Tłusta cera. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-12, 21:11   #391
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Bardzo, bardzo tłusta cera

Zacznę może od tego, że przeszukałam wszystko. Wiem, że podobnych tematów była masa, ale uwierzcie mi, nie wiem już co mam robić. Chciałabym żebyście pomogły mi rozważyć mój przypadek oddzielnie.
Mam bardzo tłustą skórę - tak na prawdę to nie widziałam nigdy kogoś kto miałby bardziej tłustą Po 5 min () od umycia i przypudrowania mam tłustą warstwę na nosie i czole Od bardzo dawna przestrzegam wszystkich reguł dotyczących tłustej cery - żadnego wysuszania - do mycia delikatne żele bez SLS, dobry nawilżacz (cetaphil MD, xerial 5). Używałam już effaclaru, toniku lysanel, obecnie używam differinu. Skórę mam nawilżoną, nigdy jej nie przesuszam, nie używam kremów matujących (wywołują u mnie jeszcze większy łojotok)... Mówię wam to naprawdę katorga, najgorsze problemy mam z tymi płatkami nosa... Używam bibułek matujących ale w szkole żeby nie mieć tłuszczu na twarzy muszę zużyć jedną co przerwę (!) żeby nie wyglądać strasznie Dziewczyny pomóżcie mi czym to może być spowodowane?
czuję się okropnie jak widzę, jak inni ludzie mają matową cerę, a nawet jak jest troszkę tłusta to wystarczy 1 bibułka i po sprawie. Ja w ciągu dnia w szkole muszę zużyć ich 6 żeby wyglądać jakoś. Nie wiem już co mam robić. Moja dermatolog uważa, że wymyślam problemy, i nie wiem do kogo mam się zwrócić. Nie wiecie nawet ile stron i artykułów przeczytałam na temat tłustej cery, wiem o niej wszystko, i wszystko to co piszę na wizażu stosuję i dalej mam koszmarne problemy:/ Włosy też mi się przetłuszczają w takim tempie, że nieraz umyję je ok. 17 a rano następnego dnia mam już tłuste Mam straszne kompleksy z tego powodu wstydzę się zagadac na przerwie do kogokolwiek bo się świecę jak latarnia
Zazdroszczę dziewczynom, które pisząc w kwc że mają tłustą skórę mówią, że świecą się po 2 godzinach od pomalowania, kiedy u mnie to następuje po 10 minutach

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2008-11-12 o 21:18
klaudynka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 08:05   #392
k4t3
Raczkowanie

Dot.: Bardzo, bardzo tłusta cera

A do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne się nie wybierasz może? Jeśli tak, warto wspomnieć o tym problemie. Przypisze odpowiedni środek hurmonalny.
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 17:10   #393
klaudynka4
Zakorzenienie

I to coś może pomóc? Bo ja rzeczywiście chyba mam jakies problemy hormonalne:/
Stary 2008-11-13, 18:47   #394
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Koniecznie przebadaj poziom hormonów. Jeśli się okaże, że coś jest nie tak, ginekolog przepisze Ci zapewne leki hormonalne. Podobno pomagają, ale nie potwierdzę bazując na własnym doświadczeniu, bo dopiero miesiąc stosuję hormony, a problem z tłustą twarzą i włosami mam również. Myślę, że nie powinnaś tego załatwiać "przy okazji", ale specjalnie z tego powodu wybrać się do ginekologa, bo takich objawów nie można lekceważyć.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 20:06   #395
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Zgadzam się co do wizyty u ginekologa, tabletki niektórym bardzo pomagają.
Mi również przetłuszcza się strefa T i mam na to bardzo prosty sposób - rano myję twarz wyłącznie ciepłą wodą, delikatnie masuję dłońmi, zaczynam od środka twarzy i kieruję się w stronę policzków. Zajmuje mi to chyba mniej niż minutę. Na twarzy pozostaje delikatna warstewka, ale jest to naturalna ochrona skóry.
Wieczorem kropla Avene Cleanance do zmycia makijażu mineralnego, ale gdybym się nie malowała, spróbowałabym używać wyłącznie wody - rano i wieczorem.
U mnie zasada im mniej tym lepiej się sprawdza.

Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 11:39   #396
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
I to coś może pomóc? Bo ja rzeczywiście chyba mam jakies problemy hormonalne:/
Jasne że tak Tylko radzę wspomnieć że chodzi głównie o to. Zrobisz badania krwi podstawowe i na poziom hormonów ewentualnie. Przy okazji będzie antykoncepcja Po 2-3 miesiącach buzia będzie o wiele lepiej wyglądać.
Stary 2008-11-19, 21:05   #397
klaudynka4
Zakorzenienie

a bez tego nie da rady?
Stary 2008-11-20, 21:03   #398
klaudynka4
Zakorzenienie

up ( Myslicie ze hormony załatwią całą sprawe przy tak koszmarnym łojotoku? bo ja jestem sceptycznie nastawiona
Stary 2008-11-21, 08:24   #399
k4t3
Raczkowanie

Na pewno nie całą, zależy to też od wieku. Przy skórze tłustej trzeba swoje przejść i tyle :P Po hormonach wszystko się stabilizuje.
Stary 2008-12-04, 20:26   #400
megie
Zadomowienie

Dot.: Maseczki - cera tłusta, trądzikowa

Ja używam z Under Twenty ( niebieska , raz mialam zieloną - nawilżająca). Idę do Rossmanna i wybieram sobie. Jest dużo przeznaczonych do cery trądzikowej.
megie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 23:31   #401
MADZIUNIA85
Raczkowanie

Red face tłusta cera

Dziewczyny!!Mam tłustą cerę i cały czas poszukuję odpowiednich dla niej kosmetyków...te które stosowałam będąc nastolatką(obecnie mam 23 lata) są teraz zbyt silnie przesuszające Przetestowałam serie AA Presige , teraz mam tonik z Iwostinu Purritin oraz żel do mycia twarzy Dermika Acti Mat.W sumie jestem z nich zadowolona ,ale wolę stosować z jednej serii żel i tonik.
Oba pomału się kończą więc zastanawiam się co zrobić czy:
  1. zostać przy Iwostinie Purritin
  2. Dermice Acti Mat
  3. czy może zakupić słynna serię La-Roche Posay Effaclare?
Pomóżcie proszę poradźcie...będę wdzięczna
MADZIUNIA85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 17:19   #402
lemontea
Wtajemniczenie

Dot.: tłusta cera

ja polecam LPR

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka

Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post24625256
lemontea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 20:51   #403
MADZIUNIA85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lemontea Pokaż wiadomość
ja polecam LPR
Dziękuje za odpowiedź Skłaniam się ku la roche tym bardziej ,że wielu dermatologów go poleca...trochę tańsze mogłyby być ,ale jeśli dobry....
Stary 2008-12-13, 20:55   #404
magratka
Rozeznanie

Szczerze mowiac uzywalam i zelu Iwostin Purritin i Effaclar K i oba mnie nie zachwyciły (moze trudno mnie zachwycic , cera sie nie polepszala a i tak resztki makijazu usuwalam tonikiem. W Efaclarze na dodatek przeszkadzal mi zapach. Teraz uzywam Avene Cleanance i jestem bardziej zadowolona, bo lepiej zmywa makijaz i cera wydaje sie lepiej oczyszczona, wiec ten zel moge polecic. Dermiki nigdy nie uzywalam.
magratka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 22:13   #405
lemontea
Wtajemniczenie

ale LPR i seria effaclar to nie tylko Effaklar K, to jeszcze effaklar M - ktory jest matujący. ja swoja droga polecam krem Toleriane - lekka formuła - to krem dla wrazliwcow,bez zbednych dodatkow zapachowych - nie zapycha, drugi ktory bardzo lubie do Hydraphase legere - tez lekka formuła. Poza tym świetny jest effaclar H - który odbudowuje płaszcz lipidowy skory, np podraznionej, wysuszonej - i jest bardzo lekki - odpowiedni dla cery mieszanej czy tłustej.
Swoją droga jak ktos ma tłusta cerę to nie znaczy ze trzeba ja wysuszac bo bedzie się łuszczyła i świeciła jeszcze bardziej. trzeba ja koic i nawilżac.
bardzo dobry jest tez tonik kojący LPR lub ich woda termalna, stosowana zamiast toniku

"Dziecko to dar od Pana, to cząstka Nieba na Ziemi".
córeczka

Proszę odpisuj u mnie
NOWY wątek z wymianą http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post24625256
lemontea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 22:47   #406
MADZIUNIA85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lemontea Pokaż wiadomość
ale LPR i seria effaclar to nie tylko Effaklar K, to jeszcze effaklar M - ktory jest matujący. ja swoja droga polecam krem Toleriane - lekka formuła - to krem dla wrazliwcow,bez zbednych dodatkow zapachowych - nie zapycha, drugi ktory bardzo lubie do Hydraphase legere - tez lekka formuła. Poza tym świetny jest effaclar H - który odbudowuje płaszcz lipidowy skory, np podraznionej, wysuszonej - i jest bardzo lekki - odpowiedni dla cery mieszanej czy tłustej.
Swoją droga jak ktos ma tłusta cerę to nie znaczy ze trzeba ja wysuszac bo bedzie się łuszczyła i świeciła jeszcze bardziej. trzeba ja koic i nawilżac.
bardzo dobry jest tez tonik kojący LPR lub ich woda termalna, stosowana zamiast toniku
Masz rację!!Moja cera potrzebuje oczyszczania i przeciwdziałania błyszczeniu się ,bo silnego działania przeciwtrądzikowego nie(sporadycznie się coś pojawi,bardziej zaskórniki).Dostałam w aptece próbkę tego effaclar H do tłustej skóry i używam go nas noc,na dzień wolę lżejszy i matujący ten effaclar M mógłby się nadawać
A narazie to planuje zakup toniku i żelu do mycia twarzy
Stary 2008-12-14, 17:35   #407
MADZIUNIA85
Raczkowanie

A czy któraś z Was używała kosmetyków firmy Eucerin seria DermoPURIFYER ?Ma w składzie kwas mlekowy który podobno jest bardzo dobry dla tłustej skóry
Stary 2008-12-18, 19:09   #408
xolkaax
Przyczajenie

Też mam tłustą cerę, ale powoli nauczyłam się o nią dbać Stosuję żel do twarzy, krem na noc i emulsję matującą pod podkład z Iwostina Puritin. Fajnie wysusza skórę i już tak się nie "świeci". Kosmetyczka poleciła mi piling enzymatyczny na tłustą cerę, jeszcze go nie zakupiłam, więc nie powiem czy jest dobry ale myślę, że warto spróbować. Pozdrawiam
xolkaax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:42   #409
feniksica
Raczkowanie

lekki podklad+lekki puder+bibulki matujace co pare godzin=brak blyszczenia.
Mam bardzo tlusta cere, ale na szczescie odkrylam ten sposob i juz sie tak nie mecze i nie musze wstydzic sie chodzic po szkole
feniksica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:17   #410
Kreskaaa
Zakorzenienie

A jakiej firmy ? Bo zasady mniej więcej znane, tylko cięzko znaleźć taki idealny zestaw ;(
Kreskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 14:31   #411
AngiePizza
Raczkowanie

GG do AngiePizza
Dot.: Pomocy...cera tłusta - wrażliwa chce pić!!

mam podobry problem.cera mieszana, naczynkowa.Ja uzywam w chlodniejsze dni fluidu nawilzającego co dery mieszanej/tlustej hydra energy z oriflame...spisuje sie-szybko sie wchłania, nie zatyka porow, jest dobry dla cery trądzikowej.tak wiec tyle jesli chodzi o nawizlanie cery zimą. co do tych naczynek...ech, mam je przy nosie i nie wiem jak sobie z nimi radzić.podobno jakies specyfiki z siemnienia lnianego z odrobiną mięty
Stary 2009-01-24, 15:47   #412
Oluraa
Raczkowanie

Ja mam to samo używam rano: Avene Cleanance do mycia twarzy, wody termalnej też Avene, następnie na policzki Zinalfat (i są ok, niestety nie mogę na resztę twarzy bo zapycha..) i na całą twarz krem tonujący ziaja, a na noc zmywam makijaż mleczkiem garniera, później tonik ziaji i woda termalna i na policzki zinalfat a na resztę twarzy oliwkę hipp i miejscowo na krostki sudocrem. Mimo to mam strasznie ściągniętą, odwodnioną skórę z widocznymi suchymi skórkami...
Już nie wiem co mam robić.. a boję się treściwszych kremów bo mnie zapychają i się po nich świece... ;/

Edytowane przez Oluraa
Czas edycji: 2009-01-24 o 15:49
Oluraa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 17:38   #413
feniksica
Raczkowanie

ja mam podklad z Miss Sporty (So matte), puder tez
feniksica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:17   #414
justinak25
Raczkowanie

Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

Dziewczyny a co sądzicie o tym: noc maseczka lerosett, lekki krem nawilżający
dzień podkład antybakteryjny manhattan lub jadwiga, pod to ew krem matujący vabra, pod oczy emulsja bandi mam 28 lat i zaczynają sie pojawiac pierwsze zmarszczki i nie wiem zupełnie zo wybrać tzn jaki krem na noc żeby przeciwzmarszczkowy a nie zapaćkał
justinak25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:25   #415
tynnkaaa
Raczkowanie

Ja dziewczynom z tłustą cerą proponowała bym kilka wizyt u kosmetyczki (oczywiście dobrej kosmetyczki). Ona powinna powiedzieć wam jakie kosmetyki powinnyście stosować i co robić aby sobie pomóc, a przy okazji zabiegi w gabinecie przynoszą na prawdę zadowalające skutki.
tynnkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:26   #416
patusia5134
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Domisinia Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kochaneczki które tu weszły ;* mua , słuchacie mam big , big , big , biga problema !! mam cere tłóstą ale cholernie !! nie tylko w strefie T ja mam raczej strefe O zapełnioną ;/ mam całą CAŁĄ twarz tak tłóstą świecącą i pocącą że to masakra ! rano sie budze a z za płatków nosa , spływają mi tłusto biało przezroczyste ślizgie krople , łojo potu ;( co sie z tym wiąże mam pełno (PEŁNO) WĄGRÓW , na nosie !! na brodzie
i wchądzać na polika !! kompletnie nie wiem co mam robić codziennie powtarzam taki plan :
1.wyciskam wągry
2.przemywam twarz spirytusem salicynowym ,
3.miejsca wyciśnięte* wodą utlenioną,
4. twarz przemywam tonikiem nivei matujący skórę
5.nakładam krem nivei , matujący skórę
6.nakładam krem z masła czekoladowego (na poprawienie karnacji)
jak wszystko sie wchłonie ( zazwyczaj po 30min. z suszarką w ręce ;( ) biorę ciepły ręcznik i ocieram twarz do sucha (po czym nos i tak mi wydaje pot !
7. moge sie malować ! (oczywiście odpada puder podkład i takie tam ) tylko cienie do powiem tusz do rzęs i błyszczyk ....

Pomóżcie mi , co moge zrobić z moją skórą !! BŁAGAM WAS !! POMÓŻCIE !! ;(;(
Jeśli masz cerę tłustą nie powinnaś używać spirytusu salicylowego, to właśnie on może być przyczyną tak tłustej cery, ponieważ on bardzo wysusza skórę, a gruczoły łojowe broniąc się wydzielają więcej sebum i dlatego skóra tak Ci się błyszczy Polecam kremy matujące, a najlepiej gdybyś wybrała się do dermatologa on na pewno coś na to poradzi. Pozdrawiam
patusia5134 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:13   #417
xNenya
Raczkowanie

Dot.: Beato..

dobra, pisałam to juz na innym wątku, ale się powtórzę
może i Wam coś poradzę

definitywnie zrezygnujcie z wszelakich kremow nivea, garnier, bambino czy sudocrem!!!!! zabojstwo dla skory i okropne zapychacze.

sluchajcie, ja mam skore z tendencją do różnych wysypów, obrzydliwych zaskornikow w dziwnych miejscach i ogólnie mówiąc problemów.
ale w końcu nauczyłam się o nią dbać !
teraz już wiem, że wykupywanie półek z kosmetykami pseudo antytrądzikowymi to bzdura!

zaczęłam od odżywiania, to znaczy może diametralnie nie zmieniłam sobie jadlospisu, ale na pewno ograniczyłam wszystkie słodyczowe pokusy.
piję olbrzymie ilości herbat, kocham yerba mate i pokrzywę.
dzięki temu moje włosy, paznokcie i ogólnie skóra zrobiły się zdrowsze.
i to widać!

zakochałam się w kremie z ziaji CALMA HLC NAWILŻAJĄCY.
jest genialny!!!!! kosztuje około 8 złotych, ale po prostu ŻADEN krem tak mi nie pomógł.. bo pamiętajcie: NAWILŻANIE przede wszystkim .

łykam SILICĘ. genialne tabletki, mam sliczne, zdrowe wlosy i paznokcie przestały się łamać.

zainwestowałam w EFFACLAR DUO. jest IDEALNY. killer dla zaskórników .

1-2 razy w tygodniu robię sobie maseczkę ze zwykłych drożdży.
80groszy, a efekt znakomity. gładka buźka

o, jesli macie pod ręką szampana to polecam również co kilka dni przemywać sobie nim buźkę. nie, nie żartuję to GENIALNA detoksykacja skóry.
pomimo zawartości alkoholu. dlatego mówię, abyście robiły to co kilka dni.
i nie zapominajcie o NAWILŻANIU.

to jest kilka sposobów dzięki którym mój pryszczaty dziób stał się prawie IDEALNIE czysty . mówię prawie, bo niestety tendencja pozostała, ale na dzień dzisiejszy - i nie od dziś - nie mam ŻADNEGO pryszcza

no i to by było na tyle póki co
potem może coś dopiszę .

PS
mam zamiar na dniach wybrać się pierwszy raz do kosmetyczki.
zastanawiam się nad kwasami, bo chcę pozbyć się tych uciążliwych zaskórników z nosa i okolic... no, zobaczymy.

xNenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 10:15   #418
bbabol
Raczkowanie

I ja również dopisuję się do listy osób z taką właśnie kłopotliwą skórą. Zwłaszcza zimą- totalna masakra. W tym roku jest już lepiej- ogólnie używam tańszych kosmetyków z uwagi na moje skromne finanse Na policzka i czoło (tu skóra mi się przesusza) krem hydrolipidowy z Ziaji, nos i broda- krem antybakteryjny do cery trądzikowej z avonu (straszne mam zaskórniki i rozszerzone pory). Dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny z Perfecty na noc. Dwa razy w tygodniu również maseczka nawilżająca oliwkowa z Planet Spa- Avon. I po zmyciu makijażu tuż po przyjściu z pracy pakuję sobie na twarz żel nawilżająco-chłodzący z avonu. Poza tym piję dużo wody. Wyeliminowałam z diety herbatę i kawę. Powinnam jeszcze rzucić alkohol...ale to trudna sprawa
I na prawdę jest duuużo lepiej, niż jeszcze np rok temu, chociaz do doskonałości duzo brakuje.
bbabol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:50   #419
Kamillllllllll
Przyczajenie

Cera tłusta i ciągle brudna-pomocy

witam,mam problem z cerą,ciągle jest ona brudna,mam jasną karnację a ten brud jest jakby zółty,czy to jest normalne przy tłustej cerze,zaczyna mnie to naprawdę wkurzać.Doradzcie mi coś.
Kamillllllllll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 14:16   #420
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: Cera tłusta i ciągle brudna-pomocy

zaraz zaraz chlopcze, napisz nam czego w ogole uzywasz? tzn czym myjesz twarz, czy nawilzasz itp?

tez mam jasna karnacje, a zolte plamy mi sie czasem robia ale to tylko pod policzkami jak wyciskam jakies glebsze zaskorniaki...
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera przetłuszczanie, fluidy, podklady

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości