Czy zaufac i smarowac sie ?......... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-19, 09:46   #1
frostis
Raczkowanie

GG do frostis
Talking

Czy zaufac i smarowac sie ?.........

Dziewczyny,juz okolo 30 zlapal mnie tradzik,po tym jak odstawilam hormony.
Potem bylo lepiej,nawet sie malowac juz nie musialam.
Teraz jest naprawde zle.Lekarka mi przepisala antybiotyk tetralysal,ale nie pomaga,niestety.
Bylam u niej po 3 tygodniach brania na kontroli i kazala mi kontynuowac antybiotyk jeszcze przez 2 tygodnie.Przepisala mi tez masc robiona w aptece,jest to polaczenie kwasu azelainowego10% z benzyl peroxide 5% i zink oxide.
Ja zawsze sluszalam ,ze dwoch skladnikow "czynnych" nie powinno sie mieszac i teraz jestem w kropce,bo sie boje tej masci uzyc.
Zdrugiej strony,wygladam naprawde nieciekawie i ostatniej deski ratunku sie chwytam.
Prosze pomozcie
frostis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 09:57   #2
Karmen_1984
Raczkowanie

GG do Karmen_1984
Dot.: Czy zaufac i smarowac sie ?.........

Frostis, mysle ze powinnas sie podpytac jeszcze innego specjalisty. Po co narobic sobie problemu.
Karmen_1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 14:49   #3
Justy
Zakorzenienie

nie zaleca sie łączenia kilku substancji drażniacych, ale to nie znaczy, że nie wolno. spodziewaj się podraznienia, łuszczenia, oprócz efektów leczniczych- taka maść jest "mocna".
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 15:55   #4
frostis
Raczkowanie

GG do frostis

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.
W takim razie zaryzykuje i sie dzisiaj wieczorem posmaruje.Mysle,ze moze co druga,lub trzecia noc bede sie ta mascia smarowac,lub puktowo.
Mam skore ,ktora sie latwo nie podraznia,jedyny skladnik po ktorym sie naprawde mocno luszcze to zorac i retin.Dlatego uzywam je tylko raz w tyg jak maseczke,tak na godzinke i potem zmywam.
Inaczej nie jestem w stanie,bo mi skora wielkimi platami schodzi,a nie chce rezygnowac z retinoidow calkowicie.

Teraz to juz mam inne zmartwienie niz zmarszczki,mianowicie tradzik.
Tu na wizazu wyczytalam,ze polecane sa preparaty z MSM,wiec dzis kupilam i dolaczylam do walki z tym cholerstwem.
A wiec kontynuuje antybiotyk Tetralysal,MSM,masc ,woda termalna Avene (zamiast toniku)i na dzien wysoki filtr 50.

A jak to nie pomoze,to juz chyba zdecyduje sie na ROA,bo juz mam tego dosyc i zaczyna mi przez ten tradzik psychika siadac.Ale bardzo bym chciala jednak kuracji Roa uniknac.
Poczekam jeszcze troche i poczekam na efekty.

A kiedys mialam taka ladna ,gladziutka cere
Stary 2006-08-20, 00:37   #5
scarface
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez frostis
W takim razie zaryzykuje i sie dzisiaj wieczorem posmaruje.Mysle,ze moze co druga,lub trzecia noc bede sie ta mascia smarowac,lub puktowo.
warto zaryzykowac i smarowac sie jak najczesciej, jak na poczaatku pojawia sie problemy to rzadziej zeby przyzwyczaic skore a pozniej zwiekszac tak zeby dojsc do 1-2 razy dziennie. zawsze pozniej znowu mozna zmniejszyc dla podtrzymania efektow

takie polsrodki typu "punktowo, co drugi dzien" w walce z tradzikiem IMHO mijaja sie z celem, wierz mi bo jestem po takich przejsciach
a MSM tradziku nie wyleczysz

moglabys ewentualnie zamiast tej masci sprobowac kw azalainowego (w szwecji pod nazwa skinoren) rano pod filtr a wieczorem nadtlenek benzoilu (np brevoxyl) albo sam nadtlenek.
uzywalas kiedys nadtlenku benzoilu? nawet jesli tak to warto wyprobowac sposob opisany na http://www.acne.org/regimen.html.
na mnie swego czasu nadtlenek uzywany w ten sposob podzialal najlepiej ze wszystkiego i wyleczyl mnie zupelnie. teraz wiem ze rownie dobrze dzialaja na mnie i retinoidy/kwasy/differin/kw azaleinowy pod warunkiem ze uzywam filtrow i lagodnego zelu do mycia bez sls
Stary 2006-08-20, 07:39   #6
frostis
Raczkowanie

GG do frostis

Scarface!
Czy moglabys cos napisac o tej metodzie,zaciekawilas mnie,bo na mnie do tej pory benzyl peroxide najlepiej dzialal.
A ta stronka mi sie nie laduje.

Dzisiaj mialam pierwsza noc z ta mascia.I jest OK.
To znaczy tradzik nie zniknal,ale nic nowego sie nie pojawilo,dobre i to.
Skora nie jest podrazniona,wiec dzisiaj w nocy tez sie posmaruje.
A na dzien filtry,obowiazkowo.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości