Tylko nie rudy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-07, 15:28   #1
Camarilla
Zakorzenienie

Tylko nie rudy..

Hej Dziewczynki Potrzebuje Waszej pomocy. Opowiem historie mocih wlosow od poczatku.
Pewnego razu poszlam do fryzjera zeby zmienic cos w swojej fryzurze. Chcialam uzyskac kolor jak najbardziej zblizony do naturalnego-ciemny blond. Niestety, fryzjerka zle dobrala mi kolor i wyszedl mi marchewkowy kolor. Kolorek ladny nie powiem, tylko, ze nie do mojego typu urody. mam ciemne brwi, w polaczeniu z rudym kolorem naprawde smiesznie to wygladalo, do tego cera lkko tradzikowa ze sklonnoscia do zaczerwienien co wydawalo mi sie przy kolorze "zlotym" jak to mowila fryzjerka bardziej widoczne. Po 2 miesiacach poszlam jeszcze raz do fryzjerki zeby dobrala mi kolor, ok wyszedl bardzo ladny ciemny blond, tylko ze po2 tygodniach znow mam rude wlosy.. Myslalam, ze dzieje sie tak bo mam pozostalosci tamtej farby. Po kolejnych 2 miesiacach poszlam na kolejne farbowanie. Koorek wyszedl boski, tylko ze znow minely 2 tygodnie (nawet mniej) a ja znow mam rude wlosy, niemozliwe jest zebym miala pod spodem tamta farbe, na koncowkach ok mozliwe, ale nie zaraz przy skorze. Naprawde nie wiem juz co mam zrobic. Boje sie dobierac kolejne farby, zeby nie pogorszyc sprawy. Wiem, ze najlepszym wyjsciem byloby narazie nie farbowac wlosow poczekac az odrosna, ale odrosty sa naprawde widoczne. Wyglada to bardzo nie estetycznie. Mysle, ze takie wyjscie poki co nie jest mozliwe. Tymbardziej ze mam studniowke w styczniu, do tego czasu moglabym zapuszczac ale pozniej w akcie desperacji moglabym zniweczyc wysilki. Poradzcie mi cos, moze macie jakies pomysly. MOze to ta fryzjerka ma takie nietrwale farby, czy ciemny blond, cieply zawsze nabiera takie rude odcienie... Nie wiem juz co robic. Nie pojde przeciez wydac znow 70 zl za kolejne farbowanie, zeby po tygodniu kolor mi wyplowial, a przy tym moje wlosy beda tak zniszczone z epozniej juz nic nie pomoze. Moze kupic sobie jakis szampon koloryzujacy w sklepie. Pamietam ze jak kiedys robilam sobie srednim blondemto wyszlo ladnie, tylko ze mialam inny podklad..

P.S Gratuluje cierpliwosci, ze wytrwales/as do konca

Camarilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 15:46   #2
giganciara
Rozeznanie

GG do giganciara
Dot.: Tylko nie rudy..

Pytanko: cały czas farbowałaś włosy u jednego fryzjera?

Może powinnaś wyobrać farbę, która na pewno się nie spierze - może Garnier 100%. Jedynym powodem wydaje mi się - albo zła farba, albo zły fryzjer...

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."

giganciara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 17:58   #3
Mona Liza
Raczkowanie

Być może farba jaką Ci aplikowano w salonie była oszukana i barwik szybko się wypłukuje, a może poprostu Twoje włosy takiego barwinka nie przyjmują? Jeśli znasz rodzaj farby, możesz kupić ją w sklepie z artykułami fryzjerskimi (koszt ok.30 zł) i położyć już w domu.
Mona Liza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 19:07   #4
Camarilla
Zakorzenienie

Caly czas u tego samego fryzjera farbuje wlosy. MOja mama tez i u niej kolor trzyma sie bardzo dlugo, dlatego zastanawiam sie czy to wlasnie nie jest wina moich wlosow, ze nie przyjmuja barwnika.. Tez mysle, zeby pofarbowac sama w domu, tylko nie wiem jaki kolor, boje sie pogorszyc sprawy, ale do fryzjera tego na farbowanie juz na penwo nie pojde. Dziekuje za wypowiedzi

Stary 2006-09-07, 19:54   #5
Lovisa
Zakorzenienie

Moim zdaniem powinnaś zmienić fryzjera. Albo zakupić np. na allegro profesjonalne farby. Radziłabym neutralizator, który wypłukuje pomarańczowy pigment, potem jakis kolor blond. Możesz jeszcze spróbowac z szamponem silver (po ściągnięciu pigmentu). Nie jestem fryzjerką, ale farbuję włosy od tak dawna, wszystkim, czym się da, ze radzę na podstawie doświadczenia
Stary 2006-09-07, 20:11   #6
benito_mruffkolini
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

jak dla mnie: ta farba to musi jakaś badziewna być

ja często mam rude włosy, zdarzyło mi się też odbarwiać kudły (i wtedy wychodził mi właśnie taki perfidny marchewkowy) i nigdy nie miałam wększych problemów z powrotem do brązu wiadomo, jakiś tam rudawy połysk zostawał, ale nawet z odbarwionych włosów kolor nie spływał tak szybko jak to ma miejsce u Ciebie, a już na pewno nie po trzykrotnym farbowaniu

toteż: zmień fryzjera i farbę

poza tym jakoś nie wydaje mi się żeby Twoje włosy były tak zdolne i nie przyjmowały barwnika - musiałabyś mieć permanentnie rozchylone wszystkie łuski (is it possible?), a przecież nie rozjaśniałaś nawet włosów tylko farbowałaś na ciemny blond mimo wszystko warto popracować nad tymi łuskami, zainwestować w dobre odżywki i maski, które je pozamykają, płukać włosy w zimnej wodzie itp. na KWC i forum znajdziesz trochę wiadomości na temat specyfików pomagających utrzymać kolorek

p.s. nie łam się, mam nadzieję, że już wkrótce będziesz się cieszyć swoim kolorkiem włosów

p.s2 ze sklepowych farb najtrwalsze jak dla mnie to Safira i 100%color, L'Oreal - bardzo nietrwałe, warto też zainwestować w farby profesjonalne, bo to całkiem inna bajka jeśli chodzi o trwałość
benito_mruffkolini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 22:16   #7
Camarilla
Zakorzenienie

Dziekuje za kolejne rady Narazie sie troche przemecze, poczekam jeszcze nie jest tragicznie ale widze, ze z dnia na dzien kolor coraz bardziej nabiera zlotego polysku. Pomysle nad tym neutralizatorem zobaczylabym co wyjdzie i pozniej kolor. Moze tez pojade do innego lepszego fryzjera.Tez mi sie wydaje, ze to nie jest takie lat, ze akurat moje wlosy nie przyjmuja barwnika. Musze cos zrobic, codziennie rano te wlosy psuja mi humor.. wiem glupie, ale prawdziwe A jeszcze gorzej jak ktos ze znajomych "KUrcze, to Ty ruda jestes"..
Dziewczyny to maja problemy, moglam nigdy nie farbowac swoich wlosow, wyszlabym na tym najlepeij

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości