Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-29, 15:07   #1
jbskce
Przyczajenie

ile wogóle zarabia kosmetyczka?

Czesc wszystkim Hmmm no własnie moje pytanie jest proste.Po skończeniu takiego studium kosmetycznego ile może zarabiać kosmetyczka.???
jbskce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 16:34   #2
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234
Dot.: ile wogóle zarabia kosmetyczka?

w 99% zatrudniają na procent srednio między 20 a 40 %
są klientki zarobisz,nie ma klientek nie zarabiasz,więc czasami jest tak że jednego miesiąca zarabiasz 2000 a drugiego 300zł
Emi1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:49   #3
jbskce
Przyczajenie

Unhappy Dot.: ile wogóle zarabia kosmetyczka?

UUUuuu to widzę żę kiepawo troszkę,..Wogóle sie zastanawiam głęboko gdzie isc dalej do szkoły...Nawet nie wiesz jaki to jest problem.Co do kosmetyczki to już się naczytałam jaka to odpowiedzialna praca itd.Kurde nie wiem ciągle a jeszcze tylko roczek mi został i maturka... POZDROWIONKA
jbskce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 14:31   #4
Emi1234
Zadomowienie

GG do Emi1234
Dot.: ile wogóle zarabia kosmetyczka?

ciężko było mi znaleść pracę w zawodzie kosmetyczki to poszłam na studia medyczne farmacja
myślę ze apteki nie padną bo ludzie zawsze będą chorować także myślę że pracę powinnam znaleść
to dopiero odpowiedzialna praca-zrobić tak lek aby człowieka nie uśmiercić
Emi1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:39   #5
Nindża
Rozeznanie

Zarobki Kosmetyczki, ile zarabia kosmetyczka

Mam pytanko odnośnie zarobków kosmetyczek. Napiszcie mi proszę czy można z tego wyrzyć????????
Nindża jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:45   #6
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie

Dot.: Zarobki Kosmetyczki

oczywiscie ze mozna z tego sie utrzymac wszystko zalezy od twoich umiejetnosci doswiadczenia, miejsca w jakim pracujesz (lokalizacja salonu, ceny) mozna zarabiac 500zl miesiecznie do 2tys bez problemu wszystko zalezy od ciebie i ile bedziesz miala klientow
Stary 2006-08-29, 21:00   #7
Ray
Zakorzenienie

srednio kosmetyczki zarabwiaja po 1000 zl nawet w dobyrhc salonach wszystko zalezy gdzie trafisz so takie co dociagna do 2 tys ale to chyba na dwa etaty... szczerze pracowac u kogoos w tymz awodznie srednio sie oplaca otwirrajac swoj salon mozesz zarobic nawt 4 tys mc albo i wiecej jak ci dobrze pojdzie..dlatego w wiekszosci panie rpacuja troche a potem zakladaja wlasny interes te ktore tego nie zrobily bo sie baly tera zzaluja jak sluicham ich w pracy ze teaz to za stare a kiedys sie baly
Stary 2006-08-29, 22:45   #8
fhancuzeczka
Raczkowanie

500 zł?? A mi sie wydawalo ze od 1200 zł w zwyz...
Stary 2006-08-30, 11:50   #9
Nindża
Rozeznanie

Oj... na waciki ledwo starczy, nieciekawie biorąc pod uwagę, że jest to praca wymagająca umiejętności, cierpliwości, podejścia do pacjentki-klientki i zdolności manualnych. No to ładnie... Trzeba pomyśleć o własnym salonie
Nindża jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 16:23   #10
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

ludzie czy jest jakis zawod w ktorym mozna cos zarobic?

skoro wszyscy pracuja za 1000 zloty to skad sa ci ludzie co tyle kupuja

z marsa?
Stary 2006-08-30, 16:32   #11
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie

nikt ci nie da na poczatku wiecej niz 800zl to podstawa a na reszta pracujesz sama
Stary 2006-08-30, 17:10   #12
Ray
Zakorzenienie

niestety tak to jest ale wiesz jesli masz swoje klientki to dorabiasz na boku albo mas zod nich napiwki.... jedynym w tym zawodzie rozwiazaniem jest wlasny salon u kogos praca za marne zarobki...
Stary 2006-08-31, 14:00   #13
Emilia1
Zakorzenienie

ja mam bardzo dużo fuch jeszcze poza pracą , udaje mi się dawać na budowę własnego salonu i jeszcze dla siebie mam. początkowo jak pracujesz u kogoś to ok 8 stów jak piszą dziewczyny , ale to zależy też od położenia salonu , konkurencyjnych cen itp.nikt raczej nie powie dokłądnie ile zarabia ale 1000 zl ? malutko...no tak , ale jak ktoś pracuje u kogoś.

http://www.emiliaskowronek.blog.pl

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-09-01 o 19:23
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:32   #14
patriszka
Raczkowanie

Odświeżam temat. Orientujecie się jak sprawa wygląda teraz? Szukam pracy w zawodzie, ale niestety jest mi bardzo trudno, bo dopiero skończyłam studia w tym kierunku. I powiem szczerze, że trochę zaczynam żałować. Cięzko o pracę, bo wszędzie wymagaja doświadczenia, na założenie czegoś swojego mnie nie stać. Na dodatek widzę jak postrzegany jest zawód kosmetyczki / kosmetologa. Jest mi przykro bo w moich kręgach nie cieszy sie on uznaniem a kosmetyczki postrzegane są jako ,,panie od paznokci'', a sam zawód jako mało ambitny. Wielka szkoda.
patriszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 16:05   #15
ellish
Zakorzenienie

Dot.: Zarobki Kosmetyczki, ile zarabia kosmetyczka

różnie to bywa, zalezy od miesiaca gdyz czesto sa prowizje

ja tak wyciagam miedzy 1800zł a 2800zł netto. W grudniu mialam najwiecej, to jest 3100zł.
Ale np moja kumpela zarabia okolo 1500zł. Podstawy ma 1000zł a reszta to prowizja, wiec stawki sa naprawde różne. Natomiast szwagierka znowu wyciaga okolo 4tys. Zalezy tez jakie ceny ma gabinet. Jesli to sa podstawowe zabiegi, to prowizja nie jest wysoka. Ale jesli np jest laser, kaspuły itd to własnie pozniej masz na koncie niezłą sumkę.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-01-04 o 11:29
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 15:52   #16
patriszka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
różnie to bywa, zalezy od miesiaca gdyz czesto sa prowizje

ja tak wyciagam miedzy 1800zł a 2800zł netto. W grudniu mialam najwiecej, to jest 3100zł.
Ale np moja kumpela zarabia okolo 1500zł. Podstawy ma 1000zł a reszta to prowizja, wiec stawki sa naprawde różne. Natomiast szwagierka znowu wyciaga okolo 4tys. Zalezy tez jakie ceny ma gabinet. Jesli to sa podstawowe zabiegi, to prowizja nie jest wysoka. Ale jesli np jest laser, kaspuły itd to własnie pozniej masz na koncie niezłą sumkę.
Polepszylas mi humor a jakie Ty zabiegi wykonujesz? Pracujesz na cały etat? Orientuejsz sie czy w każdym zakładzie przyjmuje się na zasadzie : ,, podstawa + prowizja''?
Stary 2012-01-04, 17:31   #17
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patriszka Pokaż wiadomość
Polepszylas mi humor a jakie Ty zabiegi wykonujesz? Pracujesz na cały etat? Orientuejsz sie czy w każdym zakładzie przyjmuje się na zasadzie : ,, podstawa + prowizja''?

wykonuje tylko zabiegi na twarz i ciało. Nie ruszam manicure ani pedicure. Pracuje na cały etat. Ale teraz jestem na etapie otwierania własnego salonu, a dokładnie chce wynajac jakis mały gabinet pod kosmetyke. Najlepiej z kims, kto zajmuje sie paznokciami. Do odwaznych swiat nalezy

A co do podstawy i prowizji - z tego co wiem, to prawie wszedzie tak jest. Sa prowizje albo od kazdego zabiegu albo od utargu miesiecznego salonu. Ja mialam od zabiegów.

Stary 2012-01-05, 22:46   #18
n-nika
Zadomowienie

Cytat:
wykonuje tylko zabiegi na twarz i ciało. Nie ruszam manicure ani pedicure. Pracuje na cały etat. Ale teraz jestem na etapie otwierania własnego salonu, a dokładnie chce wynajac jakis mały gabinet pod kosmetyke. Najlepiej z kims, kto zajmuje sie paznokciami. Do odwaznych swiat nalezy

A co do podstawy i prowizji - z tego co wiem, to prawie wszedzie tak jest. Sa prowizje albo od kazdego zabiegu albo od utargu miesiecznego salonu. Ja mialam od zabiegów.
Zazdroszcze ci
ja pracuje w spa, w którym mam etat na najmniejszej krajowej czyli 1000zł + 10% od zabiegu (jeszcze to zależy od humoru mojej kierowniczki czy mam te 10% czy nie ), najwięcej miałam 1800zł a zapierniczam prawie w każde weekendy, święta nie święta.... od 12 do 20... a nawet dłużej, ehhh
poszłabym na swoje, ale się boje.... boje się, że nie zarobie nawet na zus ;p
-
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:03   #19
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Zazdroszcze ci
ja pracuje w spa, w którym mam etat na najmniejszej krajowej czyli 1000zł + 10% od zabiegu (jeszcze to zależy od humoru mojej kierowniczki czy mam te 10% czy nie ), najwięcej miałam 1800zł a zapierniczam prawie w każde weekendy, święta nie święta.... od 12 do 20... a nawet dłużej, ehhh
poszłabym na swoje, ale się boje.... boje się, że nie zarobie nawet na zus ;p
kto nie ryzykuje ten nie ma

Ja ryzykuje. Tzn mam zamiar, chce pracowac na siebie. Zobaczymy czy sie uda.

Nie narzekalam na zarobki, ale szefostwo, pozal sie boze. Mieli pretensje do mnie o to, ze np mikro + algi zajmuje mi okolo godziny a nie 30 min. Ostatnio tez sie dziwili, ze mikro + kwasy to dla mnie zabieg na godzine, a " jakbys sie postarala to bys w godzine juz dwie klientki obsłuzyla".

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-01-06 o 15:06
Stary 2012-01-09, 18:00   #20
patriszka
Raczkowanie

Cytat:

Nie narzekalam na zarobki, ale szefostwo, pozal sie boze. Mieli pretensje do mnie o to, ze np mikro + algi zajmuje mi okolo godziny a nie 30 min. Ostatnio tez sie dziwili, ze mikro + kwasy to dla mnie zabieg na godzine, a " jakbys sie postarala to bys w godzine juz dwie klientki obsłuzyla".
Znając życie, szefostwo pewnie totalnie nie w branży siedzi?
No tak, nie patrzą na jakość oferowanych usług, ale na czas = zysk.
Dobrze ze są osoby , które jednak znają się na rzeczy i sprawiają , że takie oto salony w ogole funkcjonują ( klient zaniedbany przecież drugi raz sie już u nas nie pokaże).
Ktoś jeszcze może się wypowie?
Stary 2012-01-09, 21:01   #21
n-nika
Zadomowienie

Cytat:

u mnie szefostwo jeszcze lepiej podąża, tanim kosztem - kosmetyków
-
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:33   #22
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
u mnie szefostwo jeszcze lepiej podąża, tanim kosztem - kosmetyków
kochana, moi tez na tym jechali...kiedys słyszalam, zeby kupic tonik ziaja w rossmanie i przelewac, albo saszetki z maseczkami jednorazowymi..." kosztuje 1,99 a dacie mało i wystarczy na 3 klientki". Eeeh...
Po co kupowac neutralizator jak pomieszamy wode z sodą?

"Mowcie ze dajecie kwas pirogronowy/glikolowy, a dacie migdałowy"

Rece opadaja. I taa, wyksztalcenie szefostwa nie ma nic wspolnego z kosmetologia. Zatrzymały sie na zawodówce lata temu. Dlatego juz tam nie pracuje, bylo mi az wstyd przed klientkami.

Stary 2012-01-14, 19:19   #23
aniaexplode
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Ja jestem po studium kosmetycznym, założyłam swoje usługi kosmetyczne biorąc dotację z Urzędu Pracy i lipa. Nie mam klientek. Przyszłościowy kierunek ale wydaje mi się że czas jest teraz niedobry na biznes, kryzys itp. Ważna jest też lokalizacja, bo jest różnica między Krakowem a Poroninem Ogólnie żałuję że podjęłam się tej działalności.

I forgot that all might see
So many beautiful things...

Zapraszam do wymiany:--> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 13:59   #24
ellish
Zakorzenienie

uważam, ze najpierw trzeba popracować na etacie, podpatrzyć, zobaczyć na jakie zabiegi klienci najchętniej chodzą, na co narzekają, na co zwracają uwagę itp. I najważniejsze, zapracować na własną bazę klientów. Dużo inwestować w reklamę. Nie chodzi tutaj o żaden kryzys, po prostu trzeba mieć pomysł, aby się wybić na rynku, pokazać się. Mam dwie kumpele co maja własny gabinet. Jedna ma zarobki miesięczne netto (po opłaceniu wszystkiego) ok 4tys, ciągle wydaje na reklamę i jak widać działa. Ciągle ją gdzieś widać. A druga natomiast jakoś nie ma pomysłu na pokazanie siebie i zapada w długi.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-01-15 o 14:06
Stary 2012-02-23, 15:17   #25
slodka_dzaga
Raczkowanie

Talking Dot.: Zarobki Kosmetyczki, ile zarabia kosmetyczka

Witam,

Tez niesmiało rodzi mi się pomysł o otworzeniu własnego salonu kosmetycznego... z tym, ze sama nie mam zadnej wiedzy na ten temat, nie mam studiów kosmetycznych, ale mysle ze mogłabym kogos zatrudnic, a w tym czasie sama isc do szkoły kosmetycznej! Chciałbym dotację z UP, ale boję sie tej całej biurokarcji, nie mam wkładu własnego... biznes plan, troszku mnie przeraza , w dodatku moja miejscowosc w której chce to otworzyc, jest małym miasteczkiem..., dziewczyny od czego zacząc? co najlepiej w takim gabinecie miec? jakie zabiegi? sprzety? prosze o porade! Pozdrawiam!!
slodka_dzaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:24   #26
gsk
Zakorzenienie

Smaczny profil gsk
Smaczne przepisy1
GG do gsk

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
Witam,

Tez niesmiało rodzi mi się pomysł o otworzeniu własnego salonu kosmetycznego... z tym, ze sama nie mam zadnej wiedzy na ten temat, nie mam studiów kosmetycznych, ale mysle ze mogłabym kogos zatrudnic, a w tym czasie sama isc do szkoły kosmetycznej! Chciałbym dotację z UP, ale boję sie tej całej biurokarcji, nie mam wkładu własnego... biznes plan, troszku mnie przeraza , w dodatku moja miejscowosc w której chce to otworzyc, jest małym miasteczkiem..., dziewczyny od czego zacząc? co najlepiej w takim gabinecie miec? jakie zabiegi? sprzety? prosze o porade! Pozdrawiam!!
Najlepiej zacznij od pójścia na studium. Skąd wiesz że ci się podoba to skoro jeszcze nawet nie masz pojęcia o kosmetyce?
Jak chcesz zatrudnić kosmetyczke jak nie będziesz wiedziała czy dobrze wykonuje swoją pracę? Troche porywasz się z motyką na słońce.
Stary 2012-02-29, 12:46   #27
slodka_dzaga
Raczkowanie

Smile Dot.: Zarobki Kosmetyczki, ile zarabia kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Najlepiej zacznij od pójścia na studium. Skąd wiesz że ci się podoba to skoro jeszcze nawet nie masz pojęcia o kosmetyce?
Jak chcesz zatrudnić kosmetyczke jak nie będziesz wiedziała czy dobrze wykonuje swoją pracę? Troche porywasz się z motyką na słońce.
Masz rację, ja to tak mam- napale sie na cos i ... nie pomysle, co trzeba by zrobic jako pierwsze, tylko sie porywam z motyka na księzyc zacznę sie rozglądac za szkołą, a potem spokojnie, jak mi to spasuje, pomysle o wlasnym gabinecie-ja chciałam wiesz, tak saobie latwo przez to przejsc

pozdrawiam serdecznie dziekuje za odpowiedz
slodka_dzaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 00:11   #28
Afg
Przyczajenie

Witam serdecznie,
Chcialabym odswiezyc temat.
Kilka miesiecy temu otworzylam salon kosmetyczny. Pracuja u mnie dwie dziewczyny. Niestety nie mamy jeszcze duzo klientow i czasami zdarza sie tak, ze przez kilka dni jest totalna pustka. Dziewczyny zarabiaja okolo 2000zl na reke, ale mam wrazenie, ze nie sa zadowolone.
Czy moglybyscie mi napisac ile zarabiacie? I czy pracodawcy zgadzaja sie na umowy o prace czy zatrudniaja Was na zlecenie lub na czarno?
Z gory dziekuje za wszelkie informacje
Afg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:31   #29
fioletowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Afg Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Chcialabym odswiezyc temat.
Kilka miesiecy temu otworzylam salon kosmetyczny. Pracuja u mnie dwie dziewczyny. Niestety nie mamy jeszcze duzo klientow i czasami zdarza sie tak, ze przez kilka dni jest totalna pustka. Dziewczyny zarabiaja okolo 2000zl na reke, ale mam wrazenie, ze nie sa zadowolone.
Czy moglybyscie mi napisac ile zarabiacie? I czy pracodawcy zgadzaja sie na umowy o prace czy zatrudniaja Was na zlecenie lub na czarno?
Z gory dziekuje za wszelkie informacje
W jakim mieście masz salon?
Umowa o prace to rzadkosć, ja mam zlecenie, podstawa+10% od zabiegów. (ale mam płatny urlop normalnie to jest duzy plus)
W poprzednim salonie mialam umowe śmieciowa i tylko podstawe za godziny pracy wyliczone
Ślub: 11.05.2013
fioletowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:34   #30
Afg
Przyczajenie

Salon mam w Poznaniu. Miesieczny utarg z zabiegow, ktore wykonuje jedna dziewczyna, to okolo 3000 zlotych, czyli bardzo malo. Moim zdaniem przy takich obrotach, to 2000zl wyplaty, to nie jest zle...
Interesuje mnie tez jak to jest z rozliczaniem zabiegow, z ktorych dziewczyny korzystaja w salonie. Nie wiem o ile procent sa tansze zabiegi dla pracownikow.
Afg jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości