Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-18, 22:13   #1
poissonivy
Zakorzenienie

Najlepsze perfumy dla nauczyciela

Ośmielam się założyć nowy wątek na ten właśnie temat.
Jestem belfrem, czasmi zastanawiam się, czy nie przesadzam z zapaszkami do pracy. Uczę w gimnazjum chemii. Często chodzę ubrana w Halloween, Pure Life, Chance, Miracle, Esencie de duende (mój ukochany zapach), Puma woman. Jakie perfumki nosicie nauczyciele?
poissonivy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 22:20   #2
twister_male
BAN stały

Dot.: Najlepsze perfumki dla nauczyciela...

Moja ciotka jest nauczycielką. Nosi Dolce Vite, Angela, jakas DG, Dune, Sensation JilaSander i jakies Caline Dion(ale to chyba tandeta)
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 22:28   #3
maxiona
Raczkowanie

Zapachy dla belfrów

No to dziewczyny i chłopaki zaczynamy. Czym według was powinien pachnieć belfer? Ja akurat używam różnych zapachów w zależności od humoru ,,. A trochę w swojej kolekcji posiadam . Najważniejsze dla mnie to to, żeby zapach nie był intensywny, za bardzo dominujący. Niestety mimo tego, że ja staram się nie nadużywać ilości perfum, szczególnie tych intensywnych, z ogonem (dla mnie takie to np. Eternity, Eden) to niestety moje koleżanki chyba się dopsikują nawet najlżejszymi i to już dla mnie masakra.
Używam:
Eternity
Eden
Light Blue
Sunflowers
DKNY
Noa
Tresor
5th Avenue
Red Door Revealed
Organza
Truth
maxiona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 22:29   #4
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

moja mama teraz jest coprawda dyrektorka liceum, ale dlugi czas byla nauczycielka a jej gusta od tego czasu raczej nie ulegly zmianie

a uzywa/uzywala:
- beyona paradise estee lauder
- dolce vita dior
- in love again ysl
- j'adore
- aqua di gio (jej ukochany)
- nina ricci premier jour lucky day
- iceberg universe
- kenzo flower (ale od tego juz ja odwiodlam na szczescie)
- amourage
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 22:34   #5
poissonivy
Zakorzenienie

Dot.: Zapachy dla belfrów

Kurcze zdublowaliśmy się. Jedna z moich koleżanek namiętnie (kurcze obmawiam, ale brzydko)wprost zalewa się Today z Avonu i chyba uważa, że pryska się bardzo drogimi perfumami. Szkoda, że nie czuje smrodku, który się za nią wlecze...
Stary 2006-08-18, 22:36   #6
poissonivy
Zakorzenienie

Najlepsze perfumy dla nauczyciela

Ja wyrzuciłabym Beyond Paradise, słodkie, słodkie, słodkie... zupełnie inne, niż sobie wyobrażałam (no, ale może tylko na mnie tak mdlą).
Zapomniałam, gratuluję wywalenia Kenzo Flower, według mnie zdecydowanie nie do pracy, a tym bardziej nie dla belfra.

Twister, jakiego zapachu używałbyś, gdybyś został nauczycielem... chemii na przykład?

No i na pocieszenie, zapachy z chemicznego punktu widzenia to przeważnie estry, np:
mrówczan etylu ma zapach rumu
octan propylu - gruszek
octan fenylu - mojego ukochanego jaśminu

Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-08-19 o 09:10 Powód: post pod postem
Stary 2006-08-18, 22:57   #7
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez poissonivy
Ja wyrzuciłabym beyond paradise, słodkie, słodkie, słodkie...zupełnie inne, niż sobie wyobrażałam (no, ale może tylko na mnie tak mdlą).
ja tez wyzbylabym sie go w cholere, ale co na to poradzic, jak mama jest nim zauroczona mnie po nim mdli, dobrze, ze chociaz nie jest intensywny
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 23:01   #8
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Przede wszystkim bardzo dyskretne i delikatne. Klasa to nie miejsce na noszenie perfum.
Stary 2006-08-19, 00:21   #9
twister_male
BAN stały

Ja bym używał Bulgari Blacka, zeby wytworzyc sobie respekt. Tobie tez moge polecic, bo to unisex
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 07:05   #10
maxiona
Raczkowanie

z poissonivy zdublowałyśmy się, przenoszę moją opinię tutaj i niech będzie jeden wątek.

Ja akurat używam różnych zapachów w zależności od humoru ,,. A trochę w swojej kolekcji posiadam . Najważniejsze dla mnie to to, żeby zapach nie był intensywny, za bardzo dominujący. Niestety mimo tego, że ja staram się nie nadużywać ilości perfum, szczególnie tych intensywnych, z ogonem (dla mnie takie to np. Eternity, Eden) to niestety moje koleżanki chyba się dopsikują nawet najlżejszymi i to już dla mnie masakra.
Używam: Eternity, Eden,Light Blue, Sunflowers,DKNY , Noa,Tresor,5th Avenue, Red Door Revealed,Organza,Truth, Puma Jamajca&Woman

p.s: Nie lubię, kiedy któraś z moich koleżanek używa tego samego zapachu. Tak mam teraz z Tresorem. Stoi sobie i czeka po tym, jak moja koleżanka publicznie pochwaliła się jakież to drogie perfumy posiada i pokazała flakon 30ml. Pewnie jej się skończą(mam nadzieję, że po wakacjach już nie będzie miała).
maxiona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 07:28   #11
MARTECZKA
Rozeznanie

Na pewno nie pryskaj się Poisonivy Lolitką,którą we trójkę razem z Dreamerem kupiliśmy na spółkę Ten zapach uważam za zbyt seksualny.Ogólnie z czasów mojej szkolnej edukacji podstawówkowo-średniej nie zapamietałam aby którakolwiek nauczycielka czy nauczyciel jakoś szczególnie pachniał,chyba że kredą i kurzem,czyli chyba stawiała kadra na neutralność zapachową,przynajmniej na terenie szkoły. Na studiach pamiętam perfumy "doktorsko-profesorskie",ale nic konkretnego,raczej wspomnienie perfum,czyli coś szalenie subtelnego.Aha ,w liceum jedyne co zapamiętałam odnośnie zapachów to to,,jak moja baardzoo gruba nauczycielka francuskiego mówi:"Ja nie znoszę Chanel 5,ale bardzo lubię Chanel 19"...ale na zajęciach nie nosiła nic.
MARTECZKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 07:34   #12
jn007
Raczkowanie

hi, hi a ja właśnie pryskam sie lolitką bo jest dla mnie tak optymistyczna ze sa dni kiedy tylko ona pozwala mi przetrwac. no i jeszcze miałam Amor, Amor.
jn007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 07:45   #13
MARTECZKA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jn007
hi, hi a ja właśnie pryskam sie lolitką bo jest dla mnie tak optymistyczna ze sa dni kiedy tylko ona pozwala mi przetrwac. no i jeszcze miałam Amor, Amor.
no właśnie wg mnie lolitka,angel i inne takie słodkie ciężkie "orientalizujące" aromaty pasują ,ale nie kadrze nauczającej w czasie lekcji!Myslę,że powinno to być coś "na jeden-dwa psiki",bardzo dyskretnego,nie wiem,przyszło mi na myśl bardzo lubiane przeze mnie "White Charlie" Revlona. Lolitka i inne takie to chyba ,że chce się wodzić biednych uczniów i samców-nauczycieli na pokuszenie ,ale jeśli nie to ja bym stawiała na takie "mało inwazyjne" zapachy.A poza tym ciężka chmura płynąca za nauczycielką nie pozwala się skupić...yyy...na sprawdzianie..no!
Stary 2006-08-19, 08:50   #14
Edyta
Zadomowienie

Jestem nauczycielką i używam do pracy tego, co lubię. Na pewno nie jest to ciężka chmura zapachowa. Nie spotkałam się z opinią, że coś nie wypada.
W pracy tej, myślę, że jak w wielu innych, powinna królować zasada - nie przeszkadzaj, ale bądź sobą. Kocham zapachy, lubię swoją pracę, a że bardzo często pracuję cały dzień (uczę też wieczorami, w tamtym roku 5 dni w tygodniu), to nie zostawię sobie przyjemności zapachowych na chwilę przed zaśnięciem Mój zapach to część mnie
To moje zdanie, ale go nie zmienię
Edyta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 09:37   #15
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax
Dot.: Najlepsze perfumy dla nauczyciela

Moja tesciowa jest nauczycielką i uzywa OPIUM. No ale na niej to opium jest takie łagodne delikatne i subtelne. Innym z zapachow ktory uzywa jest Indian Summer.
Ale tak w temacie ja bym głosowała na delikatne i dyskretne zapachy:
Dolce Vita, Eau de Gucci 2, All about Eve, Le monde east beau, itp.

Odradzam zapachy cięzkie. Miałam kiedys nauczycielke uzywająca DUNE i 5. Zawsze sie lekko podduszona czułam wychadzac z leckji.

A tak przewrotnie jak bym uczyła chemii to bym uzywała Heliotrope. Pachniałabym globalnie gorzkimi migdałami.
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 10:55   #16
Nakretka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Eenax
A tak przewrotnie jak bym uczyła chemii to bym uzywała Heliotrope. Pachniałabym globalnie gorzkimi migdałami.
Czyli w zasadzie od razu cyjankiem

Moja Mama jest nauczycielką, podobają jej się i wiem, że nosi do pracy (a gdzie ma nosić? ) Hugo Woman (ta manierka ), J'Adore oraz ostatnio Armani Sensi (white notes zresztą).
Czyli nic nachalnego, zbyt słodkiego.
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 11:41   #17
poissonivy
Zakorzenienie

Opium, to nie ryzykowałabym nigdy. Zresztą według mnie do tego akurat zapachu trzeba mieć i odpowiedni wygląd i odpowiednią osobowość. Co o tym myślicie?
Lolitkę Marteczka zostawię na specjalne okazję, zbyt seksistowski zapach do szkoły. Przecież to tylko 20ml ...
Stary 2006-08-19, 11:46   #18
poissonivy
Zakorzenienie

No właśnie ta tamtym wątku zdublowanym napisałam, że jedna z moich koleżanek zalewa się wprost Todayem z Avonu. W sumie to nie jest najgorszy, ale zbyt intensywnie to robi i jak idzie korytarzem, to wszyscy ją czują.
Stary 2006-08-19, 12:09   #19
iza94
Rozeznanie

No cóż sama jestem belfrem i to co noszą moje koleżanki w pracy przyprawia mnie czasami o zawrót głowy. Na miejscu ucznia uciekłabym chyba z klasy - tak miałam po L&B. Ja noszę lżejsze zapachy np.green tea,noa,donna,boss women,carolina,rush 2 i w chwilach ciężkich mrozów c.crawford klasyczna
iza94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 22:07   #20
Toccata
Zadomowienie

Cóż, nauczyciel też człowiek i nie widzę powodu, żeby miała go obowiązywac inna reguła niż pozostałych pracujących z ludźmi. Najważniejsze to - jak napisała Edyta - pozostac sobą, używac tego, co się lubi, z czym czujemy się dobrze, a jesli ktos lubi zapachy cięższe, orientalne to czemu nie? Byle z umiarem, ale to dotyczy akurat wszystkich.

Nie wyobrażam sobie nauczycielki, która w dodatku do niesfornej klasy katuje się jeszcze jakims nielubianym przez siebie swieżuchem Bo niby nieinwazyjny

P.S. Przepraszam za brak kreseczek nad "s" i "c" w moich postach - to nie niechlujstwo, klawiatura mi zwariowała
Toccata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 22:18   #21
Edyta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Toccata
Cóż, nauczyciel też człowiek i nie widzę powodu, żeby miała go obowiązywac inna reguła niż pozostałych pracujących z ludźmi. Najważniejsze to - jak napisała Edyta - pozostac sobą, używac tego, co się lubi, z czym czujemy się dobrze, a jesli ktos lubi zapachy cięższe, orientalne to czemu nie? Byle z umiarem, ale to dotyczy akurat wszystkich.

Nie wyobrażam sobie nauczycielki, która w dodatku do niesfornej klasy katuje się jeszcze jakims nielubianym przez siebie swieżuchem Bo niby nieinwazyjny
Dokładnie Cieszę się, Toccato, że też tak myślisz
Edyta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 22:39   #22
poissonivy
Zakorzenienie

Teraz to raczej trudno o sforną klasę. Trzeba się mocno namęczyć, aby mieć poważanie u uczniów. No, ale przecież każdy może mieć inne zdanie, zresztą na każdym inaczej rozwijają się zapachy (a na niektórych nawet wcale), więc co dla mnie dobre, może nie być dobre dla innego.
Stary 2006-08-20, 08:37   #23
MARTECZKA
Rozeznanie

Prawie wszystko może być mało inwazyjne jeśli tylko nałoży się to bardzo lekką ręką,ale są chyba wyjątki. Jeśli czyimś ulubionym zapachem jest np.Opium tak jak u mojej znajomej to dosłownie 1 psik na jej szyję edt sprawia,że pachnie tym cały pokój,w którym z nią siedzę.To nie jest dobry zapach do szkoły,choć użyty minimalnie.Poison też uważam za mocny.W każdym razie ja bym stawiała na wszystko (wcale nie świeżuchy)co od 1 psika nie udusi klasy.
Stary 2006-08-20, 10:27   #24
Nakretka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MARTECZKA
W każdym razie ja bym stawiała na wszystko (wcale nie świeżuchy)co od 1 psika nie udusi klasy.
Chyba że klasa akurat zasługuje na uduszenie
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 11:09   #25
MARTECZKA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Wtedy to psikamy się Pythonem
Stary 2006-08-20, 11:12   #26
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Ale wtedy lepiej jest to zrobić recznie Szkoda perfum

Pytanie jakich perfum uzywac by "chałastra" miała do nas respekt?
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 11:16   #27
MARTECZKA
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Eenax
Ale wtedy lepiej jest to zrobić recznie Szkoda perfum

Pytanie jakich perfum uzywac by "chałastra" miała do nas respekt?
nie mogę sobie wyobrazić w jakim procencie zapach nauczyciela wpływa na respekt bachorów wobec niego.Hmm..co by to mogło być..?Wyobrażam sobie takiego szanowanego belfra ,jako kogoś o mocnym charakterze,trzeba się go trochę bać,a jaki zapach idzie wtedy w parze z taką osobowością...u facetów woda "Przemysławka",a u kobity "Currara" albo "Pani Walewska"

a tak serio,to jednak całość musi być "dostojna:wygląd,ubranie, zachowanie.Do takiego zestawu dołożyłabym chanel 19
Stary 2006-08-20, 14:08   #28
oaza
Rozeznanie

Halloween, H.Boss Women, Amore Amore, z YR: Evidence, Oda De Reve, Natura, G.S Wild wind, a komplement od ucznia (studenta) dostałam jak pachnialam Individual Blue z .............Avonu
oaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 14:33   #29
neonka28
Zakorzenienie

hmm...uspakajacze Lavende Velours i Angel Violett oraz optymistyczne In love againe no i może czasem Trouble
Stary 2006-08-20, 16:01   #30
poissonivy
Zakorzenienie

Tak Halloween jest suuuuper. Używam go jesienią. A uspakajacz to czasem by się przydał, chyba pójdę za radą Neonki i kupię sobię tego Angela...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości