Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-02-23, 10:40   #2851
foxina
Rozeznanie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Również gratuluję Evitko!!!

Pewnie szaleństwa weekendowe planujesz teraz dla odreagowania?
foxina jest offline  
Stary 2007-02-23, 10:46   #2852
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a ja chciałam sie pochwalić że ostatecznie calą sesję zdałam (nawet wspomnianą historie języka)

i mam obiecaną od września pracę w szkole podstawowej

Moj dół jest taki że w czerwcu bronię licencjatu,a na razie mam tylko temat(jak wszyscy z mojego "specyficznego" seminarium) i mam stracha że nie zdążę...mój promotor tak ma to ponoć ułożone że piszemy prace w 3 miesiące i w zeszłym roku wszyscy zdązyli i sie obronili (a orły to nie były)....
ale i tak sie boję...

ale ciesze sie że juz wiosna sie powoli zbliża....
Evik gratuluję
Z napisaniem pracy na pewno się wyrobisz, nie ma obaw. Jednak to naturalne, że masz stracha i jesteś pełna obaw, w końcu pewna odpowiedzialność na Tobie ciąży.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hehe, mi zostało jeszcze jedno pięterko. Mmm...waniliowe, pycha!
Widzę, że smaki mamy podobne.
Ostatnio próbowałam jeszcze kokosowego, ale jest mdłe.
Contax jest offline  
Stary 2007-02-23, 10:53   #2853
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Evitko, gratuluję

u mnie dzisiaj słonecznie, ale taki mróz, że mnie twarz boli i nie pomogły 3 warstwy kremu

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2007-02-23, 10:59   #2854
foxina
Rozeznanie

W Warszawie słońce, w Gdańsku słońce....na Poznań już go zabrakło

Ale mroźnie podobnie....., poznaję po moim czerwonym nosie
foxina jest offline  
Stary 2007-02-23, 11:41   #2855
truheart
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o tę granicę studia a praca i dalsze życie, to u mnie nie było takiego podziału, bo pracowałam już na 5-tym roku studiów i większość mojej grupy również. miejsce, w którym chciałam być, też miałam od dawna wybrane i po prostu tu zostałam. jak dla mnie, to Warszawa do dzisiaj nie wchodzi w grę, chociaż jestem już parę lat po studiach... a tym bardziej dalsze wyjazdy. ale nigdy nie mówię nigdy natomiast faktem jest, że po studiach jest inaczej, coś się zmienia i tęsknię do tamtych czasów...
U mnie też większość znajomych pracowała już na 5 roku, ja z reszta też, dzięki temu do czerwca tego roku mam 26 dniu urlopu
Dla mnie Warszawa też jest na ostatnim miejscu na liście przeprowadzek, chociaż tam mi się życie układało, że kilka razy mogłam tam pojechać...może właśnie dlatego teraz zaparłam się na "nie"
Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no właśnie, tak to jest w naszym kraju, ja narazie zrezygnowałam z pracy i jestem na utrzymaniu męża a że mamy narazie taką sytuacje że mogę sobie pozwolić na nie pracowanie to z tego korzystam i wychowuje naszego psa , zrobiłam sobie dwa fakultety i niestety moja ostatnia praca była za nedzne pieniądze , a teraz jak chodze na rozmowy to pracodawcy mi mówią że to ostatnie stanowisko źle wpływa na moją dalszą karierę i że cięszko będzie mi znaleźć cos za lepsze pieniądze także bez znajomości ani rusz.
Madziorka siedź jak ci dobrze, a jak nie dobrze to może własną firmę założysz?
Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Chciałabym też bardzo dobrze nauczyć się jeździć konno i zrobić kurs hipoterapii, no i jeszcze dziecko drugie by sie przydało. Tylko jak ja mam to wszystko pogodzić Moim planem kryzysowym jest prowadzenie małej agroturystyki połącząnej z terapią dzieci niepełnosprawnych
Uskow to bardzo podobnie do mnie ,czekam aż się zrobi wystarczająco ciepło żeby właśnie wrócić na koniki i douczyć się tego nieszczęsnego galopu A moim największym marzeniem jest przedszkole integracyjne...
Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ania podobno na takie bolaczki najlepsze jest mlode meskie cialo i nowa albo stara odswiezona milosc na wiosne
Zgadzam się...
Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Sama Bodymaxa nie stosowałam, ale ponoć daje "kopa", tylko drogi.
Nieźle działa podobno yerba mate. Zawsze jak słucham Beaty Pawlikowskiej jak o niej opowiada, to mam ochote zaopatrzyć się w zestaw do parzenia mate
Yerba jest wspaniała, kupuję taką aromatyzowaną limonką, polecam, chociaż to inny kop niz po kawie.
Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
Evitko, gratuluję
u mnie dzisiaj słonecznie, ale taki mróz, że mnie twarz boli i nie pomogły 3 warstwy kremu
Ja tez gratuluję
Ja jak dzisiaj szłam na parking to myślałam, że z bólu od tego mrozu umrę... wczoraj byłam na mikrodermabrazji i dzisiaj kurczę bez połowy naskórka
Wczoraj kosmetyczka mi opowiadała, że wśród jej klientek zdiagnozowano ostatnio 3 czerniaki bo starsze kobity nie chcą jej słuchać jak mówi, że mają się filtrować i unikać słońca, im się wydaje, że to taki wymysł koncernów kosmetycznych i że jak całe życie opalały się na olej czy inne wynalazki to czemu teraz mają coś zmieniać...a potem takie skutki.
truheart jest offline  
Stary 2007-02-23, 14:29   #2856
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ania podobno na takie bolaczki najlepsze jest mlode meskie cialo i nowa albo stara odswiezona milosc na wiosne

Cytat:
a ja chciałam sie pochwalić że ostatecznie calą sesję zdałam (nawet wspomnianą historie języka)
evitko21, gratuluję.

Cytat:
Hehe, mi zostało jeszcze jedno pięterko. Mmm...waniliowe, pycha!
Moje ulubione .
Stary 2007-02-23, 14:43   #2857
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość

Madziorka siedź jak ci dobrze, a jak nie dobrze to może własną firmę założysz?

no własnie mam taki zamiar , tylko narazie rozmyślam jaką?
Madziorka jest offline  
Stary 2007-02-23, 14:53   #2858
truheart
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no własnie mam taki zamiar , tylko narazie rozmyślam jaką?
Kosmetyki, perfumy i filtry
A tak poważnie to na wiele takich działalności można z Unii dostać pieniążki dodatkowe
truheart jest offline  
Stary 2007-02-23, 15:20   #2859
Ash
Wtajemniczenie

Mój chłopak niedlugo zakłada firme. Trzeba isc zarejestrowac sie jako bezrobotny, a potem z pomoca urzedu pracy załozyc firme i dostac pozyczkę bezzwrotna pod warunkiem, ze firma nie padnie chyba w ciagu 3 lat. No i zus jest chyba 50% nizszy przez pierwsze dwa lata przy pierwszej działalnosci.
Przez jakiś czas ma sie za darmo porady prawne i ksiegowe chyba. W ogole doradzaja jak kierowac firma, co po kolei robic, papierki itp
Stary 2007-02-23, 15:26   #2860
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Mój chłopak niedlugo zakłada firme. Trzeba isc zarejestrowac sie jako bezrobotny, a potem z pomoca urzedu pracy załozyc firme i dostac pozyczkę bezzwrotna pod warunkiem, ze firma nie padnie chyba w ciagu 3 lat. No i zus jest chyba 50% nizszy przez pierwsze dwa lata przy pierwszej działalnosci.
Przez jakiś czas ma sie za darmo porady prawne i ksiegowe chyba. W ogole doradzaja jak kierowac firma, co po kolei robic, papierki itp
Ooo, nie wiedziałam, że jest taka możliwośc...

A co do pogody - włanie wróciłam z zajęc na uniwersytecie. Pisałam wczesniej, że piękne słońce itd, ale nie wiedziałam, że jest az tak mroźnie Justa, wiem co miałaś na myśłi pisząc o sztywniejącej twarzy - chyba doświadczyłąm tego samego. Nie da się rozmawiać na dworze, bo policzki "ciężko sie ruszają"
L_V jest offline  
Stary 2007-02-23, 15:44   #2861
evitka21
Zakorzenienie

foxina, contax, justa, sri, truheart dziękuję

wszystkie kochane dziewczynki gratuluja mi sesji (chyba?),a nie dostania pracy nauczyciela... wiem i rozumiem ze dla wiekoszosci populacji to powód do współczucia... a nie do radości...
ja jednak sama sobie ten los wybrałam.....

teraz faktycznie mi sie zdwojony leń-odpoczywacz włącza....

a ptasie mleczko też uwielbiam...waniliowe,smi wetankowe i czekoladowe ...w ogóle słodycze.

własnie na wlentynki dostałam od męża bony do carrefoura do przeznaczenia w całości na pyszne słodkości (i kilka innych drobiazgów)-prawie 300 zł

we wrocku nawet nie jest chyba tak tragicznie zimno,ale policzki i tak mnie strasznie bolały-justa łącze sie z oba w bolu-równiez katarowym (też mam chronicznego dziada)

evitka21 jest offline  
Stary 2007-02-23, 15:46   #2862
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
to jest taki odpowiednik programu "pierwsza praca", ale nie pamietam, jak sie to nazywa.
Stary 2007-02-23, 16:31   #2863
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
[B]
wszystkie kochane dziewczynki gratuluja mi sesji (chyba?),a nie dostania pracy nauczyciela... wiem i rozumiem ze dla wiekoszosci populacji to powód do współczucia... a nie do radości...

)
Ja Ci gratuluję zdanej sesji (sama właśnie bardzo ładnie zdałam ostatnią sesję w życiu ) i nowej pracy, fajnie jest pisać licencjat czy magisterkę i mieć spokój w duszy, że od września ma się zapewnioną pracę, nie trzeba się denerwować, szukać itp. Ja wiele bym dała za taki spokój i pewność.

A skąd pomyśł, że niby praca nauczyciela to coś gorszego? Ty chyba tak nie myślisz?
Smok jest offline  
Stary 2007-02-23, 17:22   #2864
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A skąd pomyśł, że niby praca nauczyciela to coś gorszego? Ty chyba tak nie myślisz?
No właśnie, evitko. Dlaczego gorsza? Względy finansowe miałaś na myśli?
Ja od 2 lat pracuje jako lektorka i nie jest źle, mogłoby byc lepiej, ale tragedii tez nie ma. W tym zawodzie [przynjmniej w moim miescie] niestety nie mozna jednak liczyc na jakikolwiek awans czy premie. Całe zycie na tym samym stanowisku...chyba zbyt ambitna jestem jak na ten rejon Polski.

Ale ciąglę wierzę, że zdobędę kiedyś pracę jako tłumacz, bo mi się to od dawna marzy....
L_V jest offline  
Stary 2007-02-23, 17:56   #2865
lorelei
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
GG do lorelei

Cytat:
Ja założyłam swoją ponad rok temu. Dostałam 10 000zł do wydania zgodnie z biznesplanem. Po roku działania pożyczka została anulowana. A zus płace 30 % pełnej stawki przez 2 lata .
lorelei jest offline  
Stary 2007-02-23, 18:15   #2866
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smok
Cytat:
Napisane przez L_V
No właśnie, evitko. Dlaczego gorsza? Względy finansowe miałaś na myśli?
Ja sie nie czuje gorsza,ale czasem spotykam sie z poglądem, że to conajmniej "nierozsdądne" za "takie grosze sie z bachorami użerać".
A juz najbardziej mi współczuje mama

Może sie troche źle wyraziłam w poprzednim poście.

A ja najbardziej ciesze sie z (praktycznie) 3 miesięcy w roku lenistwa.
Kokosów sie w szkole nie zarobi (na waciki),ale dorabiac bede korepetycjami.

evitka21 jest offline  
Stary 2007-02-23, 18:43   #2867
Kate30
Zakorzenienie

Dziewczyny prawdą jest, że płaca, którą oferują początkującym nauczycielom szkoły publiczne to kpina, zwłaszcza w stosunku do rzeczywistego wymiaru pracy, wysiłku, oraz wszelkich dodatkowych obowiązków.

Moja mama przepracowała w publicznym szkolnictwie całe zawodowe życie i mimo że kocha ten zawód to nie byłaby w stanie utrzymać się z tej, niełatwej przecież pracy.

Wszystkie moje koleżanki narzekają i nie dziwię się im.

Ja pracuję na własny rachunek od początku studiów, mam działalność, płacę zus i robię co chcę - szkołom publicznym, właśnie ze względu na płacę, dziękuję.

Podziwiam jednak dziewczyny, które mają siłę i motywację do tej pracy, bo jest ona ogromnie ważna.

Evitko - powodzenia życzę.
Kate30 jest offline  
Stary 2007-02-23, 19:13   #2868
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ja założyłam swoją ponad rok temu. Dostałam 10 000zł do wydania zgodnie z biznesplanem. Po roku działania pożyczka została anulowana. A zus płace 30 % pełnej stawki przez 2 lata .
super
a czym zajmuje się Twoja firma, jeśli można wiedziec?
Stary 2007-02-23, 19:13   #2869
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kate30
Evitko - powodzenia życzę.
dzięki kochana
publiczne szkolnictwo to na początek-jak sie "wyrobie" to może znajdę jakas prywatną szkołe/kursy zamiast albo dodatkowo...

jestem dobrej mysli na razie...mąż mi kibicuje (dzieki temu ze on ma dobrą pracę ja moge sobie pozwolic na "przyjemnosć" bycia stażystą)

optymistyczna wiadomosc jest taka,że dyrektor powiedział że mają na dolnym śląsku wdrażać jakis program ble...ble...ble...i ze prawdopodobnie bedzie więcej kasy dla anglistów (za godzinę i jakies dodatki)i dodoatkowe zajecia i że jest szansa ze mi do magisterki dopłacą...

jak stwierdzę że nie dam rady, ze to nie dla mnie, poszukam pracy gdzie indziej

dla informacji (bo pewnie nie każdy wie)

Jeżeli masz tytuł zawodowy magistra i przygotowanie pedagogiczne (czyli skończone studia pedagogiczne lub kurs pedagogiczny itp.) to wysokość wynagrodzenia (brutto!!) przedstawia się następująco:

- nauczyciel stażysta - 1160;
- nauczyciel kontraktowy - 1375;
- nauczyciel mianowany - 1742;
- nauczyciel dyplomowany - 2090.

Jeżeli masz tytuł zawodowy magistra bez przygotowania pedagogicznego lub tytuł licencjata (inżyniera) z przygotowaniem pedagogicznym to są takie zarobki:

- nauczyciel stażysta - 998;
ja jestem tu-całe 712 zl na rękę
- nauczyciel kontraktowy - 1181;
- nauczyciel mianowany - 1495;
- nauczyciel dyplomowany - 1797.

Tytuł zawodowy licencjata (inżyniera) bez przygotowania pedagogicznego, dyplom ukończenia kolegium nauczycielskiego lub kolegium języków obcych:

- nauczyciel stażysta - 858;
- nauczyciel kontraktowy - 1019;
- nauczyciel mianowany - 1290;
- nauczyciel dyplomowany - 1549.

Pozostałe kwalifikacje (np. gdy jesteś w trakcie studiowania i nie masz jeszcze tytułu zawodowego lub po Studium Nauczycielskim):

- nauczyciel stażysta - 712;
- nauczyciel kontraktowy - 849;
- nauczyciel mianowany - 1072;
- nauczyciel dyplomowany - 1287.

Teraz już można płakać ze śmiechu

evitka21 jest offline  
Stary 2007-02-23, 19:32   #2870
truheart
Zakorzenienie

evitko21 - tyle mam do powiedzenia o tych płacach, ale widzisz np moja koleżanka właśnie rozpoczyna pracę jako lekarz-uwaga-za darmo-szpital nie ma pieniędzy na nowych lekarzy, na nowe miejsca na specjalizacjach.
Wychodzi na to, że w naszym państwie najważniejsze zawody ceni się najmniej

Edytowane przez truheart
Czas edycji: 2007-02-23 o 19:33 Powód: literówka
truheart jest offline  
Stary 2007-02-23, 19:57   #2871
lorelei
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
GG do lorelei

Cytat:
super
a czym zajmuje się Twoja firma, jeśli można wiedziec?
Ogólnie to zielenią robię projekty i wykonawstwo ogrodów, oprócz tego inwentaryzacje drzew, ekspertyzy i takie tam. Bawię się też trochę we florystykę -ale raczej dla przyjemności . Marzy mi się jeszcze urządzanie wnętrz i kawiarnio-oranżeria . Ech dużo jeszcze pracy czasu i nerwów przede mną, ale warto - robię to co kocham i jeszcze mi za to płacą .

Praca na wolnym powietrzu lub przy kompie więc ciągłe promieniowanie . Na szczęście jest Wizaż .
lorelei jest offline  
Stary 2007-02-23, 20:30   #2872
Nikita-v
Zadomowienie

no niestety w szkołach płacą kiepsko... ja skonczyłam licencjat... teraz koncze mgr mam przygotowanie pedagogiczne, praktyke itp... a pracuje w weterynarii bo za 1,000 zł wynając mieszkanie i utrzymać się jest trudno.. takie czasy.. zawsze chciałam pracować z dziećmi...ale teraz po zastanowieniu się coraz częsciej przemyka mi myśl ze chyba poszłam w złym kierunku.

Z drugiej stront inne kierunki tez nie mają lepiej.. mój TŻ jest biologiem molekularnym, skonczyłam w pierwszej 10 studentów , od wrzesnia bedzie robił doktorat... no i co z tego jesli na prace w swoim zawodzie nie moze liczyc bo nie ma u nas molekularnych prywatnych instytucji... pozostaje mi tylko uczelnia... bo z Polski wyjeżdzać nie chcemy,

ciężkie czasy nastały niestety
Nikita-v jest offline  
Stary 2007-02-23, 21:07   #2873
anah
Zakorzenienie

Evitko, gratulacje i powodzenia jednocześnie. Coś się kończy a co innego zaczyna
anah jest offline  
Stary 2007-02-23, 21:20   #2874
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
robię to co kocham i jeszcze mi za to płacą .
i tak właśnie powinno być!
Stary 2007-02-23, 22:18   #2875
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
ooo, nawet nie wiedziałam, w takim razie muszę się zebrać i wkońcu zdecydowac na coś

Cytat:
Kosmetyki, perfumy i filtry
A tak poważnie to na wiele takich działalności można z Unii dostać pieniążki dodatkowe
dobrze mówisz wtedy bym była w swoim żywiole

Cytat:

A co do pogody - włanie wróciłam z zajęc na uniwersytecie. Pisałam wczesniej, że piękne słońce itd, ale nie wiedziałam, że jest az tak mroźnie Justa, wiem co miałaś na myśłi pisząc o sztywniejącej twarzy - chyba doświadczyłąm tego samego. Nie da się rozmawiać na dworze, bo policzki "ciężko sie ruszają"
ja też tego doświadczyłam, nawet pod Antkiem creme zesztywniała mi twarz a miałam nałożone chyba z 3 ml.

Cytat:
evitko21 - tyle mam do powiedzenia o tych płacach, ale widzisz np moja koleżanka właśnie rozpoczyna pracę jako lekarz-uwaga-za darmo-szpital nie ma pieniędzy na nowych lekarzy, na nowe miejsca na specjalizacjach.
Wychodzi na to, że w naszym państwie najważniejsze zawody ceni się najmniej
o kurde , jak długo ma pracować za darmo?
Madziorka jest offline  
Stary 2007-02-24, 08:52   #2876
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
evitko spóźnione gratulacje przyjmij i ode mnie - i to z dwóch wskazanych przez Ciebie powodów. Znam ten "ból" dostania pracy nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dziewczyny prawdą jest, że płaca, którą oferują początkującym nauczycielom szkoły publiczne to kpina, zwłaszcza w stosunku do rzeczywistego wymiaru pracy, wysiłku, oraz wszelkich dodatkowych obowiązków.

Moja mama przepracowała w publicznym szkolnictwie całe zawodowe życie i mimo że kocha ten zawód to nie byłaby w stanie utrzymać się z tej, niełatwej przecież pracy.

Wszystkie moje koleżanki narzekają i nie dziwię się im.

Podziwiam jednak dziewczyny, które mają siłę i motywację do tej pracy, bo jest ona ogromnie ważna.
Kate, dzięki za wsparcie. Jednak cóż tu wiele mówić, często ta właśnie praca jest niedoceniana. Niektórzy ludzie (tzn. ci, którzy nie mają nic wspólnego ze szkolnictwem ) widzą w mojej pracy: 18 godzin pracy tygodniowo, 2 miesiące wakacji, ferie zimowe.

Trzęsie mną jak słyszę, "za tyle godzin pracy to wcale nie zarabiają mało" , "mają 2 miesiące wakacji i jeszcze narzekają", "dostali podwyżkę".
Ja myślę sobie wtedy - przyjdź człowieku na tydzień do szkoły...

Niemniej jednak bardzo lubię to co robię, praca daje mi dużo satysfakcji (choć wiadomo, jak wszędzie są lepsze i gorsze dni), czuję że się spełniam. Niestety nie jestem w stanie się usamodzielnić . Czekam jednak, aż TŻ zacznie zarabiać ludzkie pieniądze, a wtedy ja będę realizować się w nauczaniu .
Stary 2007-02-24, 08:57   #2877
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L Pokaż wiadomość

Kate, dzięki za wsparcie. Jednak cóż tu wiele mówić, często ta właśnie praca jest niedoceniana. Niektórzy ludzie (tzn. ci, którzy nie mają nic wspólnego ze szkolnictwem ) widzą w mojej pracy: 18 godzin pracy tygodniowo, 2 miesiące wakacji, ferie zimowe.

Trzęsie mną jak słyszę, "za tyle godzin pracy to wcale nie zarabiają mało" , "mają 2 miesiące wakacji i jeszcze narzekają", "dostali podwyżkę".
Ja myślę sobie wtedy - przyjdź człowieku na tydzień do szkoły...

Niemniej jednak bardzo lubię to co robię, praca daje mi dużo satysfakcji (choć wiadomo, jak wszędzie są lepsze i gorsze dni), czuję że się spełniam. Niestety nie jestem w stanie się usamodzielnić . Czekam jednak, aż TŻ zacznie zarabiać ludzkie pieniądze, a wtedy ja będę realizować się w nauczaniu .
Otóż to - dwa zawody związane z wielką odpowiedzialnością, wysiłkiem i ciągłym pogłębianiem wiedzy - co tanie nie jest - czyli lekarski i nauczycielski są traktowane przez państwo jako zło konieczne - czyli płaćmy minimum i wymagajmy.

Lekarze to mogą chociaż na prywatnej praktyce dorobić i w prywatnych przychodniach, nauczyciel ma do dyspozycji korepetycje tylko - a to wiadomo - nic pewnego.
Kate30 jest offline  
Stary 2007-02-24, 09:03   #2878
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Otóż to - dwa zawody związane z wielką odpowiedzialnością, wysiłkiem i ciągłym pogłębianiem wiedzy - co tanie nie jest - czyli lekarski i nauczycielski są traktowane przez państwo jako zło konieczne - czyli płaćmy minimum i wymagajmy.

Lekarze to mogą chociaż na prywatnej praktyce dorobić i w prywatnych przychodniach, nauczyciel ma do dyspozycji korepetycje tylko - a to wiadomo - nic pewnego.
Nic dodać nic ująć .
Stary 2007-02-24, 09:44   #2879
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L Pokaż wiadomość
Nic dodać nic ująć .
Tak właściwie to mogę jeszcze coś dodać

Był czas, że rozważałam pracę w prestiżowym liceum, z którego dostałam propozycję - jak już pisałam wyżej na pieniądzach aż tak bradzo mi nie zależy, a pracę z młodzieżą, zwłaszcza rozumną, uwielbiam.

Przeszło mi, gdy dowiedziałam się, że oto po 5 latach studiów nie potrafię wg ministerstwa ocenić banalnych zadań maturalnych - muszę się tego uczyć, podobnie jak moja mama z 30-letnim stażem pracy w liceum, na specjalnych weekendowych kursach - oraz - zdać egzamin na egzaminatora - no sorry

To już kpina kpin.

Wobec tego wybrałam pracę na uczelni, której co prawda moje mgr wydaje się coraz bardziej przykrótkie, ale gdzie mam prawo - z tytułu posiadania owych trzech literek, egzaminować studentów, dla których moja ocena z egzaminu jest znacznie istotniejsza od tej maturalnej

Uczelnia ufa, że wykształcenie, które mi dała jest wystarczające do pracy na dobrym poziomie i nie chce mnie na siłę dokształcać

Całość szkolnictwa publicznego - w tym największą porażkę wszechczasów czyli gimnazja - uważam za wytwór umysłów małych i niekompetentnych - czyli kolejnych ministrów i wiceministrów, którzy udając, że coś robią - psują, a naprawdę nie robią nic
Kate30 jest offline  
Stary 2007-02-24, 10:28   #2880
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
I tu nie zawsze .

Siostra - lekarz robiący specjalizację nim będzie mogła otworzyć prywatny gabinet to się porządnie zestarzeje, a tak to dyżury w wiejskich przychodniach za marne grosze .

Mama - nauczycielka nauczania początkowego, korepetycji raczej nikt jeszcze wtedy nie potrzebuje, także dorobić raczej nie ma jak .

Zatem ja też jestem osobą szczególnie wyczuloną na gadanie jak to nauczycielom dobrze, a lekarzom nie wspomnę .

Pozdrawiam i życzę miłej soboty, mimo wszystko!

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości