Tłusta cera. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-07, 15:38   #421
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama

Wpisy w blogu: 1
Cool Dot.: Cera tłusta i ciągle brudna-pomocy

Cytat:
Napisane przez Kamillllllllll Pokaż wiadomość
witam,mam problem z cerą,ciągle jest ona brudna,mam jasną karnację a ten brud jest jakby zółty,czy to jest normalne przy tłustej cerze,zaczyna mnie to naprawdę wkurzać.Doradzcie mi coś.
Pewnie niczym nie nawilżasz...
A stosujesz wogóle jakieś żele, toniki, kremy, itp??
Regularny peeling też jest wskazany
Poza tym, polecam ci poszukać na forum, bo takch wątków jak ten jest naprawdę wiele
Pzdr.
_Mateusz_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 10:30   #422
spinka26
Raczkowanie

cera tłusta, ale przesuszona na wiór...

Witam Dziewczyny
Proszę o poradę! Mam tłustą, problematyczną, niejednolitą cerę. W dodatku wiecznie wyraźnie przesuszoną. Byłam teraz na oczyszczaniu; kosmetyczka powiedziała, że cała wierzchnia warstwa jest jak skorupka; powiedziała, że źle dobieram metody domowej pielęgnacji i poradziła Clarenę Dermasebum. Nic innego do domu nie potrafiła polecić :conf used:

Ponadto, oczywiście, systematczne oczyszczanie. No i zabiegi kwasem pirogronowym (poprzednia kosmetyczka radziła green peel).

Moja domowa pielęgnacja - z racji tego, że dwukrotnie byłam w ciąży i karmiłam cyckiem (aktualnie zmierzam do zakończenia karmienia córy) - jest nieinwazyjna: rano tonik Ziaja Nuno, krem intensywnie nawilżający na dzień, make up, wieczorem żel L'oreala Pure Zone, krem na przebarwienia dla ciążówek Dax. Raz, góra dwa razy w tygodniu maseczka z glinki zielonej, oczyszczająca albo drożdżowa na znienawidzone prychole

PLII IIS PORADŹCIE MI czym mam ten swój ryj(ek) w warunkach domowych doprowadzić do względnego porządku??? Wyglądam już tak, że patrzę w lustro i od rana mam zrypany nastrój... Zaraz odstawiam małą od piersi i zaczynam kurację
spinka26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:03   #423
Aspasia
Raczkowanie

Dot.: cera tłusta, ale przesuszona na wiór...

A co to za krem intensywnie nawilżający (chodzi mi o dokładną nazwę, firmę) ? Może on wcale nie jest taki ''intensywnie nawilżający'' jak sugeruje nazwa ?

Żel L'Oreal Pure Zone mocno wysusza skórę (wiem z własnego doświadczenia).
Moim zdaniem to Twoje przesuszenie to jego sprawka. Może spróbuj go odstawić tzn. zamienić na jakiś łagodniejszy, jak nie poskutkuje to chyba powinnaś też zmienić krem nawilżający.
Aspasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:06   #424
spinka26
Raczkowanie

dzięki Aspasia
Używam teraz Aqua Sensation Nivea; wcześniej z serii Eva Natura...
Stary 2010-02-14, 14:08   #425
alisza
Raczkowanie

jestem tego zdania co Aspasia - to loreal wysuszyl Ci buzke. Sama tego doswiadczylam w tamtym roku. Mimo, ze masz tlusta cere to nawilzaj, rob peelingi czy jak zalecila Ci kosmetyczka kuracje kwasami. Na pewno pomoze
A tak na marginesie - nie wygodniej Ci uzywac kremu nawilzajacego na noc, a na dzien jakiegos lzejszego nawilzajaco-matujacego? tzn mam na mysli czy nie przetluszcza Ci sie tak buzia w ciagu dnia po takim intensywnym nawilzaniu?? albo czy nie wyskakuja Ci nowe niespodzianki??
alisza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 13:29   #426
spinka26
Raczkowanie

alisza moja cera jest jedną wielką niespodzianką
L'oreal w każdym razie odstawiony

Czy ktos jeszcze może mnie wspomóc dobrą radą...???
Stary 2010-02-15, 15:17   #427
Dualstar
Wtajemniczenie

kuop sobie Thermal fix 2 firmy Vichy to jest do cery b. odwodnionej, powinno ci intensywnie nawilżyć tą skórę bądź lotion intensywnie nawilżający cetaphil
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 15:45   #428
Elaine Blath
Raczkowanie

Ja poradze po raz nie wiem ktory z kolei zel Cetaphil do mycia twarzy. Nie wysusza, jest odpowiedni dla skory wrazliwej, dobrze oczyszcza i jest stosowany przy skorze z niespodziankami i tradzikiem, z tego co wiem. Ja radzilabym Ci przede wszystkim teraz nawilzac skore, nawet natluszczac, przynajmniej do czasu kiedy wroci do rownowagi. Ja uzywam w takich wypadkach kremu Thalgo bio-lagodzacego. Na dzien i na noc. Poza tym rob maseczki nawilzajace, nawet kilka razy w tygodniu.
Stary 2010-02-15, 16:54   #429
natalli
Zadomowienie

GG do natalli

zgadzam się z poprzedniczką odnośnie emulsji Cetaphil używam jej od 2 tygodni oraz kremu nawilżającego Cetaphil . Obawiałam się co do tego kremu bo skóra mi się świeci po niej i troche mnie zapycha ale przynajmniej nawilża dobrze i bardzo wydjny jest.
natalli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 17:10   #430
Gonia
Zakorzenienie

a ja polecam niezawodny CICALFATE Avene
rewelacja !!!! - nawilża i na dodatek działa antybakteryjnie i absolutnie nie zapycha

Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2010-02-15 o 17:11
Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 17:15   #431
Muffka_
Zakorzenienie

Dokladnie, bo naprawde duzo zalezy od zelu...mnie w zime to nawet te najdelikatniejsze wysuszaja, ale coz Obecnie uzywam z sorayi dotleniajacy i jest w miare dobrze. I moze dorzuc jakis lepszy krem nawilzajacy+maseczke ale typowo nawilzajaca
Muffka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 12:53   #432
Burbery
Zadomowienie

ja powiem tak - kiedyś miałam dokładnie takie same objawy, jak Ty. Nie dość że krosty, przetłuszczenie i wągry, do tego niezdrowy, nierównomierny koloryt cery.. a skóra łuszcząca się, niedoskonałości gojące się tygodniami... I wynikało to z tego co zauważyłam, z nieodpowiedniej pielęgnacji. Także używałam kosmetyków pure zone oraz innych, toników, żeli kremów za nie więcej niż 20 złotych. Nie uważam, że tanie kosmetyki są złe, ale można naprawdę dostrzec kolosalną różnicę, jak się zacznie stosować zestawy renomowanych marek (Clinique, Avene, Vischy ..).

Mam dla Ciebie taką radę - zamiast wydawać pieniądze na kosmetyczkę, złuszczania i kwasy (dają efekty, ale krótkotrwałe) zainwestuj te 100-200 złotych w zestaw naprawdę dobrych kosmetyków. Ja Ci polecam Clinique, ponieważ on uratował moją skórę. Teraz jak spotykam koleżanki to często słyszę komentarze na temat poprawy mojej cery (nie mam z nią już żadnych kłopotów).

Ja bym postawiła na dobre złuszczanie oraz intensywne nawilżanie. Czasami to właśnie dawka nawilżenia niweluje wypryski, a nie ich wysuszanie. Co do niedoskonałości polecam po prostu zgłosić się do lekarza po antybiotyk, albo też tabletki antykoncepcyjne.

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2010-02-16 o 12:54
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 22:43   #433
crawik15
Raczkowanie

Złuszczanie złuszczanie.. a co najbardziej polecacie moje drogie?
crawik15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:08   #434
pycia17
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do pycia17

ja mam problemy z cerą ,stosuje serie optimals balance oriflame i widze dużą poprawę a dopiero stosuje 2 tygodnie
mikroREKLAMA
Mój blog Oriflame :)
Zapraszam na mój miniblog Oriflame, :) 75 osób ma szanse wygrać fajne nagrody, Akcja klikacz http://wizaz.pl/akcje/oriflame/odkryj-blask/index_nowy.php?uid=498991&k=p

Ta reklama pokazywana jest pod 4 792 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
pycia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:18   #435
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn

To proste wysusasz sobie skore tym rure zonem i maska z glinki [bo pewnie czekasz az wyschnie?].

Najwazniejsze-oczyszczanie, zluszczanie i nawilzanie. Ja do oczyszczania uzywam Iwostinu Purritin, a pozniej micela Biodermy [rano to samo, nie kumam czemu rozcierasz sobie brud na twarzy tonikiem z rana?] i dopiero wtedy widze, ze cera jest dobrze oczyszczona. Krem nawilzający na noc-Cetaphil lotion-niezastapiony! Na dzien [zima] krem nawilzajacy dziala odwrotnie niz powinien, uzywaj kremow z filtrem [aptecznych], min 50 . 1-2 razy w tygodniu peeling. Jak nakladasz maske z zielonej glinki tgo pamietaj, ze ona nie moze wyschnąć! Na Twoim miejscu zainwestowałabym w maske intensywnie nawilzajaca. Im bardziej bedziesz wysuszac nadal cere tym wiecej bedzie ona produkowac tluszczu i bedziesz miec wieksze [nigdy niekonczace sie] problemy z cera.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2010-02-17 o 09:20
layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 11:13   #436
Dronf
Rozeznanie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...niona+zbiorczy cały temat na biochemii o twoim typie skóry.

Dużo raz już dostałaś więc powinnaś dać sobie radę. Mi w zeszłym roku po zmianie tabletek anty skóra przesuszyła się jak nigdy w życiu, kładłam wtedy pod podkład olej konopny żeby mi twarz na miejscu nie odpadła.
Po poczytaniu wizażu udałam się do rossmana bo krem ziaja calma hlc (wersja biolipidowa) się wykurowałam z tego przesuszenia w tydzień może dwa. Kosmetyki nie muszą być drogie żeby były dobre. Wszystko zależy od składu a nie logo producenta. Unikaj jak ognia wszystkiego co jest do skóry trądzikowej chociaż i w tych seriach bywają wyjątki, jak pisałam, najważniejszy jest skład.
Zabieg kwasami to naprawdę dobry pomysł i jego efekty nie muszą być krótkotrwałe .
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 20:53   #437
spinka26
Raczkowanie

Dziewczyny, jesteście wielkie
Człowiekowi wydaje się, że cokolwiek wie, a tu proszę, okazuje się, że ta wiedza jest dod... bani

Rady wcielam w życie - i już jest różnica
Stary 2010-02-22, 09:00   #438
lumtecua
Raczkowanie

MOże ktoś mógłby polecić jakieś nawilżające żele do mycia całej twarzy? Kupuje jeden za drugim i wszystkie nadają się do wyrzucenia.
Z góry dziękuję.
lumtecua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:19   #439
Burbery
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez spinka26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteście wielkie
Człowiekowi wydaje się, że cokolwiek wie, a tu proszę, okazuje się, że ta wiedza jest dod... bani

Rady wcielam w życie - i już jest różnica
Pochwal się co zrobiłaś
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 18:57   #440
Aurealia
Raczkowanie

Cera tłusta, pielęgnacja

Witam - od dawna mam problem z cerą. Niestety moja skóra na twarzy jest tłusta i bardzo często muszę ją oczyszczać. Jak dobrze i efektywnie dokonać oczyszczania porów i wszelkich niedoskonałości związanych z tłusta cerą? Wszelkie rady i propozycje są bardzo przydatne. Jestem otwarta na nowe pomysły
Stary 2010-03-30, 19:28   #441
Fisiasia
Rozeznanie

Post Dot.: Cera tłusta, pielęgnacja

a nasza wizazowa wyszukiwarka czeka, az ktos taki jak Ty z niej skorzysta, by kto inny mogl zaoszczedzic troche czasu... jest mnostwo watkow na ten temat... nie dublujcie...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-03-31 o 21:41
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:28   #442
olesia16
Przyczajenie

cera mieszana naczynkowa alergiczna i tradzikowa

Mam bardzo problematyczną cerę. Jest mieszana ( tłusta tradzikowa i swieci się w strefie T a wysusona na policzkach) , naczynkowa z pajeczkami i sklonna do rumienia , z pryszczmi w strefie T i jeszcze alergiczna z czerwonymi plamami i bardzo wrazliwa. Jak ja wogole mam dbac o taka cere?
olesia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:39   #443
aisha_
Raczkowanie

Dot.: cera mieszana naczynkowa alergiczna i tradzikowa

Warto poszukać wcześniej, zanim założysz wątek.

Polecam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599

Radzę Cetaphil - zniweluje rumień i nawilży.
aisha_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 15:50   #444
stepup
Przyczajenie

ja tez to mam czy puder propolisowy cos na to pomoze???
stepup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:21   #445
MalaArielka
Wtajemniczenie

Ja jestem za tym aby ten wątek został.
Sama jestem posiadaczką takiej cery. Większość kremów, nawet tych niby łagodnych i hipoalergicznych powoduje u mnie powstawanie czerwonych plam, pryszczyków, rozszerzanie się naczynek. Oprócz tego mam lekką skłonność do powstawania wyprysków. Najgorsze jest jak wyskoczą w miejscach pajączków. Nie wiadomo wtedy co zastosować żeby nie podrażnić skóry.
Aisha, już prędzej skierowałabym ją do wątku z cerą naczynkową, a nie z tłustą czy mieszaną. Raczej wiadomo jak dbać o cerę skłonną do wyprysków, gorzej kiedy prawie nic nie można stosować, bo po wszystkim wyskakują czerwone plamy...

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2010-04-08 o 16:22
MalaArielka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 00:21   #446
ferguusson
Zakorzenienie

zajrzyj na Cera trudna , unaczyniona z trądzikiem, tłusta ale wrazliwa, all in one

biochemia: KLIK

wyszukiwarka nie gryzie.

MAC

exchange
ferguusson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 19:58   #447
endriu22
Przyczajenie

tłusta cera po mikrodermabrazji/gąbka do peelingu

Witam,
jest to mój 1 post na forum. Jestem facetem 22 lata. Zdecydowałem się po przeczytaniu wielu opinii na zabieg mikrodermabrazji. Póki co po 1 zabiegu spektakularnych efektów nie widzę - chciałem głównie ograniczyć przetłuszczanie się cery, ale póki co nie udało się. Co prawda pory się zmniejszyły ale spodziewałem się lepszego efektu. Problemów z przebarwieniami nie ma ale bardzo irytuje mnie świecenie się twarzy. W zasadzie nie ma mowy o tym żebym po umyciu twarzy nie nałożył żadnego kremu bo już po powiedzmy 30 minutach cały się świecę. Dlatego używam sprawdzonego kremu normaderm na dzień (efekt matowej skóry utrzymuje się około 3-4 godzin) .

Ale pytanie które chciałem Wam zadać jest następujące. Czy po paru dniach skóra zacznie mi się łuszczyć? I ważniejsze czy mogę w 2 dni po zabiegu robić peeling twarzy? I czy ten peeling mogę wykonywać przy pomocy gąbki - aby delikatnie ścierać martwy naskórek? I czy mikrodermabrazja ograniczy przetłuszczanie się cery? czy jest to tylko zabieg powiedzmy na przebarwienia?

Pozdrawiam
Endriu
endriu22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:58   #448
Dualstar
Wtajemniczenie

Dot.: tłusta cera po mikrodermabrazji/gąbka do peelingu

Cytat:
Napisane przez endriu22 Pokaż wiadomość
Witam,
jest to mój 1 post na forum. Jestem facetem 22 lata. Zdecydowałem się po przeczytaniu wielu opinii na zabieg mikrodermabrazji. Póki co po 1 zabiegu spektakularnych efektów nie widzę - chciałem głównie ograniczyć przetłuszczanie się cery, ale póki co nie udało się. Co prawda pory się zmniejszyły ale spodziewałem się lepszego efektu. Problemów z przebarwieniami nie ma ale bardzo irytuje mnie świecenie się twarzy. W zasadzie nie ma mowy o tym żebym po umyciu twarzy nie nałożył żadnego kremu bo już po powiedzmy 30 minutach cały się świecę. Dlatego używam sprawdzonego kremu normaderm na dzień (efekt matowej skóry utrzymuje się około 3-4 godzin) .

Ale pytanie które chciałem Wam zadać jest następujące. Czy po paru dniach skóra zacznie mi się łuszczyć? I ważniejsze czy mogę w 2 dni po zabiegu robić peeling twarzy? I czy ten peeling mogę wykonywać przy pomocy gąbki - aby delikatnie ścierać martwy naskórek? I czy mikrodermabrazja ograniczy przetłuszczanie się cery? czy jest to tylko zabieg powiedzmy na przebarwienia?

Pozdrawiam
Endriu
nie będzie się łuszczyć bo to nie chemiczny peeling.
raczej peelingu dwa dni po zabiegu robić nie wolno bo mikrodermabrazja już jest peelingiem, dopiero po ok. 14 dniach.
ziarenka peelingu same ścierają naskórek jeżeli masz tłustą i grubą cerę to najlepsze są średniej grubości granulki i gąbki żadnej nie potrzeba tylko to też nie może być takie muskanie twarzy trochę energiczniej trzeba ścierać.
ograniczy ale na pewno nie po 1 zabiegu, mikrodermabrazja ma wiele wskazań w tym również przebarwienia.

Po prostu twoje gruczołu łojowe działają bardzo intensywnie i to może zależeć od wielu czynników.
Myj twarz rano i wieczorem nie często, dobry krem, tonik ze składnikami które ograniczają świecenie np. nagietek, ogórecznik, łopian itp...
Jest tego dużo, najlepiej poczytaj sobie w internecie o świeceniu cery jak temu zaradzić.
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 23:05   #449
bajeczka000
Wtajemniczenie

Mikrodermabrazja to głębokie złuszczanie naskórka i dodatkowe peelingowanie nie jest już potrzebne. Skoro zdecydowałeś się na mikro to musisz wiedzieć, że to nie polega na spektakularnej zmianie stanu skóry ot tak. Trzeba się teraz zająć pielęgnacją. Jeżeli nie znasz się na tym i nie chcesz szukać w ciemno po necie to sugeruję wrócić do gabinetu w którym robiono Ci mikro i dopytać o wszystko. Kosmetyczka, która widzi stan skóry celniej dobierze kosmetyki. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 09:55   #450
ferguusson
Zakorzenienie

zapraszam na http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120406

lub http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=156972

prosze kontynuowac dyskusje po uprzedniej lekturze.

MAC

exchange
ferguusson jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera przetłuszczanie, fluidy, podklady

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości