów z refleksami na wszelki wypadek.

W związku z całą tą sytuacją mam pytanie - czy mogę zafarbować nią włosy teraz, tego samego dnia? Obawiam się iść rano do pracy z tym rudym paskiem Z drugiej strony, nie wiem, czy kolor dobrze chwyci i czy włosy mi nie powypadają, bo wypadają i tak, w dodatku są z natury dość cienkie.
Jestem z góry wdzięczna za wszelkie rady, może któraś Wizażanka miała taki problem i sobie z nim poradziła.
snowqueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:06   #2
lutiana
Zadomowienie

Dot.: Tragedia na głowie - czy mogę zafarbować 2 raz tego samego dnia?

No to faktycznie ta farba Cie urzadzila...ja nie wiem jak sobie z tym poradzic, moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie... zycze powodzenia

Nie używam już tego profilu. Nie lubię być śledzona
lutiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:38   #3
smerfeta01
Zakorzenienie

miałam kiedyś podobny problem, odrosty wyszły rude, reszta ciemna i od razu położyłam na to ciemną farbę, żeby kolor się wyrównał. Włosy się na szczęście nie zniszczły, ale odradzam takie eksperymenty.
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:41   #4
asia_s
Raczkowanie

Witaj!
Nic dziwnego, że farba ruszyła tylko dorosty, bo te farby z formuła rozjasniająca, nie są w stanie ruszyć poprzedniej farby, one działaja tylko na włosy naturalne. Teoretycznie powinnas poczekac jakieś min. 14 dni do ponownego farbowania, ale jak chodzic z czyms takim na głowie. Farbuj więc jeszcze dzis, ale poproś kogoś o pomoc i nałóż farbe tylko na ten jasny odrost a jakieś 10 min przed ypływem przewidianego czasu farbowania(podane na ulotce) przeczesz farbe na całe włsoy. Potem po spłukaniu farby i umyciu włosów nałóż jakąs maskę, zawin włoski w foliowy czepek i ciepły ręcznik i pochodx tak troche, żeby włsoki odżywić, potem spłucz, i daj im wyschnąć. Myśle, że nic złego się stać nie powinno.
pozdrawiam
asia_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:46   #5
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Witaj
Szkoda,że nie doczytałaś dokladnie,że jest to owszem formuła ultrarozjaśniająca ale dla włosów naturalnie ciemnych a nie farbowanych.Oczywiscie,że możesz zafarbować włosy,tylko pamiętaj abyś większą część czasu a może nawet i prawie całą podaną bez kilku minut potrzymała na odrostach wtedy będziesz miała pewność,że równo chwyci.
Pozdrawiam
Stary 2006-08-15, 20:55   #6
snowqueen
Zakorzenienie

Dziękuję Wam wszystkim za rady W instrukcji do tej nowej farby jest napisane, że 20 min odrost i 10 min całość, chyba na całość dam tylko 5-6 bo i tak są prawie czarne poza tymi paskudnymi odrostami.

Miałam już tak wypłukany kolor, że myslałam, że może na jaśniejszy chwyci, ale to rozjaśnienie mnie przybiło W takim razie zaraz lecę do łazienki, mama mi nałoży farbe równo specjalnym pędzelkiem od fryzjerki, oby było dobrze... Na pewno napiszę co z tego wynikło!

Jeszcze jedno pytanie, co do odżywki - lepiej zastosować dołączoną przez producenta czy mogę inną? W tej chwili mam odżywkę z proteinami mlecznymi Al Latte, kupioną u fryzjera.

edit: Udało się. Mam ciemny, jednolity brąz na głowie

Edytowane przez snowqueen
Czas edycji: 2006-08-16 o 07:43
snowqueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:55   #7
smerfeta01
Zakorzenienie

super
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości