Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-07-28, 23:48   #511
naatalia
Raczkowanie

GG do naatalia
Dot.: Kolczyk na języku...

HideYou i jak się podoba?
za 4 tygodnie to już nawet zapomnisz że cię cokolwiek bolało.
mi opuchlizna zeszła po jakiś 4...dniach także nie martw się z każdym dniem będzie coraz lepiej
język jest częścią ciała, która regeneruje się najszybciej także głowa do góry narzeczony zobaczy cię już w pełni sił

Edytowane przez naatalia
Czas edycji: 2006-07-29 o 00:19
naatalia jest offline  
Stary 2006-07-29, 07:27   #512
the_kasias
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez HideYou
Hejj mam pytanko,jak dlugo bede miala spuchniety jezyk??
wczoraj zrobiłam sobie kolczyk i dzisiaj nic nie moge przełknąć

ile trwa gojenie?
za 4 tygodnie wraca moj narzeczony i chcialabym wiedzisc czy do tego czasu bedzie już ok, ?

dzieki za odp.
pozdrawiam
oj opuchlizna to schodzi do tygodnia [3 dni moze :P] a po 2 tygodniach juz bedzie wszytsko ok ;D
the_kasias jest offline  
Stary 2006-07-29, 08:16   #513
bluszcz89
Przyczajenie

To sie pochwale ze ja tez mam kolczyk w jezyku i w pepku, sama na sobie wyprobowalam ten "kontrowersyjny" sposob gojenia czyli kieliszek wodki, mi pomoglo na tyle, ze moglam jesc 2-go dnia wszystko co chcialam A to fakt, zazwyczaj po tygodniu wszystko jest juz ok, ale ja wlasnie na tym sie nadzialam- po tygodniu wytknelam jezyk i pokazalam kolczyka kolezance, po czym szybko schowalam spowrotem przy czym kolec zatrzymal sie na zebach i rozdarlam sobie troche dziurke- co to byl za bol :/ ale po 2 tygodniach juz nic nie przeszkadza. Pozdrawiam
bluszcz89 jest offline  
Stary 2006-07-29, 14:05   #514
HideYou
Raczkowanie

GG do HideYou

;-)
Dzieki śliczne za odp.
pomimo tego że boli troszke, i jesc za bardzo nie moge zwariowałam na jego punkcie ;-))
od poltora roku mam kolczyk w pępku i przyznam ze samo przekłucie jezyka bolało mniej niz pępka ;-)
teraz tylko oby jak najszybciej sie wygoił ;-)

;-)
HideYou jest offline  
Stary 2006-07-29, 14:10   #515
HideYou
Raczkowanie

GG do HideYou

hmm tak sie zastanawiam bo mam wokół górnej kulki taka dosc duza dziurke/ no bardziej to wgłebienie takie niz dziurka, to normalne??

pozdr ;-))

czyli za 4 tygodnie nie musze sie obawiać że bedzie bolał jezyk??
HideYou jest offline  
Stary 2006-07-29, 14:19   #516
HideYou
Raczkowanie

GG do HideYou

a po jakim czasie moge wymienic kolczyk na krótszy??
pozdr. ;-)))
HideYou jest offline  
Stary 2006-07-29, 14:49   #517
bejbe990
Rozeznanie

GG do bejbe990

Cytat:
Napisane przez HideYou
a po jakim czasie moge wymienic kolczyk na krótszy??
pozdr. ;-)))
wszystko masz opisane na poprzednich stronach, wystarczy tylko przejrzeć wątek
Stary 2006-07-29, 15:35   #518
HideYou
Raczkowanie

GG do HideYou
Cool Dot.: Kolczyk na języku...

heh...

dzieki juz tam zaglądam ;-)

pozdrawiam
HideYou jest offline  
Stary 2006-07-29, 16:37   #519
bejbe990
Rozeznanie

GG do bejbe990

Cytat:
Napisane przez HideYou
heh...

dzieki juz tam zaglądam ;-)

pozdrawiam
nie ma sprawy i oby ci sie dobrze jęzorek zagoił
Stary 2006-07-29, 17:29   #520
naatalia
Raczkowanie

GG do naatalia

hideYou to wgłębienir to normalne, to tylko od kolczyka jestja mam teraz kwiatka i wgłębienie też w kształcie kwiatka

a kolczyk możesz zmienić tak po 2 tygodniach,możesz iść do studia i poprosić o zmianę lub zrobić to sama.ja zmienilam sama choć troche się bałam ze nie trafie do dziurki ale trafilam zmiana nie boli nic a nic tylko troszke się trzeba nasiłować z odkręceniem kulki i potem porządnie zakręcić kulkę od nowego kolczyka żeby niespodzianek nie było

powodzenia
naatalia jest offline  
Stary 2006-07-29, 21:03   #521
HideYou
Raczkowanie

GG do HideYou

;-)
hehe
dzieki śliczne ;-)

pozdrawiam
HideYou jest offline  
Stary 2006-07-31, 09:38   #522
mychaaa
Raczkowanie

GG do mychaaa
Dot.: kolczykowanie ;-)

Cytat:
Napisane przez Cdz
to duzo? eee... ja mam 20 i zyje. jak dziewczyna chce robic i bedzie sie z tym dobrze czuła to czemu nie? trzeba tylko przemyslec swoje decyzje i ich KONSEKWENCJE
gdzie Ci sie ppmieściolo tyle tych kolczykow moglabys napisac gdzie je masz??
mychaaa jest offline  
Stary 2006-08-02, 20:31   #523
effulla
Zakorzenienie

Dot.: KOLCZYK W JĘZYKU- da sie ukryc?

Cytat:
Napisane przez mimbi
Po pierwsze - musisz miec 18 lat albo zgode rodzicow. Podrobienie podpisu to przestepstwo.
Po drugie - jezyk puchnie strasznie i tego sie raczej nie da ukryc. Masz w buzi po prostu wielka twarda gabke i przez tydzien probujesz jakos nia operowac. Lizak sie do buzi raczej nie zmiesci, poza tym moze Cie bolec, gdy bedziesz go trzymala w ustach. Przez jakis czas po przekluciu nie nalezy jesc potraw mocno przyprawionych, kwasnych, slodkich, bo dziurka jest bardzo wrazliwa - wiem co mowie, bo po przekluciu eksperymentowalam z mrozonymi truskawkami - wystarczyla jedna lyzeczka tego pysznego deseru, myslalam ze sie przekrece. W zwiazku z tym lizaki rowniez moga miec zbyt intensywny smak.
Po trzecie - o dziurke trzeba dbac - wskazane sa kostki lodu z wody mineralnej i z naparu szalwii (zmniejszaja opuchlizne + szalwia dziala odkazajaco) oraz plukanie ust kilka razy dziennie mocna herbatka szalwiowa, dobrze, zeby rowniez byla schlodzona. No chyba, ze masz swoja lodowke w pokoju, to wtedy nie ma problemu. Inaczej co powiesz mamie, kiedy znajdzie w zamrazalniku kostki z dziwnie pachnacej substancji?
Po czwarte - seplenienie jest nieuniknione przynajmniej przez kilka dni (mam dwie kolezanki ktore seplenia nadal,mimo ze kolczyk maja juz kupe czasu). Do tego dochodzi slinienie, bo slinianki podjezykowe musza sie przyzwyczaic do nowego sasiada (slinilam sie trzy dni, jak pies bokser).
Po piate - nie sadze, zebys mogla miec na poczatku czarny kolczyk, bo zwykle ten pierwszy to aseptyczny z tytanu lub stali nierdzewnej, z tego co sie orientuje to nawet czarny tytan nie jest juz aseptyczny i moze byc conajwyzej drugim kolczykiem, zwlaszcza, ze pierwszy ma duze kulki i jest dlugasny.
Po szoste - mozna ukryc kolczyk, ja juz mam swoj drugi rok i naprawde wie o nim tylko kilka osob, zreszta uwazam, ze to nieeleganckie tak szeroko rozdziawiac gebe albo latac z wywieszonym jezorem
Coś kręcisz (albo źle zrozumiałam) piszesz o mrożonych truskawkach -że nie są dobre .... a zaraz później o kostkach lodu z wody mineralnej :P
Stary 2006-08-02, 21:28   #524
mimbi
Zakorzenienie

Bo mrozone truskawki sa bardzo kwasne - przynajmniej moj jezyk wtedy je tak odbieral i bardzo bolal, wlasnie dlatego, ze smak mrozonych truskawek byl intensywny. Szalwia nie jest ani kwasna ani pikantna - jest nijaka.
A, zapomnialam napisac, ze nie mozna jesc lodow ani innych produktow z bakteriami mlecznymi (jogurty, mleko etc.), bo bakterie moga spowodowac spowolnienie gojenia sie rany.
mimbi jest offline  
Stary 2006-08-02, 22:15   #525
freedka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effulla
Myślałam, że z przekłuciem języka będzie wszystko cacy tak jak w przypadku przekluwania uszu ....( 0 bólu ) a tymczasem w takiej sytuacji już sama nie wiem czy sie zdecydować .... chyba musze do tego jeszcze .... hmm "dojrzeć"
Język boli bo jest mocno unerwiony, ale to też zależy od tego jak bardzo jesteś czuła na ból. Kolczyka w języku (jeszcze) nie mam, ale np we brwi mnie nic nie bolało, a spotakałam się z opiniami ze boli bardzo, więc to zależy od człowieka. A pozatym musisz byc w 100% przekonana ze chcesz, bo to troche bez sensu, chciałabym, a boję się
Stary 2006-08-04, 09:32   #526
kamyl11
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk w języku...

Siemanko Ja mam Kolczyk Juz prawie Miesiąc JEst SUPER POLECAM hihi . POZDROWIEŃKA
kamyl11 jest offline  
Stary 2006-08-05, 21:24   #527
Sloneczko19_
Raczkowanie

Ostatnio zastanawialam sie nad kolczykiem w jezorku. Niestety musze narazie sobie odpuscic dopoki nie pozbede sie problemow z dziaslami .
Sloneczko19_ jest offline  
Stary 2006-08-06, 02:07   #528
Skoczek32
Przyczajenie

GG do Skoczek32

HEY!
Mam kolczyk w języku od ok. roku.
-przekłucie niebolało wogóle
-złapanie szczypcami też niebolało, tak jak ktoś powyżej pisał
-niema żadnych komplikacjii
(wszystko wyżej napisane jest pod warunkiem że język zostal przekłuty w pożadnym studiu, a nie w domu lub np. u kosmetyczki. jeśli mieszkasz w warszawie moge Ci polecić studio na dereniowej www.dereniowa.pl <- przekłuli mi tam perfekcyjnie.. nigdzi indziej niespodkałam sie z taka perfekcja!) może być też studio yakuza lub 3x6 ale w Yakuzie podobno 1 facet czasami chrzani, a reszta ok, więcv niepolecam.. 3x6 osobiście niebyłam ale słyszałam dobre opinie)
- o żadnym ślinotoku inesłyszałam bzdura
wiem co mnie dręczyło, wiec moze Ci sie przyda :
- jedzenie niewchodzi do dziórki
- po wyjęciu kolczyka niewidać po dziórce śladu. (u niektórych można wyjjąć tylko na dzień, u innych na tydzień, a u innych nawed na kilka miesięcy żeby sie niezarosło, więc to zależy od osoby, u mnei to tydzień jest ok.)
-jeśli będziesz sie abła "czegoś" po pkrzekłuciu, najlepiej bombarduj to studio telefonami, i pytaniami pomogą Ci, albo idź do ekarza 1 kontaktu.
-aha, jak Ci zacznie takie "białe" przy dziórce sie robić oznacza to na 99% limfe i niema sie o co bać,
- język u niektórych puchnie, u innych nie
-niemożesz jarać, pić alkocholu, i mlecznych rzeczy przez kilka dni..
I BARDZO cIę PROSZE NIEZRóB SOBIE TEGO CO JA ZROBIłAM PO PRZEKłUCIU TEGO SAMEGO DNIA JAK MIU TROCHE NAPUCHł TO WZIEłAM ZACISNEłAM ZęBY LEKKO NA OPUCHLIźNIE ZA JęZYKIEM.. ODRUCH MIAłAM ZACIśNIECIE ZęBóW I SCHOWANIE JęZYKA.. CHYBA NIEMUSZE TłUMACZYć ZE TO TROCHGE BOLAłO :d MYśLAłAM ZE SOBIE JęZYK "ROZCIEłAM" NASZCZęśCIE NIC POWAżNEGO, TROCHE SOBIE NADERWAłąM, ALE TERAZ NIEWIDAć PO TYM śLADU! (to też śwaidczy o tym ze mnei specjalista przekłówał =])
a na zakończenie polecam lektórke ze strony www.wildcat.pl mi bardzo pomogła.
pozdrawiam, mam nadzieję ze pomogłam ;]

PS: teraz sobie chce zrobić 2 kolczyki surface na karku, aloo na szyjii pod uchem (na wysokości tentnicy) ale to już prywatnie u takiego gościa który podobno bardzo dobrze robi.. i 2x taniej (sam wygląda jak sito ) jak chcesz (ktoś) chce to moge dać namiar (gg:7890816)
Pozdrawaim, mam nadzieję ze pomogłam =]

aha, wcześneij widziałam co do wkłądania i wyjmowania, nic to nieboli, lepiej wkładać od dołu na począdku.. tak samo jak w uszach ja już doszłam do perfekcjii i wkładam go w pół sekundy =]
Skoczek32 jest offline  
Stary 2006-08-07, 19:13   #529
Pogoda
Rozeznanie

Kolczyki - gdzie w Tychach?

Szukam dobrego, zaufanego salonu pircingu w Tychach lub okolicach
Możecie pomóc?
Stary 2006-08-08, 14:36   #530
kamilka2308
Przyczajenie

Talking Kolczyk W Jezyku

mam 17 lat i chce sobie zrobic kolczyka w jezyku tylko nie wiem z czym sie wiaza jakies zakazenia i na ile %to jest /zdrowe/nawet sie nie orietuje ile to moze kosztowac he...
kamilka2308 jest offline  
Stary 2006-08-08, 14:46   #531
Shazney
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk W Jezyku

Jeśli zrobisz to w profesjonalnym gabinecie, to ryzyko zakażenia spada do minimum. Narzędzia są sterylizowane, więc nie ma czym się zamartwiać. Oczywiście, jest te kilka %, że dojdzie do zakażenia, ale jak to przy każdej ingerencji w nasze ciało. Ja przekłuwałam język 3 lata temu i do tej pory wszystko jest w porządku. Za samo przekłucie zapłaciłam 100 zł. Pozdrawiam .

I proponuję Ci jeszcze odwiedzenie tej stronki, dział ABC...kolczykowania:
http://www.wildcat.pl/index2.htm

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2006-08-10, 10:29   #532
Pogoda
Rozeznanie

Dot.: Kolczyki - gdzie w Tychach?

Stary 2006-08-10, 11:47   #533
Ewka86
Raczkowanie

GG do Ewka86

hey ja tez jestem z Tychow. Ostatnio przebijałam ucho nie wiem jak sie ten salon nazywal ale blisko Azetu kolo domu chleba. Mi przebijała starsza i sympatyczna pani, mialam tez duzy wybór kolczykow do wyboru.
Jest jeszcze kosmetyczka na hotelowcu kolo fryzjera Wella ale tam odradzam isc kiedys bylam przebijac to strasznie i dlugo mnie bolalo ucho wogule maly wybor kolczykow. pozdrawiam
Ewka86 jest offline  
Stary 2006-08-10, 13:59   #534
Pogoda
Rozeznanie

Ale ja chce język przekłuć
Stary 2006-08-10, 17:09   #535
yaGódka
Raczkowanie

witam tyszanki:P
słyszałam,że dobry salon jest na tęczy<od strony promila>.ale nie wiem czy on dalej istnieje.
yaGódka jest offline  
Stary 2006-08-11, 13:23   #536
ewelincia
Przyczajenie

GG do ewelincia

Hej czy ktoś może mi polecić jakiś sprawdzony i sterylny zakład w warszawie... no i może taki w którym nie byłoby problemu ze zgodą rodziców (chodzi o podrobienie)
ewelincia jest offline  
Stary 2006-08-11, 23:19   #537
czikita
Raczkowanie

GG do czikita

Mi się kolczyk marzy już od dłuższego czasu... Strasznie mnie to kreci Najpierw zamierzam pójść do jakiegoś profesjonalnego studia i o wszystko wypytać i do stomatologa. No i muszę przekonać rodziców :P Ale mam tylko jedno pytanie. Nie robiło Wam się słabo po przekłuciu? Bo ja mam słabość do igieł, krwi itd. i przy przekłuciu pępka pierwszym mało nie zemdlałam, a przy drugim (wypadł mi kolczyk i dziurka zarosła) leżałam parę minut po przekłuciu na fotelu żeby ochłonąć i juz potem było ok...Odpowiedzcie proszę, to jest jedna z tych rzeczy które mnie przerażają jeśli o chodzi o przekłucie, pomijając wszelkie komplikacje i ból
czikita jest offline  
Stary 2006-08-12, 12:08   #538
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czikita
Mi się kolczyk marzy już od dłuższego czasu... Strasznie mnie to kreci Najpierw zamierzam pójść do jakiegoś profesjonalnego studia i o wszystko wypytać i do stomatologa. No i muszę przekonać rodziców :P Ale mam tylko jedno pytanie. Nie robiło Wam się słabo po przekłuciu? Bo ja mam słabość do igieł, krwi itd. i przy przekłuciu pępka pierwszym mało nie zemdlałam, a przy drugim (wypadł mi kolczyk i dziurka zarosła) leżałam parę minut po przekłuciu na fotelu żeby ochłonąć i juz potem było ok...Odpowiedzcie proszę, to jest jedna z tych rzeczy które mnie przerażają jeśli o chodzi o przekłucie, pomijając wszelkie komplikacje i ból
Byc moze bedzie tak samo jak w przypadku klucia pepka,moze chwilowo zrobic sie slabo.Chociaz wcale nie musi sie tak zdarzyc.Trudno powiedziec.
Sloneczko19_ jest offline  
Stary 2006-08-12, 18:13   #539
ewelincia
Przyczajenie

GG do ewelincia

Ja planuję zrobić sobie w najbliższym czasie kolczyk w języku. Nasłuchałam się tyle okropnych historii od znajomych, ale mimo wszystko nadal tego pragnę bez względu na ból. myślę że to tylko kwestia podejścia i determinacji bo po co się męczyć skoro tak naprawdę wszystko nam jedno?
ewelincia jest offline  
Stary 2006-08-12, 18:28   #540
sunrise
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez freedka
Język boli bo jest mocno unerwiony
własnie przekłuwanie języka najmniej boli ze wszystkich przekłuć!!

co do widoczności - można kupić różową zatyczkę i nic albo prawie nic nie bedzie widac

http://www.wildcat.pl
sunrise jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości