ropne krosty na pupie, jak sie ich pozbyc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-05, 21:29   #1
emilqa
Raczkowanie

GG do emilqa

ropne krosty na pupie, jak sie ich pozbyc?

czy ktoras z was ma problemy z krostkami na pupie tak jak ja?
przynam sie ze nieciekawie to wyglada, przewaznie sa duze i bola.
macie jakies rady na to zeby sie ich pozbyc i miec ladna gladka pupe ?

pomozcie...
emilqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:52   #2
MARTA301215
Raczkowanie

GG do MARTA301215
Dot.: ropne krosty na pupie, jak sie ich pozbyc?

zalecała bym ci jakiś peeling, albo brushing w gabinecie kosmetycznym, bardzo pomaga, tylko jest jedno ale. W gabinecie w którym miałam praktykę kosmetyczka mówiła że nie przeprowadza brushingu ze względu na higienę , więc jeśli znalazła byś taki gabinet który przeprowadza taki zabieg to najlepiej jakbyś przyszła ze swoją szczoteczką ( specjalna końcówka), abo jeśli nie chcesz robić tego w gabinecie to kup okrągłą szczotkę do ciała, nałóż na skórę peeling i okrężnymi ruchami masuj pośladki
MARTA301215 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 15:24   #3
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
zalecała bym ci jakiś peeling, albo brushing w gabinecie kosmetycznym, bardzo pomaga, tylko jest jedno ale. W gabinecie w którym miałam praktykę kosmetyczka mówiła że nie przeprowadza brushingu ze względu na higienę , więc jeśli znalazła byś taki gabinet który przeprowadza taki zabieg to najlepiej jakbyś przyszła ze swoją szczoteczką ( specjalna końcówka), abo jeśli nie chcesz robić tego w gabinecie to kup okrągłą szczotkę do ciała, nałóż na skórę peeling i okrężnymi ruchami masuj pośladki
ale ropne?Marta Emilqa pisze że ma ropne, to nie można tego rozdrapywać , bo się rozsieje baktere dalej na pupę i będą się tworzyły dalej, no i przy ropnych jak się je rozdrapie mogą pozostać blizny! najlepiej kup sobie maści przyspieszające ziarninowanie np tormentiol, ichtiolowa maść , to przyspieszy gojenie i dojrzewanie zmian. np przed snem używaj , tak zeb się wchłonęło. tak właściwie do dermatologa powinnaś pójść , płyny robione na zamówienie w aptece może przepisać, apeeling roob jak nie będzie ropniaków, możesz też nadtlenek benzoilu lub kwas azelainowy zastosować (maści z apteki , benzacne, brevoxyl, skonoren, acne derm...) najpierw tego sproobooj . jak po pewnym czasie nie dadzą efektu możesz przejść na retinoidy, ale lekarz zadecyduje jakie (są to specyfiki na recepte) , ale retinaldehydy np diacneal mozesz kupić ceb recepty
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 15:42   #4
MARTA301215
Raczkowanie

GG do MARTA301215

[quote=Emilia1;2659023]ale ropne?Marta Emilqa pisze że ma ropne, to nie można tego rozdrapywać , bo się rozsieje bakterie

Przepraszam nie doczytałam że to ropne krostki, mój błąd Zgadzam się z Tobą Emilia , najleprsze rozwiązanie to najpierw leczenie a poźniej ewentualny peeling
MARTA301215 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:28   #5
Emilia1
Zakorzenienie

tak sobie mysłłąm ze nie doczytałaś
Stary 2006-09-06, 20:28   #6
emilqa
Raczkowanie

GG do emilqa

dziewczyny bardzo wam dziekuje za rady, jestescie kochane naprawde, bo juz troche zdesperowana jestem , i chyba sie wybiore do dermatologa.

jeszcze raz dziekuje! .
emilqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 15:43   #7
Emilia1
Zakorzenienie

nie ma sprawy!
Stary 2008-01-09, 18:46   #8
margo76
Rozeznanie

Odswiezam topic gdyz problem ropnych krost niestety dotyczy rowniez mnie. O ile udalo mi sie skutecznie wyleczyc tradzik na twarzy, o tyle nadal borykam sie z wypryskami na pupie. Czy ktoras z was byla z tym problemem u dermatologa i moze sie podzielic radami specjalisty? Jak mozna sie pozbyc tej dolegliwosci i, co rownie wazne, co ja powoduje.

Pozdrawiam,

Beata
margo76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 00:23   #9
Angelka2354
Przyczajenie

Kochane, jest to jeden z pierwszych moich wypowiedzi na wizaz, jednak może komuś to się przyda. Swojego czasu przejżałam wiele wątków na ten temat, wiele się oczytałam i wiele próbowałam.. Czy to były małe krosteczki, czy tez z czasem te duże bolące, ropne krosty.. A mianowicie zaczełam od kupienia w aptece emusji do higieny intymnej '' lactacyd femina'', jako że zawsze staram się bardzo dbać o miejsca intymne, wcale nie kupiłam go z przeznaczenia na te ochydne krosty ale ku mojemu zdziwieniu zauważyłam, że łagodzi mi podrażnienia po nich, lecz wcale jak zreszta producent tego nie obiecuje nie pomagał w ich zwalczaniu. Ale to był tylko krok pierwszy.. Po tym jak byłam zrozpaczona ( problem okrutny, bikini na plaży odpada, przy chłopaku wstydziłam się niezmiernie) kupiłam w aptece mydło siarkowe w kostce ( naczytałam się, że wiele osob nie chce go stosować ze względu na zapach, ale jak dla mnie wcale brzydko nie pachnie a wrecz zapach ten ledwo co czuć) i maść siarkową. Przemywałam dwa razy dziennie pupę mydłem i potem smarowałam maścią i czekałam aż się wchłonie. Ponadto raz w tygodniu przemywałam sobie tyłeczek gąbką nasączoną w occie rozrobionym z wodą ( nie pytajcie dlaczego akurat ocet bo sama nie wiem, ktoś mi gdzieś kiedys powiedział, że dobrze zabija bakterie) z tym że omijałam miejsca intymne. Musiałam zmienić też trochę nawyki. Przedewszystkim poskładałam do szafy wszelakie spodnie do spania, by tyłeczek oddychał w nocy i spałam w samych gaciorkach jak zreszta do tej pory robię Wcale nie nosiłam tylko i wyłącznie bawełnianej bielizny, bo bardzo lubie różne fikuśne majcioszki Ponadto do płukania bielizny również używałam kapkę octu. Nie dotykałam tych krost pod zanych pozorem ( procz mycia i smarowania masci) i powiem wam że jak się tak zawziełam krosty poznikały.. A meczyłam się z nimi ładny czas ( ok 2 lata). Mam nadzieje że może komuś to pomoże
Angelka2354 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 00:28   #10
Angelka2354
Przyczajenie

zapomniałam dodać że masć cynkowa to groszowe sprawy ok 2-3zł, a mydło siarkowe 8
Angelka2354 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości