Izotek(uwagi, postepowanie, co po nim) WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-01, 14:00   #91
aspring
Przyczajenie

Dot.: Izotek(uwagi, postepowanie, co po nim) WĄTEK ZBIORCZY

Hej!
Ja byłam na Izoteku 8 miesięcy i żadnych z wymienionych objawów nie miałam. Jedynie na alkohol musiałam uważać, bo już po szklance piwka czułam się wstawiona. Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej, ale ja byłam w tak krytycznym stanie, że nic innego by mi nie pomogło. I już po 2-3miesiącach nie było śladu po trądziku, zostały jedynie blizny z którymi walczę do dziś. Zawdzięczam Izotekowi wyjście z tego koszmaru.. Ale domyślam się, że dla niektórych skutki uboczne mogą być zbyt męczące i uciążliwe.. Dodam jeszcze, że minęły już 3 lata od mojej kuracji Izotekiem i trądzik praktycznie nie wrócił. Jedynie drobne krostki, przed okresem.
Nie wiem co Ci doradzić, bo mi nic innego nie pomogło. Ani maści, ani ziółka, ani inne specyfiki. Z tymże zaznaczam, że byłam w krytycznym stanie i chwytałam się każdego możliwego sposobu leczenia. Więc chyba musisz przeanalizować plusy i minusy i zdecydować co dla Ciebie ważniejsze
aspring jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 15:03   #92
tryagain
Raczkowanie

Ja biorę Izotek od stycznia. Już po pierwszym tygodniu mnie wysuszyło. Na początku bardzo bolał mnie kręgosłup, ale po jakimś miesiącu mi przeszło. Wyrzutu żadnego nie miałam. Jedyne skutki uboczne, jakie odczuwam, to bardzo sucha skóra. Pomadkę muszę nosić przy sobie wszędzie. Używam cały czas mocno natłuszczające kremy, ale już się do nich przyzwyczaiłam i nawet nie pamiętam, że biorę Izotek. Cerę mam gładką jak pupcia niemowlaczka, od czasu do czasu, najczęściej przed okresem wyjdzie jakaś krosta, ale to nic w porównaniu do tego, co było przed kuracją (nie chciałam wychodzić z domu przez moją cerę). Jedyną moją zmorą są blizny, które są dość mocne, a nie mogę z nimi nic zrobić jak na razie...
Podsumowując: nie żałuję ani trochę!

Muszę przerwać przyjmowanie tabletek na wakacje, ze względu na słońce i trochę boję się, żeby mi wszystko na twarz nie wróciło, no ale.. co ma być to będzie..
tryagain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 12:18   #93
SuperPatelnia
Przyczajenie

Izotek to jedyny lek, który naprawdę leczy trądzik, bo usuwa przyczynę a nie objawy Ja co jakiś czas powtarzam kurację acnenorminem, jem go przez kilka miesięcy, potem mam spokój z trądzikiem jeszcze przez kilka kolejnych, a potem wszystko wraca. Aż nie chce się wierzyć, że tak wysoko rozwinięta medycyna w dzisiejszych czasach, nie mam nam do zaoferowania czegoś lepszego, niż lek który ma tyle efektów ubocznych.
Stosowałam już wszystko: przeróżne maści, antybiotyki, szczepionki, hormony, specjalne diety i jedyne do cholery co mi pomaga, to te czerwone pigułki, po których mam usta wyglądające jakbym cierpiała na jakąś "łuszczycę ust",czerwone plamy na rękach i nogach od za suchej skóry i podwyższony cholesterol.

Jako, że to wątek dla doświadczonych podczas walki z trądzikiem( bo dziewczyny z kilkoma krostkami na krzyż nie stosują takich leków), jeśli wiecie o czymś jeszcze, co w jakiś sposób naprawdę pomaga na trądzik, to piszcie
SuperPatelnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 12:58   #94
aspring
Przyczajenie

Faktycznie, izotek bardzo wysusza skórę, ale można sobie z tym poradzić. Mnie pomagał tłusty krem, który stosowałam na noc: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14881
Najważniejsze jest, aby nie przerywać kuracji Izotekiem w trakcie! Nie pamiętam już, jakie jest konieczne minimum brania leku, wszystko jest opisane i wyliczane w ulotce. Czasami jest tak, że dziewczyny widząc super efekty już po miesiącu rzucają Izotek, a wtedy niemal pewne jest że trądzik wróci. Ja miałam brać Izotek co najmniej przez 6 miesięcy, z lekarką ustaliłyśmy, że dla bezpieczeństwa powinnam brać 8. (oczywiście robiąc badania wątroby i krwi) I to była super decyzja.. trądzik znikł i teraz po 3,5 roku od skończenia kuracji dalej nie mam żadnych problemów z trądzikiem! A jeśli chodzi o słońce.. oczywiście trzeba unikać wystawiania się na słońce podczas terapii, ale ja nie chcąc jej przerywać, brałam cały czerwiec, lipiec i sierpień. Oczywiście się nie opalałam i unikałam słońca jak ognia. Nie wychodziłam z domu bez bardzo wysokich filtrów. Wolałam stracić możliwości z opalania i wakacji niż żeby wrócił mi ten koszmar
aspring jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 18:36   #95
SuperPatelnia
Przyczajenie

Może aspring ma rację i to kwestia tego, że lek należy barć odpowiednio długo. Być może to był mój błąd, bo ja teraz muszę zaczynać 3 rundę. Moja dermatolog nic o tym nie wspomniała, a ja zawsze brałam go max 4 miesiące.
SuperPatelnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 09:43   #96
kiniominio
Przyczajenie

Hej. W zeszłym roku w sierpniu skończyłam kuracje izotekiem. Brałam go 11 miesięcy 20mg raz dziennie. Buzie miałam tragiczną! Oczywiście kuracja jak najbardziej pomogła, sama jestem zdziwiona, że aż tak. Przed kuracją miałam krosty typu "gule" czerwonego,a nawet fioletowego koloru i strasznie dużo blizn. Krosta pojawiała się na kroście. Od skończenia kuracji krosty pojawiają się czasami. Czasem jest ich więcej czasem mniej. Obecnie używam Normatabsy i krem siquens oraz zinalfat. Blizny utrzymują się jeszcze troche, nie są zbyt widoczne, ale mimo wszystko drażnią mnie. Twarz jest troche taka dziwna, nierówna gdzieniegdzie znajdują się tak jakby dziurki. Nie wiem jak ją doprowadzić do stanu idealnego.. czy mogłybyście coś polecić ? Byłabym wdzięczna. Moze jakiś piling dobry ? Nigdy nie używałam pilingów, bo od 15 roku ż. cały czas miałam krosty na twarzy i na chwile obecną nie wiem jak by sie to miało do mojej buzi. Kilka lat temu jeździłam na dermabrazje, jeszcze jak leczyłam sie antybiotykami. Pomagała na początku ale później i tak wszystko wracało. Zamierzam raz jeszcze ją powtórzyć, ale jest to duży koszt takich 10 zabiegów, więc narazie się wstrzymam. Będe bardzo wdzięczna jak mi coś doradzicie odnośnie przywrócenia mojej buźce miękkości i czystości Dzięki pozdrawiam
kiniominio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 14:25   #97
Paniaga
Przyczajenie

ja biorę izotek od 6 miesięcy.. pisze o tym na blogu. Niedawno opublikowałam zdjęcia bez makijażu jak wyglądałam przed leczeniem i teraz.. Niech mi ktoś nie mówi, że nie warto!!! Efekty są przeogromne, a moje samopoczucie poprawiło się x milion!
Nadal biorę lek, jeszcze przez kilka miesięcy, a skutków ubocznych praktycznie nie mam, wyniki również w normie. Jeśli się wahacie zobaczcie moje zdjęcia..
http://paniaga.blogspot.com/2014/11/...h-kuracji.html

happy
Aga.
Paniaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 22:11   #98
vvbwcz
Przyczajenie

Chcialabym troche odswiezyc ten watek.
Mam dopiero 14 lat i wiem ze tradzik u mnie ma podloze raczej hormonalne, a na dzisiejszej wizycie dermatolog przepisal mi Izotek, mam stosowac go przez 30 dni, jednak bardzo boje sie tego leku.
Wczesniej mialam przepisany Tetralysal, ktory przynosl mi nikle efekty, a dodatkowo widoczne byly jedynie podczas stosowania antybiotyku, oraz zel Epiduo od ktorego robily mi sie straszne, czerwone, suche place ktore musialam leczyc Advantanem.
Od tamtej kuracji (trwajacej 21 dni) minal juz ponad miesiac.
Po przeczytaniu ulotki i zapoznaniem sie z mozliwymi skutkami ubocznymi Izoteku jestem troche przerazona, tak samo jak moi rodzice, nie mam juz pojecia co moge zrobic.
Moj tradzik jest na prawde silny i chce sie go pozbyc jak najszybciej, jednak nie wiem czy jest to warte ryzyka roznego typu zaburzen.
vvbwcz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 13:01   #99
Animal95
Przyczajenie

Hej na forum znalazlem Twoj stary watek o izoteku min ze w trakcie mialas objawy depresji powiedz mi prosze jak to dalej sie skonczylo poniewaz umnie tez wyszla depresja a antydepresanty srednio pomagaja, mowilas tez cos o jakims psyhiatrze ktory zajmuje sie skutkami ubocznymi izoteku masz moze do niego jakis kontakt?
Animal95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 23:23   #100
karmellaa
BAN stały

mi pomogl tylko izotek. i mam gladka skore, a kuracje zakonczylam w zeszle wakacje
karmellaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości