Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-01-21, 22:22   #2461
Vivien
Raczkowanie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

To ja, znienacka

Justyce napomknęła mi na innym forum, że kiedyś o mnie pytałyście i tak się silnie wzruszyłam, że od razu przyleciałam
Najpierw były wakacyjne wojaże, potem różne boje i przeboje w życiu osobistym i jakoś tak mnie wcięło brzydko.
Filtruję się dalej, ale tak samo jak to pisałam w lipcu -nieortodoksyjnie.

Postaram się jakoś powrócić na wizażu łono, jak się z sesją uporam

Buziaki, uściski i inne słodkości
Stary 2007-01-21, 22:28   #2462
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Tak - godziny ślęczenia nad 5000 plików w poszukiwaniu tego godnego publikacji na wizażu
To tłumaczy, czemu nie wklejam swoich zdjęć - nie mam miejsca na dysku na 5000 alternatyw... ani czasu na ich przeszukiwanie

Cytat:
Napisane przez Vivien Pokaż wiadomość
To ja, znienacka

Justyce napomknęła mi na innym forum, że kiedyś o mnie pytałyście i tak się silnie wzruszyłam, że od razu przyleciałam
Najpierw były wakacyjne wojaże, potem różne boje i przeboje w życiu osobistym i jakoś tak mnie wcięło brzydko.

Ależ Cię dawno tutaj nie było Tylko wiesz, teraz to nie buziaki królują na wizażu, ale całuseczki i buziaczątka... i inne zdrobniątka
Sesja, znam ten ból.
Podpis masz ze "Straż!Straż!"?
Stary 2007-01-21, 22:31   #2463
agnieska
Zakorzenienie

a'propos Ivvonko - (Ivvanko ) - tak mnie ostatnio natchnęlo i chyba wywalę z menu większość kwasów i spojrzę łaskawiej w stronę wlaśnie kremów dla naczynkowców (vide: moje rozpalone blizny przy prolagene, peelingach mechanicznych czy maseczce aspirynowej). No, ale te zakupy w marcu, gdy dobiję trochę swoich zapasów.

Trochę mi szkoda, że się nie wytańczyłam przez te stopy ale ktoś na górze nas lubi, bo dostaliśmy najlepsze miejsca - stóly niemal w osobnej sali tylko dla naszej klasy

agnieska jest offline  
Stary 2007-01-21, 22:36   #2464
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość

Trochę mi szkoda, że się nie wytańczyłam przez te stopy ale ktoś na górze nas lubi, bo dostaliśmy najlepsze miejsca - stóly niemal w osobnej sali tylko dla naszej klasy
Aga- ja nad ranem na własnym weselu balowałam boso
Ale to był czerwiec, co prawda, nieco tylko cieplejszy od obecnego stycznia , ale jednak .
Kate30 jest offline  
Stary 2007-01-21, 22:37   #2465
Contax
Zakorzenienie

Aga super, ze sie dobrze bawilas. A stopy - niebawem o nich zapomniesz Wyobrazam jakie wraznie zrobilas na innych, zestaw sukienka (podczytywalam watek studniowkowy) + buty byly zawodowe

Viv witaj. Zagladaj i tutaj na pogaduchy.

Contax jest offline  
Stary 2007-01-21, 22:40   #2466
Vivien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Ależ Cię dawno tutaj nie było Tylko wiesz, teraz to nie buziaki królują na wizażu, ale całuseczki i buziaczątka... i inne zdrobniątka
Sesja, znam ten ból.
Podpis masz ze "Straż!Straż!"?
Ależ przesłodziuteńko
A podpisunio ogólnie z Pratchetcika, był w kilku tomikach, w "Nauczce Światka Dysku" też
Stary 2007-01-21, 22:55   #2467
lolitka123
Rozeznanie

a ja wrocilam z ferii i choc sniegu nie ma to zadowolona jestem bardzo
zaliczylam swietna komedie w teatrze "rodzina Kerwoodów' troche przyglupawe momentami, ale smieszne - az sie popłakałam
I na koncercie Rubika byłam, nie wiem czy któras z Was go lubi?
mnie sie podobało, wrazenie niesamowite
ogolnie to fajnie bylo milo Was widziec znow
Stary 2007-01-21, 23:27   #2468
Ivvonka
Zadomowienie

Witaj Vivien i wpadaj czesciej

Agniesko o naczynka radze dbac i dzialac prewencyjnie, bo potem walka z nimi jest bardzo trudna, jesli dojdzie do pekniec i czerwonych plam. Lepiej dbac o to, by twarz nie byla czerwona.
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-01-22, 07:44   #2469
uskow
Zadomowienie

Agniesko
bardzo sie cieszę, zę studniówka się udała!
Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Aj tam, prosimy - rozkazujemy Inaczej zaraz się zacznie wykręcanie kota ogonem

A ja jakoś z Twoich zdjęć pamiętam coś zupełnie odwrotnego.

Aga, w każdym razie fajnie, że było fajnie a nogi, cóż - też tak cierpiałam po swojej studniówce, na dodatek mnie nie suszyło (), bo ogólnie zabawa była jakaś średnia - ciesz się, że wszystko inne na plus.
Ula ty jednak znasz psychikę Agi najlepiej więc chyba sie nie obrazi jak i ja dopomnę się o zdjęcia Bo niestety butów, ani sukienki nie widziałam, a dziewczyny tak chwalą, wieć czekam z nieciepliwością

Cytat:
To ja, znienacka

Vivien
WITAJ!!! Za nie zaglądanie do nas ! I jeszcze Cię zawstydzę , że mimo tego, iż zaglądasz na wizaż (wiem, bo sprawdzałam ) to do nas sie nie odzywasz. Masz szczęście, że wysyłasz słodkości, inaczej bym Ci nie wybaczyła

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Aga- ja nad ranem na własnym weselu balowałam boso
Ale to był czerwiec, co prawda, nieco tylko cieplejszy od obecnego stycznia , ale jednak .
Na własnym weselu to się człowiek zapomina Ja zapomniałam, że nie umiem chodzić w niewygodnych butach na bardzo wysokim obcasie i tańczyłam w nich do rana Na szczęście nogi, oprócz zmęczenia nic innego nie odczuwały

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
a ja wrocilam z ferii i choc sniegu nie ma to zadowolona jestem bardzo
zaliczylam swietna komedie w teatrze "rodzina Kerwoodów' troche przyglupawe momentami, ale smieszne - az sie popłakałam
I na koncercie Rubika byłam, nie wiem czy któras z Was go lubi?
mnie sie podobało, wrazenie niesamowite
ogolnie to fajnie bylo milo Was widziec znow
Ja tam lubię jego piosenki (tzn. te które w radio słyszę, bo płyty nie mam). Zawsze to co innego zobaczyć cały śpiewający chór, niż jedną babinkę śpiwającą na scenie Mi niestety słoń tak na uchu narobił, że w głębsze dyskursy o muzyce wdawać sie nie będę

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Witaj Vivien i wpadaj czesciej

Agniesko o naczynka radze dbac i dzialac prewencyjnie, bo potem walka z nimi jest bardzo trudna, jesli dojdzie do pekniec i czerwonych plam. Lepiej dbac o to, by twarz nie byla czerwona.
Ivvonko zazdroszczę Ci, że trafiłaś do tak kompetentnej dermatolog Ja już w życiu nie pójdę do takiego lekarza. Chyba, że ze stopami. U mnie są oni całkowicie podpadnięci i już niestety im nie ufam.
Jeśli chodzi o naczynka to chyba i ja zacznę zwracać na nie uwagę, bo mam jedno pęknięte na nosie Całe szczęście, że jedno, bo na udach od dziecka mam małe pajączki

Nie ma to jak multicytowanie

uskow jest offline  
Stary 2007-01-22, 12:23   #2470
Ivvonka
Zadomowienie

Opinie o tej pani znalazlam m.in. na wizazu Ale masz racje, malo jest kompetentnych dermatologow, zastanawia mnie dlaczego?
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-01-22, 12:26   #2471
Contax
Zakorzenienie

Ivv z czystego lenistwa, po zrobieniu specjalizacji większość z nich osiada na laurach . Nie chce im się dalej kształcić. Szczególnie, że wszelkie nowinki publikowane są po angielsku. No i po pewnym czasie popadają w rutynę. Ale na całe szczęście są też lekarze z prawdziwego zdarzenia, którzy potrafią pomóc.

Contax jest offline  
Stary 2007-01-22, 15:17   #2472
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Witam po dluzszej przerwie! Nie wiem, czy zdolam przebrnac przez te wszystkie strony, ktore zapisalyscie i nadrobic biochemiczne zaleglosci Mam juz staly dostep do Internetu, wiec wreszcie moge tu zagladac.

Jak juz wspomnialam bylam u dermatologa; leczenie na szczescie daje pozytywne efekty, za tydzien wybieram sie na kontrolna wizyte. Pani doktor stwierdzila u mnie tradzik ktory zmierza w kierunku rozowatego Mialam stan zapalny na czole, nosie i policzkach i drobne nacieki. Zawsze mialam tendencje do czerwienienia sie i slabe naczynka, ale diagnoza po prostu mna wstrzasnela . Postanowilam sie jednak nie poddawac. Dostalam Tetralysal (antybiotyk stosowany w tradziku zapalnym i rosacea), Zyrtec, Mecortolon N do stosowania przez tydzien a potem Rozex na kolejne noce. Mecortolon N ma w sobie steryd, balam sie go uzyc, ale mialam go stosowac tylko 7 dni, wiec postanowilam "posluchac sie" i zaufac pani doktor. Masc ta szybko zaleczyla stan zapalny i nacieki zaczynaly znikac. Po odstawieniu nie bylo zadnych sensacji, teraz stosuje kazdej nocy Rozex, ktory wspaniale koi, goi i przede wszystkim sprawia, ze jestem zupelnie blada (nawet nos). Na dzien obowiazkowo Ruboril (polecam potral www.czerwienienie.6r.pl - wspaniale kompedium wiedzy i wsparcia, pozdrawiam moderatorke Juste ) i filtry Avene. Moja kuracja trwa drugi tydzien i widze duza poprawe. Staram sie jednak unikac goracych napojow, ostrych potraw, nie biore ulubionych goracych prysznicow czy kapieli, a poza tym prowadzic normalne zycie, ale bez stresu. Twarz myje mleczkiem Toleriane, ktore jest bardzo delikatne dla mojej cery i zmywam chlodna woda. Mysle, ze uda mi sie z tego zupelnie wyleczyc... Chcialabym...

Poza tym to mieszkam sobie obecnie w bardzo wygodnym mieszkanku, pracuje, imprezuje, randkuje, studiuje - niedlugo zaczyna mi sie sesja

Pozdrawiam wszystkie Biochemiczki i juz zabieram sie za lekture forum
Witaj Ivvonko .

Cytat:
Hej anah Nie moge stosowac niczego, czego dotychczas uzywalam - jak nieswiadomie jeszcze przed wizyta u dermatologa polozylam na te miejsca z naciekami maseczke aspirynowa to mialam po prostu ogien na twarzy. Cera zaczela mi wariowac, co pisalam wczesniej w starym roku jeszcze, a nie wiedzialam, co mi jest i nie moglam sama sobie z tym poradzic. To nie sa "zwykle" pryszcze, ktore mi czasem wskawialy po bokach twarzy (notabene, te przestaly mi wyskakiwac ). Poza tym przy stosowaniu Rozexu w kremie (metronidazol jest po prostu wspanialym wynalazkiem ) nie mozna stosowac preparatow przeciwtradzikowych. Retinoidy odpadaja - to by rozjuszylo mi naczynka. Przyczyna mojego stanu skory tkwi w beztlenowcach, nie jest to wina hormonow - tak uslyszalam. Obecnie twarz mam gladka, moze z pare takich drobniutkich naciekow, wyglada jak przed "ujawnieniem sie" rosacea. Widze, ze Tetralysal faktycznie dziala przeciwzapalnie. Musze sie jednak pilnowac stale z naczynkami, ktore sa najbardziej slabe na nosie i polikach (tu mi sie pojawia najwieksze zaczerwienienie). Ruboril Isispharmy (ten od Glyco-A kwasomaniaczki ) rowniez bardzo sobie chwale, delikatnie chlodzi i wrecz czuje jak uszczelnia mi naczynia, jest skuteczny. Filtry oczywiscie obowiazkowo Avene - bo lagodne. Maluje sie tylko i wylacznie podkladem Avene, kolor 02 jest lekko zolatwy, wiec swietnie tuszuje, poza tym jest bardzo plynny i wyglada naturalnie.

Po tym jak uslyszalam diagnoze bylam zalamana. Tym bardziej, ze przy okazji okazalo sie, ze doskwiera mi lojotokowe zapalenie skory glowy. Z tym jednak skutecznie radzi sobie Kerium LRP do suchego lupiezu. Ponoc te dolegliwosci czesto wystepuja razem. Wiem tez, ze psychika odgrywa tutaj bardzo wazna role, wiec postanowilam przede wszystkim myslec pozytywnie (takze jesli chodzi o sesje ).
Jak to jest ze stosowaniem retinoidów przy cerze naczynkowej?

Cytat:
Bry studniówka jak najbardziej udana, ale stopy niestety do remontu. Buty były świetne, gdyby nie to że jeden jest jakby dłuższy/moja stopa krótsza i nawet podwojne wkładki "zapiętki" i pod palce nie likwidowały mojego stresu ze zgubieniem buta. Zaraz po wejściu na salę zmieniłam na stare, z paskiem na kostce, o 2 miałam ich serdecznie dość, zrobiłam największy błąd - zrzuciłam je ze stóp - i później nawet nie mogłam w nich przejść od sali do łazienki, zmyłam się o 3 bo sprawiało mi to ogromny ból, zamiast chodzić - suwałam nogami. Dziś czuję się tak, jak gdybym godzinę siedziała na stopach, krew do nich nie dopływała i mogłabym kopać wszystko nie czując niczego. Umieram z niewyspania, fatalnie wyglądam i mam tak odwodniony organizm że po wypiciu 1,5l wody nawet nie poszłam do toalety
Zdjęc narazie nie mam
Aga, życzę szybkiego zaleczenia stóp .

Cytat:
To ja, znienacka

Witaj Vivien .
Stary 2007-01-22, 16:44   #2473
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Ivvonko, Vivien, witajcie i częściej do nas zaglądajcie

Aguś, cieszę się, że studniówka się udała, dla mnie to też była niezapomniana impreza. i również czekam niecierpliwie na fotki!

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2007-01-22, 17:41   #2474
Vivien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Vivien WITAJ!!! Za nie zaglądanie do nas ! I jeszcze Cię zawstydzę , że mimo tego, iż zaglądasz na wizaż (wiem, bo sprawdzałam ) to do nas sie nie odzywasz.
Zaglądałam, ale właściwie tylko biernie, nie licząc kilku postów w depilacji laserowej. Ja jestem dziwak i miewam takie "ciche miesiące".

A jak tam sprawa baranka? Kupujesz na wiosnę?
Stary 2007-01-22, 19:54   #2475
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Jak to jest ze stosowaniem retinoidów przy cerze naczynkowej?
Same retinoidy nie szkodzą cerze naczynkowej, wręcz przeciwnie - pogrubiają naskórek i wzmacniają naczynia. Ale jeśli są w podłożu np. z alkoholem czy kwasami AHA, to mogą drażnić.
Cztery miesiące Zoracu nie zrobiły moim naczynkom nic złego

Vivien, Ty nie "dziwakuj", tylko wpadaj tu na ploty

Erato jest offline  
Stary 2007-01-23, 14:40   #2476
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Same retinoidy nie szkodzą cerze naczynkowej, wręcz przeciwnie - pogrubiają naskórek i wzmacniają naczynia. Ale jeśli są w podłożu np. z alkoholem czy kwasami AHA, to mogą drażnić.
Erato, dziekuję bardzo za odp. .
Dlaczego Ivvonka napisała, że nie może stosować retinoidów, bo by "rozjuszyły naczynka"?
Stary 2007-01-24, 12:25   #2477
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Erato, dziekuję bardzo za odp. .
Dlaczego Ivvonka napisała, że nie może stosować retinoidów, bo by "rozjuszyły naczynka"?
nie wiem, być może taka jest indywidualna reakcja jej skóry. Mnie Zorac przez cztery miesiace niczego nie rozjuszył , przeciwnie, koloryt skóry się poprawił. No a Diroseal bazuje wręcz na retinaldehydzie.
Oczywiście, jeżeli sie używa silnych reinoidów bardzo intensywnie, to skóra sie robi podrażniona, czerwona itd., co zapewne naczynkom nie służy. Wystarczy zachowac odpowiedni umiar. Po Atrederm bym nie sięgnęła, podobnie jak po Diacneal, z powodu alkoholu w pierwszym i AHA w drugim.

Erato jest offline  
Stary 2007-01-24, 12:37   #2478
Suri
Rozeznanie

Cytat:
nie wiem, być może taka jest indywidualna reakcja jej skóry. Mnie Zorac przez cztery miesiace niczego nie rozjuszył , przeciwnie, koloryt skóry się poprawił. No a Diroseal bazuje wręcz na retinaldehydzie.
Oczywiście, jeżeli sie używa silnych reinoidów bardzo intensywnie, to skóra sie robi podrażniona, czerwona itd., co zapewne naczynkom nie służy. Wystarczy zachowac odpowiedni umiar. Po Atrederm bym nie sięgnęła, podobnie jak po Diacneal, z powodu alkoholu w pierwszym i AHA w drugim.
Erato, jeszcze raz ślicznie dziękuję za odp. .

Pytam, ponieważ stosuję Diroseal i nie chciałabym pogorszyć stanu moich naczynek zamiast poprawić .
Stary 2007-01-24, 12:50   #2479
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

A co byscie polecily jeszcze poza Dirosealem do cery naczynkowej?
Uzywalam Rosaliaca LRP,Rubialine SVR i jakos niezbyt mnie zachwycily
Ostatnio czytalam troche o koncentracie Farmony z Vit.K i zaciekawil mnie;wiem ze Justa go uzywala ale moze ktoras z Was takze miala z nim do czynienia?
Stary 2007-01-24, 13:13   #2480
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Erato, jeszcze raz ślicznie dziękuję za odp. .

Pytam, ponieważ stosuję Diroseal i nie chciałabym pogorszyć stanu moich naczynek zamiast poprawić .
możesz być spokojna - jeszcze nie słyszałam, żeby komuś Diroseal zaszkodził w kwestii naczyniowej. Czy pomaga, to dyskusyjne , ale na szkodzenie ma małe szanse.

Erato jest offline  
Stary 2007-01-24, 13:53   #2481
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ostatnio czytalam troche o koncentracie Farmony z Vit.K i zaciekawil mnie;wiem ze Justa go uzywala ale moze ktoras z Was takze miala z nim do czynienia?
Hexxano, mnie również ten preparat bardzo zainteresował . Mam zamiar go sobie kupić .

Cytat:
możesz być spokojna - jeszcze nie słyszałam, żeby komuś Diroseal zaszkodził w kwestii naczyniowej. Czy pomaga, to dyskusyjne , ale na szkodzenie ma małe szanse.
Erato .
Stary 2007-01-24, 14:53   #2482
agnieska
Zakorzenienie

Byłam przed kwadransem w aptece i jakie było moje zdziwienie gdy... ujrzałam filtr Carlo di Roma (pewnie niektóre z was kojarzą z kosmetyków kolorowych) "60B 60A" w opakowaniu łudząco podobnym do opakowań Avene. Ktoś wie coś na ten temat?

agnieska jest offline  
Stary 2007-01-24, 19:13   #2483
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Byłam przed kwadransem w aptece i jakie było moje zdziwienie gdy... ujrzałam filtr Carlo di Roma (pewnie niektóre z was kojarzą z kosmetyków kolorowych) "60B 60A" w opakowaniu łudząco podobnym do opakowań Avene. Ktoś wie coś na ten temat?
Filtry Carlo di Roma widziałam w czerwcowym numerze Avanti z 2006 roku . Byłam równie zdziwiona jak Ty Aga . Opakowanie tego filtra jest niemal identyczne jak filtrów Avene . Jestem bardzo ciekawa czy ten filtr ma w składzie fotostabilne filtry , bo różnica w cenie jest znacząca - Carlo di Roma 26 zł./50 ml
Stary 2007-01-24, 19:35   #2484
agnieska
Zakorzenienie

no to czekamy na info
wizaż padł na kilka h czy to net mi świrował?

agnieska jest offline  
Stary 2007-01-24, 19:40   #2485
Contax
Zakorzenienie

Aga padl

Contax jest offline  
Stary 2007-01-24, 19:41   #2486
Suri
Rozeznanie

Cytat:
wizaż padł na kilka h czy to net mi świrował?
Chyba Wizaż padł, bo ja też przez 15 min. nie mogłam wejść na forum (inne strony otwierały się normalnie ).
Stary 2007-01-24, 21:39   #2487
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Nareszcie udalo mi sie dobic na Wizaz

Suri jak zlokalizujesz Farmone to daj znac bo ja mam problem z tym koncentratem,jedynie na zamowienie i tez nie daja mi gwarancji ze sprowadza

Myslalam jeszcze o Auriga Auriderm XO Żel uszczelaniający naczynka z witaminą K ale sklad mnie zniecheca,chociaz Noor w swojej recenzji dobrze sie o nim wypowiada.

Ivvonko,napisz cos wiecej jak spisuje sie u Ciebie Ruboril poniewaz po lekturze KWC jestem bliska zakupu.

Chyba,ze moze macie jakies inne sugestie?
Stary 2007-01-25, 00:41   #2488
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
czy to chodzi o ten co ma 1% wit.K ?
Madziorka jest offline  
Stary 2007-01-25, 09:13   #2489
Nikita-v
Zadomowienie

ja na naczynka polecam Eris z wit K i własno robione serum z ampułek z wit K ( Vitacon) wymieszanych z tłuszczem ( np oliwką), lub gdy was nie podrażni wcieranie samych tycgh ampułek... ja naprawde jestem zadowolona... a zaczerwienienia znikneły całkowicie i nie pojawiają się teraz nawet przy zmianach temperatur
Nikita-v jest offline  
Stary 2007-01-25, 11:39   #2490
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
czy to chodzi o ten co ma 1% wit.K ?
FARMONA, DERMACOS Koncentrat wzmacniający naczynka z wit. K 1% lub 3%

Link do KWC -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=17344

Link do wątku o tym koncentracie -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157526
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości