Do Noor - prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-12, 15:11   #1
synkka
Przyczajenie

Do Noor - prosze o pomoc

Witam!
Mam pytanie do Noor. Chcialabym zaczac zazywac takie preparaty : Dermorutin, bratek w kapsulkach, Galomega, Calcium Panthotenicum oraz Biogal (choc zastanawiam sie czy nie lepszy bylby Capivit HydroControl...?). Droga Noor, czy preparaty w owym zestawie nie koliduja ze soba za bardzo? Bede nieziemsko wdzieczna za szybka i szczegolowa odpowiedz Pozdrawiam
synkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 11:34   #2
synkka
Przyczajenie

Dot.: Do Noor - prosze o pomoc

Noor-gdzie jestes?? A moze ktos inny moglby mi odpowiedziec na moje pytania? Plizz Bede wdzieczna
Stary 2006-09-22, 11:55   #3
aneczka8
Zadomowienie

Napisz na priv jak zalezy Ci na jej opini.
aneczka8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 13:53   #4
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Napisz na priv jak zalezy Ci na jej opini.
Albo do Justy - jest farmaceutką.

CO do HydroCOntol - chyba lepuej by było łykać po prostu kapsułki z olejem z ogórecznika.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 13:15   #5
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez synkka Pokaż wiadomość
Witam!
Mam pytanie do Noor. Chcialabym zaczac zazywac takie preparaty : Dermorutin, bratek w kapsulkach, Galomega, Calcium Panthotenicum oraz Biogal (choc zastanawiam sie czy nie lepszy bylby Capivit HydroControl...?). Droga Noor, czy preparaty w owym zestawie nie koliduja ze soba za bardzo? Bede nieziemsko wdzieczna za szybka i szczegolowa odpowiedz Pozdrawiam
Już jestem

Nie widzę, żeby kolidowały ze sobą.

Capivit HydroControl, to 375 mg oleju z nasion ogórecznika (o bliżej niezidentyfikowanej zawartości GLA...wstydzą sie, czy co? A poważniej: przypuszczam, że zawartość GLA w obu będzie porównywalna) w towarzystwie witamin E i A: http://www.gsk.com.pl/produkty/Capiv...ol_NOWOSC.html.

Dermorutin+Biogal razem będą mieć skład bogatszy o witaminę C i rutynę, ale w zasadzie wszystko jedno, co kupisz - możesz się spokojnie kierować ceną w tym przypadku.
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 13:41   #6
synkka
Przyczajenie

Dziekuje Noor Jeszcze jedno male pytanko. Czy Galomega w ogole bedzie przydatna w przypadku cery mieszanej(eh, to swiecenie sie twarzy mnie denerwuje...) z pojedynczymi wypryskami?Czy moze sobie odpuscic? Na co najbardziej dziala ten specyfik? I czy jest skuteczny? <i z jednego malego pytanka zrobilo sie kilka >
Pozdrawiam
Stary 2006-09-23, 15:13   #7
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez synkka Pokaż wiadomość
Dziekuje Noor Jeszcze jedno male pytanko. Czy Galomega w ogole bedzie przydatna w przypadku cery mieszanej(eh, to swiecenie sie twarzy mnie denerwuje...) z pojedynczymi wypryskami?Czy moze sobie odpuscic? Na co najbardziej dziala ten specyfik? I czy jest skuteczny? <i z jednego malego pytanka zrobilo sie kilka >
Pozdrawiam
Może być przydatny, ale może też zaszkodzić. Część "użytkowników" omega-3 w ogóle nie może go używać, bo powoduje u nich nadmierne przetłuszczanie cery i włosów.

Na co działają omega-3? Jeśli chodzi o kwestie kosmetyczne, to:
  1. zwiększają aktywność enzymów przeciwutleniających, które chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników
  2. są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania błon komórkowych
  3. aktywizują podziały komórkowe
  4. potrafią zapobiegać egzemom, wysypkom, alergii, infekcjom skórnym, trądzikowi i zaskórnikom (za mało kwasu alfa-linolenowego powoduje, że sebum staje się gęstsze i może zatykać ujścia gruczołów łojowych), stanom zapalnym skóry, regenerują jej barierę ochronną
  5. jednocześnie są doskonałe dla skór suchych i łuszczących się, szorstkich, czy mało elastycznych
A poza tym wzmacniają układ immunologiczny, aktywizują przemianę materii i oczywiści obniżaja pozim tzw. "złego" cholesterolu.
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 18:31   #8
synkka
Przyczajenie

[quote=Noor;2769268] Część "użytkowników" omega-3 w ogóle nie może go używać, bo powoduje u nich nadmierne przetłuszczanie cery i włosów.

To ja zrezygnuje jednak z Galomega, bo chodzi mi przede wszystkim o zmatowienie cery. A noz by sie okazalo, ze jestem wlasnie tym "uzytkownikiem", u ktorego specyfik ten powoduje nadmierne przetluszczanie cery i wlosow... Nie chce ryzykowac (przynajmniej nie teraz)

A tak w ogole to dziekuje bardzo za pomoc Noor
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości