Scinanie i zapuszczanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-28, 20:27   #1
In-victus
Przyczajenie

Scinanie i zapuszczanie

Witam.
Mam pytanie dotyczące ponownego zapuszczania.
Mam długie włosy ale ostatnio ich kondycja pozostawia wiele do życzenia.
Czy lepiej je podcinać czy może ściąć całkowicie i zapuszczać od nowa??

Pozdrawiam
In-victus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 21:28   #2
enigma1985
Zadomowienie

Dot.: Scinanie i zapuszczanie

zależy co rozumiesz przeż kondycję. jeśli końcówki są zniszczone to powinnaś skrócić włosy kilka cm. jeśli tylko są matowe i suche to polecam Ci doskonałą maseczkę/odżywkę do włosów. skłądniki: nafta kosmetyczna (najlepiej z biopierwiastkami - dostaniesz w każdej aptece za ok. 6 zł), olejek rycynowy (kup duży, też jest w każdej aptece - mały jest mały i kosztuje ok 2 zł, duży jest dużo większy, starczy na dłużej- ok 6 zł.) żółtko jajka i jeśli masz jasne włosy to sok z połóki cytryny. Olejek rycynowy to środek na zaparcia więc się nie przeraź cytryna może rozjaśnić lekko włosy, olejek je przyciemnia. Zmieszaj skłądniki ze sobą w proporcjach ( podaję proporcje na włosy długie do łopatek) 2 łyżki stołowe olejku i 2 łyżki nafty, jedno żółtko i sok z 1/2 cytryny. dodaj do tego jakać odżywkę do włosów w takiej ilości, żeby maseczka miała odpowiednią konsystencję. następnie nał€ż na mokre lub suche włosy (mokre lepiej tylko wyciśnij je w ręcznik) zawiń włosy w folię spożywczą a następnie zawiń głowę w ręcznik. I trzymaj tak 3-7 godzin. rób tak raz na tydzień. włosy szybko powinny stać się lśniące i odżywione. i szybciej będą rosnąć. ja tak robiłąm i włoski były super. a przy zmywaniu teco z włosów rób to dokłądnie, nalepiej 2 razy umyj głowę, żeby nic nie zostało, bo będą strasznie tłuste. ale nie martw się - maseczka ta nie przesusza ani nie przetłuszcza włosów.
enigma1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 23:21   #3
Ehinokokus
Zadomowienie

Najlepiej zainwestować w dobre kosmetyki .
Obciąć 2-3 cm końcówki, chociaż powinno się 5 cm, uhu.
Jeśli zetniesz włosy radykalnie, to one i tak podczas zapuszczania się zniszczą, wytrą na końcach... niestety .
Ehinokokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:02   #4
In-victus
Przyczajenie

Enigma ,tak dla jasności to jestem facetem.
I jakiś czas temu stosowałem podobną mieszankę czyli olejek rycynowy (dwie lyżeczki),cytryna(dwie łyżeczki) i żółtko.
Spróbuję z tą naftą.

Dzięki
In-victus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 09:53   #5
lipiec7
Raczkowanie

Zdecydowanie zetnij zaintrygujesz tym znajome osoby,pamietam jak kolega fan muzyki i kultury metalowej mial dlugie wlosy do pasa i pewnego wiosennego dnia zawital w wlosach takich pocieniowanych do ramion,rewelacja!a ile serc bylo zlamanych
lipiec7 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości