Zaskórniki zamknięte. - Strona 3 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-29, 01:26   #61
angiee0902
Raczkowanie

Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Odkopuję wątek, może ktoś mi cos poradzi.

Też mam problem głównie z zaskórnikami zamkniętymi, na nosie otwarte, to jeśli chodzi o twarz, resztę pomijam.

Leczenie dermatologiczne nie przynosi skutków, nie mogę trafic na dobrego dermatologa, który by zbadal przyczynę problemów, tylko mi przepisują na ślepo kolejne maści.

Benzacne i Acne Derm stosuję już dosyć długo, z przerwami (żeby się cera do nich nie przyzwyczaiła). Na wypryski pastę cynkową. Niestety zaskórniki jak były, tak są juz kilka lat.

Siostra poradziła mi kwasy, ale mam pewne wątpliwości:
1. czy jesli moja cera przyzwyczajona jest do nadtlenku benzoilu, kwasy azelainowego i ogólnie do złuszczania, kwas migdałowy pomoże w ogóle? czy lepiej poczekać do jesieni i postawic na mocniejsze?
2. czy jeśli jednak jakieś wypryski się pojawiają (troche rzadziej, ale jednak), to mogę zastosować kwasy, czy musze jednak na silę szukać dobrego dermatologa i leczyć od nowa?
3. czy przed ewentualnym "zabiegiem" kwasami powinnam odstawić na jakiś czas moje maści?
angiee0902 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 16:14   #62
Marcusia
Rozeznanie

angiee z powyższymi pytaniami udaj się do dermatologa a kwasy stosuj w gabinecie kosmetycznym. Nie mamy pojęcia o stopniu złuszczania Twojej skóry po podanych wyżej maściach, nie znamy typu Twojej cery ani nie mamy pojecia o mocy kwasu jaki chcesz zastosować. Dla pełnego własnego bezpieczeństwa zadaj powyższe pytania Twojemu lekarzowi.
Buziak!
Stary 2014-03-29, 17:58   #63
adri_
BAN stały

mi pomogl zabieg u kosmetyczki- enzymy, mialam kilka podskorniakow na brodzie, lykam antybiotyk od dermatologa, ale to chyba nie dziala na takie podskorne cholerstwa :/ po enzymach jest gładziej i chyba te krostki zgasily sie w srodku, przynajmniej nie widac ich na wierzchu....
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 22:21   #64
ALL for LOVE
Zadomowienie

Czy są jakieś dobre domowe sposoby na zaskórniki zamknięte? A jak nie, to coś dobrego w aptece?
ALL for LOVE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:26   #65
wikaa24
Rozeznanie

czy to się kwalifikuje do zaskórników zamkniętych?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1301.jpg (99,0 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1302.jpg (75,6 KB, 45 załadowań)
wikaa24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 10:40   #66
Malinowy_Sorbiet123
Przyczajenie

Ja rownież mam problem z tym dziadostwem głownie na brodzie i minimalnie na czole, same w sobie nie przeszkadzają mi bardzo, ale czasem robi sie z nich stan zapalny i bolące pryszcze. Zna ktoś może sposób, aby nie dochodziło do zapalenie. Byłoby super, gdyby to były domowe sposoby - mam skore mega mega wrażliwa. Kombinowałem juz z kwasami, ale podrażnienia jakie nimi wyrządziłam to była makabra. Pielęgnacja jest mega minimalistyczna - rano -krem avene hydrance legiele, wieczorem - krem avene cicalfat, olejek z drzewa herbacianego, sudokrem (punktowo rozjaśnia przebarwienia) i czasem plasterki punktowe na wypryski z misshy. Twarz myje tylko woda (nie maluje sie, a wszelkie specyfiki myjące szkodzą mi strasznie, uwierzcie, przetestowane 6262727 razy)
Malinowy_Sorbiet123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 10:28   #67
Ryska23
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez morelowa Pokaż wiadomość
Mam na czole sporo zaskórników zamkniętych?
Chciałabym się dowiedzieć co może pomóc na te świństwo?
Nie interesują mnie wizyty u kosmetyczki, bo wiem jak to bywa.
Chodzi mi raczej o jakieś kremy, żele, toniki itp. bez recepty.
Może ktoś ma tak samo jak ja?

Hm! Na myśl mi przyszła "parówka"? Czy nie zaszkodzi mojej skórze?
Polecam tekst o tym jak radzić sobie z zaskórnikami: http://zdrowieiuroda.polip.pl/artyku...0,1,551e9.html a potem wizytę w sprawdzonym salonie kosmetologicznym. W moim przypadku żadne domowe sposoby nie podziałały. Pomogły dopiero profesjonalne zabiegi - mikrodermabrazja diamentowa, a potem maseczki odżywcze. Dobry jest też peeling kawitacyjny.
Ryska23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 21:03   #68
elathefirst
Przyczajenie

Słuchajcie, a jak z wyciskaniem tych zaskórników zamkniętych? Mam ich mnóstwo na brodzie i czole, i dzisiaj nie wytrzymałam już i wycisnęłam częśc z nich z brody...w tym momencie, siedząc z całą brodą czerwoną, żałuje i jestem przerażona, że rano obudzę się z milionem nowych pryszczy...
elathefirst jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości