Ryzyko poronienia do kiedy? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-21, 12:33   #1
myszka217
Raczkowanie

Ryzyko poronienia do kiedy?

Do którego tygodnia istenieje ryzyko poronienia?Idę za tydzień do lekarza jestem w 10 tyg ciąży i bardzo się tego boję.Od wczoraj boli mnie prawy jajnik i czuje takie rozciąganie w podbrzuszu boję się co to może być i czy wszystko jest w porządku.Czy wy też tak miałyście?Pozdrawiam
myszka217 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:39   #2
marcelina73
Wtajemniczenie

Dot.: Ryzyko poronienia do kiedy?

Ryzyko poronienia istnieje do końca ciąży.
Jeśli chodzi o uczucie "rozciągania" to raczej normalne, chociaż nie wiem, czy na to nie za wcześnie. Bólu nie lekceważyłabym - idź do lekarza już dziś. Pewnie wszystko jest w porządku, ale lepiej sprawdzić.
marcelina73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:42   #3
tekieliM
Przyczajenie

Ja jestem już w 23 tygodniu ciązy ,ale na poczatku tez miałam boleści w dole brzucha i były to bóle podobne do bóli przed miesiączka.Miałam tak chyba przez 3 miesiace ale lekarz mnie uspokoił ze to jest mozliwe podczas ciązy i zeby sie tym nie przejmować, chyba ze pojawi sie plamienie ,lub bardzo ostry ból.
monika
tekieliM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:43   #4
Ela
Zakorzenienie

Najtrudniejszy jest I trymestr, ryzyko poronienia jest zawsze jeśli nie będzie na siebie uważać tzn zbytnio się forsować.
Rozciaganie w podbrzuszu to może byc macica, która sie rozciąga.
Stary 2006-08-21, 12:57   #5
marsi11
Zakorzenienie

bole w podbrzuszu w pierwszych tygodniach to ponoc normalka ale nie nalezy ich bagatelizowac.
Natomiast nie mozna okreslic do ktorego miesiaca istnieje ryzyko poronienia, czasami kobiety ronia samoistnie w pierwszych dniach nie wiedzac o tym.
Idz do gina, tylko nie beirz nic przeciwbolowego na wlasna reke
marsi11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:47   #6
olkao
Raczkowanie

Jestem w 16 tygodni ciąży i jajniki bolą mnie od początku do teraz, a ogólnie podbrzusze przestało mnie boleć dopiero 2 tyg temu. Według mojej lekarki to normalne bo wszystko tam się rozciąga a jajniki też dostałą "po łbie". Powiedziała że dopóki nie zaczne krwawić albo mieć upławów dziwnie wyglądających to absolutnie nie mam sie czego obawiać i brać No-spę na rozluźnienie nawet 3 razy na dobę. Nie martw się zatem aż tak choć oczywiście dla świętego spokoju zapytaj się swojego lekarza co on o tym myśli.
olkao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 08:16   #7
agadus
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez myszka217
Do którego tygodnia istenieje ryzyko poronienia?Idę za tydzień do lekarza jestem w 10 tyg ciąży i bardzo się tego boję.Od wczoraj boli mnie prawy jajnik i czuje takie rozciąganie w podbrzuszu boję się co to może być i czy wszystko jest w porządku.Czy wy też tak miałyście?Pozdrawiam
ja jestem teraz w 28 tyg i to ze Cie tak boli to normalne więzadla sie rozciagaja bo macica rosnie nie masz sie co bac a ryzyko poronienia jest do ok 3\4 miesiaca a pozniej to sie nazywa przedwczesny porod
agadus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 21:07   #8
nionio
Przyczajenie

Ryzyko poronienia jest najwieksze w pierwszym trymestrze ciąży. W trzecim trymestrze to już nie jest poronienie ale przedwczesny poród a obecna medycyna może uratować dziecko juz mniej wiecej od 26-28 tygodnia. Ja aktualnie jestem 4 raz w ciąży ( 37 tydzień) poroniłam dwa razy, a mój syn ma 6 lat. Poronienie zawsze zaczynało sie tak samo, upławy koloru różowego, bóle takie jak przy miesiączce na które nospa nie pomagała, potem krwawienie.Bóle o których piszesz być może są związane z tym że Twoje maleństwo rośnie więc jeżeli nie masz przy tym żadnego plamienia to myslę ża nie masz sie czym martwić. Pamiątaj jednak o tym by być pod opieką dobrego lekarza do którego masz zaufanie.
Pozdrawiam.
nionio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 23:58   #9
malgosia23
Przyczajenie

GG do malgosia23 Send a message via Skype™ to malgosia23

jestem w 23 tyg ciazy i ostatnio boli mnie podbrusze i mam zielonkawe uplawy;nie wiem czy to nie oznacza czegos zlego
Stary 2006-12-04, 13:46   #10
Weronisia
Zakorzenienie

Małgosiu to może być grzybica, która bardzo często dopada ciężarne kobietki. Grzybica to nie tylko brzydkie upławy i swędzenie, ale też ból podbrzusza. Mnie bolało tak jak boli brzuch przed okresem.
Jednak w ciąży lepiej nie leczyć tego na własną rękę, lecz pójść do lekarza po receptę na odpowiednie leki.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 13:33   #11
Kancia
Zakorzenienie

ja własnie tez mam takie jakieś ni to zółtawe ni to bezowe stresuje sie a lekarz dopiero jutro mam w domu luteine ale nie chce sama brać zreszta nawet nie wiem ile ech...
Stary 2008-10-07, 12:57   #12
monix0
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
ja własnie tez mam takie jakieś ni to zółtawe ni to bezowe stresuje sie a lekarz dopiero jutro mam w domu luteine ale nie chce sama brać zreszta nawet nie wiem ile ech...
Ja biorą luteinę dopochwowo od początku ciąży 1 rano i 1 wieczorem.
monix0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 09:23   #13
irtew
Przyczajenie

Ja na początku ciąży miałam koszmarne bóle podbrzusza, okazało się, że to przez tyłozgięcie macicy. W tej chwili często boli mnie brzuch, ale to przez malucha, który strasznie kopie. Lekarz zalecił mi no-spę.
Z tymi upławami w kolorze zielonkawym to prawda - grzybica jak nic Też się z tym męczę... Od lekarza dostałam dopochwowo Natamiacynę.
irtew jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 12:44   #14
pappaya
Zadomowienie

Bole jajnika i uczucie rozciągania to chyba normalne w pierwszych tygodniach ciąży. Ja miałam to samo i tez bałam sie ze coś może być nie tak. Na szczęście ciąża przebiegała bez żadnych problemów.
Stary 2008-11-18, 18:34   #15
katarzynka00
Zakorzenienie

O matko!!! jak super że też tak miałyście i że to normalne. Przekopuję właśnie forum żeby się uspokoić, bo jeszcze caaały tydzień przed nami nim pójdę do doktora.
katarzynka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:18   #16
mow_mi_aj_em
Raczkowanie

hej. orientujecie sie jakie jest i czy wogole jest ryzyko poronienia u mnie gdy mojaj mama raz poronila, pozniej drugie dziecko zmarlo po porodzie, a ja jestem trzecia z kolei (i ze mna byl rozwniez problem z donoszeniem)???

http://www.pustamiska.pl
mow_mi_aj_em jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:59   #17
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie

GG do stokrotka_to_ja

Cytat:
Napisane przez mow_mi_aj_em Pokaż wiadomość
hej. orientujecie sie jakie jest i czy wogole jest ryzyko poronienia u mnie gdy mojaj mama raz poronila, pozniej drugie dziecko zmarlo po porodzie, a ja jestem trzecia z kolei (i ze mna byl rozwniez problem z donoszeniem)???
najprawdopodobnie takie jak u kazdej kobiety,chyba,ze problemy z ciaza u twojej mamy mialy jakas konkretna przyczyne i ty ja odziedziczylaś...

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.

POMOC dla dzieci z Tanzanii http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 18:58   #18
gabiG4
Raczkowanie

Potwiedzam, najwieksze ryzyko poronienia występuję do konca 12 tyg ciąży.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka217 Pokaż wiadomość
dodam, że w 22 tyg ciąży jest 10% szans na przezycie a w 26tyg szansa ta wzrasta do 85%
gabiG4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 22:03   #19
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie

U mnie mówi się, że ryzyko poronienia jest największe do 12 tc. i wynosi ok. 15%. Po dwudziestym którymś tc., nie pamiętam dokładnie to już nie jest poronienie tylko przedwczesny poród i z każdym kolejnym tygodniem dziecko ma coraz większe szanse na przeżycie.

Generalnie jeśli przytrafia się poronienie to najczęstszą przyczyną są poważne wady zarodka.

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2011-11-17 o 22:06
Groszek bez Marchewki jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości