co po czym i co z czym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-29, 11:36   #1
poliska
Raczkowanie

co po czym i co z czym

witam

siedze tu i czytam
i czuje sie co raz bardziej... hmm.. tego ... niedorozwinieta intelektualnie
ale sie ucze
wiec chyba nie jest zle
czytam i szukam i szukam kolejnosci stosowania i wykluczania sie wzajemnego specyfikow i ... i nie znalazlam

i zeby nie bylo, szukalam przez wyszukiwarke
nie udalo mi sie znalezc czegos bardziej kompleksowego...

jesli jest a ja zwyczajnie okazalam sie inteligentna inaczej to przepraszam
i prosze modertora o usuniecie
i litoscie przeslanie na priv odpowieniego linku...

no wiec...
co po czym mozna i nie mozna stosowac?
bo zgubilam sie zupelnie
i wydaje mi sie ze takie informacje umieszczone sa w poszczegolnych watkach niejako tematycznie i odzielnie
ze na przyklad po serum z wit C filtry a na nie skrobia
a nie talk
ale jakby mozna bylo prosic o caly cykl od samego rana
no bo wlasnie
budze sie i...
czyms te twarz nalezy umyc, nie?
wiem, ze nie moge uzyc toniku z wyciagiem z roslin,
wiec i chyba hydrolatu rozanego
jesli mam zamiar zastosowac serum z wit C
no wiec czym umyc?

bo o tym z epo serum filtry a pozniej skrobia albo cos bez talku to juz wiem

a jesli po powrocie z pracy chcialabym nalozyc maseczke z aspiryny to moge po serum z wit C czy nie?
a jesli tak to czym umyc twarz zeby jej nie zaszkodzic?
a jesli po aspirynie chce posmarowac sie na noc retinolami to moge?
nocna przerwa pozwoli na to ze sie nie pogryza z serum z wit C nakladanym rano?
albo ze to bedzie jakies przegiecie na ten przyklad?

bardzo prosze o rade...
i pomoc
i opisy tego co po czym i kiedy
jesli moge prosic, oczywiscie
poliska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:49   #2
obca
Zadomowienie

Dot.: co po czym i co z czym

też chętnie poczytałabym te wszystkie "wytyczne" zgromadzone w jednym wątku bo chwilami robi się w głowie mętlik a tak na szybko trudno jest znaleźć konkretną informację na dużym forum

co do serum z wit. C i maseczki aspirynowej chyba nie ma interakcji, jeśli zmyjesz wieczorem makijaż (czyli np. serum z wit. C + krem z filtrem + puder ) to spokojnie można nałożyć na czystą skórę tą maseczkę - u mnie interakcji nie było (a skórę mam bardzo wrazliwą)

ale może się zdarzyć że gdy używa się kwasów cera robi się bardziej wrazliwa i np. po zastosowaniu na noc kwasu - rano po nałożeniu serum z wit. C będzie podrażniona (wtedy można np. zrobić mniejsze stężenie serum albo zastąpić je na jakiś czas czymś innym)

to tylko takie dwie luźne uwagi
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 12:23   #3
L_V
Zakorzenienie

Rano:

1.Myjemy buzie żelem lub spsykujemy twarz woda termalna [opcja dla alrgikow/wrazliwcow]
2.Przecieramy skore tonikiem
3.Nakladamu serum/ krem z wit c [jesli oczywiscie chcemy]
4. po 20 min nakladamy filtr
5. po ok 15-20 min robimy makijaz. jesli nasz filtr zawiera parsol [vichy, la roche posay, iwostin] twarz trzeba przyprószyc skrobia, chyba ze błysk nam nie przeszkadza
6. tusz dfo rzes, roz, bronzer, etc...

Wieczorem:
1. Zmywamy twarz zelem [aby zmyc filt i skrobie trzeba uzyc zelu] albo płynem micelarnym i zelem, wedle uznania
2. Nakladamy specyfik na noc, czyli: preparat z retinoidami albo kwasami albo jakis krem nawilzajacio-regenerujacy czy co tam mamy w szafce Mozna nalozyc maseczk łagodzącą i nie zmywac, np Avene, LRP
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 12:26   #4
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez obca
też chętnie poczytałabym te wszystkie "wytyczne" zgromadzone w jednym wątku bo chwilami robi się w głowie mętlik a tak na szybko trudno jest znaleźć konkretną informację na dużym forum

co do serum z wit. C i maseczki aspirynowej chyba nie ma interakcji, jeśli zmyjesz wieczorem makijaż (czyli np. serum z wit. C + krem z filtrem + puder ) to spokojnie można nałożyć na czystą skórę tą maseczkę - u mnie interakcji nie było (a skórę mam bardzo wrazliwą)

ale może się zdarzyć że gdy używa się kwasów cera robi się bardziej wrazliwa i np. po zastosowaniu na noc kwasu - rano po nałożeniu serum z wit. C będzie podrażniona (wtedy można np. zrobić mniejsze stężenie serum albo zastąpić je na jakiś czas czymś innym)

to tylko takie dwie luźne uwagi
Maseczke z aspiryny [czyli z BHA] czy peeling robimy "doraźnie", np 2 razy w tyg, w zaleznosci o dtego jak nasza skora reaguje na kosmetyk. Nie wplotłam maseczek w harmonogram, bo nie potrafie przewidzeic jak czesto akurat Wy powinnyscie stosowac te specyfiki. Tolerncja na BHA jest inna dla kazdej cery.

Ja, kiedy uzywam na noc Effaclaru K odpuszczam sobuie maseczki aspirynowe. natomiast peelingi uwielbiam, a w szczegolnosci ten łagodzący z avene i robie go co 2-3 dni Podobnie zreszta z maseczkami z glinki, co 3-4 dni
Stary 2006-08-29, 12:32   #5
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poliska
witam

no bo wlasnie
budze sie i...
czyms te twarz nalezy umyc, nie?
wiem, ze nie moge uzyc toniku z wyciagiem z roslin,
wiec i chyba hydrolatu rozanego
jesli mam zamiar zastosowac serum z wit C
no wiec czym umyc?

bo o tym z epo serum filtry a pozniej skrobia albo cos bez talku to juz wiem

a jesli po powrocie z pracy chcialabym nalozyc maseczke z aspiryny to moge po serum z wit C czy nie?
a jesli tak to czym umyc twarz zeby jej nie zaszkodzic?
a jesli po aspirynie chce posmarowac sie na noc retinolami to moge?
nocna przerwa pozwoli na to ze sie nie pogryza z serum z wit C nakladanym rano?
albo ze to bedzie jakies przegiecie na ten przyklad?
Raczej nie powinno sie przecierac twarzy tonikiem, jesli zawiera on wyciagi z roslin. ALE sa przeciez toniki dla alergikow, pozbawione wyciagow z roslinek, czyli nie pogryza sie z wit C. Takim tonikem jest np Hydrapphase od LRP. Cena jest malo zachecajaca - 40zl za 200ml. Ja jeste alergikiem i lepszego toniku nie znalazlam. Jego podstawa jest gliceryna, nie zapycha porow, jest neutralny, z niczy, sie nie gryzie i cudownie nailza. CZasami, wieczorem, po przetarciu nim skory nie nakladam juz nic, bo uczucie nawilzenia jakie daje mi ten tonik wystarcza mi.

Co do kwasow. Jesli uzywamy kwasow na noc a na dzien serum z wit c, to nie powinny one sie gryzc. ja tak robie i nie mam problemow. Ale nie jestem w stanie przewidziec jak zareaguje na to twoja skora. Dla niektorych polaczenie wit c i kwasu czy retinoidu jest drazniące - ta kwestia jest niestety do wypróbowania na sobie
Stary 2006-08-29, 13:31   #6
poliska
Raczkowanie

ogromne dzieki

mam skore niestety szurnieta
czyli ma wszystko czego dusza potrzebuje
i jest nadwrazliwa
i przesuszona na policzkach
i naczynkowe tez jest
oraz radosnie, mimo mych 30 lat, przetluszcza sie jej strefa T staszac rozszerzonymi porami i pryszczami od czasu do czasu...
a nawet czesciej niz od czasu do czasu...
wiec na ten przyklad w czasie mrozow albo jedzenia czegos z meksykanskiej kuchni wygladam jak czerwona swiecaca sie i miejscami luszczaca potwora

wiec wypadaloby zebym stosowala i peeling, enzymatyczny rzecz jasna, zeby toto oczyscic
i kremy ostro nawilzajace
i maseczki z glinki, chocby bialej, a miejscami zielonej, zeby toto sie nie swiecilo i zeby uregulowac choc troche
jakies mocniejsze kremy z retinodami, bo wiek... zmarszczki
no i jeszcze kremy na naczynka...

czyli nie szkodza maseczki z aspiryny, czy glinki, mimo ze glinka zawiera metale, wstawiane pomiedzy poranne serum i nocny retinol?
poliska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości