Tłusta cera. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-06, 19:00   #481
natalkab6
Raczkowanie

Dot.: Tłusta cera.

Cytat:
Napisane przez jatomam90 Pokaż wiadomość
witam,
myślałam, że nigdy mnie to nie spotka.. nie wiem co się stało.
Zacznę może od tego, że kilka lat temu miałam duzy problem z trądzikiem. Wyleczyłam... cera jak pupcia niemowlęcia, ale... jakis czas temu (na oko może 4 miesiące) zaczęły mi wracać te drobne wypryski. Tak się z polecenia cioci zakupiłam tormentiol. Używałam na noc jak kremu na całą buzię bo punktowo się nie dało. Idealna cera... bez pryszczy... ale strasznie tłusta. Pokuszę się nawet o takie stwierdzenie, że mogłabym na tym tłuszczu zrobić frytki. Nie używam podkładów, pudrów bo zatykają mi pory i mam problemy z pryszczami. Siłą rzeczy zakupiłam bb garniera. Kupiłam oba - do cery suchej i do mieszanej i tłustej. Używam ich na zmianę. Wszystko gra tylko, że po kilku godzinach... wyglądam jakbym wysmarowała się olejem. Niestety nie mam mozliwości w pracy biegać do ubikacji i uzywać tych bibułek matujących ponieważ nie mam na to czasu. Dziewczyny... pomóżcie
Po pierwsze: nie Garnier!!!!!! :/
Po drugie: czy zażywałaś środki hormonalne, czy brałaś jakieś leki (?)
Po trzecie: nie smaruj się bo ktoś Ci coś polecił-idź do dermatologa! Każdy trądzik jest inny (młodzieńczy, dorosłych)

Ile masz lat? ... jeśli to nie tajemnica?
Stary 2015-02-16, 12:02   #482
miodziol04
Przyczajenie

Exclamation Problem z cerą

Witam, na wstepie powiem ze mam 20 lat, i problem z tlusta cera. Chcialabym sie dowiedziec jakie kosmetyki stosowac na codzien tak aby nie zapychac porow a jednoczesnie dobrze maskowac niedoskonalosci
miodziol04 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:38   #483
goooosienka
KosModerator

Dot.: Problem z cerą

Cytat:
Napisane przez miodziol04 Pokaż wiadomość
Witam, na wstepie powiem ze mam 20 lat, i problem z tlusta cera. Chcialabym sie dowiedziec jakie kosmetyki stosowac na codzien tak aby nie zapychac porow a jednoczesnie dobrze maskowac niedoskonalosci
Łączę wątki. Następnym razem przed założeniem proszę o zapoznanie się z wątkami zbiorczymi

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej w Zabrzu
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
goooosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 16:21   #484
marrjassii
Przyczajenie

Dot.: Problem z cerą

Na blogu napisałam post dotyczący jakie kosmetyki pomogły mi w walce z niedoskonałościami.
Stary 2017-02-01, 10:31   #485
monparadis
Raczkowanie

Podpinam się pod post i proszę o pomoc: mam tłustą skórę, skłonną do przesuszenia, szczególnie teraz w zimę. Mam duzy problem z wągrami i rozszerzonymi porami. Stosowałam maseczki "wyciągające" ale nie o takie efekty mi chodzi- czy są jakieś zabiegi na usunięcie wągrów? Może jakieś kwasy? pomocy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-02-01, 12:33   #486
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez monparadis Pokaż wiadomość
Podpinam się pod post i proszę o pomoc: mam tłustą skórę, skłonną do przesuszenia, szczególnie teraz w zimę. Mam duzy problem z wągrami i rozszerzonymi porami. Stosowałam maseczki "wyciągające" ale nie o takie efekty mi chodzi- czy są jakieś zabiegi na usunięcie wągrów? Może jakieś kwasy? pomocy!

Kwasy, pielęgnacja, suplementacja, dieta. W zależności od tego, co jest przyczyną trądziku zaskórnikowego i tłustości, czy to już stan patologiczny (łojotok). Nie ma jednej recepty i metody dla wszystkich ani nie jest to dolegliwość, którą można zlikwidować w miesiąc - no chyba że problem wynika tylko ze złej, zbyt oczyszczającej, naruszającej barierę lipidową pielęgnacji, za tłustej a jednocześnie zbyt odwadniającej, to wtedy jej zmiana da szybką poprawę.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 13:09   #487
monparadis
Raczkowanie

Tłusta cera.

Do mycia buzi używam delikatnego płynu do higieny intymnej, płynu micelarnego z ekstraktem z owsa i pantenolem. I na zmianę serum korygujące z kwasem migdałowym, laktobionowym i witaminą b3 z i olej z nasion konopii indyjskiej. Do mycia buzi używam zwykłej kranówki. Dietę mam raczej średnią: jem właściwie wszystko, staram się pic dużo wody i jeść mało słodyczy.
Możesz mi doradzić czego spróbować nowego a co odrzucić?
Edit: jeszcze przynajmniej raz w tygodniu robie sobie peeling pastą z liści manuka (ziaja)

Edytowane przez monparadis
Czas edycji: 2017-02-01 o 13:11
monparadis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 08:09   #488
Zzziajana
Rozeznanie

Mam podobny problem - moja skóra jest tłusta, a miejscami sucha. Do tego zaskórniki, te otwarte i te zamknięte. Używam kosmetyków do cery mieszanej. Płyn micelarny, żel do mycia, tonik i potem krem nawilżający. Idealnie nie jest, ale stan mojej skóry bardzo się poprawił, więc myślę, że to kwestia czasu, aż problem okiełznam
mikroREKLAMA
Ziaja
Codzienna pielęgnacja z Ziaja. Kosmetyki nawet 40% taniej niż w drogerii!

Ta reklama pokazywana jest pod 715 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Zzziajana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 19:04   #489
monparadis
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Mam podobny problem - moja skóra jest tłusta, a miejscami sucha. Do tego zaskórniki, te otwarte i te zamknięte. Używam kosmetyków do cery mieszanej. Płyn micelarny, żel do mycia, tonik i potem krem nawilżający. Idealnie nie jest, ale stan mojej skóry bardzo się poprawił, więc myślę, że to kwestia czasu, aż problem okiełznam

Spróbuj serum korygujące z bielendy, od kiedy je używam zapomniałam o bolesnych grudkach ale niestety na wągry nie znalazłam nic skutecznego

Stary 2017-02-06, 20:27   #490
Asiek1990
Raczkowanie

Jak dla mnie bardzo skuteczne do tłustej cery są kremy od Beauty Oil - są niedrogie! Wiadomo, że każdy musi znalezć swój i niestety metoda prób i błędów jest nieunikniona, ale myśle, że warto sprobować
Asiek1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 20:48   #491
Agnieszka_02
Raczkowanie

[QUOTE=monparadis;70481381]Spróbuj serum korygujące z bielendy, od kiedy je używam zapomniałam o bolesnych grudkach ale niestety na wągry nie znalazłam nic skutecznego

To serum korygujące jest jednym z lepszych produktów do normalizowania tłustej i mieszanej cery, ale nie można stosować go bez przerwy, bo można wysuszyć sobie cerę. Warto używać to serum naprzemiennie z dobrym kremem nawilżającym, z kwasem hialuronowym, np. Rose Care.
Agnieszka_02 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera przetłuszczanie, fluidy, podklady

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości