Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-10-22, 19:42   #2731
sharlottek
BAN stały

Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

jak masz prawie miesiąc to nie wyciągaj.. mi opuchlizna trzymała się prawie 2 ms-ce
sharlottek jest offline  
Stary 2008-10-22, 20:03   #2732
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rexy Pokaż wiadomość
bardzo proszę o pomoc i w miarę jak najszybszą odpowiedź!
otóż kolczyk w języku mam już prawie miesiąc..ostatnio zauważyłam coś dziwnego co trochę mnie wystraszyło.
po pierwsze taka bulwa na około kolczyka pod językiem..pokazałam to koleżance, która przebijała wcześniej ode mnie i powiedziała,że jest to normalne i później zniknie więc się nie przejęłam
natomiast dzisiaj wyjęłam kolczyk i w miejscu gdzie jest dziurka jest takie zgrubienie..tzn jak chwytam język to jest znacznie grubszy niż w innych miejscach, tak jakby był dalej spuchnięty -.-
kolejna sprawa,że kolczyk miał dziwny nieprzyjemny zapach...i się tak zastanawiam co się dzieje w środku? na zewnątrz wszystko wygląda ok...nic mnie nie boli,nic nie cieknie..jednak po miesiącu nie powinno być już chyba żadnych dziwnych rzeczy i wszystko powinno się ładnie zagoić.

z góry dzięki za pomoc...jeśli to co napisałam brzmi strasznie idiotyczne to wybaczcie ale nie mam w ogóle doświadczenia z piercingiem i nie wiem co jest normalne a co powinno niepokoić.
Pozdrawiam wszystkie wizażanki
z jakiego materiału jest kolczyk-jaką ma długość,jakiej wielkosci kulki, jak pielęgnowałas go po zabiegu,kiedy była wymiana?
Stary 2008-10-22, 21:16   #2733
xxolciaxx
Raczkowanie

a ja tam cie rozumiem ze nie chce ci sie tylu stron przegladac...
a wiec jak mowiono kazdy czuje inaczej..ja przebijalam przedwczoraj i powiem ci ze mnie bardzo bolało..tylko chwile ale bolało ;P krwi nie duzo, jak wypłukałam wodą to juz wiecej nie leciała...na początku faktycznie mocno spuchnie, ciezko jesc i niektore wyrazy niewyraznie sie mowi...a i na początku jest długa sztanga co bardzo przeszkadza bo dotyka ci o dolne podniebienie i caly czas czujesz go..ale po dwoch tygodniach wymiana wiec wiesz jakos sie wytrzyma. ale ogolnie mysle ze bede zadowolona
Stary 2008-10-24, 12:13   #2734
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SPIERDALAJcwelu Pokaż wiadomość
Pozdrawiam!

Co Ty masz za nick ?? Odbiło Ci ??

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline  
Stary 2008-10-27, 09:33   #2735
rexy
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
z jakiego materiału jest kolczyk-jaką ma długość,jakiej wielkosci kulki, jak pielęgnowałas go po zabiegu,kiedy była wymiana?
kolczyk jest z tytanu..wymiana była po dwóch tygodniach od przebicia, obecnie ma długość 18 mm.. na dole dałam plastikową kuleczkę co by się nie obijała o zęby
Jeśli chodzi o pielęgnację to nie mam sobie nic do zarzucenia..Przez kilka dni w ogóle nie paliłam, nie jadłam nabiału, po każdym posiłku płukałam dentoseptem, ssałam kostki lodu z szałwii i robiłam wszystko to co zaleca się przy gojeniu..
rexy jest offline  
Stary 2008-10-27, 12:33   #2736
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
kolczyk jest z tytanu..wymiana była po dwóch tygodniach od przebicia, obecnie ma długość 18 mm.. na dole dałam plastikową kuleczkę co by się nie obijała o zęby
Jeśli chodzi o pielęgnację to nie mam sobie nic do zarzucenia..Przez kilka dni w ogóle nie paliłam, nie jadłam nabiału, po każdym posiłku płukałam dentoseptem, ssałam kostki lodu z szałwii i robiłam wszystko to co zaleca się przy gojeniu..
teraz kolejne moje pytanie-czy ta sztanga nie wystaje ci za bardzo-bo w mojej karierze naprawde bardzo rzadko sie zdarza ,żeby wymieniac komus na 18mm sztangę ,szczezre mówiąc dla ok.50% moich pacjentów nawet 16 mm byłoby za długie
i moja rada co do akrylowej kulki-warto ja raz na jakiś czas dobrze wyczyscić szcoteczką do zębów -bo akryl ma porowatą strukturę i lubi się na nim kamień osadzać(a osadzający się kamień może podrażniac język a czasem nawet doprowadzić do stanu zapalnego)
a ta "gula" dalej jest?-bo może to być delikatny przerost śluzówki
Stary 2008-10-27, 18:15   #2737
Silris
Przyczajenie

Witam wszystkich
Chciałam prosić Was o poradę- mianowicie chodzi o to, że dziś mija 11 dzień odkąd mam kolczyk w języku, w ten piątek mam iść na wymianę kolca na krótszy, ale jest problem- język mam nadal spuchnięty. Nie bardzo mocno, ale na wymianę się nie nadaje. Kolczyk robiłam w profesjonalnym studiu, język już mnie nie boli, przepłukuje nadal szałwią, ale martwie się tą opuchlizną.
Czytałam o podobnych problemach, ale dotyczyły one, co najwyżej, 5 dni po przebiciu.
Jeśli powtórzyłam wątek, to przepraszam
Pzdr.
Silris jest offline  
Stary 2008-10-27, 18:16   #2738
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silris Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Chciałam prosić Was o poradę- mianowicie chodzi o to, że dziś mija 11 dzień odkąd mam kolczyk w języku, w ten piątek mam iść na wymianę kolca na krótszy, ale jest problem- język mam nadal spuchnięty. Nie bardzo mocno, ale na wymianę się nie nadaje. Kolczyk robiłam w profesjonalnym studiu, język już mnie nie boli, przepłukuje nadal szałwią, ale martwie się tą opuchlizną.
Czytałam o podobnych problemach, ale dotyczyły one, co najwyżej, 5 dni po przebiciu.
Jeśli powtórzyłam wątek, to przepraszam
Pzdr.
każdy przypadek piercer powinien rozpatrywac indywidualnie-więc myśle,że w twoim przypadku przeniesienie terminu wymiany będzie konieczne-skontaktuj się ze swoim piercerem,powiedz mu jak sprawa wygląda i ustalicie coś wspólnie
Stary 2008-10-27, 22:13   #2739
zolkoska
Przyczajenie

problem z kolczykiem w języku

Hej! mam problem ponad miesiac temu zrobilam siebie kolczyka w jezyku i wiadomo na poczatku bolalo...ale teraz juz go nawet nie czuje tylko ze W JĘZYKU zrobila mi sie jakas twarda gulka...nie wie jak to okreslic to tak jakby kulka z ropą ale nie wiem co to dokladnie...na języku mam białą wstrętnie wyglądajacą chrostke...Jeżeli ktos wie co to moze byc to bardzo prosze o pomoc
zolkoska jest offline  
Stary 2008-10-28, 09:22   #2740
rexy
Przyczajenie

Cytat:
teraz kolejne moje pytanie-czy ta sztanga nie wystaje ci za bardzo-bo w mojej karierze naprawde bardzo rzadko sie zdarza ,żeby wymieniac komus na 18mm sztangę ,szczezre mówiąc dla ok.50% moich pacjentów nawet 16 mm byłoby za długie
i moja rada co do akrylowej kulki-warto ja raz na jakiś czas dobrze wyczyscić szcoteczką do zębów -bo akryl ma porowatą strukturę i lubi się na nim kamień osadzać(a osadzający się kamień może podrażniac język a czasem nawet doprowadzić do stanu zapalnego)
Właśnie wydaje mi się być za długa dlatego w najbliższym czasie pójdę wymienić na 16 albo nawet 14. Co do mycia kolczyka..to tylko tą akrylową kuleczkę? Bo jak wyjęłam kolczyk to miał niezbyt przyjemną woń i się zastanawiałam czym go można umyć...
No i gula dalej jest -.-

tak w ogóle to wielkie dzięki miss venflon za pomoc *:

Cytat:
Właśnie wydaje mi się być za długa dlatego w najbliższym czasie pójdę wymienić na 16 albo nawet 14. Co do mycia kolczyka..to tylko tą akrylową kuleczkę? Bo jak wyjęłam kolczyk to miał niezbyt przyjemną woń i się zastanawiałam czym go można umyć...
No i gula dalej jest -.-

Edytowane przez sharlottek
Czas edycji: 2008-10-31 o 18:14 Powód: post pod postem
rexy jest offline  
Stary 2008-10-28, 09:53   #2741
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
No i gula dalej jest -.-

kolczyka nie wyjmuj-to ze miałas wymianę po 2 tygodniach nie oznacza,ze wszystko jest w pełni wygojone-przez ciągle wyciąganie i wkładanie podrażniasz kanał przekłucia
przy codziennej pielęgnacji jamy ustnej można poprostu delikatnie obczyścić szczoteczką kulki-polecam plyny do płukania jamy ustnej zapobiegające osadzaniu sie kamienia
a wymiana niestety będzie konieczna bo możliwe,że to za długi kolec spowodował przerost śluzówki-zresztą zobaczysz,że będzie ci o wiele bardziej wygodnie
Stary 2008-10-28, 13:02   #2742
elmira
Raczkowanie

Hej Siedzę w tym wątku i ostatecznie wczoraj doszłam do końca tematu. Uff... Sama posiadam kolczyk w języku od tego piątku Dodam, że pomimo niedogodności jestem zadowoloną jego posiadaczką ;D Póki co opuchlizna nadal jest, poza nią wokół kolczyka utworzyła się "druga górka" na języku, wokoło kolczyka. Dodam, że jest twarda :/ Wcześniej ktoś o tym również wspominał ale pozostał bez odpowiedzi. Poza tym zmieniła mi się nieco "struktura" języka Oo Tzn jego powierzchnia stała się delikatnie bardziej chropowata :/ Nie wiem. Niech mi któraś z Was powie, że jest cacy

Ah, ta przyjemność kosztowała mnie 100 zł łącznie ze znieczuleniem i wymianą kolczyka na krótszy. W sumie nie wiem po co było mi to znieczulenie bo byłam gotowa i bez niego no ale :P Piercer u którego wykonywałam przekłucie ma swój salon od kilka ładnych lat i cieszy się bardzo dobrą opinią w moich okolicach. Mimo to, powiedział, że produkty mleczne mogę jeść ale bez przesady :| No i teraz nie wiem. Wsunełam 3 jogurty na początku ale po Waszych radach odstawiłam :/ Nic mi to chyba nie zaszkodziła, prawda? :P pzdr

elmira jest offline  
Stary 2008-10-28, 13:20   #2743
niellegalna
Raczkowanie

GG do niellegalna Send a message via Skype™ to niellegalna

Produktów mlecznych nie powinno się spożywać. Mi piercer kategorycznie zabronił spożywania serów, jogurtów itp. Za to kazał wcinać mnóstwo lodów.

Co do chropowatości języka, to jest jak najbardziej normalne. Również tak miałam.

niellegalna jest offline  
Stary 2008-10-28, 13:30   #2744
sabbatha
Zakorzenienie

ale lody to te produkt mleczny

chyba, że takie wodne :P

ja też miałam taką górkę, w dodatku była długo podrażniona, ale w końcu zniknęła. Zanim się jezyk wygoił to kanał był pogrubiony, ale też to przeszło

sabbatha jest offline  
Stary 2008-10-28, 13:39   #2745
elmira
Raczkowanie

Może rzeczywiście źle go zrozumiałam bo mówił o lodach też :P

Dzięki za odpowiedź

Dentoseptem płukam jamę ustną jedynie rano i wieczorem po "jedzeniu". Piercer powiedział mi, że mogę też płukać naparem z szałwi, najlepiej zimno-letnim. No i oczywiście lód :P Nie mam możliwości ssać go w ciagu pracy ani wykładów ale wieczorami i rano zawsze funduję sobie po ok. 20 kostek. Hmm coś jeszcze? Piję dużo zimnej wody, najlepiej takiej z lodem w środku Ah, bólu nie było prawie wcale prócz 3 dnia, ale nie był to jakiś straszny ból ;P

elmira jest offline  
Stary 2008-10-28, 15:25   #2746
almostthere
Raczkowanie

GG do almostthere
W maju kończę 18 lat.O kolczyku myślę już ponad rok, więc to fanaberia nie jest w żadnym wypadku.Przewertowałam z tysiąc stron, przepytałam wszystkich znajomych, którzy mają kolczyk.Byłam już raz nawet w studio, ale przez pomyłkę kobieta zapytała ojca o zgodę, a nie mame.I wtedy zaczęło się piekło ;/ kolczyk i tak zrobię, bo to przemyślania decyzja.Tylko zastanawiam się czy poczekać do maja czy zroboć jakoś teraz.Wydaje mi się, że lepiej byłoby teraz bo miałabym czas na wygojenie się porządnie kolca do lata.Zastanawiam się tylko jak ukryc to przed rodzicami...A jeśli już się dowiedzą nie wiem co mi zrobią :| nie rozumiem ich bo to moje ciało, przemyslana decyzja i wiem, żeby nie robić sobie krzywdy u kosmetyczki tylko w sprawdzonym salonie.Jak myślicie?
Stary 2008-10-28, 21:27   #2747
nunula
Przyczajenie

GG do nunula
Talking Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hmm.. Ja w sumie tez rok myslałam nad kolczykiem. I teraz nie żałuje tej decyzji. Mam kolczyka i jest suuper Wczoraj wymieniłam sobie sztange na krótszą, i o wiele lepiej sie czuje z krótszym kolczykiem W ogóle duuużo lepiej wygląda Naprawde, kolczyk w języku to fajna sprawa...
nunula jest offline  
Stary 2008-10-28, 22:04   #2748
sharlottek
BAN stały

Dot.: Re: Kolczyk w języku

łączę
sharlottek jest offline  
Stary 2008-10-31, 08:06   #2749
wizaz18
Przyczajenie

Chciałam przebić dzisiaj język ale mam w planach zakup własnego kolczyka. Moje pytanie: Jaka długość ?? 19 czy 22 mm?? Proszę o poradę

Przydałaby się wypowiedź fachowca Wiem że osoba w studiu powinna polecić odpowiednią długość ale zależy mi na własnym zakupie

Edytowane przez sharlottek
Czas edycji: 2008-10-31 o 18:16 Powód: post pod postem
wizaz18 jest offline  
Stary 2008-10-31, 12:03   #2750
elmira
Raczkowanie

W sumie to ja się nie znam, w końcu kolczyk mam od tygodnia ale moim zdaniem chyba ten dłuższy, chociaż na pewno to też zależy jaki masz język, duży czy mały i takie tam ;P Jeśli będzie za krótki to się wchłonie w język kiedy Ci napuchnie, czytałam o tym kilka razy w tym wątku. Czemu aż tak bardzo chcesz ten pierwszy sama wybierać? oO Przecież i tak i tak zmienisz go niedługo na inny, taki który będzie Ci się podobał i takie tam ;P

elmira jest offline  
Stary 2008-10-31, 12:51   #2751
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari

koraa21 a Regulamin czytalas?

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline  
Stary 2008-10-31, 13:33   #2752
Czoky
Przyczajenie

Domyślam się, że takie pytanie już było, ale trochę męczące jest przeglądanie całego wątku, więc mam nadzieję, że mi odpowiecie na pytanie.

Chcę zrobić sobie kolczyka w języku i zastanawiam się czy ZAWSZE po przekłuciu się sepleni, czy tylko w niektórych przypadkach? I czy to przechodzi, czy możliwe jest, że niektóre wyrazy będę mówiła niewyraźnie cały czas?
Czoky jest offline  
Stary 2008-10-31, 15:23   #2753
snide
Zadomowienie

GG do snide

Cytat:
Napisane przez wizaz18 Pokaż wiadomość
Chciałam przebić dzisiaj język ale mam w planach zakup własnego kolczyka. Moje pytanie: Jaka długość ?? 19 czy 22 mm?? Proszę o poradę
piercer będzie wiedział jaka długość będzie odpowiednia dla ciebie

Cytat:
Napisane przez Czoky Pokaż wiadomość
Chcę zrobić sobie kolczyka w języku i zastanawiam się czy ZAWSZE po przekłuciu się sepleni, czy tylko w niektórych przypadkach? I czy to przechodzi, czy możliwe jest, że niektóre wyrazy będę mówiła niewyraźnie cały czas?
nie, seplenienie jest kwestią wmówienia sobie, kolczyk nie ma nic do tego.

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead

Edytowane przez snide
Czas edycji: 2008-10-31 o 15:26
snide jest offline  
Stary 2008-10-31, 15:26   #2754
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Cytat:
Napisane przez Czoky Pokaż wiadomość
Domyślam się, że takie pytanie już było, ale trochę męczące jest przeglądanie całego wątku, więc mam nadzieję, że mi odpowiecie na pytanie.

Ja nie seplenilam. Mysle vze to kwestia indywidualna

Paati89 jest offline  
Stary 2008-10-31, 16:42   #2755
elmira
Raczkowanie

W moim wypadku problemy z mówieniem ograniczyły się jedynie do problemu z wymową "r" ale przechodzi już :P Razem ze spuchniętym językiem ;]

elmira jest offline  
Stary 2008-10-31, 18:16   #2756
sharlottek
BAN stały

Dziewczyny zamorduję
sharlottek jest offline  
Stary 2008-11-01, 11:03   #2757
Kinga_20
Zakorzenienie

Wczoraj wymieniłam kolczyk na krótszy. Założyli mi najkrótszy jaki mieli teraz w ogóle go nie czuje. Wymiana nic nie boli, aż się zdziwiłam

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline  
Stary 2008-11-01, 17:00   #2758
sharlottek
BAN stały

mnie też nic nie bolało
sharlottek jest offline  
Stary 2008-11-01, 23:00   #2759
julia1994
Przyczajenie

Mam iść w poniedziałek pzekłuć sobie język... ale bardzo sie boje poniewaz nienawidze igieł... Mam wrażenie, że gdy pujde to zrezygnuje na sam widok..
Oglądałam na youtube filmiki jak przekłuwali język to aż mi sie słabo robi :/

Edytowane przez julia1994
Czas edycji: 2008-11-01 o 23:02
julia1994 jest offline  
Stary 2008-11-02, 09:25   #2760
Kinga_20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez julia1994 Pokaż wiadomość
Mam iść w poniedziałek pzekłuć sobie język... ale bardzo sie boje poniewaz nienawidze igieł... Mam wrażenie, że gdy pujde to zrezygnuje na sam widok..
Oglądałam na youtube filmiki jak przekłuwali język to aż mi sie słabo robi :/
Najlepiej nie patrz na igłę i tyle, zamknij oczy i po bólu

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości