Panokcie sztuczne czy prawdziwe? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-16, 23:55   #91
sabbatha
Zakorzenienie

Dot.: Panokcie sztuczne czy prawdziwe?

nie dyndaja facetom - no chyba ze techno***om. i wybaczcie "nietolerancje" ale nie jestem uzytkowniczką mowiaca tylko cmok cmok piekne paznokietki buziaki dziubaski * i 150 mln emotikonek.

a mialam sie juz nie odzywac w tym wątku.

dermatolog mowila kolezance ze tipsy bardzo niszcza paznokcie i jakos bardziej wierze lekarzowi niz stylistkom ktorym wmawia sie cos innego na kursach organizowanych przez firmy kosmetyczne... tak tak...
sabbatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 00:01   #92
sabbatha
Zakorzenienie

a przypomnialo mi sie cos. oblesne naturalne paznokcie - kojarzycie pierwsza edycje baru? byla taka typka na poczatku i miala obrzydliwe totalnie dlugie pazury az jej sie zawijaly i byly zazolcone - chyba z 4-5 cm mialy ponad opuszek MASAKRA O_O to przebilo wszystko... i jeszcze jak kazali jej sciac te wiedzmowate szpony to odeszla z programu - wyobrazacie sobie stanie na zmywaku z takimi pazurami O_O

btw - ciekawe co na te komentarze na innej stronie powiecie - tych komentarzy jest MASA o tym ze tragicznie po tipsach wygladaly paznokcie - i ciekawe ze to stylistki mowia ze tipsy nie szkodza paznokciom a inne kobiety mowia co innego (moze dlatego ze sposob w jaki zarabiaja powowduje ze lekko skrzywia im sie poglad;P)

http://kobieta.wp.pl/OID,11092785,ka...F&ticaid=12568
Stary 2006-09-17, 09:33   #93
Margarita
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
btw - ciekawe co na te komentarze na innej stronie powiecie - tych komentarzy jest MASA o tym ze tragicznie po tipsach wygladaly paznokcie - i ciekawe ze to stylistki mowia ze tipsy nie szkodza paznokciom a inne kobiety mowia co innego (moze dlatego ze sposob w jaki zarabiaja powowduje ze lekko skrzywia im sie poglad;P)
To prawda, że bardzo wiele kobiet po zdjęciu tipsów ma płytkę w fatalnym stanie. Ale prawdą jest, że wcale tak nie powinno być. Główne przyczyny to:
- kobietki same "zdejmują" sobie tipsy własnymi ząbkami, cążkami w sposób, który powoduje uszkodzenie płytki i jej katastrofalny stan po owym "zabiegu"
- stylistki są niedouczone - "absolwentki" dwudniowych kursów firm typu "krzak", albo szczęśliwe posiadaczki certyfikatów zakupionych na allegro, albo w ogóle samouczki bez kursów. Potrafią sklecić pazurki, często nawet ładnie wyglądające przez kilka dni. To że później żel lub akryl odłażą, pazur robi się zielony pod masą, a po zdjęciu płytka przypomina poszarpany pergamin to już wtedy wina spada na tipsy jako takie i tworzy sie mit, ze sztuczne paznokcie są szkodliwe.

Wśród stylistek w mniejszości są te, które są odpowiednio przygotowane do wykonywania tej pracy, którym zależy na zdobyciu jeszcze większej wiedzy i umięjętności, które się regularnie doszkalają i w końcu dla których ta praca to pasja, a nawet sztuka
Większość liźnie trochę wiedzy na króciutkim i marnym kursie (albo i to nie) i bierze się ostro do roboty ze skutkiem opisywanym na tym i na innych forach.
Nie bądź zaskoczona, że na tym forum spotykasz się z tak jednoznacznymi opiniami, że tipsy nie szkodzą, mogą pięknie wyglądać etc. Oczywiste jest, że na forum znalazły się te stylistki, którym szczególnie zależy na jakości, więc poszukują w różnych źródłach dodatkowiej wiedzy, chcą sie podzielić doświadczeniami i na koniec chcą powalczyć z fałszywymi mitami krążącymi na temat przedłużania paznokci.
Te niedouczone nie będą traciły czas na poszukiwanie dodatkowych informacji na temat stylizacji, bo po co ? Zamiast przesiadywać na forum siedzą teraz przy stoliku i kolejnej klientce spiłowują płytkę do bólu, nie troszcząc się o to, ze tak nie wolno, ba , nawet nie przeczuwając, że można inaczej...

Dodam, że nie utrzymuję się ze stylizacji paznokci i nie mam skrzywienia zawodowego na ten temat
Margarita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 09:43   #94
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja mam prawdziwe i długie, zdjęcia umieszczalam na poprzedniej stronie

faktycznie kobieta z Baru miala je wrecz OBRZYDLIWE krotko mowiac, byly pazkudnie zolte (a fe)

powiem tak: mam swoje, wiec tipsów sobie napewno nigdy nie zrobie. Za to moją siostrę Bozia nie obdarowała akurat fajnymi paznokciami. Stara się ona, zeby zawsze byly czyste i zadbane, maluje jakąs odżyweczką, ale zastanawia sie nad tipsami, zeby chociaz raz mieć długie paznokcie.

73->72->71->65->60
martina@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 15:48   #95
sabbatha
Zakorzenienie

i ze tak powiem znajomej kosmetyczka po szkole kosmetycznej kilkuletniej i masie kursow rowniez stylizacji paznokci powiedziala ze tipsy zaszkodza jej paznokciom i to kolezanki decyzja czy chce zakladac tipsy i powiedziala ze jej zarowno na uczelni jak i na kursach mowili ze to szkodzi :P]

zeby nie bylo kosmetyczka ma juz sporo lat praktyki i to ona sciagala pazury :P

dyplomow ma na scianie od cholery - pewnie wiecej niz czesc z was razem wzietych.
Stary 2006-09-17, 15:59   #96
Margarita
Rozeznanie

Bez urazy, ale to, że ktoś komuś kiedys coś podzwiedział to dla mnie śmieszny argument
Noszę tipsy od kilkunastu lat. Gdyby szkodziły to już bym pewnie palców nie miała I cokolwiek by ciocia sąsiadki powiedziała znajomej koleżance (czy jak to tam było) o tych okropnych tipsach to ja widzę i wiem co noszę. I z całym spokojem mogę obserwować jak mi paznokcie pod tipsami rosną jak na drożdżach
Stary 2006-09-17, 16:32   #97
Mrs.Lara
Raczkowanie

Z tymi piersiami to mial byc zart

A to jakie kto nosi pazurki to jego sprawa i to nie powod zeby sie z niego nasmiewac i obrazac
Mrs.Lara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 19:13   #98
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
nie dyndaja facetom - no chyba ze techno***om. i wybaczcie "nietolerancje" ale nie jestem uzytkowniczką mowiaca tylko cmok

dermatolog mowila kolezance ze tipsy bardzo niszcza paznokcie i jakos bardziej wierze lekarzowi niz stylistkom ktorym wmawia sie cos innego na kursach organizowanych przez firmy kosmetyczne... tak tak...

Rozumie ktoś fragment o techno czymś ?

A mnie czworo dermatologów mowilo,że przedluzanie paznokci nie bedzie mialo na nie wiekszego wplywu niz zwykly manicure ( bo zle przeprowadzony jest tysiac razy bardziej szkodliwy niz polożenie na paznokieć warstwy żelu).
A zmasakrowane paznokcie widzi się bardzo często - paskudnie pobruzdowane na skutek nieumiejętnego wycinania skórek.

Proponuje sie doksztalcic w temacie a nie wypowiadać pseudoautorytatywne brednie o tym co powiedziała sąsiadka.

Ale piersi sie przydały by zobrazować temat
Laro też uwazam ,że nic mi do tego co kto nosi, jaką ma fryzure, tatuaż, kolczyk, paznokcie czy cholera wie co jeszcze.
Oznaką zaściankowosci i prowincjonalnego myslenia są śmichy - chichy typu " jak ona cos robi tymi paznokciami".
A co kogo obchodzi jak to robi ??
Jej sprawa !!!

Strasznie nieciekawie i nudno muszą egzystować osoby, zyjące tylko wyimaginowanymi problemami innych ludzi.

Margarito ja noszę tipsy cztery lata, znam dzisiatki osób o podobnym stażu jak ja ale wiesz....
Jeszcze miesiac czy dwa i jak nic złapiemy przez nie jakiegoś hiva, nowotwora czy cukrzyce!
I wlosy nam powypadają
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 19:51   #99
Margarita
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Rozumie ktoś fragment o techno czymś ?

Cytat:
Margarito ja noszę tipsy cztery lata, znam dzisiatki osób o podobnym stażu jak ja ale wiesz....
Jeszcze miesiac czy dwa i jak nic złapiemy przez nie jakiegoś hiva, nowotwora czy cukrzyce!
I wlosy nam powypadają
No wiesz Paula to masz jeszcze parę lat przed sobą Ja natomiast zacznę się rozglądać za miejscem na cmentarzu, bo z takim stażem tipsowym to daleko nie zajadę

A co do konfliktu pomiędzy naturalnością a sztucznoscią to trzeba znaleźć złoty środek. Pogoń za naturalnością też ma swoje granice, bo co powiecie o:
- naturalnym zapachu ciała ( po co mydło, to przecież chemia )
- szczerbaty uśmiech ( plomby i korony sa ze sztucznych materiałów )
etc...

Najzdrowiej jest nie popadać w skrajności i odnaleźć się pomiędzy silikonową Pamelą A. a naturalnie "pachnącą" szarą hippiską
Stary 2006-09-17, 23:00   #100
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość

Najzdrowiej jest nie popadać w skrajności i odnaleźć się pomiędzy silikonową Pamelą A. a naturalnie "pachnącą" szarą hippiską

Oj ale przecież dezodoranty powodują raka !!!!
Stary 2006-09-18, 11:58   #101
anciaahk
kosmitka

A mogłybyście napisać jak wygląda "fachowo" zmatowienie płytki? Żebym znów nie trafiła na rzeźnika .

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 12:13   #102
moee
Zakorzenienie

zawsze nosilam wyhodowane, dlugie i prawdziwe.. do czasu remontu i przeprowadzki gdzie sie polamaly itd , po tym zalozylam sobie żelowe i powiem tak.. tylko żele! o nic sie nie martwie, nie musze co chwila wyciagac pilniczka bo mi sie jakis zadzior zrobi , lakieru bo odprysnal , nie mowiac o tym ze co chwile sie jakis lamal i musialam spilowywac wszystkie zakochalam sie w żelach i tyle
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 12:31   #103
Margarita
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A mogłybyście napisać jak wygląda "fachowo" zmatowienie płytki? Żebym znów nie trafiła na rzeźnika .
Trzeba użyć odpowiedniego narzędzia i nie może to być pilnik o najwiekszej ziarnistości. Paznokieć jest cieniutki i przy matowieniu nie powinno go ubyć wiecej niż 4-5% - więc naprawę odrobinka. Po właściwym matowieniu paznokieć nadal pozostaje twardy, a w czasie matowienia w żadnym razie nie może pojawić się ból czy uczucie gorąca.
Jeśli wybierzesz się znów do stylistki uprzedź ją jakie miałaś doświadczenia. Nie przyjmuj argumentów, że "tak to juz musi być". Jak sama nazwa mówi chodzi o zmatowienie płytki, a nie spiłowanie jej do mięsa
Stary 2006-09-18, 13:08   #104
anciaahk
kosmitka

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość
Trzeba użyć odpowiedniego narzędzia i nie może to być pilnik o najwiekszej ziarnistości. Paznokieć jest cieniutki i przy matowieniu nie powinno go ubyć wiecej niż 4-5% - więc naprawę odrobinka. Po właściwym matowieniu paznokieć nadal pozostaje twardy, a w czasie matowienia w żadnym razie nie może pojawić się ból czy uczucie gorąca.
Jeśli wybierzesz się znów do stylistki uprzedź ją jakie miałaś doświadczenia. Nie przyjmuj argumentów, że "tak to juz musi być". Jak sama nazwa mówi chodzi o zmatowienie płytki, a nie spiłowanie jej do mięsa
Ja miałam spiłowane najgrubszym pilnikiem, może nie do mięsa, ale dosyć sporo. Bólu przy dopełnianiu nie umiem uzasadnić, ale było to właśnie jakby palenie ogniem.
Dziękuję za wyjaśnienia.

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 14:51   #105
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Może to byc albo bloczek albo delikatniutki pilnik.
W zadnym razie nie ten sam ktorym piłujemy żel ( tylko uwaga! Niektore pilniki posiadają rózną ziarnistość- po jednej stronie np 180 a na drugiej 100 . Tak może być )
Wazne jest by stylistka nie "przykladala się ' nadmiernie do matowienia - wystarczy delikatnie przejechac po pazurku by usunąc z niego połysk.
Pazur sklada sie ze 100-150 warstw paznokciowych korneocytów.
My w czasie matowienia usuwamy 4-5 takich warstw.
Więc tyle co nic i ma to najmniejszego wpływu na kondycję paznokcia.
Ot przestaje się błyszczeć.
Stary 2006-09-18, 15:16   #106
Albertyna
Zakorzenienie

Paznokciec zmatowniony ma byc matowy- lekko biały, ot co! Nie ma byc bolacy, poszarpany i zaczerwieniony....
Stary 2006-09-18, 23:56   #107
Mrs.Lara
Raczkowanie

Cytat:
Pazur sklada sie ze 100-150 warstw paznokciowych korneocytów.
My w czasie matowienia usuwamy 4-5 takich warstw.

Takiego czegos ucza na kursie? Mam taka nadzieje . Mozna widziec jaki skonczylas? Ten podstawowy.
Stary 2006-09-19, 08:43   #108
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

To akurat wiedza książkowa.
Znajoma dermatolog poleciła mi bardzo ciekawą pozycję

A kurs najpierwsiejszy i najbardziej podstawowy.... Magic Nails
Stary 2006-09-19, 15:19   #109
Mrs.Lara
Raczkowanie

A moglabys zdradzic jaka to pozycja?
Stary 2006-09-19, 15:46   #110
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

NIe mogłabym
Fretka zalała mi notatki coca colą i między innymi strona tytułowa uległa całkowitej destrukcji ( miałam ksero).
Wyrzuciłam ją dawno temu i żywcem nie pamietam co to
Ale to format A4, zaś rozdział dotyczacy paznokci zaczyna się na stronie 1073 a kończy na 1089.
Mam nadzieje,że pomoglam
Stary 2006-09-20, 12:14   #111
Kate30
Zakorzenienie

Witam,
dziewczyny mam pytanie.
Chciałabym nałożyć sobie na paznokcie żel lub akryl, nie chodzi mi o przedłużanie, wolę krótkie, ale o kształt płytki, twardość, możliwość skutecznego pomalowania.
Co radzicie - żel, akryl? Na co mam zwrócić uwagę przy wyborze stylistki?
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 12:39   #112
tajgunia
Raczkowanie

GG do tajgunia

co do paznokci to nie raz usłuszałam komentarz ze moje NATURALNe paznokcie wygladają jak tipsy. bo sa długie ale nie jakieś szpony utrudniające mi życie. mimo tego bede chciała zażelować je bo idąc do pracy nie zawsze ma się czas na ich pielęgnację tak jak siedze w domu i dbam o nie. a w pracy chyba zadna z nas nie usiądzie z pilniczkiem czy lakierem i nie będzie zajmowała się nimi zamiast praca. czyż nie tak?

poza tym FACECI patrzą na paznokcie czy są zadbane. sam moj TŻ za kazdym razem wie co mam wyczarowane na paznokciach a jak nie ma wzorka to się pyta czemu nie ma nic... ale to nie jeden przykład, bo mam kolegów którzy tez zwracają na to uwagę.
tajgunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 18:21   #113
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

ops dubel
Stary 2006-09-20, 18:21   #114
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez tajgunia Pokaż wiadomość

poza tym FACECI patrzą na paznokcie czy są zadbane. sam moj TŻ za kazdym razem wie co mam wyczarowane na paznokciach a jak nie ma wzorka to się pyta czemu nie ma nic... ale to nie jeden przykład, bo mam kolegów którzy tez zwracają na to uwagę.
Zgadza sie
Też mam wielu znajomych , którzy pierwsze co robią gdy się spotykamy to patrzą na pazury i pytają co dziś nowego u nich słychać
I mają ubaw po pachy bo niektórych to nawet naprawde interesuje i nie omieszkają wyrazić swego podziwu i uznania
Ale twierdzenie ,że tipsy sa fee bo faceci wolą naturalne... O kant pupci można rozbić .

A najlepsze jest to ,że często - gęsto pokazuje facetom moje długasne kolorowe szpony a oni ze zdziwieniem pytaja ,jak moglam wyhodować takie długie.
Odpowiadam wtedy po prostu ,że to sztuczne paznokcie....I zazwyczaj mi nie wierzą.
Twierdzą,że to niemozliwe
Nie bardzo rozumiem co mają wtedy na myśli ale sądzę ,że mit o "wadze kobiecych paznokci w życiu męzczyzn ( i ch sztuczności bądz prawdziwosci) " można z łatwościa obalić
Stary 2006-09-20, 18:28   #115
ewkaw86
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

GG do ewkaw86 Send a message via Skype™ to ewkaw86
Dot.: Paznokcie sztuczne czy prawdziwe?

Cytat:
Napisane przez MadziaLena89 Pokaż wiadomość
W tym watku mozecie wypowiedziec sie na temat paznokci sztucznych i prawdziwych.
Ja osobiscie wole panokcie naturalne. Uwazam ze nawet krotsze ale wlasne sa ladniejsze od sztucznych.
Moze kiedys przekonam sie do tipsow...
Przez całe życie kierowałam się podobnym zdaniem jak Ty, ale dzisiaj zdecydowałam się na nałożenie akryli french maniure. Przyznam że jestem bardzo zadowolona,paznokcie bardzo mi się podobają, długość wybrałam sobie odpowiednią dla siebie, tak żeby mi nie przeszkadzały w życiu codziennym. Ponoszę dłużej, bo jak na razie to mam je dopiero pierwszy dzień i wtedy zobaczymy.
ewkaw86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 18:47   #116
MadziaLena89
BAN stały

GG do MadziaLena89

Cytat:
Napisane przez ewkaw86 Pokaż wiadomość
Przez całe życie kierowałam się podobnym zdaniem jak Ty, ale dzisiaj zdecydowałam się na nałożenie akryli french maniure. Przyznam że jestem bardzo zadowolona,paznokcie bardzo mi się podobają, długość wybrałam sobie odpowiednią dla siebie, tak żeby mi nie przeszkadzały w życiu codziennym. Ponoszę dłużej, bo jak na razie to mam je dopiero pierwszy dzień i wtedy zobaczymy.
Koniecznie napisz swoje odczucia po dluzszym noszeniu! Ja tez sie zastanawiam nad akrylami albo zelami.
MadziaLena89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 18:53   #117
Kachulec
Zakorzenienie

Zawsze uważałam,że sztuczne są mniej praktyczne. Bardziej podobały mi się naturalne. Aż któregoś roklu mi odbiło i zaczęłam sobie robić akrylowe (na tipsie i szablonie) oraz żelowe. W zależności od tego kto jak mi zrobił raz mi się bardziej raz mniej podobały. Podoba mi się to,że sztucznym paznokciom nie robia sie "zadziorki" oraz że tak długo trzyma się na nich lakier. Ale są za grube i łatwo jest o ich mało naturalny wyglad. Teraz (juz od roku) mam swoje własne. jak już to będe swoje paznokcie utrwalać u manikiurzystki specjalnym żelem (taka bardzo cienka warstwa a jednak chroni przed złamaniami bo to jest moja zmora).
Tak więc wole naturalne

Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa

Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:26   #118
tajgunia
Raczkowanie

GG do tajgunia

ja właśnie również chce swoje własne utwardzić żelem, tylko z powodów łamania się, no i trwałości lakieru. co ciekawsze nawet moj TZ mnie wysyła na zażelowanie pazurków.
tajgunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 23:59   #119
Albertyna
Zakorzenienie

Talking Dot.: Panokcie sztuczne czy prawdziwe?

Cytat:

A kurs najpierwsiejszy i najbardziej podstawowy.... Magic Nails
Paula, ja też
Jeszcze ktos czytając nasze posty dojdzie do wniosku, że to świetne szkolenie, bo takie fajne stylistki sa

Paula, to Ty ze 3 lata temu wywołas woje przeciw Panu Darkowi na "fryzjerze"?

Co do grubości naturalnego paznokci i ilosci warstw, oraz jego budowy, to takie wiadomosci powinno sie otrzymac na kursie, niestety, zbyt rzadko tak jest....
Stary 2006-09-21, 00:23   #120
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość

Paula, to Ty ze 3 lata temu wywołas woje przeciw Panu Darkowi na "fryzjerze"?

.
Ależ skąd !! Ja i wojna?
Ja dopiero równo 2 lata temu doznałam olśnienia ,że mogę sobie robić paznokcie i trzy dni pózniej byłam u niego na kursie .
Z którego , prawde mówiąc byłam względnie zadowolona
Rzeczywiscie o budowie i chorobach prawie nic nie bylo ale dezynfekcja i poprawna konstrukcja paznokcia owszem.
Wprawdzie brak primera dawał sie początkowo we znaki ale sobie poradziłam .
Szkolenie polecam tylko osobom wybietnie samodzielnym, które do pewnych rzeczy dojdą same
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości