Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-04-20, 20:59   #3931
Pozytywka
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Anusiiaakk Pokaż wiadomość
Jutro minie tydzień odkąd mam kolczyk.
Wszystko ładnie (tak mi się wydaje xD ) się przyjęło.
Opuchlizna prawie zeszła no i na szczęście jem już normalnie.
Kolczyk na krótszy mogę już wymienić jak całkowicie opuchlizna zejdzie, tak ?
Zależy czy w ogóle chcesz wymieniać ja od przebicia noszę długą sztangę i mi to nie przeszkadza :P chociaż wiem że to gorzej dla ząbków. Wymienić można tak po 3-4 tygodniach zależy jak sie komu goi xD

Dalej Kotku Dalej, Będzie Doskonale
Trochę Dziś Zaszalej, Nie Mów Nie
Noc Jest Jeszcze Długa, Może Ci Się Uda xD
Zdziałać Na Mnie, Cuda Czemu Nie <3

Pozytywka jest offline  
Stary 2009-04-21, 07:40   #3932
anka1709
Zakorzenienie

U mnie mija 3 tygodnie i 4 dni od założenia kolczyka. Właściwie po dwóch tygodniach miałam już wszystko pięknie wygojone, ale wypadało to tuż przed świętami, więc przełożyłam zmianę kolca na później- zresztą sam piercer uczulał, żeby się z tym za bardzo nie spieszyć i że dwa tygodnie to absolutne minimum. Idę więc dzisiaj, bo- chociaż kolczyk mi nie przeszkadza, to jednak widzę, że jest po prostu sporo za długi. No i chcę poznać swój rozmiar , żeby móc ewentualnie kiedyś zakupić sobie jakiś wykręciarski koczyk we własnym zakresie.

Co do samego procesu gojenia- przez pierwsze dni pracowicie ssałam patyczki zamrożonego naparu z rumianku, chociaż- a może właśnie dlatego- język spuchł mi praktycznie niezauważalnie.
Oczywiście absolutna dbałość o higienę jamy ustnej- mycie zębów po każdym posiłku, dodatkowo kilka razy na dobę płukanie ust Corsodylem, przed wszystkim po wypalonych papierosach (po przebicu nie ograniczałam palenia). Właściwie przebicie nie wiązało się dla mnie z żadnymi niedogodnościami, jeść mogłam normalnie, choć na początku miałam obawy, że przygryzę kolczyka. Nic takiego się na szczęście nie stało, ale myślę, że takie odczucia to normalka, w końcu potrzeba czasu, by się przyzwyczaić do ciała obcego w buzi.

Po przebiciu języka trzeba przed wszystkim pieczołowicie zatroszczyć się o higienę jamy ustnej, ale nie popadać w przesadę. Organizmy ludzkie to oryginalne twory i każdy reaguje inaczej. Ja pierwszy alkohol wypiłam jakieś trzy- cztery dni pi przebiciu, ale też nie dlatego, żebym się wcześniej świadomie wstrzymywała, po prostu tak wyszło.
Przez tydzień z okładem odmawiałam sobie jogurtów- wiadomo, kultury bakterii. Z tego samego powodu embargo na seks oralny i całowanie... ale to najmniejszy problem, bo w drugą stronę nie ma ograniczenia.
anka1709 jest offline  
Stary 2009-04-21, 13:19   #3933
Malwina 22
Raczkowanie

No właśnie.....

Już wszystko było ok.....jezyk mnie nie bolał a tu nagle MASZ.

Gdy jadłam (wkoncy cieszyłam sie ze juz mnie nic nie boli) przygryzłam kolczyka
Bolało !!! chyba troszeczke naderwałam bo zaczeło mnie szczypać.
A dziś boli mnie język........ledwo zjadłam kanapkę.
Dziś mija tydzień od przebicia a opuchlizna dalej jest choć miejsza.
Mam nadzieje ze to nie wpłynie na proces gojenia bo ja juz baaaaaardzo chcem zjeść loda włoskiego i serniczka.
sernik (taki pieczony).......juz dawno za mną chodzi a najgorsze ze mam wszystko i moge go upiec a nie bende mogła zjeść

A moze moge? sernik to sernik co? Jak myślicie?
Malwina 22 jest offline  
Stary 2009-04-21, 14:18   #3934
KochamMichasia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Malwina 22 Pokaż wiadomość
No właśnie.....

Już wszystko było ok.....jezyk mnie nie bolał a tu nagle MASZ.

Gdy jadłam (wkoncy cieszyłam sie ze juz mnie nic nie boli) przygryzłam kolczyka
Bolało !!! chyba troszeczke naderwałam bo zaczeło mnie szczypać.
A dziś boli mnie język........ledwo zjadłam kanapkę.
Dziś mija tydzień od przebicia a opuchlizna dalej jest choć miejsza.
Mam nadzieje ze to nie wpłynie na proces gojenia bo ja juz baaaaaardzo chcem zjeść loda włoskiego i serniczka.
sernik (taki pieczony).......juz dawno za mną chodzi a najgorsze ze mam wszystko i moge go upiec a nie bende mogła zjeść

A moze moge? sernik to sernik co? Jak myślicie?

Możesz serniczka zjeść

Błagam uważaj na byki
Stary 2009-04-22, 13:01   #3935
poducha555
Raczkowanie

Hej mam nadzieje ze ktos mi pomoze... kolezanka zrobila sobie sama 2 miesiace temu kolczyka w jezyku... i namawia mnie zeby mi przebila dzisiaj... niewiem co mam robic wiem ze jest to niezbyt odpowiedzialne ale nic jej sie nie stalo... niewiem co robic... zaryzykowac? bo jak jej sie nic nie stalo to mi moze tez nic sie nie stanie...
poducha555 jest offline  
Stary 2009-04-22, 13:03   #3936
Kinga_20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poducha555 Pokaż wiadomość
Hej mam nadzieje ze ktos mi pomoze... kolezanka zrobila sobie sama 2 miesiace temu kolczyka w jezyku... i namawia mnie zeby mi przebila dzisiaj... niewiem co mam robic wiem ze jest to niezbyt odpowiedzialne ale nic jej sie nie stalo... niewiem co robic... zaryzykowac? bo jak jej sie nic nie stalo to mi moze tez nic sie nie stanie...
Czytasz ten wątek od dłuższego czasu i nie potrafisz sama sobie odpowiedzieć na to pytanie?????

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline  
Stary 2009-04-22, 13:06   #3937
Panikaa
Zadomowienie

Cytat:
Chcesz to ryzykuj.. najwyżej wda się zakażenie i pozbędziesz się języka
Odpowiedz sobie sama na pytanie czy 120 zł za przebicie jest ważniejsze od Twojego zdrowia??
Skoro tak bardzo Ci zależy na przebiciu to czemu nie wybierzesz się już dziś do profesjonalnego studio umówić się na przekłucie??
A koleżance życzę więcej rozumu.... Język to nie ucho :/
Panikaa jest offline  
Stary 2009-04-22, 13:20   #3938
poducha555
Raczkowanie

No tak masz racje. Ale meczy mnie jedno pytanie: No bo przeciez jezeli zrobila ona to wszystko sterylnie wszystko czyste i wgl to czemu sie by mialo jakies zakazenie wdac?

Edytowane przez poducha555
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:27
poducha555 jest offline  
Stary 2009-04-22, 13:51   #3939
Panikaa
Zadomowienie

Cytat:
No tak masz racje. Ale meczy mnie jedno pytanie: No bo przeciez jezeli zrobila ona to wszystko sterylnie wszystko czyste i wgl to czemu sie by mialo jakies zakazenie wdac?
A ma doświadczenie w tym i jakieś uprawnienia? nie Jeśli to by było taki proste i cacy to wszyscy sami by sobie języki dziurawili. Jak tam chcesz, tylko żebyś później nie płakała, że coś jest nie tak i prosiła o pomoc..
Panikaa jest offline  
Stary 2009-04-22, 13:57   #3940
poducha555
Raczkowanie

ale przeciez przyznalam ci racje ze to jest niemądre... i ze tak nie zrobie... ;] Heh ok dzieki za rady.. ;]
poducha555 jest offline  
Stary 2009-04-22, 14:53   #3941
KochamMichasia
Rozeznanie

Cytat:

Mogła byś powiedzieć co według Ciebie znaczy sterylnie???
Bo chyba masz błędne pojęcie.

Edytowane przez KochamMichasia
Czas edycji: 2009-04-22 o 15:06
KochamMichasia jest offline  
Stary 2009-04-22, 20:11   #3942
Pozytywka
Raczkowanie

Cytat:
To się mówi "głupi ma szczęście" . A ty już takiego być może nie będziesz miała i w najgorszym wypadku wylądujesz w szpitalu. A po za tym jeżeli ona przebijała sobie to na pewno bardzo dbała o sterylność bo to w końcu był jej język, a przebijając koleżance może pomyśleć "to w końcu nie mój język" i o sterylność dla ciebie nie będzie dbała aż tak bardzo :/. To na tyle ode mnie, a zrobisz jak uważasz .

Dalej Kotku Dalej, Będzie Doskonale
Trochę Dziś Zaszalej, Nie Mów Nie
Noc Jest Jeszcze Długa, Może Ci Się Uda xD
Zdziałać Na Mnie, Cuda Czemu Nie <3

Pozytywka jest offline  
Stary 2009-04-23, 10:18   #3943
darusiek1989
Darusia Piwonia

Dla mnie język przekuwała koleżanka... na koniec trochę mnie bolało , bo nie mogła przebić ostatniej błonki... ale... kolczyk juz mam ok 3 lat. ( 2 listopada minął 3 latka)... hmm... na następny dzień trochę mi spuchł... jadłam tylko zupki Knorr... ale już drugiego dnia wszystko było ok... Jednak najgorsze było to, że w szkole na j. angielskim miałam sepleniącą nauczycielkę i jak wezwała mnie do odpowiedzi, to myślała, że się z Niej nabijam... A ja miałam tylko spuchnięty język... klasa przez całą lekcję się śmiała... nigdy tego nie zapomnę

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

i oczywiście jak najbardziej dbam o mój języczek... Mam znajomą, która też robi kolczyki w języku od niedawna... i mówiła, że wszystko ok poszło z przebiciem
darusiek1989 jest offline  
Stary 2009-04-23, 12:57   #3944
anka1709
Zakorzenienie

Cytat:
kolezanka zrobila sobie sama 2 miesiace temu kolczyka w jezyku... i namawia mnie zeby mi przebila dzisiaj... (...) zaryzykowac? bo jak jej sie nic nie stalo to mi moze tez nic sie nie stanie...
Nigdy w życiu bym się na to nie odważyła. Nie ryzykuj zdrowiem.
anka1709 jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:14   #3945
Ollalaaa
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w języku

Bardzo chciałabym mieć kolczyka w języku, stąd moje pytanie, gdzie w Opolu można przekłuć język ??
Jeszcze nie jestem pełnoleetnia, dlatego w Opolu w 'jawor art' nie chciał mi przekłuć nawet jeśli bym przyszła z 26 letnią siostrą ...
Więc proszę o pomoc, gdzie w Opolu są salony, lub studia gdzie przekłówają język, za 'podrobioną' zgodą rodziców lub jeśli się przyjdzie z pełnoletnią siostrą ....
Ollalaaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:16   #3946
Panikaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ollalaaa Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym mieć kolczyka w języku, stąd moje pytanie, gdzie w Opolu można przekłuć język ??
Jeszcze nie jestem pełnoleetnia, dlatego w Opolu w 'jawor art' nie chciał mi przekłuć nawet jeśli bym przyszła z 26 letnią siostrą ...
Więc proszę o pomoc, gdzie w Opolu są salony, lub studia gdzie przekłówają język, za 'podrobioną' zgodą rodziców lub jeśli się przyjdzie z pełnoletnią siostrą ....
Evil Moon na damrota. W porządku gościu, możesz się przejść zagadać-myślę, że pójdzie na ugodę jeśli chodzi o wiek
Panikaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:18   #3947
Ollalaaa
Raczkowanie

Ok, dzięki
Przyjdę z siostrą i spróbuję zagadać
Ollalaaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:19   #3948
Panikaa
Zadomowienie

Cytat:
Ok, dzięki
Przyjdę z siostrą i spróbuję zagadać
Nie mów nic o wieku, jak zapyta, to wtedy coś zagadaj
Panikaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:24   #3949
lapie_gwiazdy
Raczkowanie

Cześć dziewczyny, 4 dni temu przekułam sobie język (oczywiście w profesjonalnym studiu piercingu ). Wszystko goi się wspaniale. Płuczę go Dentoseptem kilka razy dziennie, a jeśli nie mam go pod ręką to chociaż wodą. Opuchlizna od początku była niewielka. Teraz jest jeszcze wokół kanału przekłucia. Dzisiaj język przestał pobolewać przy mówieniu z czego się bardzo cieszę, bo z reguły jestem gadułą.

Mam do Was pytanie. Martwi mnie jedna rzecz. Nie potrafię wysunąć języka poza linię dolnych zębów. Nie potrafię podnieść języka by dolna kulka przeszła nad zębami.
Czy Wy też tak miałyście? Czy da się wyuczyć wyciągania języka na nowo? ^^ (wiem, że to głupio brzmi )
lapie_gwiazdy jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:31   #3950
Ollalaaa
Raczkowanie

No i problem ... zadzwoniłam do tego salonu Evil Moon, a oni powiedzieli, że jeśli pępęk, czy coś to wystarczy zgoda rodziców, lub przyjście z dorosłą osobą, ale język to konieczni są rodzice jeśli jest się niepełnoletnim ;/
Gdzie jeszcze może być w Opolu, lub troche poza Opolem ewentualnie jest jeszcze jakiś salon gdzie wystarczy ta zgoda lub przyjście z siastrą na przekłucie języka?
Ollalaaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:33   #3951
Panikaa
Zadomowienie

Cytat:
No i problem ... zadzwoniłam do tego salonu Evil Moon, a oni powiedzieli, że jeśli pępęk, czy coś to wystarczy zgoda rodziców, lub przyjście z dorosłą osobą, ale język to konieczni są rodzice jeśli jest się niepełnoletnim ;/
Gdzie jeszcze może być w Opolu, lub troche poza Opolem ewentualnie jest jeszcze jakiś salon gdzie wystarczy ta zgoda lub przyjście z siastrą na przekłucie języka?
O to nie mam pojęcia.Tam brew przebijałam jak nie miałam 18, ale język już chyba po 18.Nie pamiętam dokładnie, bo dawno było
Niestety nie znam innych salonów w Opolu i okolicach
Panikaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:35   #3952
Ollalaaa
Raczkowanie

Hehe no to zostało mi szukać innych salonów, lub poczekać do 18
Dzięki za pomoć
Ollalaaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 16:48   #3953
skaz
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lapie_gwiazdy Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie. Martwi mnie jedna rzecz. Nie potrafię wysunąć języka poza linię dolnych zębów. Nie potrafię podnieść języka by dolna kulka przeszła nad zębami.
Czy Wy też tak miałyście? Czy da się wyuczyć wyciągania języka na nowo? ^^ (wiem, że to głupio brzmi )
Też tak miałam dopiero jak się wszystko unormuje wtedy można język spokojnie wytknąć ;D nie przejmuj się
skaz jest offline  
Stary 2009-04-23, 17:41   #3954
PunkRockPrincess
Przyczajenie

a wiec...
ja mam kolczyk od poniedzialku, czyli dzisiaj mija czwarty dzien ;d
przeklucie w ogole nie bolalo, opuchlizny nie mialam, mowilam normalnie i jadlam kilka godzin po przekluciu juz kanapki ;p
nie wiem czy to normalne, ale zadnych innych oznak niz przed przekluciem nie mam ^^
plucze sobie tylko od czasu do czasu szalwia... (zwlaszcza po jedzeniu)
oczywiscie dostalam karteczke z zaleceniami takze staram sie stosowac ;d

PunkRockPrincess jest offline  
Stary 2009-04-23, 18:26   #3955
Anusiiaakk
Raczkowanie

Cytat:
Miałam tak samo na początku, kolczyk mam od 9 dni i mogę już normalnie wyciągać cały język, jeść i wszystko.
Anusiiaakk jest offline  
Stary 2009-04-23, 18:35   #3956
Ollalaaa
Raczkowanie

Hmm ..., że tak spytam ...
Gdzie wg was jest ładniejszy kolczyk i bardziej atrakcyjny, w języku, czy w wardze na dole z lewej strony??
...i czy jeśli ma się już kolczyka w nosie, to nie będzie 'napaćkane' na twarzy jeśli zrobi sie w wardze? Jak myślicie?

Edytowane przez Ollalaaa
Czas edycji: 2009-04-23 o 18:36
Ollalaaa jest offline  
Stary 2009-04-23, 19:05   #3957
skaz
Zadomowienie

Cytat:
Hmm ..., że tak spytam ...
Gdzie wg was jest ładniejszy kolczyk i bardziej atrakcyjny, w języku, czy w wardze na dole z lewej strony??
...i czy jeśli ma się już kolczyka w nosie, to nie będzie 'napaćkane' na twarzy jeśli zrobi sie w wardze? Jak myślicie?
Dobrze to ujęłaś "napaćkane", mi się taki przerost formy nad treścią nie podoba. I wolę mieć w języku niż w wardze - stałam przed tym samym dylematem.

Dziewczyny! na jakiejś aukcji przeczytałam że kolczyki z bioflexu można dowolnie skracać. Wiecie o co chodzi? W jaki sposób?

Edytowane przez skaz
Czas edycji: 2009-04-23 o 19:31
skaz jest offline  
Stary 2009-04-23, 23:23   #3958
KochamMichasia
Rozeznanie

ucinasz kawałek sztangi i robisz kulką gwint, żadnej filozofi.
Stary 2009-04-24, 11:50   #3959
anka1709
Zakorzenienie

Cytat:
Normalka, nie masz się o co martwić, jeszcze parę dni i będziesz na powrót wykonywać językiem wszelkie możliwe ewolucje.
anka1709 jest offline  
Stary 2009-04-24, 12:53   #3960
Calme
Przyczajenie

Hej dziewczyny. A jak wasze przygody z dentystą? Przeszkadza dentyście kolczyk, czy coś?
Calme jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości