Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-20, 11:21   #271
Frecia_28
Zadomowienie

GG do Frecia_28
Dot.: Kolczyk w języku

Cytat:
Napisane przez jooplee
Myślę nad kolczykiem w języku. W moim przypadku bardzo ważna jest dykcja i sprawne mówienie, jako że funkcjonuję wokalnie. Ktoś wie czy na zajęciach z dykcji/emisji głosu kolczyk w języku bardzo przeszkadza?? I czy naprawdę można zignorować przestrogi przed przekłuaniem jęzorka z powodu poważnego zagrożenia zdrowia (czytałam gdzieś wręcz o zakażeniu mózgu czy czymś takim...)??? Pomóżcie...
Doda ma kolczyka na języku i nie przeszkadza jej to woklanie
Frecia_28 jest offline  
Stary 2006-04-20, 14:45   #272
PaLLitQa
PeeMka

Post Dot.: Kolczyk w języku

Ojj mi tez sie podoba, ale moi rodzice są temu przeciwni, tak wiec nie mam... Gdyby mi chociaz jezyk nie spuchł i zebym se nie pleniła to bym zrobiła o ból to mi sie najmniej rozchodzi

małyaniołek-
Nie wiem jak to mezczyzną pasuje, ale jak dla mnie bomba Doswiadczyłam juz pocałunków z 3 róznymi kolesiami, mającymi kolce w jezorach i jest bosko szczegolnie ze mozesz sie bawic partnera kolczykiem w swoich ustach Naprawde jest fajnie
Stary 2006-04-20, 15:21   #273
NesHi
Raczkowanie

GG do NesHi

Cytat:
Napisane przez jooplee
Myślę nad kolczykiem w języku. W moim przypadku bardzo ważna jest dykcja i sprawne mówienie, jako że funkcjonuję wokalnie. Ktoś wie czy na zajęciach z dykcji/emisji głosu kolczyk w języku bardzo przeszkadza?? I czy naprawdę można zignorować przestrogi przed przekłuaniem jęzorka z powodu poważnego zagrożenia zdrowia (czytałam gdzieś wręcz o zakażeniu mózgu czy czymś takim...)??? Pomóżcie...
Na początku napewno będziesz troszkie seplenić ale potem ten problem zniknie, kiedy zejdzie z jęzka opuchlizna i się do niego przyzwyczaisz Nie powiem Ci jak długo to trwa bo u każdego jest inaczej
A co do zakażenia to słyszałam, i w sumie się z tym zetknęłam, że mogą "opaść" dziąsła, bądź może dojśc do jakiegoś stanu zapalnego dziąseł.
NesHi jest offline  
Stary 2006-04-20, 23:12   #274
la loba
Raczkowanie

ajj... robie we wtorek i się boje bardzo
la loba jest offline  
Stary 2006-04-21, 18:24   #276
la loba
Raczkowanie

Dot.: KOLCZYK W JĘZYKU- da sie ukryc?

Ogólnie to tego nie widac prawie wcale, tak więc specjalnie się z kolczykiem kryc nie trzeba. Najgorzej z tym seplenieniem-ale niektórzy wogole nie seplenią - ja robie w poniedziałek i się troszke boje, bo podobno boli bardzo przez jakiś tydzien po przebijaniu Pozdrawiam
la loba jest offline  
Stary 2006-04-21, 18:37   #277
Kasiek1987
Zakorzenienie

Moja koleżanka z klasy niedawno przebiła język. Na początku nie można normalnie jeść, tylko jakieś papki, więc to może być trudne do ukrycia. Przez jakiś czas też sepleniła. Poza tym kolczyk widać przy mówieniu.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline  
Stary 2006-04-21, 18:40   #278
la loba
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Poza tym kolczyk widać przy mówieniu.
no hmm... to ja chyba mało spostrzegawcza jestem jak widac-bo zdarza mi sie zauwazyc np. dopiero po pol roku, ze ktos znajomy sobie zrobil kolczyka w tym miejscu i to przewaznie nie podczas mowienia, lecz kiedy sie nim bawi.
la loba jest offline  
Stary 2006-04-21, 18:46   #279
Etiuda
Raczkowanie

Kolczyk widać przy mówieniu, śmiechu...w szkole zauważył u mojej znajomej ksiądz nawet i jej spokoju nie dawał, że się okaleczyła itp

Etiuda jest offline  
Stary 2006-04-21, 18:58   #280
kasiakasienka
Wtajemniczenie

to Ty caly czas bedziesz lizaki jesc??

Wznawiam odchudzanie od 1.1.2009 : cel -15 kg

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Carl Gustav Jung: "The meeting of two personalities is like the contact of two chemical substances; if there is any reaction, both are transformed.
kasiakasienka jest offline  
Stary 2006-04-21, 19:13   #281
kuki9
Zakorzenienie

Zalezy od budowy szczęki itp.U jednych widac u innych nie, mówie tu o normalnym obcowaniu z człowiekeim.Np u mojej koleżanki widac jak mówi a u mnie nie.Moja mama dowiedziała się, że mam kolczyk dopiero jak się nim bawiłam.A co do seplenienia ja nie sepleniłam ale mówiłam tak jakbym miała chore gardło
kuki9 jest offline  
Stary 2006-04-21, 19:21   #282
mogiła13
Przyczajenie

czy kolczyk widać to zalezy od tego czy blisko jest zrobiony czy daleko, co do seplenienia to jak nie powiesz że coś nie tak to nawet nikt nie zauważy, no chyba że głośno krzyczysz to wtedy bardziej słychać, a co do tego czy widać jak sie mówi, to zależy też czy sie szeroko buzie otwiera jak sie mówi czy nie, a co do tego lizaka to raczej nie najlepszy pomysł, bo przez pierwszych kilka dni jęzorek spuchnięty jest i ciężko jest jeść lizaki przede wszystkim ! ja mam kolca już od roku, a rodzice nie wiedzą, nawet w mojej klasie nie każdy wie, nawet jak sepleniłam to nikt sie nie zczaił
mogiła13 jest offline  
Stary 2006-04-21, 22:48   #283
effulla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mogiła13
czy kolczyk widać to zalezy od tego czy blisko jest zrobiony czy daleko, co do seplenienia to jak nie powiesz że coś nie tak to nawet nikt nie zauważy, no chyba że głośno krzyczysz to wtedy bardziej słychać, a co do tego czy widać jak sie mówi, to zależy też czy sie szeroko buzie otwiera jak sie mówi czy nie, a co do tego lizaka to raczej nie najlepszy pomysł, bo przez pierwszych kilka dni jęzorek spuchnięty jest i ciężko jest jeść lizaki przede wszystkim ! ja mam kolca już od roku, a rodzice nie wiedzą, nawet w mojej klasie nie każdy wie, nawet jak sepleniłam to nikt sie nie zczaił
kolczyk w języku to moje marzenie a hmm... jak wyciągnę go .... to język mi normalnie zarośnie i..... będzie ślad ??
Stary 2006-04-21, 23:02   #284
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effulla
kolczyk w języku to moje marzenie a hmm... jak wyciągnę go .... to język mi normalnie zarośnie i..... będzie ślad ??
A nawet jeśli to by był ślad wielkości łebka od szpilki.To robi taka róznice na języku?
kuki9 jest offline  
Stary 2006-04-21, 23:38   #285
effulla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuki9
A nawet jeśli to by był ślad wielkości łebka od szpilki.To robi taka róznice na języku?
Żadną... a co z kubkami smakowymi ?
Stary 2006-04-21, 23:52   #286
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effulla
Żadną... a co z kubkami smakowymi ?
To są jakies głupie ploty.Z kubkami smakowymi nic sie nie dzieje.Nie zauważyłam, żebym mniej odczuwała smaki odkąd mam kolczyk.
Wyciągnęłam go kiedys na jeden dzień, prawie zarósł a ślad był znikomy
kuki9 jest offline  
Stary 2006-04-21, 23:57   #287
Aeterna
Zakorzenienie

Tajna akcja, widzę.

Nie polecam.

Możesz to spokojnie ukryć. Ale możesz też banalnie wpaść. Co do seplenienia się nie znam. Mówię o widokach.
A nie ziewnij sobie czasem na lekcji albo przy rodzicach.
Aeterna jest offline  
Stary 2006-04-22, 11:40   #288
Aniaa79
Przyczajenie

Mam pytanie.. Jak długo nie mozna pic alkoholu? Ja zamierzam sobie zrobic kolczka w jezyku w czwartek.. ale nie w salonie.. zrobi mi dziewczyna, ktora robi to od 3 lat ;] Po przebiciu mam jesc papki takie jak jedza male bobaski ? Cio zrobic zeby jeden z rodzicow tego nie zauwazyl?
Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
Aniaa79 jest offline  
Stary 2006-04-22, 12:07   #289
fhancuzeczka
Raczkowanie

dlaczego myslicie ze kosmetyczki robią to mało profesjonalnie? przeciez tez pchedzodza jakies tam kursy, czy coś, wiec uwazam ze powinny sie na tym znac... co o tym sądzicie?
fhancuzeczka jest offline  
Stary 2006-04-22, 13:53   #290
mimbi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nastolatka1990
za niedlugo robie sobie kolczyka w jezyku. moi rodzice o niczym nie wiedzą (ale jesli chodzi o zgode to wiem jak zalatwic). i jak zrobie to bedzie sie dalo przed nimi ukryc? jak spuchnie mi jezyk to bedzie widoczne? a co do seplenienia to bede jadla lizaki przy nich ze niby tak z nimi gadam. i w szkole jak nie bede otwierala szeroko ust to nie bedzie widac? dodam ze najpierw bede miala czarny kolczyk.

Po pierwsze - musisz miec 18 lat albo zgode rodzicow. Podrobienie podpisu to przestepstwo.
Po drugie - jezyk puchnie strasznie i tego sie raczej nie da ukryc. Masz w buzi po prostu wielka twarda gabke i przez tydzien probujesz jakos nia operowac. Lizak sie do buzi raczej nie zmiesci, poza tym moze Cie bolec, gdy bedziesz go trzymala w ustach. Przez jakis czas po przekluciu nie nalezy jesc potraw mocno przyprawionych, kwasnych, slodkich, bo dziurka jest bardzo wrazliwa - wiem co mowie, bo po przekluciu eksperymentowalam z mrozonymi truskawkami - wystarczyla jedna lyzeczka tego pysznego deseru, myslalam ze sie przekrece. W zwiazku z tym lizaki rowniez moga miec zbyt intensywny smak.
Po trzecie - o dziurke trzeba dbac - wskazane sa kostki lodu z wody mineralnej i z naparu szalwii (zmniejszaja opuchlizne + szalwia dziala odkazajaco) oraz plukanie ust kilka razy dziennie mocna herbatka szalwiowa, dobrze, zeby rowniez byla schlodzona. No chyba, ze masz swoja lodowke w pokoju, to wtedy nie ma problemu. Inaczej co powiesz mamie, kiedy znajdzie w zamrazalniku kostki z dziwnie pachnacej substancji?
Po czwarte - seplenienie jest nieuniknione przynajmniej przez kilka dni (mam dwie kolezanki ktore seplenia nadal,mimo ze kolczyk maja juz kupe czasu). Do tego dochodzi slinienie, bo slinianki podjezykowe musza sie przyzwyczaic do nowego sasiada (slinilam sie trzy dni, jak pies bokser).
Po piate - nie sadze, zebys mogla miec na poczatku czarny kolczyk, bo zwykle ten pierwszy to aseptyczny z tytanu lub stali nierdzewnej, z tego co sie orientuje to nawet czarny tytan nie jest juz aseptyczny i moze byc conajwyzej drugim kolczykiem, zwlaszcza, ze pierwszy ma duze kulki i jest dlugasny.
Po szoste - mozna ukryc kolczyk, ja juz mam swoj drugi rok i naprawde wie o nim tylko kilka osob, zreszta uwazam, ze to nieeleganckie tak szeroko rozdziawiac gebe albo latac z wywieszonym jezorem
mimbi jest offline  
Stary 2006-04-22, 14:14   #291
mogiła13
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mimbi
Po pierwsze - musisz miec 18 lat albo zgode rodzicow. Podrobienie podpisu to przestepstwo.
ja kolczyk zrobiłam kilka dni po skończeniu 16 lat i facet tylko sie spytał, czy jestem pełnoletnia, powiedziałam ze nie, to spytał czy rodzice nie będą mieli nic przeciwko, a jeśli tak to jak coś to nie on mi robił kolca... tylko sie mówi, że potrzebna jest zgoda a prawda jest taka, że każdy chce zarobić...
mogiła13 jest offline  
Stary 2006-04-22, 14:22   #292
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mimbi
Po pierwsze - musisz miec 18 lat albo zgode rodzicow.
To tylko teoretycznie niestety.dowodów nikt nie sprawdza jak juz to się pytają o wiek.A jeżeli w jednym salonie nie zrobią to w innym na pewno.Poza tym kolczyk mozna wyjąc, gorzej jest z tatuażem bo tego usunąć sie nie da.Tutaj sie troche bardziej pilnują
kuki9 jest offline  
Stary 2006-04-22, 14:31   #293
mimbi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mogiła13
ja kolczyk zrobiłam kilka dni po skończeniu 16 lat i facet tylko sie spytał, czy jestem pełnoletnia, powiedziałam ze nie, to spytał czy rodzice nie będą mieli nic przeciwko, a jeśli tak to jak coś to nie on mi robił kolca... tylko sie mówi, że potrzebna jest zgoda a prawda jest taka, że każdy chce zarobić...
Pogrzebie w przepisach, moze trzeba bedzie faceta wsadzic za kratki
mimbi jest offline  
Stary 2006-04-22, 16:48   #294
NesHi
Raczkowanie

GG do NesHi

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
dlaczego myslicie ze kosmetyczki robią to mało profesjonalnie? przeciez tez pchedzodza jakies tam kursy, czy coś, wiec uwazam ze powinny sie na tym znac... co o tym sądzicie?
Ja uważam, że nie powinno sie mieszać...jak już coś robić to porządnie
A kosmetyczka przebijająca język...hmmm
Wedłu mnie salony tatużu sa od robienia tatuaży, salony piecingu od kolczykowania a salony kosmetyczne od ogólnych zabiegów kosmetycznych: oczyszczanie, tipsy, depilacja itp.
wieć jak juz miałabym cos robić....to poprzez osobę do tego przeznaczoną
ale to tylko moje skromne zdanko
NesHi jest offline  
Stary 2006-04-22, 20:54   #295
effulla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mimbi
Po drugie - jezyk puchnie strasznie i tego sie raczej nie da ukryc. Masz w buzi po prostu wielka twarda gabke i przez tydzien probujesz jakos nia operowac. Lizak sie do buzi raczej nie zmiesci, poza tym moze Cie bolec, gdy bedziesz go trzymala w ustach. Przez jakis czas po przekluciu nie nalezy jesc potraw mocno przyprawionych, kwasnych, slodkich, bo dziurka jest bardzo wrazliwa - wiem co mowie, bo po przekluciu eksperymentowalam z mrozonymi truskawkami - wystarczyla jedna lyzeczka tego pysznego deseru, myslalam ze sie przekrece. W zwiazku z tym lizaki rowniez moga miec zbyt intensywny smak.
Po trzecie - o dziurke trzeba dbac - wskazane sa kostki lodu z wody mineralnej i z naparu szalwii (zmniejszaja opuchlizne + szalwia dziala odkazajaco) oraz plukanie ust kilka razy dziennie mocna herbatka szalwiowa, dobrze, zeby rowniez byla schlodzona. No chyba, ze masz swoja lodowke w pokoju, to wtedy nie ma problemu. Inaczej co powiesz mamie, kiedy znajdzie w zamrazalniku kostki z dziwnie pachnacej substancji?
Po czwarte - seplenienie jest nieuniknione przynajmniej przez kilka dni (mam dwie kolezanki ktore seplenia nadal,mimo ze kolczyk maja juz kupe czasu). Do tego dochodzi slinienie, bo slinianki podjezykowe musza sie przyzwyczaic do nowego sasiada (slinilam sie trzy dni, jak pies bokser).
Po piate - nie sadze, zebys mogla miec na poczatku czarny kolczyk, bo zwykle ten pierwszy to aseptyczny z tytanu lub stali nierdzewnej, z tego co sie orientuje to nawet czarny tytan nie jest juz aseptyczny i moze byc conajwyzej drugim kolczykiem, zwlaszcza, ze pierwszy ma duze kulki i jest dlugasny.
Po szoste - mozna ukryc kolczyk, ja juz mam swoj drugi rok i naprawde wie o nim tylko kilka osob, zreszta uwazam, ze to nieeleganckie tak szeroko rozdziawiac gebe albo latac z wywieszonym jezorem

Teraz to już sama nie wiem czy sie zdecydować .... przeraża mnie fakt tego że będzie to boleć jak ..... ? yy ... bardzo boleć :/
Stary 2006-04-22, 21:02   #296
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effulla
Teraz to już sama nie wiem czy sie zdecydować .... przeraża mnie fakt tego że będzie to boleć jak ..... ? yy ... bardzo boleć :/
To wcale nie znaczy, że Ciebie będzie bolało aż tak.Zalezy jaki masz stosunek do bólu.Każdy to inaczej odczuwa
kuki9 jest offline  
Stary 2006-04-22, 22:58   #297
mimbi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuki9
To wcale nie znaczy, że Ciebie będzie bolało aż tak.Zalezy jaki masz stosunek do bólu.Każdy to inaczej odczuwa
Mnie na przyklad przeklucie nie bolalo, trwalo chwilke, bylo znieczulenie. Bolalo mnie jednak pozniej, do tego stopnia, ze zastanawialam sie, czy aby kolczyka nie wyjac bo myslalam, ze nie wytrzymam. U mnie trwalo to tydzien, w tym trzy pierwsze dni naprawde mocno, bralam Ibuprom Max (a jestem dosc wytrzymala na bol, po prostu okazalo sie, ze nie na bol jezyka). Moj chlopak natomiast w ogole nie czul bolu ani w trakcie przeklucia ani po, tylko dyskomfort przy mowieniu i ostro sie slinil przez ponad dwa tyg!
mimbi jest offline  
Stary 2006-04-22, 23:02   #298
kuki9
Zakorzenienie

No widzisz mnie przekłucie tez nie bolało.Potem troche ale ja jestem jakas dziwna bo lubie jak boli więc ten ból mi sprawiał wręcz przyjemność.żadnych proszków nie brałam ani się nie śliniłam.Mówiłam troche dziwnie, nawet pare osób sie pytało czy nie mam chorego gardła, na co ja odpowiadałam, że i owszem
Tak więc tak naprawde to trzeba spróbowac samemu bo wtedy będzie sie wiedziec najlepiej
kuki9 jest offline  
Stary 2006-04-22, 23:27   #299
fhancuzeczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez NesHi
Ja uważam, że nie powinno sie mieszać...jak już coś robić to porządnie
A kosmetyczka przebijająca język...hmmm
Wedłu mnie salony tatużu sa od robienia tatuaży, salony piecingu od kolczykowania a salony kosmetyczne od ogólnych zabiegów kosmetycznych: oczyszczanie, tipsy, depilacja itp.
wieć jak juz miałabym cos robić....to poprzez osobę do tego przeznaczoną
ale to tylko moje skromne zdanko
ok, zgadzam sie z toba, ale przeciez one przechodzą te same kursy co ci w salonach percingu, czyż nie? Z resztą przystępując do kursu maja pełną swiadomośc o skutkach swojej niewiedzy czy braku fachu... jak nie mam racji to wyprowadzcie mnie z błędu
fhancuzeczka jest offline  
Stary 2006-04-23, 07:46   #300
Olunia90
Zakorzenienie

Za granicą można wsadzić w język sztyft(jak przekujesz język) .Jest bardzo podobny do kolczyka tylko składa się z tej ''pałeczki'' bez kuleczek a zakończona jest płaskimi obręczmi (bardzo malutkimi).Takie coś zakłada się na specjalne okazje jeśli chcesz by kolczyk był niewidoczny ale czy takie coś jest w Polsce to nie mam pojęcia ale warto się zapytać.
Olunia90 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości