Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :) - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-12-21, 19:23   #331
rudzitsu
Raczkowanie

Dot.: Nasze Domowe Laboratoria Urody – pochwalmy się nimi :)

Ok, to zaczynam testowanie i zobaczę co z tego wyjdzie
rudzitsu jest offline  
Stary 2006-12-22, 15:54   #332
evitka21
Zakorzenienie

a czy mozna te cuda (np.hydromanil lub jedwab ) dodawać zamiast do szamponu to do odzywki do włosów?

evitka21 jest offline  
Stary 2007-01-02, 20:18   #333
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Emilia to Ty tego toniku używasz do przemywania skóry głowy, czy jak
Cytat:
Miejmy nadzieję, że nie chodzi o włosy na twarzy
haha , no nie, o wlosy na glowie

do szamponu tez mozna dodac jak piszecie tylko dobrze byloby gdyby mial wartosciowe skladniki nie zadne zdzieracze,, wysuszacze ... do odzywki tez mozna, ja mam w szamponie tez, ale po umyciu nakladam odzywke wlasnie z kwasem mlekowym . wlosy w miesiac urosly jak za 2 miesiace
Emilia1 jest offline  
Stary 2007-01-02, 20:24   #334
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
a czy mozna te cuda (np.hydromanil lub jedwab ) dodawać zamiast do szamponu to do odzywki do włosów?
tak , mozesz potem odzywke spłukac, problem moze byc z wymieszaniem bo zasadniczo sa one bardziej kremowe niz szampony
Emilia1 jest offline  
Stary 2007-05-03, 22:04   #335
confused
Zadomowienie

czyżby wizażanki nie kręciły już własnych mazideł? Ja dopiero myśłę nad pierwszym zamówieniem
confused jest offline  
Stary 2007-05-04, 11:19   #336
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
czyżby wizażanki nie kręciły już własnych mazideł? Ja dopiero myśłę nad pierwszym zamówieniem
kręcimy, kręcimy wciąż jadę na samorobionej pielęgnacji i jestem tak zadowolona że nic innego nie kupuję, tylko szampon Rossmanna i filtry. Reszta sama ukręcona. Ostatnio postanowiłam w ramach akcji wykończeniowej zużyć kilka kupnych kremów i mnie wysypało skończyły bardzo szybko w koszu na śmieci.

agabil1 jest offline  
Stary 2007-05-04, 12:04   #337
confused
Zadomowienie

To super Ja się boję, że jak już zainwestuję to mi się znudzi. Ale w sumie to chyba bardzo mało możliwe, bo jestem strasznie napalona na te cudeńka Więc zakupię i na pewno nie będę żałować

Mam pytanie: czy jeśłi kupię polsyrbate 80 to mogę mieszć go z oliwką HiPP i będę miała olejek myjący? Bo w przepisach jest, że dwa oleje mogą bć, a a HiPP to w kńcu same oleje i perfumik No i nie wiem czy kupić do tego celu polsyrate 80 czy właśnie glyceryl cocoate...

Pozdrawiam wszystkie maniaczki mazidłowe
confused jest offline  
Stary 2007-05-04, 12:40   #338
arba
Raczkowanie

Cytat:
To super Ja się boję, że jak już zainwestuję to mi się znudzi. Ale w sumie to chyba bardzo mało możliwe, bo jestem strasznie napalona na te cudeńka Więc zakupię i na pewno nie będę żałować

Mam pytanie: czy jeśłi kupię polsyrbate 80 to mogę mieszć go z oliwką HiPP i będę miała olejek myjący? Bo w przepisach jest, że dwa oleje mogą bć, a a HiPP to w kńcu same oleje i perfumik No i nie wiem czy kupić do tego celu polsyrate 80 czy właśnie glyceryl cocoate...

Pozdrawiam wszystkie maniaczki mazidłowe
Z moich doświadczeń wynika że gliceryl cocoate jest mocniejszy, lepiej zmywa tusz i filtry, olejek nie zostawia wtedy takiej tłustej warstewki . Ale pewnie też bardziej ściąga skórę (tak mi się wydaje ale pewna nie jestem bo miałam tyle wersji że nie jestem teraz w stanie stwierdzić która mieszanka mnie ściągała)
arba jest offline  
Stary 2007-05-04, 16:21   #339
confused
Zadomowienie

arba, interesuje mnie czy gliceryl cocoate ma taki samo zastooowanie jak ten drugi. Bo o polsyrbate jest wzmianka na mazidłach, a o tym drugim nie ma... No nie wiem, tu właśnie mam dylemat, który z nich wybrać na początek
confused jest offline  
Stary 2007-05-04, 16:29   #340
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
arba, interesuje mnie czy gliceryl cocoate ma taki samo zastooowanie jak ten drugi. Bo o polsyrbate jest wzmianka na mazidłach, a o tym drugim nie ma... No nie wiem, tu właśnie mam dylemat, który z nich wybrać na początek
Tak, ma takie samo zastosowanie i wg. mnie tez lepiej dziala.
Ja sie niestety znudzilam, nie mam juz sily na to odmierzanie i szukam czegos prostszego.
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2007-05-04, 17:17   #341
confused
Zadomowienie

Dziękuję bardzo Teraz jestem pełna wiedzy
confused jest offline  
Stary 2007-12-26, 17:33   #342
prettycow
Raczkowanie

domowe laboratorium? :D

Nie znalazłam takiego wątku - wiec zakładam

Przyznawac się Dziewczyny, jak wyglądają Wasze domowe laboratoria ?

Dużo dziewczyn miesza swoje kosmetyki z półproduktów.
Jestem ciekawa czego używacie, czy korzystacie z kuchennych łyżeczek czy macie juz w piwnicach pourządzane prawdziwe laboratoria niczym z bajki "pink i mózg" wypełnione buteleczkami, buteleczuniami, mieszadelkami itp. itd. czy inwestujecie w takie gadzety jak waga elektroniczna?

W co warto sie zaopatrzyć na początku zabawy w małego chemika?

prettycow jest offline  
Stary 2007-12-26, 17:48   #343
Betty83
Zua, Brzytka i Czarownica

Dot.: domowe laboratorium? :D

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość

Jestem ciekawa czego używacie, czy korzystacie z kuchennych łyżeczek czy macie juz w piwnicach pourządzane prawdziwe laboratoria niczym z bajki "pink i mózg" wypełnione buteleczkami, buteleczuniami, mieszadelkami itp. itd. czy inwestujecie w takie gadzety jak waga elektroniczna?

Ja zaczelam mieszanie od toniku i peelingu z kwasu migdalowego.
Najpierw poczytalam co bedzie niezbedne. Na mazidlach zakupilam tylko zlewki, buteleczki o roznych pojemnosciach i nakretki , bagietki do mieszania (wzielam 2, szybko sie tluka), zastanawialam sie nad waga, ale narazie do odmierzania wystarcza mi strzykawka, miarki do nabierania mam po syropach. Kupilam to co powyzej i potrzebne skladniki, z czego kwasu mlekowego nie mialam okazji jeszcze uzyc.
Moje laboratorium stoi w lodowce, w specjalnym pojemniczku.
Zawsze jak ktos nas odwiedza i wiem ze moze zerknac do lodowki, to ostrzegam na wstepie ze nie sa to zadne narkotyki... heheh
Betty83 jest offline  
Stary 2007-12-28, 01:31   #344
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość

Prosze oswoic sie z wyszukiwarka
Lacze watki

Pozdrawiam
Stary 2007-12-29, 23:47   #345
Ella77
Raczkowanie

zadałam już to pytanie w innym wątku, ale nie jestem pewna , czy odpowiednim, więc zapytam również tu

pytanie odnośnie samorobionego serum z wit. C - obecnie używam takiego "chudziutkiego" czyli sam kwas askorbinowy, woda destylowana i kilka kropel alkoholu (wit. E nie dodaje bo mnie zapycha) ale z tego co czytalam to w serum flavo-C15EF z biochemii jednym ze składników jest kwas hialuronowy. Myslicie że do tego swojego mogłabym też go dodać? tyle że wtedy w jakich proporcjach zeby wyszlo 10 ml serum? no i tez nie wiem czy mozna tak bezposrednio doadc do buteleczki czy np. mieszac na dłoni tuż przed nałozeniem?

z góry bardzo dziękuję za pomoc

Edit: zainteresował mnie również ten tonik:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=41&Itemid=2

jednak na razie nie mam wszystkich składników, więc czy jeśli połączyłabym niacynamid, hydrolat oczarowy, wodę i glicerynę to miałoby to jakiś sens?

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2007-12-30 o 00:26
Ella77 jest offline  
Stary 2007-12-30, 17:16   #346
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Ella77 ja mysle, ze to ma sens, tylko ja bym użyła sam hydrolat, który ma przecież zastępować wodę, tonik Ci będzie ładniej pachniał i dłużej Ci wytrzyma.

A ja przyszłam w sprawie tego toniku z kwasem:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2

Tam jest błąd, bo ten tonik zawiera 8% kwasu mlekowego a nie 10%.
Ja sama to zawsze nie sprawdzałam tych przepisów tylko robiłam jak leci, ale chciałam zrobić tego toniku więcej i poprosiłam znajomą chemik, zeby mi przeliczyła i wtedy wyszło, że tam jest błąd. Znajoma powiedziała, że ktoś potraktował kwas mlekowy jako 100% a nie 80%. Chemiki pewnie będą wiedzieć o co dokładnie chodzi....
Jeszcze jej dałam do sprawdzenia parę przepisów na witaminę C, co sama robię, ale powiedziała, że mi to zrobi po nowym roku.
Stary 2008-01-04, 01:02   #347
limaria
Raczkowanie

Witam,

Ella77 - w toniku z kwasem mlekowym, który cię zainteresował nie ma błędu i mozesz spokojnie go wykonać dokładnie wg przepisu.
W toniku został użyty mazidłowy produkt pt. "kwas mlekowy 80%" w stężeniu 10%, a nie 8% jak sugeruje mrs. doubtfire. Jest to wyraźnie widoczne w przepisie, czyli w kolumnie "%" jest cyfra 10, a nie 8.

mrs.doubtfire - aby moć ocenic czy proporcje w przepisie są prawidłowe nie trzeba byc na szczęście chemikiem. Wystarczy znajomość matematyki na poziomie szkoły podstawowej .

Lidia Kobyłka
limaria jest offline  
Stary 2008-01-04, 16:12   #348
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Jak zwykle mnie nie zrozumiano, ale to pewnie wina tego, ze jak zawsze slabo tlumacze. Mnie chodziło o to, że tam jest błędnie podane, ze tonik zawiera 10% kwasu mlekowego, a on naprawdę zawiera tylko 8%, i jak ktoś chce sobie zrobić tonik co zawiera naprawdę 10% kwasu mlekowego to musi sobie dolać więcej tego kwasu mlekowego. Ja w końcu zrobiłam tak jak jest, bo skoro ostatnio mi pasowało 8% to już nie chciałam więcej, ale teraz przynajmniej wiem, że moja skóra lubi 8% i jest dla niej już mocne i łatwiej mi to teraz porównać z innymi kosmetykami, takimi już gotowymi.
Trochę mi przykro, że od razu mi się wypomina braki w matematyce, przecież nie ja jedna na tym forum proszę o pomoc w pewnie łatwych wyliczeniach.
Stary 2008-01-06, 13:39   #349
limaria
Raczkowanie

Mrs. doubtfire - doskonale rozumiem o co chodzi. I jeszcze raz podkreślam, ze w przepisie nie ma błędu. Zgodzę sie natomiast, ze w tytule przepisu wystąpiła nieścisłośc, bo w nawiasie powinnam podać, ze 10% odnosi się do "kwas mlekowy 80%".
Uznałam, ze nie ma takiej potrzeby, bo w samym przepisie jest widoczna informacja, ze do wykonania toniku został uzyty "kwas mlekowy 80%", a nie "kwas mlekowy 100%".

Nie miałam zamiaru Pani urazić, ale przyznam, ze informacja iż "kontroli" zostaną poddane sera z witaminą C brzmi nieco groźnie .
Rozumiem, ze w najblizszym czasie mogę sie spodziewać z Pani strony kolejnej fali krytyki ?
limaria jest offline  
Stary 2008-01-08, 20:26   #350
Salemme
Przyczajenie

Witajcie, Wizażanki.
Chiałabym Wam bardzo podziękować za zarażenie mnie manią mazidłową.Po kilku bezsennych nocach, spędzonych na czytaniu Forum zrobiłam spore zakupy w Mazidłach oraz skromniejsze w Ecospa i ukręciłam pierwsze w życiu kosmetyki.
Jestem zachwycona, bo nie dość, że mi się udało, nic nie zwarzyło, rozwarstwiło itp. to jeszcze spore efekty widzę już po trzech dniach używania .

Najchętniej cały dom zamieniłabym teraz w laboratorium

Pozdrawiam Was serdecznie
Katarzyna

Limario, przy okazji chciałabym Ci podziękować za szybciutką wysyłkę i ogromną ilość próbek
Salemme jest offline  
Stary 2008-01-08, 21:32   #351
coldold
Proszkonizatorka

No ja też rozpoczęłam przygodę z mazidłami, mam ochotę wyrzucić wszystko co mam z gotowców
Ale jak na razie mam niewiele więc zaczekam.
Mam pytanie jak sprawdzić datę ważności wykonanego specyfiku, no i czy wszystko muszę trzymać w lodówce? Hydrolaty pozwalam sobie przechowywać na półce w pokoju, ale olejom już tego nie robię. Wybaczcie pytanie, bo na pewno gdzieś jest już odpowiedź.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2008-01-08, 21:50   #352
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Mrs. doubtfire - doskonale rozumiem o co chodzi. I jeszcze raz podkreślam, ze w przepisie nie ma błędu. Zgodzę sie natomiast, ze w tytule przepisu wystąpiła nieścisłośc, bo w nawiasie powinnam podać, ze 10% odnosi się do "kwas mlekowy 80%".
Uznałam, ze nie ma takiej potrzeby, bo w samym przepisie jest widoczna informacja, ze do wykonania toniku został uzyty "kwas mlekowy 80%", a nie "kwas mlekowy 100%".?
Jaka tam krytyka, skoro mi Pani sama przyznała rację. Poza tym ja nie pisałam, że przepis jest zły, chciałam się podzielić z innymi swoim odkryciem, tak jak to zwykle robimy na tym forum.
Przykro mi trochę, że Pani nie zauważa moich pochwał tylko uznaje wszystko za krytykę.
Zaczynam się bać pisać cokolwiek o mazidłach.
Ja to forum lubię za to, że tutaj można przeczytać prawdziwe opinie i można bez problemu pisać źle czy dobrze. Jak by wszyscy producenci nas czytali to by wiedzieli co my chcemy i mogliby sie poprawić, ale z drugiej strony jakby się wszyscy tutaj zebrali tobyśmy wszyscy dostali po nosie za to, że śmiemy analizować składy ich kosmetyków i coś o nich pisać.
Stary 2008-01-08, 21:53   #353
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
No ja też rozpoczęłam przygodę z mazidłami, mam ochotę wyrzucić wszystko co mam z gotowców
Mam pytanie jak sprawdzić datę ważności wykonanego specyfiku, no i czy wszystko muszę trzymać w lodówce? Hydrolaty pozwalam sobie przechowywać na półce w pokoju, ale olejom już tego nie robię. Wybaczcie pytanie, bo na pewno gdzieś jest już odpowiedź.
Informacja o sposobie przechowywania półproduktów jest przy opisie każdego z nich na mazidłach. Ta sama informacja dotycząca gotowych produktów znajduje się przy odpowiednich recepturach.
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-01-08, 21:55   #354
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ja też hydrolaty trzymam w pokoju, a oleje to zalezy, jak są upały to w lodówce, a jak nie to też w pokoju, a zapasy w lodówce.
Stary 2008-01-08, 22:18   #355
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Informacja o sposobie przechowywania półproduktów jest przy opisie każdego z nich na mazidłach. Ta sama informacja dotycząca gotowych produktów znajduje się przy odpowiednich recepturach.
No tak dziękuję

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ja też hydrolaty trzymam w pokoju, a oleje to zalezy, jak są upały to w lodówce, a jak nie to też w pokoju, a zapasy w lodówce.
No właśnie w sumie to nie problem podejść do lodówki, ale fajnie by było mieć pod ręką wszystko.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2008-01-09, 18:49   #356
skopcia
Przyczajenie

Od ponad miesiąca używam serum z wit. C i nie wiem jak doczyścić buteleczkę, bo osadza się na niej chyba lecytyna. Wrzątek nie pomaga więc was proszę o pomoc
skopcia jest offline  
Stary 2008-01-09, 21:25   #357
schaetzchen
Rozeznanie

Ja myję w zmywarce...

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-01-09, 23:06   #358
thanatos
Raczkowanie

GG do thanatos

Cytat:
Napisane przez skopcia Pokaż wiadomość
Od ponad miesiąca używam serum z wit. C i nie wiem jak doczyścić buteleczkę, bo osadza się na niej chyba lecytyna. Wrzątek nie pomaga więc was proszę o pomoc
Wszelkiej maści produkty spożywcze na bazie etanolu pomagają w takich sytuacjach
thanatos jest offline  
Stary 2008-01-10, 06:42   #359
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Ja myję ręcznie, płynem Ludwik, pomagając sobie pałeczkami kosmetycznymi, a potem wyparza,m i przelewam alkoholem.
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-01-10, 08:10   #360
schaetzchen
Rozeznanie

O, Thanatos! Wysłałam do Ciebie mail w sprawie zamówienia!

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
bagietka, cylinder, sprzęt, zlewka

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości