Kosmetyki używane przy trądziku różowatym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-23, 22:57   #1
Anna P.
Przyczajenie

Smile

Kosmetyki używane przy trądziku różowatym

Chciałabym się dowiedzieć, czy mając trądzik różowaty można stosować jakieś kosmetyki, jeśli tak to jakie. Z leków jak na razie stosuję Metronidazol w kremie.Wiem ,że trzeba unikać słońca.Proszę też o poradę jakie kremy stosować i do jakiej cery, czy będzie to cera tłusta, czy też wrażliwa.
Anna P. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 23:06   #2
posh
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki używane przy trądziku różowatym

Witam Cie! Niestety musze ci powiedziec ze czeka cie dluga walka ale jesli Twoj dermatolog jest dobrym dermatologiem bedzie to wygrana walka! Sama pare lat temu toczylam taka walke. Na poczatku stosowalam metronidazol w kremie i tabletki. Potem metronidazol w zelu i tabletki anty diane -35 (ktore niestety niezbyt dobrze wplywaja na watrobe :/).
Musisz rowniez przestrzegac diety - zero chipsow kawki ketchupu potraw zawierajacych ocet zero alkoholu i jak piszesz zero opalania ale naprawde warto bo ta walke mozna wygrac!
Nie sadze ze mozesz sotsowac jakies pudry podklady itp. - ja nie moglam ale uzywalam kremu matujacego z cynkiem firmy garnier http://dw.pedet.pl/x_C_I__P_7012023;7010001.html
Ja zanim zaczelam sie leczyc uzywalam podkladu myslac ze przykryje rozwe plamki ale nie byl to dobry pomysl jak sie pozniej okazalo. Jesli uzywasz podkladu to pewnie na poczatku bedziesz sie czula nieswojo wychodzac z domu z "naga twarza" ale jest to kwestia przyzywczajenia i pomysl ze robisz to po to zeby wyleczyc swoja cere! Zycze ci wytrwalosci w walce i mam nadzieje ze bedzie ona udana! Powodzenia

acha chcialam jeszcze dodac ze mozesz uzywac mydla bambino poniewaz jest bardzo delikatne, myj twarz przegotowana lub mineralna woda. Mozesz tez pic drozdze rozpuszczone w mleku - ochydny smak ale pomagaja!!!
Stary 2006-08-24, 15:26   #3
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki używane przy trądziku różowatym

antybiotyk, który masz Metronidazol. Posh brała Diane, ale ten antybiotyk , kóty masz może również wpływać na wątrobę, ale zapewne lekarz przepisał Ci tak , że krzywdy nie zrobimozesz przyjmować wewnętrznei np wit B2 czy PP. Twoja terapia będzie zapewne trochę trwać i trzymam kciuki żeby dała efekty, a jeśli nie to mocniejszym antybiotykiem (podawanym doustnie ) bedzie pewnie Roacutane. zalecenia żyweniowe podała Posh, tak ogólnie, oczywiscie unikaj promieni UV, krem z filtrami codziennie nakładaj. jeśłi chodzi o pielęgnację skóry to trądzik różowaty musisz klasyfikować do cer wrażliwych , ze tak sie wyrażę, stąd powinnaś wybierać serie dla wrażliwych czy nawet alergicznych cer. do demakijazu stosuj delikatne mleczka , czy śmietanki . krem takze delikatny powinien byc i nie drażniacy np lipobase, bepanten. lipobase może okazać się za ciężki ,ale musisz sprawdzić(próbki) wtedy mozesz kupić np HOL avene.jest lżejszy w konsystencji
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:48   #4
dzida23
Przyczajenie

GG do dzida23
Unhappy Dot.: Kosmetyki używane przy trądziku różowatym

Sama rwnież mam tradzik różowaty,zaczęło się gdzieś z 5 lat temu.I już czasami normalnie az żyć mi się nie chce....Teraz aktualnie nie jest tak najgorzej, mam takie okresy ze z twarzą jest w porządku a czasem piecze i swedzi okrutnie... Ilu już lekarzy nie odwiedziłam, ile leków nie zjadłam począwszy od metronidazolu w maści i żelu, potem rozex(ulepszona postać metronidazolu), clindance, tormentiol, doustnie:również metronidazol, był tez tetralysal i jeszcze wiele...
Aktualnie myję twarz przegotowaną wodą i żelem łagodzącym ERISA, potem jeszcze płynem miceralnym BIODERMY, nakładam krem z AVene do cery tłustej i wrażliwej(ale jakos nie bardzo mi służy), kupiłam wode termalną La Roscha.
Prócz tego na czole mnie też wysypało(ale to nie różowaty bo ten mam wokolo ust i na brodzie), zaskórniki sa moja zmora...bleeeeee

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości