Tłusta cera. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-13, 21:48   #361
beatab29
Przyczajenie

Dot.: Tłusta cera

Dziękuje bardzo za wszystkie informacje na temat tłustej cery na pewno mi się przydadzą i część z pewnością wypróbuje.Pozdrawiam wszystkich na forum Wizaż.pl i jeszcze raz bardzo dziękuje.
beatab29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 18:24   #362
nighmare
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to nighmare
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

też mam tłusta cerę zamowiłam sobie na ebayu z hongkongu naturalny puder mineralny;d jak przyjdzie to napsize o efektach;d

Oh oh oh oh oh
I ain't happy,
I'm feeling glad
I got sunshine in a bag
I'm useless but
Not for long
The future is coming on

nighmare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:14   #363
martysss28
Przyczajenie

GG do martysss28

Mam ten sam problem co Kasandra.. Help.
martysss28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 19:10   #364
maltusia87
Rozeznanie

wpisz w wyszukiwarke tlusta skóra napewno wyswietli Ci sie multum watków
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 19:38   #365
zabkaa
Raczkowanie

kasandra dziewczyny dobrze Ci podpowiedziały Twoja skora jest tłusta bo używasz za dużo kosmetyków matujących, na noc uzywaj kremu nawilżającego, maseczki z glinka
Moge polecić Ci pewną metodę chociaz nie wiem jak zareaguje na to Twoja skóra Kup zwykłą mączke ziemniaczaną i obsyp nią platek kosmetyczny przetrzyj twarz i gotowe
zabkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 19:47   #366
Albe
Raczkowanie

ja mam mieszana cere i tez sie swieci, zawsze narzekalam ze mi makijaz splywal, nawet zalozylam kiedyc taki temat.
jak dla mnie rewelacyjna okazala sie maseczka z glinki zielonej, uwywam czesto i zawsze jak tylko moge. a pod makijaz krem garnier (ten niebieski). polacam jak najbardziej nawilzanie w kazdej postaci.
Albe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:19   #367
honey1991
Przyczajenie

Nawilżenie - podstawą. Więc ja aby nawilżyć skórę nakładam na mokrą twarz... oliwkę dla dzieci!! Tak, to nie ściema. Trzeba nałożyć oliwkę na mokrą skórę, odczekać kilka minut, a potem zdjąć nadmiar wacikiem lub chusteczką. Naprawdę działa. Twarz jest matowa przez cały dzień. chyba juz gdzies jest o tym napisane na wizazu. Pozdrawiam i pizcie jak wam poszło
honey1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:22   #368
maltusia87
Rozeznanie

owszem patent z oliwka jest dobry ale nie dlawszystkich , bo niektorych moze zapchac
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:42   #369
_fraise_
Raczkowanie

Moja twarz tez zaczela sie swiecic kiedy zaczelam uzywac podkladu matujacego.
_fraise_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 22:17   #370
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Talking Dot.: Tłusta cera

Ja mam problemy z przetluszczajaca sie skora na czole a do tego nie moge uzywac zadnych kremow bo albo mnie uczula albo mi jakas paskuda wyskoczy ale uwazam ze bardzo dobre jest stosowanie maseczek z glinka! z garniera jest dobra (maja tez dobra z ogorka) i taka jeszcze jedna ale nie pamietam nazwy...bede ja niebawem kupowala wiec napisze nazwe bo jak dla mnie to sa naprawde fajne skora mi sie nie blyszczy przez prawie cale 2 dni. Dobra jest jeszcze maseczka z samego bialka z dodatkiem cytryny i odrobiny soli ale ona tez troche sciaga skore i zamyka pory.
Co do kremow to mam jeden z apteki z masy perlowej za 40 zl ale nic nie daje jezeli o to chodzi, chociaz musze przyznac ze skora ma ladny jednolity kolor i nic strasznego mi nie wyskakuje.
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 23:11   #371
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

Cytat:
Napisane przez Suzzie_lp Pokaż wiadomość
Najlepiej, jakbyś parę dni dała odpocząć skórze i wykorzystać ten czas na kuracje. Kup jakąś serię dla nastolatków (polecam Nivea Visage Young lub Eveline), stosuj maseczki. Pozdrawiam.
NIEEEEEEEEE!!!!!!!!! Tylko nie nivea, prosze, nie róbmy sobie krzywdy Wszelkie drogeryjne serie "dla nastolatków" strasznie wysuszają i niszczą cere, wzmagają wręcz trądzik po chwilowej poprawie... Nie!
Nawilzenie, nawilzenie, nawilżenie to podstawa.
Radze zaufać kosmetykom z apteki.
Pobawic się z kwasami , ale to już wyższa szkoła jazdy.
A zamaist kosmetykow matujacych.. Mąka ziemniaczana Wiem, brzmi śmiesznie- ale poczytajcie ten wątek \
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53320
obecnie nie używam żadnego pudru, tylko mieszanki skrobi ziemniaczanej z cynamonem i mam buzię jak marzenie- matowa przez cały dzień mimo prze-tłustego kremu na twarzy i bez zatkanych porów
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 23:24   #372
asiav01
BAN stały

Ja myślę, że pomogłaby Ci maść witaminowa. W prawdzie ona natłuszcza, ale ponoć potem jest normalna. Jeśli się boisz to posmaruj twarz na noc
asiav01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 23:38   #373
city girl
Raczkowanie

żadnych kosmetyków matujących...żadnych kosmetyków dla nastolatkow...najlepiej coś normalizującego bądź nawilżającego aptecznego. I będzie dobrze, a najlepiej by było pójść do dobrego dermatologa. taki ci doradzi i podpowie co robić mojej koleżance właśnie dermatolog wyleczył tłustą skórę ale pamiętaj tylko dobry tego nie zignoruje cała reszta powie że taka jej uroda
Stary 2008-02-22, 08:04   #374
marcik76
Przyczajenie

Popieram dziewczyny, które pisały o mące ziemniaczanej
Jesli chcesz zmatowic twarz - tylko to. Sama sięgnełam po nią z niedowierzaniem(zainspiro wana oczywiscie watkiem na wizazu) i potwierdzam - rewelacja absolutna
Piękny mat bez kremów podkładów i pudrów pseudomatujących i kosztujących nieraz niemało
Polecam serdecznie - spróbuj (w zasadzie nic nie tracisz - jak Ci nie podpasuje - mąkę zużyjesz w kuchni)
marcik76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 11:10   #375
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

Cytat:
Napisane przez marcik76 Pokaż wiadomość
Popieram dziewczyny, które pisały o mące ziemniaczanej
Jesli chcesz zmatowic twarz - tylko to. Sama sięgnełam po nią z niedowierzaniem(zainspiro wana oczywiscie watkiem na wizazu) i potwierdzam - rewelacja absolutna
Piękny mat bez kremów podkładów i pudrów pseudomatujących i kosztujących nieraz niemało
Polecam serdecznie - spróbuj (w zasadzie nic nie tracisz - jak Ci nie podpasuje - mąkę zużyjesz w kuchni)
Nie, kochana. Jak nie podpasuje, to wymieszasz z innym pudrem, cynamonem, glinką, w ostateczności sięgniesz po dry-flo, jedwab, skrobię ryżową, skrobię kukurydzianą, będziesz eksperymentować z przesiewaniem i mieszaniem. Ja cały czas szukam mieszanki idealnej, ale w 80% jest już ona opracowana. Puder idealny, za grosze!
Miłe apnie- pędzle i do mąki!
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 11:07   #376
Deborah100
Zakorzenienie

Mam pytanko jak nakładam swój podkład na buzie, na strefe T to zaraz mam na nosie i w małym miejscu na czole schodzącą skórkę, czy to wina podkładu czy może skóra jest sucha ? Jak posmaruje kremem po podkładzie to już prawie nic nie widać. Mam cere mieszaną , nos, czoło i broda są troche tłuste a na policzkach mam cere normalną.
Jeśli mi się troszkę wysuszyła to jakie polecacie kremy ale nie zapychające. Uzywam teraz DaxCosmetics Perfecta.
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 22:17   #377
Nocnica
Przyczajenie

Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post na tym forum. Właśnie wertowałam internet w poszukiwaniu informacji na temat pielęgnacji tłustej skóry i trafiłam na ten wątek. Niestety jestem posiadaczką takiej właśnie cery i bardzo się z tym męczę. Nie wiem czy bardziej mnie dobija to ciągłe świecenie sie twarzy, czy zaskórniki i pryszcze :/. Bardzo zaintrygował mnie podany przez Was sposób na zmatowienie skóry - użycie mąki ziemniaczanej. I mam pytanie, czy pod taki "puder" wystarczy jakiś nawilżający krem? I jaki byście poleciły? Dodam, że w okolicach ust i na brodzie mam bardzo wrażliwą skórę, w tej chwili "udało" mi się ją podrażnić i jest zaczerwieniona :/. No i nie wiem, jaki krem sobie kupić. W dodatku obecnie mieszkam w UK i oprócz znanych w Polsce marek, nie znam tu żadnych kosmetyków, nie wiem też czy mogłabym dostać tutaj kremy sprzedawane w polskich aptekach, lub jakieś ich odpowiedniki. Testowałam już kosmetyki z serii Nivea Young i Garnier Czysta Skóra - ale nie były one żadną rewelacją, no i na pewno nie matowały cery... Jedynie krem Vichy Normaderm na noc rzeczywiscie mi pomógł - przynajmniej jeśli chodzi o zaskórniki i krostki, ale i tak po jakichś dwóch miesiącach przestał działac niestety. Macie jakieś sugestie? Byłabym wdzięczna za pomoc , no i mam nadzieje, że dobry wątek wybrałam, żeby się zwrócić o pomoc...
Nocnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:19   #378
Płazik
Raczkowanie

Przepis na maseczkę z jajka kurzego pomagajacą walczyc z tlusta cerą:
http://www.kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/domowe-sos-dla-skory/

A tak poza tym to zero kosmetyków z alkoholem. Najpierw teoretycznie wysuszaja skore, ale ona chcac sie bronic, wiec produkuje jeszcze wiecej łoju. Zero kremow natluszczajacych [typu wlasnie masla kakaowego czy czekoladowego] . Doradzalabym jeszcze mycie twarzy podzielic na dwa etapy. Najpierw ciepla woda, dokaldnie napienionym zelem antybakteryjnym, a na koniec zimną woda oplukac twarz, aby zamknela pory [ktore wczesniej dokaldnie oczyscilismy ziepla woda i zelem]

Moja skromna galeria :

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 16:22   #379
Nesca77
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do Nesca77

Dziewczyny mam pytanie...

Czy uzywajac kwasow na noc, zamiast zwyklego filtra na twarz na dzien moge nalozyc podklad z filtrem?
Czy moze te filtry w podkladach nie sa odpowiednie? Jak np w tym podkladzie Shiseido ? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23324

Dzieki z gory za odpowiedz..
Nesca77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 09:01   #380
0madziia0
Przyczajenie

tłusta cera

Hmm..
Mam tłustą cere a słyszałam że gdy się używa jakiś tam kremów to można zmienić rodzaj cery. Czy to prawda?
Używam fluidu i zawsze po jakiejś godzinie twarz mi sie świeci, uważam ze głupio to wyglada i chciałabym coś z tym zrobić.. Co radzicie?
0madziia0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 09:23   #381
201606210931
Konto usunięte

Dot.: tłusta cera

ja mam cerę mieszaną. Czy da się zmienic rodzaj cery za pomocą kremów ? tego nie wiem, ale powim Ci co ostatnio zauważyłam.
Mam cerę mieszaną przetłuszczającą sie w strefie T czyli nos i czoło. Do tej pory używałam drogeryjnych kremów do cery tłustej/mieszanej, które oczywiście miały zadanie matujące. Starałam się wybierać kremy te matująco-nawilżające bo wiem że 'wysuszanie' nie jest dobrym pomysłem.
Co do kremu, moja siostra kupiła sobie emulsję nawilżającą z Olay. Ja z ciekawości sobie użyłam tego kremu. I muszę powiedzieć, że nigdy więcej kremów matujących!
Zawsze po nocy miałam tłusta cerę, sebum mogłabym wchłaniać w chusteczkę. Dziś wstaje a cera jest świetna, żadnego sebum, żadnego świecenia do tego jest fajnie nawilżona i mięciutka.

Moja rada: nie używaj preparatów z alkoholem, wysuszających bo to spowoduje reakcję łańcuchową. Na chwilę będziesz miała mat na twarzy a później skóra zacznie produkować sebum będzie wysuszona.
Może zacznij stosować jakiś krem nawilżający na początek na noc. Szczerze mogę polecić tą emulsję z Olay.

I tym sposobem moja mieszana cera stała się cerą idealną. No może przesadzam, że idealną, ale napewno się tak nie tłuści i jest świetnie nawilżona.

Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało to czytać
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 10:08   #382
Arribeth
Zadomowienie

GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth

Cytat:
Moja rada: nie używaj preparatów z alkoholem, wysuszających bo to spowoduje reakcję łańcuchową. Na chwilę będziesz miała mat na twarzy a później skóra zacznie produkować sebum będzie wysuszona.
Może zacznij stosować jakiś krem nawilżający na początek na noc.
Popieram.

Arribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 13:06   #383
0madziia0
Przyczajenie

kurcze dziekuje, naprawde mi pomogłaś napewno skorzystam z Twojej porady jeszcze dzisiaj
0madziia0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:53   #384
201606210931
Konto usunięte

Mogę jeszcze dodać że maseczki oczyszczające są wskazane.
Nie wiem czy się zdecydowałaś na tą emulsję z Olay czy na coś innego. W każdym bądź razie jest jeszcze podobna emulsja nawilżająca dla cery mieszanej i tłustej. Tej niestety nie próbowałam i nie wiem czy się skusić czy nie.
Na KWC są recenzje jednej i drugiej może to pomoże w wyborze.
Ja mam tą : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17379
jest jeszcze taka:http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11104
i taka dla cery mieszanej i tłustej: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15655

Cieszę się, że troszkę pomogłam

Cytat:
Napisane przez 0madziia0 Pokaż wiadomość
kurcze dziekuje, naprawde mi pomogłaś napewno skorzystam z Twojej porady jeszcze dzisiaj
Stary 2008-08-05, 21:39   #385
irytka
Przyczajenie

Ja proponuję także odstawić kosmetyki do cery trądzikowej, gdyż zazwyczaj one wysuszają skórę, ja stowalam je około 4 lat i jak poszłam na badania to wyszło mi że mam cerę suchą. I babeczka poleciła mi serie Johnson, po 2 miesiącach ich używania cera przestała się swiecic i znowu poszlam na badania i okazało się że nawilżenie mojej skóry wzrosło i wyszło, że naprawdę mam cerę tłustą jak zawsze myślałam.
irytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:05   #386
201606210931
Konto usunięte

mogłabyś przybliżyć co to za seria Johnson ?
Stary 2008-08-07, 00:20   #387
Arethaf
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

A u mnie to nic nie daje Używam oliwki do twarzy i naprawdę już prawie się nie przetłuszcza, a podkłady i tak przebija świecenie się. Przykładam chusteczkę i okazuje się, że niewiele to daje, bo skóra nadal nie jest matowa. Ja mam już chyba po prostu świecącą skórę, która się nie przetłuszcza. Jak to możliwe? Pomocy

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:27   #388
201606210931
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
A u mnie to nic nie daje Używam oliwki do twarzy i naprawdę już prawie się nie przetłuszcza, a podkłady i tak przebija świecenie się. Przykładam chusteczkę i okazuje się, że niewiele to daje, bo skóra nadal nie jest matowa. Ja mam już chyba po prostu świecącą skórę, która się nie przetłuszcza. Jak to możliwe? Pomocy
nie wiem czy oliwka do twarzy to dobry pomysł. Nie jestem ekspertem, ale dla mnie to jakoś zbyt drastycznie brzmi.

Może problem tkwi w podkładzie ? Niektóre takie są, że same w sobie się tłuszczą i sprawiają takie wrażenie na twarzy.
Kiedy masz twarz bez podkładu też jest tłusta ? Czy tylko tym podkładem ?
Stary 2008-08-07, 17:33   #389
biiibiii
Zakorzenienie

ja na zmatowanie buzi używam skrobi ziemniaczanej
i nakładam gruszkowy krem z Daxa (który z resztą poleciły wizażanki)
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:02   #390
Kreskaaa
Zakorzenienie

Mi ten gruszkowy kompletnie nie pomaga mam wrażenie że skóra nawet jeszcze szybciej jest tłusta... żeby nadążyć musiałabym używać bibułek co pół godziny.

Jakieś nowe pomysły??
Kreskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera przetłuszczanie, fluidy, podklady

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości