Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-16, 07:58   #1
Sylwieta
Raczkowanie

Problemy z perfumami

Zastanawiam się, czy miałyście kiedyś perfumy, z których musiałyście zrezygnować z powodów innych niż znudzenie zapachem?

Ja na przykład miałam dwa takie flakony.
Pierwszy to Rykiel Rose, zapach bardzo mi się podobał, niestety po jakimś czasie używania zauważyłam, że po aplikacji perfum na rękę zaczyna mi puchnąć (ręka) i strasznie boleć, rwać (alergia?). Kilkakrotnie nie skojarzyłam tego z perfumami, dopiero za którymś razem. Po zmyciu perfum zaczęło przechodzić. No ale niestety musiałam z nich zrezygnować.

Drugi flakon to Gloria. Też ładny zapach, bardzo trwały, ale niestety cały czas bolała mnie od niego głowa. No i cóż - rezygnacja.

Z kolei wiem, że moja koleżanka miała takie same sensacje przy Wish-u, który ja sobie spokojnie nosiłam bez żadnego bólu głowy.

A jak to z wami było ?
Sylwieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 14:49   #2
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier
Dot.: Problemy z perfumami

hmmm, nigdy nie miałam takich problemów...na szczęście
Tylko raz drastycznie zareagowałam na perfumy- shalimar wywołał u mnie...przepraszam wielbicielki...odruch wymiotny, ale zakładam, że tylko moja skóra go po prostu nie przyjmuje

mulier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:01   #3
homyk
Zakorzenienie

Ja mam ostatnio problem ze Smokiem Całuje mnie samymi szyprowymi nutkami Gdzie te migdały, gdzie ten orient Złości mnie strasznie, bestia jedna

Już krążą mi w głowie myśli o wymianie go np. na Pure Poison - trucizną go, gada jednego - ale dam mu czas do jesieni. Może w tym czasie trochę ochłonie i stanie się dla mnie przychylniejszy.

homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:19   #4
Kasiulka22
Zakorzenienie

Ja mam taki problem z Acqua do Gio Armaniego. Kiedyś testowałam i wszystko było w porządku, zapach podobał mi się. Postanowiłam odnowić znajomość i prysnęłam się tym zapachem w Douglasie. Cały wieczór wymiotwałam, wiem że to od tych perfum i więcej do nich nie podejdę.
Kasiulka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:37   #5
charlotta21
Raczkowanie

Ja rowniez miałam nieciekawe przejscia żołądkowe po Innocencie. Myślałam, że to przez upały, ale kiedy testowałam go w chłodniejsze dni, reakcja była dokładnie taka sama - mdliło mnie. A dodam, ze spryskałam się w ilości minimalnej.
charlotta21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:42   #6
Nakretka
Raczkowanie

Mnie niestety Innocent też mdli - tzn. jest mi niedobrze, ale nie tak drastycznie. Kojarzy się z peerelowskimi landrynkami, starymi na dodatek.
A na mojej Mamie pachnie przyjemnie
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 17:01   #7
kokakola
Zakorzenienie

a mnie mdli po.. Nirmali! na szczescie znalazla juz nowa wlascicielke.
http://www.youtube.com/watch?v=LETsi4eAtho
kokakola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 19:40   #8
Kasiulka22
Zakorzenienie

Dziewczyny, zastrzeliłyście mnie z tym Innocentem, a na mnie tak pięknie pachnie, nawet otoczeniu się podoba. Co nosek to różnica
Kasiulka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 19:50   #9
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

tyle dobrego naczytalam sie o Tresor Lancome, az w koncu pelna nadziei chcialam kupic go wciemno na allegro, jak tylko upolowalam superokazje. Na szczescie cos mnie jeszcze tknelo, zeby szybciorem wsiasc w atko i pojechac do perfumerii jednak go chciaz raz niuchnac. Tak tez zrobilam i (za przeproszeniem) malo nie zwymiotowalam nieczesto robi mi sie autentycznie niedobrze po perfumach, ale przy tresor przy kazdym zblizeniu reki do twarzy jedzenie podchodzilo mi pod gardlo i musialam sie mocno hamowac, coby tapicerki nie zabrudzic

drugim zapachem, z ktorego musialam z wielkim zalem zrezygnowac byl Halloween J del Pozo kocham ten zapach, na wszystkich znanych mi osobach pachnie wspaniale, jednak po pewnym czasie uzywania, gdy tylko psikalam go na swoja skore nie moglam go zniesc, dusil mnie, ledwo moglam oddychac, momentalnie zapychal mi sie nos (jakby cos w srodku puchlo) musialam wymienich (dobrze, ze jest targowisko )
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 12:18   #10
natii4
Zakorzenienie

Ja ostatnio miałam "przeboje" przy testowaniu Anisia Bella. Spryskałam sobie przez przypadek nadgarstek i powąchałam-totalny alkohl, który utrzymywał się na ręce jakieś 5-10 minut zanim pojawił się zapach. Coś okropnego Zapach wywołał u mnie natychmiastową migrenę, która trzymała mnie do końca dnia,a wydarzenie miało miejsce ok. 13

Wszystkie zapachy były takie alkoholowe i skutecznie zniechęciły mnie do AA. Na jakiś czas .....

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 12:22   #11
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja ostatnio miałam "przeboje" przy testowaniu Anisia Bella. Spryskałam sobie przez przypadek nadgarstek i powąchałam-totalny alkohl, który utrzymywał się na ręce jakieś 5-10 minut zanim pojawił się zapach. Coś okropnego Zapach wywołał u mnie natychmiastową migrenę, która trzymała mnie do końca dnia,a wydarzenie miało miejsce ok. 13

Wszystkie zapachy były takie alkoholowe i skutecznie zniechęciły mnie do AA. Na jakiś czas .....
oooo tak, anisia bella to prawdziwa trauma zapachowa gdzies juz opisywalam moje przeboje z tym zapachem, jak bylam zmuszona wracac samochodem ze spryskana reka za szyba
Stary 2006-08-17, 13:03   #12
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

[quote=lalesia]tyle dobrego naczytalam sie o Tresor Lancome, az w koncu pelna nadziei chcialam kupic go wciemno na allegro, jak tylko upolowalam superokazje. Na szczescie cos mnie jeszcze tknelo, zeby szybciorem wsiasc w atko i pojechac do perfumerii jednak go chciaz raz niuchnac. Tak tez zrobilam i (za przeproszeniem) malo nie zwymiotowalam nieczesto robi mi sie autentycznie niedobrze po perfumach, ale przy tresor przy kazdym zblizeniu reki do twarzy jedzenie podchodzilo mi pod gardlo i musialam sie mocno hamowac, coby tapicerki nie zabrudzic

Strasznie mnie mdlił Red Jeans Versace, a w Tresor, czuję selera, cebulę i kurz, obrzydliwość ...

dreamer4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 13:13   #13
Klucha1
Przyczajenie

GG do Klucha1

J.Lo - Glow - strasznie boli mnie po nim głowa
Innocent - mdłości okropne - a kupiłam sobie 75ml i musiałam się pozbyć
Versace Crystal Noir - piekny na nadgarstku ale na szyi mdli
Klucha1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 17:01   #14
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

[QUOTE=dreamer4]
Cytat:
Napisane przez lalesia
tyle dobrego naczytalam sie o Tresor Lancome, az w koncu pelna nadziei chcialam kupic go wciemno na allegro, jak tylko upolowalam superokazje. Na szczescie cos mnie jeszcze tknelo, zeby szybciorem wsiasc w atko i pojechac do perfumerii jednak go chciaz raz niuchnac. Tak tez zrobilam i (za przeproszeniem) malo nie zwymiotowalam nieczesto robi mi sie autentycznie niedobrze po perfumach, ale przy tresor przy kazdym zblizeniu reki do twarzy jedzenie podchodzilo mi pod gardlo i musialam sie mocno hamowac, coby tapicerki nie zabrudzic

Strasznie mnie mdlił Red Jeans Versace, a w Tresor, czuję selera, cebulę i kurz, obrzydliwość ...
a ja tam z kolei gnicie (takie owocowe) wyczuwalam
Stary 2006-08-17, 18:44   #15
twister_male
BAN stały

JA niestety pożegnałem OI, bo nie moglem dostac. Szukalem0 nie znalazlem, wiec dalem sobie spokoj.
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 21:42   #16
poissonivy
Zakorzenienie

Właśnie przeżywam koszmar. Miałam nadzieję, że skompletuję wszystkie wody J. del Pozo i dziś postanowiłam spróbować In Black. Może tylko na mnie tak śmierdzi...Boli mnie głowa i mdli mnie (chyba dostanę wysypki, już czuję krostki na szyi). Już dawno nie pamiętam takiego zawodu (ostatni raz to było jakieś 12 lat temu, gdy próbowałam Chanel 5, wariowałam po tym czymś). Nie mogę tego zmyć ze skóry, chyba będę płakać...
poissonivy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 00:01   #17
*halcyon*
Przyczajenie

libertine vivienne westwood. na mnie podobno budził skojarzenia z radzieckimi perfumami "7 maków". nie najlepiej wchodzi mi amor amor i j'adore; lubię je wyłacznie z nakrętki.
*halcyon* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 00:55   #18
lilianaX
Rozeznanie

A ja raz byłam przez 8 godz. zamknięta w jednym pokoju z kimś, kto używał Angel To było hardcorowe doświadczenie, coś z pogranicza traumy
lilianaX jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 13:58   #19
wiewiórka40
Raczkowanie

a ja mam problem wywołany właśnie przez wizaz! w moich ulubionych Pampelune dowąchałam sie potu i siuśków kocich dzięki sugestywnym opisom. z 125 ml zostało duuuuuzo. dobrze by było,żeby ktoś teraz nachwalił się równie duuuużo Pampelune - może mi przejdzie?
wiewiórka40 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 11:33   #20
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Napisane przez wiewiórka40 Pokaż wiadomość
a ja mam problem wywołany właśnie przez wizaz! w moich ulubionych Pampelune dowąchałam sie potu i siuśków kocich dzięki sugestywnym opisom. z 125 ml zostało duuuuuzo. dobrze by było,żeby ktoś teraz nachwalił się równie duuuużo Pampelune - może mi przejdzie?
E tam przejmujesz sie.

Ja tam uzywam zapachów ktore sa przez innych okreslane bardzo dziwnie.

Messe de Miniut - krypta, prosektorium
Mechan Loup - niemyta lodówka, mokra siersc psa
Eau de Fier - suszony dorsz
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 11:38   #21
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Bol glowy to ja mam z kazdymi nowymi perfumami - musi minac troche czasu nim przywykne do zapachu i wtedy bol ustepuje. Fendi myslalam ze poczatkowo mnie zabije wiec musialam sobie terapie zaczac od dawek bardzo malych - teraz moglabym sie wykapac w nich i nic

Pamietam jak latem prawie zemdlalam od Miss Diore Cherie... uzywam ich teraz i nawet mnie nie mecza...

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 12:08   #22
daigee
Zadomowienie

nie wiedziałam, że perfumy które ja osobiście odbieram jako całkiem neutralne (Innocent, Miss Dior Cherie...) mogą wywołać takie sensacje
Na mnie negatywnie zadziałał klasyczny szyprowiec - Shalimar Guerlain. Zaciągnęłam się porządnie zapachem z nadgarstka i natychmiast strasznie kichnęłam Moja mama je kocha a ja dobra córeczka nawet jej je w końcu kupiłam
Stary 2006-12-31, 12:15   #23
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

na mnie strasznie działa Nu, polubiłem ten zapach, pięknie sie na mnie rozwija (dostaję pełno komplementów), ale jak juz pisałem w wątku jemu poświęconym: jak go noszę doznaje nieporzyjemnych, fizycznych dolegliwości- coś na pograniuczu kaca a zgagi- raz się nimi potraktowałem na prawdziwym kacu, cały dzień był dla mnie wielkim koszmarem....

dreamer4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 12:45   #24
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
na mnie strasznie działa Nu, polubiłem ten zapach, pięknie sie na mnie rozwija (dostaję pełno komplementów), ale jak juz pisałem w wątku jemu poświęconym: jak go noszę doznaje nieporzyjemnych, fizycznych dolegliwości- coś na pograniuczu kaca a zgagi- raz się nimi potraktowałem na prawdziwym kacu, cały dzień był dla mnie wielkim koszmarem....
Ja miałam ostatnio perfumowego kaca po czarnej Palomie P - w dodatku gorzko w ustach, choć spryskałam tylko nadgarstki .

Po tej przygodzie podnosiło mi się jeszcze przez 3 dni .

Wczoraj opisywałam w którymś wątku, że pierwszy niuch nowego nabytku Yohji Yamamoto przywiódł mi na myślę kenzo Le monde est beau (którego szczerze nie znoszę) i drugi też.
Także nie polubimy się .
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 13:13   #25
vesenka
Zakorzenienie

Ja po wszystkich odmianach Angela, za przeproszeniem, ale rzygam dalej niż widzę Jak na kimś wyczuję w niewielkiej ilości, to mnie po prostu mdli, ale zazwyczaj idzie przeżyć. Gdy wyczuję w ilościach większych nie odpowiadam za siebie Zdarzyło mi się uciec fryzjerce z fotela, zostawić w sklepie zakupy i wybiec w poszukiwaniu łazienki, a ostatnio prawie zwymiotowałam przy kasie na śliczne kozaczki D&G babki obok, bo zalatywała połączeniem Angela z niewywietrzonym futrem i dużą ilością lakieru, a to przerosło moją wytrzymałość
vesenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 13:17   #26
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Cytat:
Napisane przez vesenka Pokaż wiadomość
Ja po wszystkich odmianach Angela, za przeproszeniem, ale rzygam dalej niż widzę
Moze tak Hardcorowo nie mam z wymiotami ale na migrene stulecia zawsze wplywaja u mnie Tommy girl - wyczuwam zapach bezblednie... nienawidze na sobie, pozwolilabym sie tym spryskac chyba tylko jakby mi duzo zaplacili, zabronilam stosowac w najblizszym otoczeniu....
Straszne straszne.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 14:22   #27
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Z zalem rozstalam sie z BC DK,niestety wywoluje we mnie takie bole moigrenowe ze szok;Angela tez na dluzsza mete nie polubilam-jakos niezbyt dobrze sie Nam razem nosilo,a szkoda....Pure Wish uczulil mnie strasznie,mialam ostatnio skore w czerwonych palacych plamach wiec jedynie zostaje wersja na ubranie bo mimo wszystko bardzo go lubie;Smok na poczatku mnie zauroczyl ale znika z mojej skory bardzo szybko i na dodatek nie czuje zadnego orientu

Tyle na obecna chwile
Stary 2006-12-31, 14:37   #28
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Z zalem rozstalam sie z BC DK,niestety wywoluje we mnie takie bole moigrenowe ze szok;Angela tez na dluzsza mete nie polubilam-jakos niezbyt dobrze sie Nam razem nosilo,a szkoda....Pure Wish uczulil mnie strasznie,mialam ostatnio skore w czerwonych palacych plamach wiec jedynie zostaje wersja na ubranie bo mimo wszystko bardzo go lubie;Smok na poczatku mnie zauroczyl ale znika z mojej skory bardzo szybko i na dodatek nie czuje zadnego orientu

Tyle na obecna chwile
Oj BC to współczuję serdecznie. To spora strata.

Na mnie smok też bardzo nietrwały, choć sam zapach niczego sobie.
Stary 2006-12-31, 15:01   #29
Basia39
Zakorzenienie

Ten wątek zmobilizował mnie wreszcie do zrobienia listy zapachów, których się pozbyłam i bynajmniej nie dlatego, że mi się znudziły, ale dlatego, że albo nie trafiłam z zapachem, albo minęło moje nim zauroczenie, w niektórych przypadkach bardzo szybko niestety.

Niektórych zapachów z perspektywy czasu stwierdzam, że pozbyłam się zbyt pochopnie, bo teraz znów mi się podobają.

Albo coś jest ze mną nie tak albo jeszcze nie trafiłam na ten jedyny, któremu będę wierna. Obecnie zostałam przy 8 flakonikach + 3 w drodze. Co będzie dalej zobaczymy. Nie będą się zarzekać, że pozostaną u mnie, bo już widzę, że np. Słonik Kenzo, który wydawał się być moim pewniakiem zaczyna mnie męczyć.

Rachunek sumienia (mogłam coś pominąć) - flakoniki pełnowymiarowe, których pozbyłam się w przeciągu ostatnich dwóch lat:

Azzaro, Azzura
Bvlgari, Eau Perfumee Eau The Vert
Cacharel, Amor Amor Eau Fraiche
Calvin Klein, CK One Summer
Chanel, Coco Mademoiselle
Chopard, Casmir
Chopard, Mira - Bai
Chopard, Pure Wish
Chopard, Wish
Christian Dior, Dune Woman
Christian Dior, Hypnotic Poison
Coty, Celine Dion, Notes
Dolce & Gabbana, Light Blue
Estee Lauder, Beyond Paradise
Givenchy, Organza - bardzo jej żałuję
Gucci, Eau de Parfum II
Guerlain, Samsara, EDT
Guerlain, Shalimar - niestety migrenogenny
Helmut Lang, Helmut Lang EDP
Hermes Eau D’Orange Verte
Karl Lagerfeld, Sun Moon Stars
Lacoste, Pour Femme
Lancome, Poeme
Luciano Soprani Funny Rose Smile EDT
Nina Ricci, Nina
Parfums Gres, Caline EDT
Pierre Cardin, Emotion
Priscilla Presley, Indian Summer
Thierry Mugler, Angel Garden of Stars, Angel Lily
Thierry Mugler, Angel Garden of Stars, Angel Violet
Tommy Hilfiger, Tommy Girl
Toujours Moi by Dana - migrenogenny

Miniaturki:
Carolina Herrera, Carolina EDT
Christian Dior, Dolce Vita
Christian Lacroix, C'est La Vie
Chloe, Chloe
Laura Biagiotti, Roma

będę edytować tę listę, jak mi się jakiś zapach przypomni

Natomiast zapachy, które znam tylko z testów, a które powodują u mnie natychmiastowy migrenowy ból głowy to:
Cartier, Le Baiser Du Dragon
Lanvin, Arpege

Czy ktoś ma podobne doswiadczenia?

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-12-31 o 17:53
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 15:05   #30
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Ten wątek zmobilizował mnie wreszcie do zrobienia listy zapachów, których się pozbyłam i bynajmniej nie dlatego, że mi się znudziły, ale dlatego, że albo nie trafiłam z zapachem, albo minęło moje nim zauroczenie, w niektórych przypadkach bardzo szybko niestety.

Niektórych zapachów z perspektywy czasu stwierdzam, że pozbyłam się zbyt pochopnie, bo teraz znów mi się podobają.

Albo coś jest ze mną nie tak albo jeszcze nie trafiłam na ten jedyny, któremu będę wierna. Obecnie zostałam przy 8 flakonikach + 3 w drodze. Co będzie dalej zobaczymy. Nie będą się zarzekać, że pozostaną u mnie, bo już widzę, że np. Słonik Kenzo, który wydawał się być moim pewniakiem zaczyna mnie męczyć.

Rachunek sumienia (mogłam coś pominąć) - flakoniki pełnowymiarowe, których pozbyłam się w przeciągu ostatnich dwóch lat:

Bvlgari, Eau Perfumee Eau The Vert
Cacharel, Amor Amor Eau Fraiche
Calvin Klein, CK One Summer
Chopard, Casmir
Chopard, Mira - Bai
Chopard, Pure Wish
Chopard, Wish
Christian Dior, Dune Woman
Christian Dior, Hypnotic Poison
Coty, Celine Dion, Notes
Dolce & Gabbana, Light Blue
Estee Lauder, Beyond Paradise
Givenchy, Organza - bardzo jej żałuję
Gucci, Eau de Parfum II
Guerlain, Samsara, EDT
Guerlain, Shalimar - niestety migrenogenny
Helmut Lang, Helmut Lang EDP
Hermes Eau D’Orange Verte
Karl Lagerfeld, Sun Moon Stars
Lacoste, Pour Femme
Lancome, Poeme
Luciano Soprani Funny Rose Smile EDT
Nina Ricci, Nina
Parfums Gres, Caline EDT
Pierre Cardin, Emotion
Priscilla Presley, Indian Summer
Thierry Mugler, Angel Garden of Stars, Angel Lily
Thierry Mugler, Angel Garden of Stars, Angel Violet
Tommy Hilfiger, Tommy Girl
Toujours Moi by Dana

Miniaturki:
Carolina Herrera, Carolina EDT
Christian Dior, Dolce Vita
Christian Lacroix, C'est La Vie
Chloe, Chloe
Laura Biagiotti, Roma

Cartier, Le Baiser Du Dragon, EDP
Lanvin, Arpege

Natomiast zapachy, które znam tylko z testów, a które powodują u mnie natychmiastowy migrenowy ból głowy to:
Cartier, Le Baiser Du Dragon, EDP
Lanvin, Arpege

Czy ktoś ma podobne doswiadczenia?
Basiu - to chyba zostaniesz rekordzistką nietrafionych zapachów .

Z twojej listy przypomniał mi się Light Blue - też go nie znosiłam, szczęście w nieszczęściu - ukradła go wizażanka w trakcie wymiany na targowisku (negatywa za to dałam, a jakże ).
W każdym razie cieszę się, że to ją obecnie podtruwa ten śmierdzioszek
Przepraszam wszystkie wielbicielki - choć w tym wątku chyba nie można się obrazić .
Mój ukochany Angel jest wymiocinogenny w wielu jak widzę przypadkach.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości