Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-24, 12:33   #1
Flofferek
Zakorzenienie

ile kosztuje tlumaczenie dokumentow przez tlumacza przysieglego i ile to trwa?

hej. jeszcze nie bylam u zadnego tlumacza ani nie dzwonilam, bo najpierw w ogole chcialabym sie dowiedziec ile to kosztuje, by dzwoniac zbytnio sie nei zaskoczyc. wiem ze to tez zalezy od osoby, do ktorej sie pojdzie, ale tak przecietnie jaki ejst koszt przetlumaczenia dyplomu ukonczenia studiow + suplementu? no i jaki jest okres czekania? 1 dzien czy dluzej/krocej?

z gory dziekuje za pomoc
buziaki

Flofferek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:49   #2
jukol
Zakorzenienie

GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: ile kosztuje tlumaczenie dokumentow przez tlumacza przysieglego i ile to trwa?

Witam.Moja ciotka niedawno tlumaczyla akt urodzenia i adnotacje z UC ze nie jest mezatka wylecialo mi z glowy jak sie to nazywa ale okresle to tak ze za dokumenty potrzebne do slubu za przetlumaczenie na jezyk wloski zaplacila 500 zl i czekala ok tydzien.Nie wiem czy wszyscy sie tak cenia czy tylko ten akurat tlumacz.

Olinek

Paulinka
jukol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:54   #3
karolina2020
Zadomowienie

Dot.: ile kosztuje tlumaczenie dokumentow przez tlumacza przysieglego i ile to trwa?

Najlepiej isc/zadzwonic i sie zapytac, to nic przeciez nie kosztuje, a ceny moga byc zapewne rozne w zaleznosci od miasta, a moze nawet lokalizacji biura. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Przy okazji mozesz od razu zapytac sie o czas oczekiwania, wydaje mi sie, ze zalezy to od ilosci zlecen, ktore ma tlumacz do wykonania na dany czas. Kto pyta nie bladzi
Stary 2006-08-24, 12:58   #4
Flofferek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolina2020
Najlepiej isc/zadzwonic i sie zapytac, to nic przeciez nie kosztuje, a ceny moga byc zapewne rozne w zaleznosci od miasta, a moze nawet lokalizacji biura. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Przy okazji mozesz od razu zapytac sie o czas oczekiwania, wydaje mi sie, ze zalezy to od ilosci zlecen, ktore ma tlumacz do wykonania na dany czas. Kto pyta nie bladzi
tak wiem. dlatego zalozylam ten watek, bo wole najpierw zrobic wywiad a pozniej sie osobiscie dowiadywac

Stary 2006-08-24, 12:59   #5
lilithin
Wtajemniczenie

za przetlumaczenie 1 strony tlumacz niemieckiego wzial od mojej mamy 40zl
lilithin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:00   #6
Flofferek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jukol
Witam.Moja ciotka niedawno tlumaczyla akt urodzenia i adnotacje z UC ze nie jest mezatka wylecialo mi z glowy jak sie to nazywa ale okresle to tak ze za dokumenty potrzebne do slubu za przetlumaczenie na jezyk wloski zaplacila 500 zl i czekala ok tydzien.Nie wiem czy wszyscy sie tak cenia czy tylko ten akurat tlumacz.
ło matko jak drogo.. nie wiem czy to ma znaczenie na jaki jezyk tlumaczenie, ale jak tak duzo to chyba przetlumaczy mi tylko dyplom, jutro poszukam cos w ogloszeniach i podzwonie, bo faktycznie moze to dluzej potrwac

dzieki za odpowiedz;*

Stary 2006-08-24, 13:02   #7
Elwinga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Flofferek
ło matko jak drogo.. nie wiem czy to ma znaczenie na jaki jezyk tlumaczenie, ale jak tak duzo to chyba przetlumaczy mi tylko dyplom, jutro poszukam cos w ogloszeniach i podzwonie, bo faktycznie moze to dluzej potrwac
No pewnie, że ma znaczenie - im rzadszy język, tym mniej tłumaczy, więc i konkurencja mniejsza, i wyboru nie masz.
Elwinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:03   #8
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Z tego co wiem, to w granicach 600 zł. za całość. Wiem też, że na niektórych uczelniech (w przypadku dyplomu) również tlumaczą i biorą 25 zl. za stronę i w obu przypadkach czeka się ok. miesiąca Wszystko zależy od rodzaju dokumentu oraz niestety miasta, w którym się mieszka.
Acha! Dodam jeszcze, że to są ceny za tłumaczenie w języku angielskim.
Kobieta_słonecznik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:05   #9
Fioletto
Rozeznanie

cena takiego tłumaczenia jest różna i zależy od:
-języka z jakiego się tłumaczy (tłumaczenie rzadszych języków np. szwedzkiego jest droższe)
- od tego, czy tłumaczy się z czy na j. polski (tłumaczenie na j. polski jest zazwyczaj tańsze
- terminu- tłumaczenie dyplomu może być zrobione od ręki, ale możlwie że koszt też bedzie większy (bo liczy się jako tzw tłumacznie ekspresowe)

.... Das also war des Pudels Kern!

Fioletto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:10   #10
Flofferek
Zakorzenienie

to ja chyba zostane przy przetlumaczeniu samego dyplomu, najwyzej jak sie kiedys dorobie to zajme sie reszta... kurcze to musze sie spieszyc, bo za 2 tygodnie jade...
dzieki dziewczyny za pomoc

Stary 2006-08-24, 16:50   #11
Sanderek
Wtajemniczenie

GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek

Osobiście nie wiem, jednak otrzymałam info w dziekanacie, że przetłumaczenie dyplomu z j. pl na angielski, kosztowało jednego ze studentów mojego wydziału 500zł.
Stary 2006-08-24, 20:45   #12
Flofferek
Zakorzenienie

kurcze szukalam po ogloszeniach ale nic nie ma;/ boje sie ze to drogo wyniesie

Stary 2006-08-25, 00:52   #13
tornado
Zadomowienie

Cenę strony tłumaczenia przysięgłego ustala Minister Sprawiedliwości i jest to górna stawka jaką może wziąć tłumacz za tłumaczenie uwierzytelnione. Tłumacz oczywiście może wziąć mniej, ale nie powinien brać więcej. Aktualnie za stronę za stronę obliczeniową 1125 znaków w pierwszej grupie (angielski, niemiecki, francuski i rosyjski) zapłacisz 30,07 zł. a tłumaczenie w dniu zlecenia 45,10. Jeśli będziesz rozmawiała z tłumaczem, który poda jakąś kosmiczną sumę to powołaj się na rozporządzenie MS w sprawie stawek tłumaczeniowych. Acha, w biurach tłumaczeniowych jest drożej.

P.S. Złapałam się za głowę jak zobaczyłam 500 zł. za tłumaczenie dyplomu. Bez komentarza
tornado jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 01:02   #14
anamnezis
Rozeznanie

No rzeczywiście, to jest ok 40 złotych za stronę, ale jedna strona to tak jak napisała tornado 1125 znaków.
Więc w praktyce może Ci wyjść "fizycznie" 2 strony A4 tłumaczenia a w praktyce zapłącisz jak za 4 (ja tak miałam)
Niektórzy tłumacze mają niższe stawki dla "częstych", standardowych dokumentów.
No i też czasami cena może się różnić w zależności czy jest to maszynopis czy pismo odręczne.
Czekasz w zależności od tego czy tłumacz ma dużo zleceń i czy jest to trudny tekst, czasem od ręki, czasem kilka dni.
I zrób wszystko, żeby przetłumaczyć wszystkie możliwe dokumenty tutaj, bo konsulaty liczą sobie potworne stawki za tłumaczenia . To tak na marginesie, bo nie wiem jak jest akurat w UK
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 02:04   #15
tornado
Zadomowienie

Jeszcze o czasie oczekiwania - powinno być szybko, bo tłumacz z pewnością ma w komputerze już jakieś tłumaczenie dyplomu, więc pozostanie mu tylko zmiana danych w szablonie. Ale to wszystko zależy od tego, jak bardzo zawalony pracą jest tłumacz.
Stary 2006-08-25, 13:39   #16
Flofferek
Zakorzenienie

w poniedzialek/wtorek sie wybiore i zobacze co i jak... a czy wystarczy tlumaczenie dyplomu czy suplement tez by sei przydal? a (jestem w tym wszystkim zielona, wiec dlatego pytania sa banalne) wystarczy 1 tlumaczenie czy jakis odpis by sie przydal (tego dyplomu)??

dzieki za pomoc

Stary 2006-08-25, 17:39   #17
tornado
Zadomowienie

Powinno wystarczyć jedno tłumaczenie, ale jeśli będziesz spokojniejsza to weź też odpis. Ogólnie panuje taka zasada, że nie dajesz oryginału dokumentów tylko przychodzisz z kopią, a urzędnicy sobie oglądają oryginał (albo i nie ) i przybijają pieczątkę za zgodność z oryginałem. Ze swojego doświadczenia Ci powiem, że jeszcze nikt nie prosił mnie o okazanie dyplomu. Wierzą w to, co jest napisane w CV. Ale zaznaczam, że nie była to GB, więc tam może jest inaczej.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości