Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-10, 11:50   #1
Paulina1988
Rozeznanie

GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988
co zrobic zeby szczeniak nie gryzl po rekach??

hej dziewczyny mam rpoblem .....moze zaczne od poczatku kupiłam sobie 2 tyg temu owczarka niemieckiego ma on 2,5 miesiaca ale wg mnie jest agresywny bo nie da mi sie dluzej poglaskac tylko mnie gryzie po rekach moje rece a dokładniej dlonie dzialaja na nia jak płachta na byka ...aha zaznaczam ze jej nie bije niekiedy ja skarce za cos lekkim trzepnieciem po tylku ktore napewno nie boli myslalam ze ja dziasła swedza bo moze jej sie coz z zebami dzieje ale nie kosci nie chce gryzc (tyaich duzych) a buty to bardzo chetnie...a drugi porblem to to ze jej opadło ucho teraz to tak wyglada ze uszy ma skierowane w ten sam kierunek kupilam jej zestaw multiwitaminowy dla szczeniat daje mleko nabial bo podobno potrzebuje wapnia bo ta chrzastka w uchu jest jeszcze nie taka mocna co wy o tym myslicie aha co do tego gryzienia po rekach to Zara robi to dosc mocno.....nie wiem a do obcych sie łasi a nikomu nie da sie dłuzej głaskac macie moze jeszcze jakies dobre sposoby na ułozenie takiego psa??
Paulina1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 12:16   #2
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś
To, że szczeniak gryzie ręce nie musi byc objawem agresji. Małe psy zżeraja co popadnie i najczęściej to, co do jedzenia nie jest przeznaczone. Ja mam jamnika i kiedy był mały co rano startowałam z łóżka do łazienki niczym błyskawica bo doczepiał mi się do stóp. Z czasem przeszło tzn. jak w końcu wymienił mleczki na stałe. Ale jeśli robi to za mocno, klapsik nie zaszkodzi. Co prawda mojego psa możesz klepac ile wlezie i nic z tego sobie nie robi, ale stary już jest i ma muchy w nosie. Szczeniak nie ma wyczucia i zielonego pojęcia o mocy swoich szczęk i szpilkowatej ostrości mleczków. Dziur w różnych miejscach ciała sporo a strat materialnych jeszcze więcej.

Co do ucha to możliwe, że to przejściowe. Widać, że bardzo dbasz o pieska więc na pewno zdrowy, ale jeśli ucho oklapnie na zawsze trudno, mojej kuzynki psu tak się zrobiło. I nie umniejsz to jego uroku osobistego oraz jej miłości do niego.

Acha, mam nadzieję, że nie przyjdzie Ci do głowy maltretowanie psa jakimiś, zdaje się już nielegalnymi procedurami przycinania uszu, aby stały.

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-09-12 o 17:56 Powód: post pod postem
czikuś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 12:18   #3
bess
Zakorzenienie

Dot.: co zrobic zeby szczeniak nie gryzl po rekach??

kup jej zabawki,najlepiej takie grube liny do gryzienia,nie bedzie niszczyc butów
bess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 12:48   #4
Finnabair
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
kup jej zabawki,najlepiej takie grube liny do gryzienia,nie bedzie niszczyc butów
dokładnie! młodym psom wyrastają nowe zęby i gryzą wtedy jak oszalałe. Jesli kupisz mu jego własne zabawki to się przynajmniej czymś zajmie, a nie Twoimi rękami Z doswiadczenia z moim urwisem, który też niedawno przeżywał szczeniacki miesiące, wiem, ze gruby sznur jest b. dobry. Na poczatku może się wydawać duży, ale szczeniaki szybko rosną.

Zabawa z psem nie może się kończyć gryzieniem. Jesli szczeniak zbyt mocno zaczyna gryźć, wydaj komendę (np. fe! lub nie!) ostrym głosem i odejdz od niego. Musisz oczywiscie zawsze to robić, jesli chcesz by byl skutek.

Pozdrawiam
Finnabair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 15:30   #5
sweeney
Zakorzenienie

GG do sweeney

Co do klapnietego uszka to gotuj jej galaretke z kurzych lapek Moim yorkom to pomoglo
sweeney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 16:43   #6
karateczka000
Zakorzenienie

jak gryzie Cie po rekach to powinnas wstac i go ignorowac-koniec zabawy, nie tam zadne klapsy, po prostu odejdź od niego...

a pozatym taki maluch, to sie jeszcze bawi........ ale to nie znaczy, że nie powinnas sie tym zająć

karateczka000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:15   #7
livhana
Raczkowanie

GG do livhana

mój piesek też tak miał. nie pozwalałam mu się gryźć, zabierałam ręke, przestawałam głaskać i sam się oduczył i to dość łatwo

"Niania Ogg zerknęła pod łóżko sprawdzić, czy nie ma tam mężczyzny. Nigdy nie wiesz, kiedy trafi się troche szczęścia"

Terry Pratchett
livhana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 11:04   #8
rzastin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez livhana Pokaż wiadomość
mój piesek też tak miał. nie pozwalałam mu się gryźć, zabierałam ręke, przestawałam głaskać i sam się oduczył i to dość łatwo
Najlepiej jest się na psa chwilowo "obrazić", ignorowac przez jakis czas, nawet dłuższy, wtedy zrozumie, że zrobił coś złego. Klepanie w tyłek nic nie da, bo może traktowac to jako ciąg dalszy zabawy.
No i trzeba być w tym konsekwentnym

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 11:30   #9
Babette
Raczkowanie

W momencie, gdy szczeniak zaczyna gryźć po rękach, musisz zdecydowanie powiedzieć "nie, zabawka" i podać mu jego zabawkę. Jeśli to nie pomaga, to odejdź i nie zwracaj na niego uwagi.
Ja tak robiłam z moim amstaffem. Jak był malutki, to gryzienie było nawet zabawne, ale zdawałam sobie sprawę, że jak podrośnie, to będę miala problem z jego szczękami. Nauka trwała ok. miesiąca (także nie możesz łatwo się zniechęcać), ale teraz pies, jak chce się bawić, to do wszystkich podchodzi z liną. Nawet jak wkładam mu ręce do pyska, to leci po zabawkę.
Powodzenia.
Stary 2006-09-11, 19:30   #10
Paulina1988
Rozeznanie

tak ttak wiem ani mysle przycinac mojej Zarze ucha ale co jeszcze moge zrobic w tym kierunku ?? chcialabym zeby to ucho wrocilo na swoje miejsce ....wydaje mi sie ze musza tu byc jakies problemy musi jej cos brakowac bo samo tak sie nie zrobilo bo jak ja kupowalam to mila normalne uszy dopiero po tyg pobytu w moim domu tak sie stalo......aaa dziewczyny dzieki za porady dotyczace gryzienia
Stary 2006-09-12, 16:33   #11
rzastin
Zakorzenienie

Ale klapnięte uszy są takie słodkie

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:38   #12
Paulina1988
Rozeznanie

zgadzam sie ....tylko ze mojej Zarze uszy sa ułozone w tym samym kierunku (tak jakby jedno miala złamane)wiecie o co mi chodzi mniej wiecej??
Stary 2013-10-08, 14:04   #13
malwa17794
Przyczajenie

Mam white terrier w dom.Mieszkam w bloku.Szczeniak nazywa sie Bingo.Bingo ma 3miesiace.ma specjalna klatke gdzi zamykamy go gdy nas nie ma.Ale gdy jesesmy w domu otwieramy.Gdy jest bardzo szczesliwy to zaczyna nas grys z zadowolenia, i wtedy gdy ugryzie krzykniemy na niego ze zlosciai odchodzimy obrarzeni.Lecz on idzie za nami .Nie mozemy go zamknac w klatce bo ma sie kojarzyc dobrze. Wienc krzyczymy i zabieramy na jego widoku jego najleprze zabawki.
On w tedy jest smutny. Lecz nie dajcie sieslodkosciom ani dobrem.On i tak cie bendzie lubial .Ale czasem sie nim pobaw ale ze on prowadzi zabawa bo inaczej bendzie do innych osob podchodzil a nie do ciebie..A nie powiedzialam wam ze whitte terier ma charakter i na duzo rzeczy nie pozwala.

Gdy chcecie cos o demnie bo dobrze znam sie na psach duzych czy malych wysylajcie wiadomosc na emaila.
malwa.kopka@o2.pl
malwa17794 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 07:36   #14
inga21
Wtajemniczenie

Rzeczywiście temat stary, ale jeśli ktoś miałby problem z uszami u owczarka polecam zaglądać na forum owczarkowe, masę informacji tam można dostać:
http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=6699

Edytowane przez inga21
Czas edycji: 2013-10-12 o 09:20
inga21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 21:05   #15
KarolinaK
Zakorzenienie

Smaczny profil KarolinaK
Smaczne przepisy2

Cytat:
Napisane przez malwa17794 Pokaż wiadomość
Mam white terrier w dom.Mieszkam w bloku.Szczeniak nazywa sie Bingo.Bingo ma 3miesiace.ma specjalna klatke gdzi zamykamy go gdy nas nie ma.Ale gdy jesesmy w domu otwieramy.Gdy jest bardzo szczesliwy to zaczyna nas grys z zadowolenia, i wtedy gdy ugryzie krzykniemy na niego ze zlosciai odchodzimy obrarzeni.Lecz on idzie za nami .Nie mozemy go zamknac w klatce bo ma sie kojarzyc dobrze. Wienc krzyczymy i zabieramy na jego widoku jego najleprze zabawki.
On w tedy jest smutny. Lecz nie dajcie sieslodkosciom ani dobrem.On i tak cie bendzie lubial .Ale czasem sie nim pobaw ale ze on prowadzi zabawa bo inaczej bendzie do innych osob podchodzil a nie do ciebie..A nie powiedzialam wam ze whitte terier ma charakter i na duzo rzeczy nie pozwala.

Gdy chcecie cos o demnie bo dobrze znam sie na psach duzych czy malych wysylajcie wiadomosc na emaila.
malwa.kopka@o2.pl

Temat z 2006 roku wiec nie bede sie rozwijac...
(Dlatego zmieniam tresc)

*LIFE IS NOT WHAT YOU GET, EARN OR DESERVE BUT WHAT YOU NEGOTIATE*

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-10-11 o 21:10
KarolinaK jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum wiZOOż

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości