Filtry mogą szkodzić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-28, 21:54   #31
prettycow
Raczkowanie

Dot.: Filtry mogą szkodzić?

Pod stwiedzeniem, ze liczy się pielęgnacja podpisuję się wszystkimi kończynami!!!!

Do pielęgnacji wg mnie należy oprócz kosmetyków tez zdrowe odżywianie i aktywnosc (zresztą większosc wizażanek tak uważa co widac po tematach na forum) i to wszystko wraz z naszym kapitalem genetycznym odpowiada za kondycje i wytrzymałośc organizmu, który sam bedzie się bronił przed chorobami i jak to fajnie na kremach piszą "czynnikami środowiska zewnętrznego" (oczywiscie do pewnych granic - nie jestesmy i nigdy nie bedziemy niezniszczalni)

A z tym wyglądem to rożnie jestes ...weźmy taką Zośkę Loren....... co prawda to Włoszka, pewnie się pielęgnuje troche bardziej i kosztowniej niz przeciętna kobieta
w Hiszpanii nie byłam ale po Włoszech jezdziłam troche i nie zauważyłam, zeby tam babki wyglądały jakos starzej, na pewno widziałam wiecej starszych ale modnieubranych i umalowanych kobiet (ale ciuchów nie oceniamy) choc nie były to stolice mody , raczej prowincja.
W PL kobiety ok 50 moga wyglądac łanie........ale nie koniecznie wyglądają, często tez wyglądają na starsze niż są w rzeczywistosci, zwykle kiedy nie tylko nie używają filtrów ale ogólnie słabo innych kosmetyków, czesto tez jakosc jedzenia no i cos co wedlug nie postarza jak nic na swiecie - stres i zmęczenie psychiczne.

Nie lekceważę jednak wpływu słonca na skóre, na pewno powoduje przedwczesne starzenie a w jakim stopniu to juz chyba sprawa indywidualna.

jak pisała Agabil, kiedy jej skóra reaguje na slonce uczuleniem no to używa kosmetyków ochronnych i to zrozumiałe.

Po prostu do wszystkiego trzeba z głową

Tak sobie myslę, ze intencją autorki nie było negowanie teorii że slonce nam w mniejszym czy większym stopniu szkodzi ale zwykłe pytanie o to czy filtry jako mazidła zawierające chemie nie szkodza nam czasem pod jakims względem np. po długotrwałym stosowaniu
- i tu nasze nieocenione filtromaniaczki przysłużą sie nauce ;p heheheh cmok!

prettycow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 22:01   #32
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Mi filtry póki co nie służą - nie umiem znaleźć filtra dla siebie, w każdym mi i mojej cerze coś nie pasuje..Ale jestem twarda i wierzę, że mimo, że teraz chodzę cała czerwona w pryszczach po Avence to zaowocuje to w przyszłość

Dobra już nie offtopikuję

ps. Prettycow lubię czytać Twoje posty ze względu na to, że płynie z nich taka radość życiowa
Pozdrawiam
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 22:03   #33
Shafira
Raczkowanie

Lo matko to gdzie ty bylas we Wloszech?!Ja widzialam jak staro wygladaja juz mlode Wloszki .Wloszki kochaja slonce i to widac.Wygladaja staro.
Co do filtrow to zastanawiaqm sie czy one faktycznie sa takie dobre,bezpieczne?
Shafira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 22:26   #34
prettycow
Raczkowanie

Justin: dziękuję to miłe

Shafira: juz mówię, okolice Verony kilkakrotnie, okolice Rimini, Raveny dawniej też, "niżej" nie zwiedzałam Mogę mówic tylko o tym co widziałam, na pewno mają wiecej okazji do przedabrzania ze słonkiem my teraz tez - niedługo porzeczki zmienimy na pomarancze w ogródkach - ja nie mam nic przeciwko

Stary 2007-04-29, 12:35   #35
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość

Kiedy pojedziemy do Afryki usmażymy sie na pewno ale rdzenni mieszkancy? smarują sie filtram? no powinni juz powymierac na raka bo na golasa latają i caly czas na dworze
No i inne narody - Grecy, Hiszpanie itp umierają hurtowo na raka skóry? młode kobiety są jakoś wyjątkowo bardziej pomarszczone???
Nie zauważyłaś,że kolor skóry ludzi w Afryce trochę się różni od naszego? Przecież ciemniejszy kolor skóry to jest związane ze zwiększoną ilością melaniny,a melanina jest wytwarzana w procesie obronnym skóry. Poza tym powołujesz się tutaj na Grecję czy Hiszpanię,że tam nie umierają hurtowo na raka skóry,ale np. w Hiszpani jest większa świadomość związana z opalaniem i wpływem promieniowania na naszą skórę. Od kilku lat w Hiszpani jest zakaz korzystania z solariów osobom niepełnoletnim.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 13:35   #36
prettycow
Raczkowanie

natii4 masz całkowita rację- ale Ameryki nie odkryłas Właśnie zauwazyłam, ze mają inny kolor skóry - to wlaśnie miałam na myśli pisząc, że rdzenni mieszkancy Afryki są przystosowani do środowiska w jakim zyją - a my bladzi byśmy sie tam usmażyli Użyłam tego jako bardzo wyraźny przykład.

Wiecej melaniny mają też mieszkańcy Basenu Morza Śródziemnego = ciemna karnacja.
To chyba jasne.

I nie chodzi mi tu konkretnie o opalanie - w sensie walnięcia sie na piachu nad wodą tudzież na tarasie - do tego przystosowane są tylko foczki - tu zdania nie zmienie
===> zresztą "zagrawanicą"na wczasach palą sie zwykle bladzi turyści i oni są wyśmienitym materiałem do badan w temacie skutków przedawkowanie słońca. A miejscowi? w porze największej "operacji" słońca - przerwa, siesta, siedza w cieniu

Solarium to inna bajka. Słyszałam juz o tym przepisie ale nie pamiętalam konkretnie w jakim państwie go wprowadzili. Wydaje mi się, że powinien obowiązywac we wszystkich krajach, gdzie mlodzi ludzie mają dostęp do solarium i robia sobie krzywde.

Poza tym żadne stworzenie na Ziemi nie jest przygotowane przez przyrode do leżenia pod lampami emitującymi promieniowanie UV i żadne filtry nie pomogą - i raczej nie taki jest sens ich stosowania.

A slońce to nie tylko ultrafiolet i nie w takich ilościach na jednostkę powierzchni.
Zresztą nawet uv jest nam potrzebne. A światłem, różnymi długosciami fal leczy sie wiele chorób - tylko że niektórzy interpretują to w ten sposób, ze jak się walną latem na dachu z czarna papa albo podsmazą w solarium to samo zdrowe bo krzywicy nie bedzie i pryszczy każdy swój rozum ma

Edytowane przez prettycow
Czas edycji: 2007-04-29 o 13:45 Powód: literówki :)
Stary 2007-04-29, 15:28   #37
Kavala
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
wypowiedź jednej osoby przekreśla wg was setki badań naukowych? trochę rozsądku.
Właśnie niestety nie jestem pewna czy została przeprowadzona wystarczająca ilość badań nad filtrami dowodząca, że nie tylko chronią przed UV, ale też że przy długotwałym stosowaniu, nie szkodzą nam w jakiś sposób, np czy jakaś substancja latami nie kumuluje się w skórze. Np w Stanach nie wszystkie filtry są dopuszczone, właśnie z powodu braku wystarczającej ilości badań.
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości