Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Tematy związane z masażami wyszczuplającym, zdrowotnym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-06, 15:04   #1
Kalinka
Przyczajenie

GG do Kalinka
Exclamation Bardzo proszę o pomoc! Tata dostal ataku rwy kulszowej

Serdecznie zwracam się z prośba o poradę w zw. z zalagodzeniem bolu i dalszym postępowaniem....tata nie moze chodzic, jak idzie do toalety to potem po, godz. dochodzi do siebie. Nie wiemy z mama co robic. Lekarka daje raz dziennie zastrzyk i kaze czekac, ale zastrzyk dziala godzinke a potem juz nie, no a tabletki nie dzialaja! jestem zalamana.
Znalazlam info ze wizyta u kregarza pomaga? To prawda??
Poza tym, czy szukac neurologa by przyjechal do taty?
Czy nalezy przygotowac sie do cwiczen fizykoterapeutycznych?
Prosze o radę! Dziękuje z gory.
Kalinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 15:30   #2
stary.smok
Raczkowanie

Dot.: Bardzo proszę o pomoc! Tata dostal ataku rwy kulszowej

Połącz jedno z drugim - skorzystaj z pomocy lekarza będącego specjalistą medycyny manualnej, a nie kręgarza. U ciebie (o ile dobrze odczytalem, jest to Zielona Góra) jest nim np. dr Sławomir Krawiec tel. (68) 320-21-46. "Normalny" neurolog da też zastrzyki, tyle że, byc może, inne. Spróbuję skontaktować się z Tobą wieczorem na GG
stary.smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 08:36   #3
Kalinka
Przyczajenie

GG do Kalinka

Dziękuję bardzo za odpowiedz i za radę. Niestety nie pamiętam swojego gg, a nie jestem teraz w domu, moze ja się odezwę dzis wieczorem? pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-09-07, 09:38   #4
stary.smok
Raczkowanie

Bardzo smieszne )) przecież Twoj nr GG jest wpisany w Twój profil ))
Stary 2006-09-08, 14:58   #5
Kalinka
Przyczajenie

GG do Kalinka

oj , skad mam pamietac ze akurat na tym serwisie podalam tu moj nr gg...
Stary 2006-09-08, 21:38   #6
Fresa
Zakorzenienie

A ja mam małe pytanie
Co to jest rwa kulszowa ,jakie są objawy i jak się ją powinno leczyć ?

Cytat:
Napisane przez Kalinka Pokaż wiadomość
oj , skad mam pamietac ze akurat na tym serwisie podalam tu moj nr gg...
Nie musisz wcale pamiętać .Pod nickiem masz słoneczko,a w profilu jest numer .

Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 21:44   #7
kadrine
Przyczajenie

kregarz przede wszystkim!!!
sa tez cwicz przynoszace ulge:
1.lezy na plecach, prawa noge zgina w kolanie, przyciaga do klatki piersiowej druga osoba jeszcze bardziej ja przyciska do klatki, lewa to samo, pozniej obie naraz
2. niech zawisnie na jakims drazku, zlapie go rekami i podkurczy nogi do siebie, do klatki piersiowej, ma tak zwisać chwile
kadrine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 09:37   #8
kasia71
Przyczajenie

Stary smoku proszę napisz coś więcej o tym lekarzu czy korzystałeś z jego porad?
kasia71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:34   #9
stary.smok
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kadrine Pokaż wiadomość
1.lezy na plecach, prawa noge zgina w kolanie, przyciaga do klatki piersiowej druga osoba jeszcze bardziej ja przyciska do klatki, lewa to samo, pozniej obie naraz
2. niech zawisnie na jakims drazku, zlapie go rekami i podkurczy nogi do siebie, do klatki piersiowej, ma tak zwisać chwile
Powiem krótko, bo już nie mam na to zdrowia, a i na forum nieraz na ten temat pisano: Jak można cos takiego pisać, kiedy nie wiesz naprawdę, jaka jest tej rwy przyczyna (a mogą byc rózne!!)? W wielu przypadkach to co napisałaś, prowadzi jedynie i wyłącznie w tempie ekspresowym na stół operacyjny!!
Cytat:
Napisane przez Kasia71
Stary smoku proszę napisz coś więcej o tym lekarzu czy korzystałeś z jego porad?
Nie, Kasiu, nazwisko to wziąłem po prostu z listy członków Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej. A jesli jest na niej, to znaczy że jest 1. lekarzem; 2. ma za sobą pelne wyszkolenie w dziedzinie "kręgarskiej" jednak w zupelnie innym zrozumieniu niż kręgarze będący z zawodu np. masażystami (albo i to nie...)
Stary 2006-09-15, 10:52   #10
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

moja mama takze ma ataki rwy
niestety na to sa tylko zastrzyki z witaminami i przeciwbolowe
rwa kulszowa ogolnie bierze sie z ucisui nerwu kulszowego a jednoczesnie z boli kregoslupa
nie bede pisala szczegolow
wazne jest aby po ataku cwiczyc rorszac rzoluzniac
stosowac mozna takze zabiegi zimnolecznice w celu usmierzenia bolu ale czy sa skuteczne hm napewno nieprzyjemne
Stary 2006-09-15, 16:46   #11
Fresa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A ja mam małe pytanie
Nikt nie wie ?

Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:41   #12
stary.smok
Raczkowanie

Cytat:
Nikt nie wie ?
Fresa, z całym szacunkiem, tu jest forum, a nie podręcznik neurologii, w którym znajdziesz wszystko co Cię interesuje. Także w internecie jest dużo wiadomości na ten temat
Stary 2006-09-19, 03:37   #13
spray
Administrator KWC

[QUOTE=izmonek;2715995]
QUOTE]

zgadza się. Mój tata ma atak rwy na prawej nodze, jeździ codziennie na zastrzyki, ale mówi, ze największą ulge przynosi mu spacer. po prostu trzeba to rozchodzić. Podobno pierwsze kroki są straszne, ale z każdym jest lepiej
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 22:01   #14
dorjan28
Raczkowanie

Cytat:
A skąd znasz takie ćwiczenia? Nigdy nie wpadłabym na to że mogą pomóc przy rwie kulszowej!!!!!!!
dorjan28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 23:12   #15
Ade
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dorjan28 Pokaż wiadomość
A skąd znasz takie ćwiczenia? Nigdy nie wpadłabym na to że mogą pomóc przy rwie kulszowej!!!!!!!
Ja też się z Tobą zgadzam. To są bzdury. Jesli ktoś nie ma pojęcia o problemach kręgosłupa to niech lepiej się nie wypowiada, bo to może przynieś więcej krzywdy niz pożytku.
POZDRAWIAM
Ade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 13:48   #16
dorjan28
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
moja mama takze ma ataki rwy
niestety na to sa tylko zastrzyki z witaminami i przeciwbolowe
rwa kulszowa ogolnie bierze sie z ucisui nerwu kulszowego a jednoczesnie z boli kregoslupa
nie bede pisala szczegolow
stosowac mozna takze zabiegi zimnolecznice w celu usmierzenia bolu ale czy sa skuteczne hm napewno nieprzyjemne

Czasem jak czytam niektóre posty to włos mi się jeży na głowie! Otóż witaminy i zastrzyki p/bólowe w przypadku rwy kulszowej niewiele dają.Po prostu uśmierzą w jakimś stopniu ból a problem ucisku na nerw pozostaje.Dlatego należy zastosować odpowiednią terapię, aby pozbyć się problemu a nie tylko bólu który po odstawieniu zastrzyków pojawi się ponownie.I mięśni nie należy rozlużniać, ale wzmacniać tak by nie dochodziło więcej do podobnych incydentów.
dorjan28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 18:07   #17
SoCeK06
Raczkowanie

Cytat:
A ja mam małe pytanie

Nie musisz wcale pamiętać .Pod nickiem masz słoneczko,a w profilu jest numer .
Jesli ktos ma problem z kręgoslupem to takie cos wystepuje chyba . atakuje miejsce i potem przechodzi do nogi a czasami nawet palce . bardzo boli .. nie przyjemne
Stary 2007-10-25, 17:10   #18
Nafalka
Przyczajenie

Co to za bzdury az szkoda oczu na takie rzeczy!!!!!!!! po pierwsze rwy kulszowej w ostrej fazie jak i innych dolegliwosci w ostrej fazie choroby nie nalezy zbytnio rozmasowywac !!!! Jedynie delikatne techniki masazu ze srodkami wspomagajacymi znaczy sie ze srodkami przewzapalnymi i przeciwbolowymi dla usiezenia bolu!!!!! i w zadnym wypadku nie kregarz!!!! a z cwiczen to jedynie lezenie na brzuchu i odpychanie rekoma grzbietu w gore!!!!! ale najbardziej polecam wizyte u lekarza!!!!
Nafalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 13:55   #19
malutka 166
Rozeznanie

pierwsze co to radziłabym udac się do lekarza neurologa..mój tata skarżył się na rwę kulszową, lekarz go leczył na korzonki, codziennie jeździł na zastrzyki aż sam nie był w stanie i ja go woziłam to po zastrzyku chodził dookoła ośrodka zdrowia żeby ból minął a ból nie ustępował tylko było coraz gorzej! i co się okazało?? wypadł mu dysk w kręgosłupie! naruszyłsię podczas upadku o którym tata nam nie powiedział, a potem to dostał takiego bólu że trafił do szpitala na 2 tygodnie i na naświetlania i rozciąganie i lekkie ćwiczenia..kiedy wrócił, z własnej głupoty rozebrał się w sam w łazience i stanął na chorej nodze i znów mu wypadł dysk! pomógł mu kręgarz którego przywieźliśmy natychmiast, a potem tydzień leżenia na podłodze a potem pobyt w szpitalu w Końskich na neurologii i rehabilitacji.. tak isę skończyło "leczenie" rwy kulszowej i próba masowania bo mama też go masowała różnymi maściami, kremami znieczulającymi, spirytusem go rozgrzewała na tą nogę.. POLECAM JAK NAJSZYBSZĄ WIZYTĘ U LEKARZA NEUROLOGA, bo zaniedbanie może okazac się gorsze w skutkach..
Stary 2009-01-27, 21:40   #20
CoWaL
Przyczajenie

zgadzam się z waszymi postami lecz mojej mamie wypadł dysk ale nie jak w 85%( przez gwałtowne podniesienie czegoś ciężkiego) tylko wychodził stopniowo na dł 9mm. Czy ktoś słyszał o takim przypadku i czy ktoś mógłby mi pomóc w sprawie leczenia tego.
CoWaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:44   #21
Kolorystka
Przyczajenie

Cowal, rwa kulszowa może wystąpić na skutek nagłego przeciążenia maksymalnego bądź też sukcesywnego przeciążania submaksymalnego, tak jak w przypadku Twojej Mamy. Jeśli dobrze rozumiem to jest to przepuklina dysku czyli pierścień włóknisty otaczający jądro miażdżyste został przerwany i jądro uwypukliło się do kanału kręgowego. W tej sytuacji najbardziej przydatna byłaby wizytu u nerologa, zrobienie badań obrazowych i ewentualnie po uzgodnieniu z lekarzem obranie stosownej terapii a może leczenie chirurgiczne, jeśli jest to tak duża przepuklina.
Kolorystka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:46   #22
Kolorystka
Przyczajenie

Cytat:

myślę, że nie każdy z objawami rwy kulszowej mógłby poczuć ulgę po takich ćwiczeniach- obowiązkowa jest wizyta u terapeuty manualnego i uzgodnienie z nim odpowiedniej terapii po badaniu i ewentualnych badaniach obrazowych w celu oznaczenia jak duże są uszkodzenia.
Kolorystka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 12:51   #23
megii2
Raczkowanie

GG do megii2

te ćwiczonka są fatalne..
Stary 2009-02-03, 13:01   #24
stary.smok
Raczkowanie

Zupełnie fatalne!! Można znacznie pogorszyc stan!! Porządna diagnostyka, żeby wiedzieć co naprawdę się dzieje, potem doświadczony fizjoterapeuta
Stary 2010-09-29, 12:20   #25
Hasio477
Przyczajenie

GG do Hasio477 Send a message via Skype™ to Hasio477

Witam, ja używam plastrów przeciwbólowych sprowadzonych z Chin i na prawde mi pomagaja w zwalczaniu bólu. Jak ktoś chce to prosze napisac na priv.
Hasio477 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:38   #26
noli
Przyczajenie

Ta pogoda: wilgotno, wietrznie i chłodno (i pora roku) sprzyja atakom rwy kulszowej. Kregarza klasycznego odradzam. Polecam natomiast terapie czaszkowo-krzyżową (już po pierwszej wizycie jest dużo lepiej). Bardzo dobrze działa również zjedzenie miski kaszy orkiszowej (działa silnie odkwaszajaco i usuwa stany zapalne).
Co do plastrów (aku -taping) przy rwie to tylko z wykwalifikowanym trapeutą, który potrafi je odpowiednio nakleić. W Warszawie polecam panią Beatę w Centrum Nature.
noli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:16   #27
aguulekk
Przyczajenie

Mój tata również ma rwę kulszową od 4 dni! Jest bardzo ciężko dziś pierwszy raz zrobił kilka kroków, w nocy daje o sobie najbardziej znać i niestety nieprzespane noce. Tabletki w dzien działają, to JAKOŚ daje rade .... czy znacie może jakiś sposób, nie wiem żeby człowiek się tak ułożył żeby ból chociaż minimalnie się zmniejszył?

( prosze o odpowiedz! pozdrawiam
aguulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 10:06   #28
Hasio477
Przyczajenie

GG do Hasio477 Send a message via Skype™ to Hasio477

Witam napisz do mnie na damdin477@wp.pl mam kilka ostatnich plastrow na sprzedaz. Powinny twojemu ojcu pomuc. Mi pomogły.
Hasio477 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:53   #29
Arleen
Przyczajenie

GG do Arleen

Polecam książkę A. Zborowskiego "Masaż w wybranych jednostkach chorobowych tom II", jest tam i opis choroby i proponowane zabiegi. Jednak zanim to to najpierw polecam po wizycie u neurologa pójść na wizytę do jakiegoś dobrego gabinetu fizjoterapeutycznego. Specjalista doradzi jakie ćwiczenia warto wykonywać i jakie zabiegi pobierać.
Rwa kulszowa to niestety nie jest mały pikuś, w okresie ostrym może być naprawdę bardzo bardzo nieprzyjemna. Plastry, maści czy pojedyncze ćwiczenia to niestety jest tylko chwilowa pomoc a przecież chodzi nam o to co robić by ból zmniejszyć jak to tylko możliwe.
Stary 2011-04-24, 11:24   #30
biovital
Przyczajenie

Na temat rwy przeczytałam już wszystko w internecie... Na suwalskim portalu pisze dość fachowo na tematty kręgosłupa , rwy itd. taki gość - cymbalista. Nam odpowiedział na parę pytań, przekonał, żeby nie brać zastrzyków.
biovital jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości