Problemowa skóra pod nosem :-/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-21, 03:45   #1
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Red face

Problemowa skóra pod nosem :-/

Moim ogromnym problemem zwłaszcza latem jest skóra pod noskiem , otóż od dłuższego czasu zauważam tam drobne wypryski, grudki, wodniste pęcherzyki ,w dodatku skóra w tym miejscu jest sucha i czerwona. Kiedy próbuje to ukryc mała ilościa podkładu matującego skóra jest taka chropowata i niezbyt estetycznie to wygląda, widac to zwłaszcza z boku twarzy.
Raz próbuje nawilżać buzie, żeby skóra mi nie schodziła to znowu pojawia się więcej wyprysków, kiedy chce je usunąć np. pocierając wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym lub maścią lasarą niektóre znikają ale w zamian skóra schodzi w większej ilości .
Normalnie taka walka z wiatrakami . Chciałabym odzyskać gładką cere pod nosem ale już mi ręcę opadają. Dodam, że twarz myje woda i mydłem, póżniej stosuje mleczko 3 w 1.
Mam cere normalna, wrazliwą, skłonną do przesuszen pod tym nieszczesnym nosem i na policzkach, cokolwiek w nią nie wklepie zawsze jest „tam” czerwona, i podrażniona.
Czy któras z Was drogie wizażanki miała taki problem i potrafi mi doradzic co powinnam uzywać zależy mi na zasugerowaniu odpowiedniego podkładu matującego, który nie zatykałby gruczołów łojowych i dobrze zakrywał zaczerwienia+krostki (trudno mi taki znaleźć), domowych receptur itp. Będę wam naprawde bardzo wdzięczna.
Podam kosmetyki, które od dłuższego czasu stosuje na buzie może pomoże to w zidentyfikowaniu takiego, który mi zagraza
*Perfecta (cera wrazliwa)-mleczko 3 w 1 dla alergików skłonnych do atopowego zapalenia skóry-dobrze nawilża
*Spirytus salicynowy-wysusza intruzów, ale skóra więcej schodzi
*Ziaja krem dla cery suchej i wrażliwej z olejem adwokado-nawilza
*Zwykłe Nivea-idealnie pozbywam się suchości, ale za to witaja mnie nie proszeni goście
*Podkład matujący Lovely z rossmana- pomaga mi w matowaniu, ale podejrzewam go o zatykanie gruczołów łojowych
*Puder brązujący Lavertu-ziemia słoneczna- zadnych zastrzeżeń
Dziewczyny dziekuje za wszelkie słowa, porady to dla mnie naprawde bardzo krępujaca sprawa.
Stary 2006-08-21, 12:04   #2
martaaach
Raczkowanie

Dot.: Problemowa skóra pod nosem :-/

Ja mam cosik podobnego tzn pod nosem zawsze czerwona skóra i poelno takich malutkich grudek, syfkow wogole to nie wiem jak to zazwac, ale od jakiegos czasu na noc smaruje skore mlekiem i mascia ichtiolowa, a od czasu do czasu na sam nos klade maseczke z aspiryny no i nos mam jak najbardziej czysty tylko niestety zaczerwienienie nie zchodzi ale mam zamiar robic sobie oklady z soku z cyryny tylko nie wiem czy to pomoze )
martaaach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 14:51   #3
*aniula*
Raczkowanie

Smile Dot.: Problemowa skóra pod nosem :-/

m.a.r.t.a, proponuję zastąpić mydło żelem do twarzy, bo mydła na ogół wysuszają skórę.

Pozdrówka

Cel:
14.04.2007 - 21.04.2007 (na początek ) ZERO SŁODYCZY!!
*aniula* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:20   #4
Emilia1
Zakorzenienie

żeby przyspieszyc ziarninowanie tych pryszczyków mozesz kupić sobie z apteki maść ichtiolową czy też tormentiol. z mydła normalnego zrezygnuj jak poprzedniczki piszą, możesz zastapić je np siarkowym mydlem , ale koniecznie tonizuj skórę.
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 18:02   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Wink Dot.: Problemowa skóra pod nosem :-/

martaaach, *aniula*, aniolekandrzeja1 dziekuje Wam za każdą radę .Tak się jeszcze zastanawiam, czy skóre powinnam pod kinolkiem nawilżac czy natłuszczać?Taką moja dodatkowa zmorą jest fakt, że po nałożeniu kremu czy Nivea czy ziaja buzia przez kilka godzin uporczywie mi sie świeci i nawet matujący podkład tego nie zniweluje...
dziekuje
Stary 2006-08-21, 18:49   #6
Emilia1
Zakorzenienie

natłuszczenia, dodatkowej ilosci lipidów potrzebuja cery bardzo suche czy też odwodnione. a nie jesteś uczulona na nic?jest czwerwona a zmiany nie swędzą ani nie pieką lub coś w tym stylu?wyczytałam ze uzywasz kremu niwea czy ziaja, a te pryszczyki mogą byc właśnie wynikiem zle dobranego kremu , zaczopowania ujsc gruczołoow łojowych . sproobooj nawilzać lekkimi kremami, jeśli bedzie się tworzyc mniej lub wcale to od kremu pełnego zapychaczy prawdopodobnie było.zaczerwienienie jest od pryszczy, czy może od wycierania nosa husteczką?

co do kamuflowania , to zielony korektor , potem podkład. fajnie kryją kosmetyki LRP.
Stary 2006-08-21, 19:25   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

czerwona jest od tego, że ciągle usuwam sobie złuszczającą skóre, a także po wypaleniu alkoholem salicynowym pozostaja czerwone plamki po wypryskach, zwariować mozna, dziekuje jeszcza raz
Stary 2006-08-22, 12:20   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Thumbs up Dot.: Problemowa skóra pod nosem :-/

Po bardzo długich poszukiwaniach wynalazłam na KWC kosmetyk który ma zastąpić mycie buzi woda i mydłem czyli A.T.W hypoalergiczny żel do mycia i demakijazu kosztuje około 10 zł, jest tylko jeden problem bo nie moge znaleźć dokładnie w jakich sklepach jest dostepny, wszystko wskazuje na to, że napewno (ale czy tylko? ) w sklepach wirtualnych. Może ktos sie orientuje?

Z góry bardzo dziekuje
Stary 2006-08-22, 13:33   #9
SyskA_a
Raczkowanie

tez to mam!!..znacyz juz nie.stosowalam tonik graniera i kremn czysta skora..te zaczerwienienia troszke zeszly i te krotki tez, ale za to pzrez te kosmetyki zaczely wychodizc mi pryszcze wiec je odstawilam...robilam tlyko oklady z kapusty. i etraz nie mam nic. zaczerwien tez nie..ale kurde co to takego jesta?;/
Stary 2006-08-22, 14:40   #10
Emilia1
Zakorzenienie

zrezygnuj z tak agresywnego alkoholu na rzecz masci ichtiolowej czy tormentiolu nie zrywaj skórkek!!! to najgorsze co możesz zrobić, a atw to fajna firma!w jakich sklepach nie wiem, jak kupuje atw to z neta wlasnie
Stary 2006-08-22, 14:56   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Ostatecznie co postanowiłam to zakupic własnie :
-A.T.W hypoalergiczny żel do mycia i demakijaży ,
-Sudocrem "Forest Tosara"-krem antyseptyczny dla dzieci i dorosłycy z problemami skórnymi oraz
-Acnofan,
dzisiaj biegiem do sklepu pedze i kupie co sie da, dziękuje za rady i napisze jak z moja buzią....

P.S i bede sie powstrzymywała od zrywania skórek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości