PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-07, 14:49   #1
agnieszka26a
Rozeznanie

Arrow PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Własnie wykonałam badania hormonalne progesteron i prolaktyna, które robiłam w fazie lutealnej. Progesteron wyszedł mi w normie - 10,1 ale prolaktyna wyszła mi 26,2. Czy ktos wie co oznacza podwyższona prolaktyna, czy ona może być przyczyna niemożności zajścia w ciążę.
Dodam jeszcze, że mój lekarz zalecił mi wykonac LH i FSH. Narazie czekam na odpowiedni dzień wykonania dwóch pozostałych hormonów.
Bardzo mi ciekawi co zonacza podwyższona prolaktyna.
Stary 2005-11-07, 15:03   #2
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia
Dot.: Podwyżaszona prolaktyna

zbyt wysoka prolaktyna moze wplywac na trudnosci z zajsciem w ciaze...
Stary 2005-11-07, 15:19   #3
Mariqa
Wtajemniczenie

Prolaktyna jest wytwarzana przez przysadkę mózgową, wahania jej poziomu mogą sugerować wiele zaburzeń organizmu,
Kilka przydatnych informacji, Agnieszko, myslę, że te z naszego bociana bedą dla Ciebie szczególnie przydatne , ale nie martw się, poczekaj na pełną diagnozę lekarz, który zapewne podejmie szybkie działania
http://www.nasz-bocian.pl/modules.ph...rticle&sid=268
http://www.phmd.pl/modules.php?name=...992&vol_all=59
http://www.dziecko.sitech.pl/diagnozowanie/diag1.shtml
Stary 2005-11-07, 15:52   #4
Misiaczek20
Raczkowanie

prawidlowa prolaktyna przy probach zajscia w ciaze powinna wynosic do 10 jezeli masz podwyzszona i lekarz zleca te badania mzoe podejrzewac np PCOS ale takze jakies inne zaburzenia nie konieczniezwiazane z przysadka mozgowa ale takze np z problemami z jajnikami, a mialas robione usg albo hsg ??

Misiaczek20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 18:10   #5
AaniaA
Zakorzenienie

podwyzoszona prolaktyna moze powodowac problemy z zajsciem w ciaze, takze hiperprolaktynemie. ale tak jak pisza dziewczyny - poczekaj na kompleksowe badania wszystkich hormonow. hormony to sliska sprawa - trzeba je zbadac, a potem dobry lekarz powinien postawic diagnoze.
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 18:41   #6
agnieszka26a
Rozeznanie

Dzięki za ciekawe linki. wiem, że musze poczekac i iść ze wszystkimi wynikami do lekarza. Ale wiecie jak to jest jak człowiek dowie się, że coś ma nie w normie to zaraz zastanawia się czego to jest przyczyną, jakie do ma skutki. Stąd ten mój wątek.
Stary 2006-04-12, 10:50   #7
Loara
Przyczajenie

Smile Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witajcie,
chciałam tu poruszyć problem związany z prolaktyną...a raczej jej leczeniem. Z tego co widzę większość z Was stosuje Bromergon aby wyrownać poziom prolaktyny.. Tak samo miało być ze mną, ale.. wczoraj zminiłam ginekologa i poruszyłam temat Bromergonu (miałam zacząc brać go dzisiaj). Na no pan ginekolog zrobił wielkie oczy i powiedział żebym nie przyjmowała tej trucizny, bo choć Bromergon obniża poziom p. to działa zbyt gwałtownie, powoduję masę skutków ubocznych i jest przestarzały. Podobno pojawił się preparat Non Prolac, którego zadaniem jest obniżanie p. w dużo bardziej łagdny i przyjazny dla pacjentki sposób nie powodując takich skutków ubocznych co B. Zacytuję tu mojego lekarza: "Non Prolac to taki bajer z Księzyca" Jedyna wada to cena..110zl.. Dla porównania, Bromergon kosztuje jakieś 3 zl. Czy któraś z Was przyjmowała ten Non Prolac?? Jestem bardzo ciekawa jego działania...Kusi mnie wizja pozbycia się moich problemów skórnych, nieregularnych okresów bez tego koszmaru związanego z Bromergonem...wiec co wybrać? Bromergon czy Non Prolac???
Loara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 11:02   #8
AaniaA
Zakorzenienie

Dot.: do wszystkich z podniesioną prolaktyną- Non Prolac alernatywą dla Bromergonu!

oczywiscie, ze norprolac . sama go zajadam.

na poczatku tez jeden z lekarzy zapisal mi bromergon, ale ja "oczytana i inteligentna" pacjentka nie kupilam go . poszlam do innego i dostalam recepte na norprolac.
Stary 2006-04-13, 09:14   #9
Loara
Przyczajenie

Dot.: do wszystkich z podniesioną prolaktyną- Non Prolac alernatywą dla Bromergonu!

a jak się po nim czujesz??? i jeszcze chciałabym wiedzieć jakie masz objawy zwiększonej prolaktynki i czy ustapiły. Z góry dzięki
Loara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:41   #10
AaniaA
Zakorzenienie

pierwszy tydzien nie byl za dobry - bole golwy niesamowite, sennosc. oczywscie bralam tak jak wszedzie pisza i kaza - na noc. teraz (tj. prawie miesiac) jest ok. zawsze biore okolo 21:30, 22:00 i jest lepiej. ja biore pol tabletki na noc (tj. 37,5 ug). ja wlasciwie to mam prolaktyne w normie. u mnie byl wyciek z jednej piersi i od razu zauwazylam poprawe. Loaro jakbys chciala jeszcze cos wiedziec to chetnie odpowiem na twoje pytania.
Stary 2006-05-19, 17:07   #11
freya82
Raczkowanie

Wyniki prolaktyny - zbiorczy

po badaniu USG ginekolog powiedzial ze mam za gruba sluzowke (ścianke) po czym zlecil mi badania prolaktyny wyszla mi 468,5 ulU/ml norma 40-470 ulU/ml a po MTC 60' - 3763,2 ulU/ml przepisal mi tabletkina ta prolaktyne Bromergon - 1 na noc podobno mam brac przez 3 miesiace, powiedzial tez ze moze mi przepisze progesteron w zwiazku z ta sluzowka, miala ktoras z was gruba czy to cos powaznego? troche zaniepokoila mnie ta sluzowka ;(
freya82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 18:36   #12
asia26
Zadomowienie

GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: za gruba śluzówka (ścianka), prolaktyna

ale jaką śluzówke bo za bardzo nie rozumiem moze to głupie ale naprawdę

???

asia26
asia26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 19:43   #13
freya82
Raczkowanie

ja tez nie wiem co to jest dokladnie, stwierdzil tak ginekolog po USG ;(
Stary 2006-05-21, 21:57   #14
N.K.
Raczkowanie

Question Prolaktyna i estradiol

Od dluzszego czasu miewam wydluzenia cyklu i w dniu kiedy powinnam dostac okres zaczyna sie brazowe plamienie.Dopiero po paru dniach plamienia dochodzi do normalnego okresu.Oprocz tego w srodku cyklu zauwazam krwawienie lub plamienie.Moja lekarka skierowala mnie na badanie hormonow.Z wyniku odczytala,ze mam niedobor prolaktyny (17,90 ng/ml),jak rowniez estradiolu(42,76 pg/ml).Badanie w 7 mym dniu cyklu.Dostalam tabletki hormonalne Cyclo Progynova na okres pol roku.Lekarka podejrzewa brak owulacji i zapytala mnie kiedy planuje dziecko.Bylam troche zaskoczona pytaniem i nie udzielilam konkretnej odpowiedzi,ale tak naprawde mysle o dziecku,bo mam 28 lat i chcialam urodzic w ciagu najblizszych dwoch lat.
Czy ktos moglby mi powiedziec czy mam w ogole szanse zajsc w ciaze podczas kuracji?Czy moze nie jest wskazane probowac?Moze ktos stosowal ten lek i moze cos powiedziec o skutecznosci i dlugosci leczenia?Czy zaburzenia hormonow sa latwe do wyregulowania?Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie.
N.K. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 13:00   #15
N.K.
Raczkowanie

Dot.: Prolaktyna i estradiol

Tak,badania byly robione w siodmym dniu cyklu,czy to cos dziwnego?
Stary 2006-05-22, 21:06   #16
freya82
Raczkowanie

nie w ciazy na pewno nie jestem, a co to jest endometrium?
Stary 2006-05-22, 21:10   #17
N.K.
Raczkowanie

W takim razie nie rozumiem po co mi te tabletki hormonalne?Cykle sa raczej regularne ale bardzo dlugie (do 33-35 dni),poza tym pierwsze dni miesiaczki to takie brazowe plamienie a dopiero po m3-ch , 4 -rech dniach zaczyna sie normalny okres.Oprocz tego mam jednodniowe plamienie lub krwawienie w srodku cyklu.Lekarka powiedziala,ze trzeba to uregulowac bo podejrzewa,ze moze nie dochodzic do owulacji.
Czy biorac te tabletki moge starac sie o dziecko?
Starania,bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
Stary 2006-05-22, 21:23   #18
N.K.
Raczkowanie

Powinnam najpierw czytac a potem odpisywac...to oczywiste po co mam przepisane te hormony,wlasnie cialko zolte i faza lutealna.Czyli na razie na dziecko raczej nie mam szans.Czy polroczna kuracja da efekt,czy tego typu zaburzenia trzeba leczyc dluzej? Nigdy nie przypuszczalam,ze moge miec zaburzenia owulacji,bo obserwujac sluz i wlasny organizm wydawalo mi sie,ze wszystko z tym w porzadku.
Stary 2006-05-25, 23:25   #19
N.K.
Raczkowanie

Tylko,ze Cyklo Progynova nie sa tabletkami antykoncepcyjnymi.Czy mowiac o badaniach hormonalnych masz na mysli zbadanie wszystkich hormonow?Czy tez powtorzenie badania estradiolu i prolaktyny po polrocznej kuracji Cyclo Progynowa?
Troche zmartwilam sie Twoja odpowiedzia Staraniu,bo jesli te tabletki nie lecza,to znaczy,ze nie mam zadnej gwarancji na uregulowanie tej prolaktyny.
Dziekuje Ci za odpowiedz,Staraniu i znow pozdrawiam serdecznie.
Stary 2006-06-05, 10:34   #20
freya82
Raczkowanie

juz wiem endometrium to blona sluzowa, moj wynik to 14 mm ginekolog powiedzial ze norma to 10 mm, a w necie znalazlam ze endometrium 12-14 mm jest w normie, czy powinnam sie leczyc i czy to ma zwiazek z prolaktyna, nie mam az takiej wysokiej i nie wiem czy rzeczywiscie brac ten Bromergon ;|
Stary 2006-06-05, 11:06   #21
AaniaA
Zakorzenienie

tak jak kiedys pisalam, ja bym wziela lek na zbicie prolaktyny, ale na pewno nie bromergon, ale drozszy odpowiednik .
Stary 2006-06-06, 13:27   #22
freya82
Raczkowanie

a co z tym endometrium ;(
Stary 2006-06-07, 12:55   #23
betty31
Raczkowanie

freya, endo masz grube, ale 14mm to śliczna grubość i do tego norma.... wiele kobiet się musi leczyć i jeść różne specyfiki by sobie śluzówkę pogrubić

prolaktynę masz za wysoką, a ona niestety osłabia pracę ciałką żółtego, dlatego masz przez 3 miesiące brać leki

ale powiedz mi, czy regularnie miesiączkujesz?
i w którym dniu cyklu robione miałaś to USG?

pozdrawiam
betty31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:18   #24
freya82
Raczkowanie

hej dzieki za odpowiedz, a wlasnie ginekolog powiedzial ze jest za grube, ze norma wynosi 10 mm, USG robilam w 22 dniu cyklu, moj cykl wynosi przewaznie 29 dni, ostatnio mi sie troche spoznil 32 dni, nie wiem co o tym wszystkim myslec, nie staram sie o maluszka, a ta prolaktyna i endometrium wyszlo przy rutynowych badaniach, juz sie zastanawiam czy ten ginekolog mnie nie naciaga, bo chodze na prywatnie ;(
pozdrawiam
Stary 2006-06-15, 21:10   #25
freya82
Raczkowanie

odswiezam
Stary 2006-06-16, 14:43   #26
betty31
Raczkowanie

tak, jak wcześniej pisałam grubość endo, freya, masz dobre.
Pytałam o dzień badania, bo np. gdyby takie endo było w początkowych dniach cyklu (czyli wtedy, gdy ono jeszcze grubnie) to byłaby szansa, że w 2 fazie cyklu faktycznie byłoby za grube. Ale u CIebie jest rewelacyjne.

Napisz, co w końcu postanowiłaś - zmieniłaś tego gina?
Stary 2006-06-16, 18:01   #27
freya82
Raczkowanie

nie mam pojecia co zrobic, na razie chyba wybiore ten Bromergon na prolaktyne, mam isc za miesiac na kontrole nadzerki ktora mialam smarowana i wtedy zobacze co bedzie mowil eh
dzieki ze sie odezwalas ;*
Stary 2006-06-18, 17:40   #28
betty31
Raczkowanie

nie ma za co dziękować - bo to idea forum - wymieniać się info
Stary 2006-07-04, 10:51   #29
agatac
Przyczajenie

niska prolaktyna a w piersiach mleko

15 miesiecy temu urodzilam dziecko. karmilam je piesia 2 miesiace, potem przez 10 dni bralam bromergon na zatrzymanie laktacji.
w kwietniu tego roku zaobserwowalam ze przy lekkim ucisku wycieka mi z obu piersi mleko. pare dni temu udalam sie do lekarza ktory zlecil zbadanie poziomu prolaktyny. wynik wyszedl 7,13 ng/ml (jako norma podane jest 1,9-25,0) wiec miesci sie w tej dolnej granicy.
skad w takim razie nagle zaczela sie produkcja mleka? i jak ja zatrzymac? nie sa to na tyle duze ilosci zeby mi utrudnialo zycie ale jednak troszke tego jest.
z gory dziekuje za odpowiedz.
agatac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 20:16   #30
edytan
Przyczajenie

WYNIKI BADAN pomocy

mam juz wyniki badan hormonow plciowych ale chcialabym wiedziec czy sa one w normie a wizyte mam dopiero za 2 tygodnie pomozcie mi!!! TSH 3-cia generacja 1.33 ulU\ml--FSH wynik w surowicy 6.55 mlU\ml--PROLAKTYNA wynik w surowicy 5.42 ng\ml--TESTOSTERON wynik w surowicy 33.6 ng\dl--LH wynik w surowicy 7.12 mlU\ml--PROLAKTYNA PO MTC180 ng\ml--SHBG wynik w surowicy 77.8 nmol\l--DHEA-SO4 284 ug\dl.Prosze o bardzo szybka odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam!!!badania te robilam w 3 dniu cyklu.

Edytowane przez edytan
Czas edycji: 2006-07-08 o 15:11
edytan jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
a po 60 min mam aż 5776

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości