Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-08, 16:57   #1
marcin84
Przyczajenie

Hugo Boss Soul - jakiś nietrwały?

Witam,, koleżanka kupiła mi w niemieckim rosmannie Hugo Bossa Soul, a;e jestem troche zdziwiony jego nietrwałością, pamiętam, że kiedyś jak babeczka w rosmannie u nas psikneła mi na nadgarstek to trzymało sie znacznie dłużej i chyba był ten zapach intensywniejszy, a ten niemeicki jakoś niknie po jakimś czasie, po 3 godzinach już nic nie czuć :/ hmm zastanawiam sie co jest grane, kosztowało to 30 E a ja nie jestem do końca zadowolony, wyobrażałem sobie, że po dwóch psiknięciach z odległości 10m będzie czuć ten zapach i kobiety będa go zauważały, a tu jednak ni ejest tak do końca, czuć go po jakimś czasie jedynie gdy bezpośrednio wącham miejsce psiknięcia, ale spodziewałem sie, że ten zapach będzie sie nosił, będzie taką małą chmurą wokół mnie... o co chodzi?
..a może mam psiknąć z 5x żeby zapach sie utrzymał na cały dzień? ale po takim dawkowaniu to szybko bede miał pusty flakon, jest to 50ml.. wydaje mi sie, że tylko ja czuje ten zapach a nikt wokól nie :/
marcin84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 17:37   #2
twister_male
BAN stały

Dot.: Hugo Boss Soul-jakis nietrwały..?

Cytat:
Napisane przez marcin84 Pokaż wiadomość
Witam,, koleżanka kupiła mi w niemieckim rosmannie Hugo Bossa Soul, a;e jestem troche zdziwiony jego nietrwałością, pamiętam, że kiedyś jak babeczka w rosmannie u nas psikneła mi na nadgarstek to trzymało sie znacznie dłużej i chyba był ten zapach intensywniejszy, a ten niemeicki jakoś niknie po jakimś czasie, po 3 godzinach już nic nie czuć :/ hmm zastanawiam sie co jest grane, kosztowało to 30 E a ja nie jestem do końca zadowolony, wyobrażałem sobie, że po dwóch psiknięciach z odległości 10m będzie czuć ten zapach i kobiety będa go zauważały, a tu jednak ni ejest tak do końca, czuć go po jakimś czasie jedynie gdy bezpośrednio wącham miejsce psiknięcia, ale spodziewałem sie, że ten zapach będzie sie nosił, będzie taką małą chmurą wokół mnie... o co chodzi?
..a może mam psiknąć z 5x żeby zapach sie utrzymał na cały dzień? ale po takim dawkowaniu to szybko bede miał pusty flakon, jest to 50ml.. wydaje mi sie, że tylko ja czuje ten zapach a nikt wokól nie :/
Ja stosuje 5 psikow zawsze, dwa we wlosy, jeden na szyje, jeden na tors, jedne na nadgarstek.
Boss Soul raczej nie nalezy do jakis mega trwalych zapchow, jak go testowalem popoludniu w perfumerii, to wieczorem juz byla bardzo nikla aura.
Zapch jest raczej oryginalny, bo rossman nie rozprowadza podrob(na 99%).

2. Nos przyzwyczaja sie do zapchu, wiec po ty mozesz faktycznie nie czuc perfum, ale otoczenie czuje..
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 17:58   #3
marcin84
Przyczajenie

nos przyzwyczaja sie do zapachu, no okey, ale ja czuje go ponownie gdy psikne jesczze raz gdy przestaje pachnąc to co psiknąłem wcześniej. 5 psiknięć móisz, uu to w takim razie bede musiał stosować go tylko okazyjnie, żeby za szybko sie z nim nie pożegnać, bo zapach mi sie podoba Myśclicie że jest to normalne, że psikam sie np. dopiero w miekscu fdo któego chciałem przyjśc, a nie wcześniej w domu? bo skoro on jest nietrwały, to szkoda, żeby wywietrzał wtedy gdy ide spacerem tam gdzie chciałem iśc i pachnieć w tamtym miejscu zanim dojde to jego juz nie będzie czuć!
marcin84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 19:38   #4
twister_male
BAN stały

Cytat:
nos przyzwyczaja sie do zapachu, no okey, ale ja czuje go ponownie gdy psikne jesczze raz gdy przestaje pachnąc to co psiknąłem wcześniej. 5 psiknięć móisz, uu to w takim razie bede musiał stosować go tylko okazyjnie, żeby za szybko sie z nim nie pożegnać, bo zapach mi sie podoba Myśclicie że jest to normalne, że psikam sie np. dopiero w miekscu fdo któego chciałem przyjśc, a nie wcześniej w domu? bo skoro on jest nietrwały, to szkoda, żeby wywietrzał wtedy gdy ide spacerem tam gdzie chciałem iśc i pachnieć w tamtym miejscu zanim dojde to jego juz nie będzie czuć!
Jesli masz mozliwosc psikania sie w takim miejscu, to ok. Ale np ja w szkole niezbyt moge sie spsikac, wiec robie to w domu, ale mimo to nie narzekam na trwalosc. na nie perfumy w wiekszosci pachna od okolo 7 rano do wieczora. Czasem robie jedne psik kolo godziny 12 w szyje i tyle.
Jesli Boss jest nietrwaly to poszukaj na opakowaniu jakiejs daty produkcji....
Stary 2006-09-08, 21:01   #5
Clevland
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez twister_male Pokaż wiadomość
Ja stosuje 5 psikow zawsze, dwa we wlosy, jeden na szyje, jeden na tors, jedne na nadgarstek.
.
5 psików to jak 5 promili
Twister_male, toż ty pachniesz jak mała perfumeria...
Jestem subtelny więc stosuję jedno naciśnięcie na szyję a następnie nadgarstkiem przenoszę na drugi nadgarstek, skronie i ewentuanie na włosy.
Tu nie chodzi o oszędność ale o to aby nie zwracać na siebie uwagi "tłumu".
Clevland jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 22:22   #6
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez Clevland Pokaż wiadomość
Jestem subtelny więc stosuję jedno naciśnięcie na szyję a następnie nadgarstkiem przenoszę na drugi nadgarstek, skronie i ewentuanie na włosy.
w 100% popieram strasznie mnie razi, jak facet (oczywiscie kobiata takze) pachnie tak, ze jeszcze godzine po wyjsciu z pomieszczenia mozna wyczuc, ze w nim byl Nie lubie przesadnie wyperfumowanych osob, zwyczajnie mnie to drazni i wydaje sie takie nachalne, cos w stylu "spojrzcie na mnie, to ja tak pachne! Ladnie, nie?" pol biedy, jesli zapach mi sie podoba, ale jesli jest to nielubiana przeze mnie won, toz to prawdziwa katorga dla mojego organizmu, a co najgorsze, nie da sie na to nic poradzic

i znowu pojawia sie to samo pytanie: czy to meskie pefumy sa tak mocne, czy tez mezczyzni nie znaja umiaru w ich stosowaniu? ale w niektorych przypadkach odpowiedz sama sie nasuwa
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 23:33   #7
twister_male
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Clevland Pokaż wiadomość
Z kolei aplikacja 1 promila mija sie z perfumowym celem...., bo taki zapch jest niemal niewyczuwalny
Stary 2006-09-09, 10:13   #8
PawelPL
Przyczajenie

twister_male -> a zauwazasz jescze jakas mozliwosc niz 1 lub 5? Mozesz przeciez miec 2, 3 'promile' jak to ladnie nazwaliscie...
Mysle wlasnie 2-3 psikniecia sa ok... Nie popadajmy w skrajności...

Pozdrawiam
PawelPL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 11:08   #9
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez PawelPL Pokaż wiadomość
twister_male -> a zauwazasz jescze jakas mozliwosc niz 1 lub 5? Mozesz przeciez miec 2, 3 'promile' jak to ladnie nazwaliscie...
Mysle wlasnie 2-3 psikniecia sa ok... Nie popadajmy w skrajności...

Pozdrawiam
3 psikniecia to moim zdaniem optimum
Stary 2006-09-09, 11:48   #10
Clevland
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
3 psikniecia to moim zdaniem optimum
Ilość "promili" powinna zależeć od okoliczności. W dzień wolny od pracy i po pracy, można się ubrać tzw. casual i podobnie może być z perfumami.
Tzn. im później tym więcej tych perfum i większa ich intensywność.

Nie wyobrażam sobie aby idąc do czyjegoś biura trafić na faceta (kobiecie można wybaczyć) który pachnie na całe biuro. Albo przełożony zwróci mu uwagę albo zrobi to jego kient.
Źle bym się czuł gdyby jakiś urzędnik lub pracownik z którym coś załatwiam "jechał" na odległośc.
Mam do czynienia z wieloma ludźmi którzy mają kasę i dobre stanowiska i nawet przy jakiś spotkaniach towarzyskich nie "narzucają" się swoimi zapachami.
Nie spotkałem się z tym jeszcze. Poza tym, jest jeszcze u nas przyjęte, że bardzo wyperfumowani to prawdopodnobnie cioty... to są stare stereotypy, ale dla wielu aktualne.
To jest też przyjęte poczucie smaku aby nie eksponować zbytnio swojej osoby i nie zwracać uwagi na pewne szczegóły. To tak jak by np. podwijać mankiet koszuli lub zakładać na nią jakiś drogi markowy zegarek aby wszyscy widzieli.

U młodzieży jest to spotykane, ponieważ ona musi się wyróżnić.
Z wiekiem uczy się jednak odpowiedniego savoir vire'u.

Moim zdaniem- przede wszystkim umiar.
Stary 2006-09-09, 12:38   #11
etnografka
Zadomowienie

Dot.: Hugo Boss Soul - jakiś nietrwały?

Cytat:
nie jestem do końca zadowolony, wyobrażałem sobie, że po dwóch psiknięciach z odległości 10m będzie czuć ten zapach i kobiety będa go zauważały
Być może są kobiety na których facet wyczuwalny z odległości 10 metrów robi pozytywne wrażenie. Ja raczej trzymałabym się w odległości 11 metrów, niezależnie od zapachu
etnografka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 14:26   #12
Szarada
Wtajemniczenie

Bez przesady, 5 psików to u mnie norma, a i tak mało kto czuje. Wszystko zależy od skóry i też od zapachu. Są takie perfumy (mówimy oczywiście o perfumach z wyższej półki), które leje na siebie bez opamiętania, a otoczenie nic nie czuje ! Nie mówiąc już o mnie samej.
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 15:55   #13
Clevland
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Szarada Pokaż wiadomość
Bez przesady, 5 psików to u mnie norma, a i tak mało kto czuje. Wszystko zależy od skóry i też od zapachu. Są takie perfumy (mówimy oczywiście o perfumach z wyższej półki), które leje na siebie bez opamiętania, a otoczenie nic nie czuje ! Nie mówiąc już o mnie samej.
Ja mam wrażliwy nos, ponieważ jedno psiknięcie (na siebie) wyczuwam wyraźnie...
Stary 2006-09-09, 19:45   #14
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
tak jak napisalas: to zalezy od skory i glownie perfum a meskie perfumy sa zwykle bardziej intensywne od damskich, przynajmniej takie odnosze wrazenie
Stary 2006-09-09, 20:37   #15
Kasiulka22
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie pięć psików to też norma i nie uważam, że psikam za dużo Dwa na szyję, dwa we włosy (mój najnowszy patent ) i jeden na nadgarstek Zgadzam się z Szaradą. Wszystko zależy od perfum i tego jak trzymają się skóry
Kasiulka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości