Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-01-07, 14:30   #4291
schaetzchen
Rozeznanie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No właśnie z tymi kwasami to dziwna sprawa - uźywam kremu z PHA, stężenie kwasów jak w przepisie czyli niewielkie - i mam skórę jak po dobrym peelingu - nie poranioną/podrażnioną, ale gładką i milszą w dotyku. Może to takie supernawilżenie daje ten efekt Lubię to

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2009-01-07, 14:34   #4292
Psychodelia
Wtajemniczenie

a tak dokładnie to ten krem ma tylko 4% kwasów PHA

Rocki, a czy twój tonik z PHA 10% działa złuszczająco? Bo sama zastanawiam się nad zwiększeniem stężenia glukonolaktonu w toniku dla mamy, ale łuszczenie nie byłoby przez nią mile widziane
Psychodelia jest offline  
Stary 2009-01-07, 14:38   #4293
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Psychodelia Pokaż wiadomość

Rocki, a czy twój tonik z PHA 10% działa złuszczająco? Bo sama zastanawiam się nad zwiększeniem stężenia glukonolaktonu w toniku dla mamy, ale łuszczenie nie byłoby przez nią mile widziane
Absolutnie nie! Gdybym sie luszczyla, to na pewno nie chcialoby mi sie dalej bawic w kwasy (z tego powodu, i z koniecznosci uzywania filtrow, odpuscilam sobie AHA)
rocki jest offline  
Stary 2009-01-07, 14:46   #4294
Psychodelia
Wtajemniczenie

To w takim razie następny tonik dla mamy będzie z większym stężeniem PHA.
Dziękuję za pomoc.
Psychodelia jest offline  
Stary 2009-01-07, 22:36   #4295
pranie
Wtajemniczenie

Rocki, Ty w Hiszpanii i bez filtrow???!!! Fe, niedobra A propos, z braku laku w aptece przerzucilam sie z Avene emulsji na Antka Fluide Extreme, jestem zachwycona! pieknie sie wchlania, jedynie na te mrozy troche za cienki. Chyba skusze sie na kremik z PHA, za duzo o nim gadacie, zebym umiala sie powstrzymac
Marcepanka, pisalam juz, jest fajny i latwy przepis na natluszczajace mazidlo do suchej skory na ZSK (robilam, jest bardzo tluste ale da sie uzywac nawet w dzien)
pranie jest offline  
Stary 2009-01-07, 22:57   #4296
martii90
Zakorzenienie

witam myślałam, że już nic nie pomoże na moje włosy i cerę, ale znalazłam to forum i opisy Waszych rezultatow trochę mnie podbudowują.

ja mam skórę bardzo przesuszoną, jednak takich problemów jak od niedawna nigdy z nią nie miałam. od października zaczęłam studia i przeprowadziłam się do dużego miasta. no i mam. okropne powietrze, okropna woda, do tego to ogrzewanie. moja skóra cierpi jej koloryt jest nierówny, mam dużo zaczerwień, po godzinie od wyjścia z domu czuję się jak bez makijażu a do tego moja twarz jest mi jakby jakaś 'obca'... na początku miałam myć twarz wodą przegotowaną zamiast zwykłą, jednak się poddałam. teraz na nowo się zmobilizowałam i wczoraj postanowiłam, że będę myć mineralką. makijaż zmyłam mleczkiem do demakijażu AA do skóry wrażliwej, później tonik tej samej serii, mineralka, i krem... ale czytając ten wątek pomyslałam, że może wlaśnie oleje to coś dla mnie. nie wiem tylko jak się za to zabrać, bo lektury do przeczytania i nazw strasznie dużo i próbując to wszystko ogarniać od wczoraj trochę się w tym pogubiłam. dzisiaj zamierzam wypróbować zwykłą naturalną oliwę z oliwek, bo nic innego nie mam. a jak już chociaż po części przeczytam temat, zaopatrzę się w jakieś oleje

pozdrawiam

Instagram
martii90 jest offline  
Stary 2009-01-07, 23:08   #4297
_marcepanka_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Marcepanka, pisalam juz, jest fajny i latwy przepis na natluszczajace mazidlo do suchej skory na ZSK (robilam, jest bardzo tluste ale da sie uzywac nawet w dzien)
Pranie, dzięki wielkie . Czy masz może na myśli "mazidło na suchą, popękaną skórę" na bazie lanoliny? Jeśli tak, to czy jest ono gęste czy też bardziej kremowe, emulsyjne łatwe do rozsmarowywania ?

Mam jeszcze pytanie o pólprodukty. Gdzie wg Was można zakupic te wyższej jakości? Widzę, np. że w ZSK masło shea jest rafinowane

Edytowane przez _marcepanka_
Czas edycji: 2009-01-07 o 23:10
_marcepanka_ jest offline  
Stary 2009-01-07, 23:26   #4298
confused_girl
Zadomowienie

Martii - mineralka to dobry pomysł Sama tak robię, a całe życie mieszkam w dość zanieczyszczonym mieście, więc wiem, jak skóra może się od tego męczyć Polecam olejek emulgujący do mycia buzi - świetna sprawa. Albo delikatny micel, np. Biodermy Sensibio H2O. Może na początek spróbuj od biochemii urudy? Mają tam gotowe zestawy, świetne na początek. Sama tak zaczynałam Do zmęczonej cery polecam gorąco macerat z zielonej herbaty i hydrolat różany.

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2009-01-08, 07:51   #4299
schaetzchen
Rozeznanie

Witaj Marti
micel biodermy jest rzeczywiście fantastyczny, ale jeśli musisz myć twarz wodą (ja muszę, choroba psychiczna ) = to polecam olejki.
Do mycia twarzy nie wystarczy Ci sam olej - potrzebny będzie jeszcze emulgator. Masz kilka możliwości - kupno gotowego zestawu
http://www.zrobsobiekrem.pl/?gotowe-zestawy,7
na dole strony, lub tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html
Albo kupno oleju (w sklepie internetowym, lub spożywczym) i dokupienie (przez net) emulgatora. Olejek miesza się bajecznie łatwo - 9 części oleju, 1 część emulgatora. Ale może na początek warto kupić gotowy zestaw
Po myciu dobrze jest twarz przetrzeć hydrolatem - może lipowy (ekologiczny z mazideł), albo różany. Potem posmarować olejem (na Twoje dolegliwości polecam olej z pestek moreli, wiesiołek, lniankę siewną, ryżowy - te ładnie nawilżają, a przy tym pachną neutralnie, co dla początkującej osoby jest waźne ). Olej moźesz wymieszać na dłoni, przed nałoźeniem na twarz, z roztworem kwasu hialuronowego (mazidła, zrób sobie krem, biochemia urody).

To tyle na absolutny początek

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2009-01-08, 09:31   #4300
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Psychodelia Pokaż wiadomość

PHA pobudzają proces odnowy komórkowej, ale złuszczanie nie będzie widoczne gołym okiem . Nawet przy 15% stężeniu.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-01-08, 12:02   #4301
~~ALa~~
Zadomowienie

z tego co piszecie PHA to naprawdę cudowny wynalazek nie trzeba stosować przy nich kwasów, a skóra się nie łuszczy trzeba będzie trochę nadrobić zaległości w kręceniu
Stary 2009-01-08, 12:14   #4302
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Właśnie zaczynam nowy rok konsumpcyjny Zamówiłam na NP kolejne dwa opakowania pudru perłowego, a do tego olej herbaciany, neem (bardzo jestem ciekawa zapachu ) i dwa nowe dla mnie hydrolaty: sandał i jałowiec.
Stary 2009-01-08, 12:27   #4303
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Co to jest ten puder perłowy ? Gdzie kupic?

EDIT: znalazlam Już wiem co to... a mieni się on, tzn, czy rozswietla?

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2009-01-08 o 13:12
psycha jest offline  
Stary 2009-01-08, 13:23   #4304
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
z tego co piszecie PHA to naprawdę cudowny wynalazek nie trzeba stosować przy nich kwasów, a skóra się nie łuszczy trzeba będzie trochę nadrobić zaległości w kręceniu
ALu, PHA to też są "kwasy", dokładnie polihydroksykwasy, nowsza generacja kwasów hydroksylowych (starsza to AHA - alfahydroksykwasy).

Możesz sobie poczytać o nich tutaj: http://www.bio-med.pl/informacje.html

lub pobrać plik Hydroksykwasy - wczoraj, dziś i jutro stąd:
http://www.dermservice.com.pl/szkolenia

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-08 o 13:31
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-01-08, 13:40   #4305
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Co to jest ten puder perłowy ? Gdzie kupic?

EDIT: znalazlam Już wiem co to... a mieni się on, tzn, czy rozswietla?
Psycho, nie rozświetla , ale naprawdę polepsza stan cery - lekko ją napina i wygładza. Mnie się bardzo podoba, ale zwolenniczki mocnego makijażu i krycia będą raczej rozczarowane.
Stary 2009-01-08, 13:50   #4306
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Psycho, nie rozświetla , ale naprawdę polepsza stan cery - lekko ją napina i wygładza. Mnie się bardzo podoba, ale zwolenniczki mocnego makijażu i krycia będą raczej rozczarowane.
Dosypałabym go do mieszanki jedwabnego hauschki z dry-flo i uzywala jako puder matujący filtry ...i tak chyba zrobie
Dzieki za info
psycha jest offline  
Stary 2009-01-08, 13:54   #4307
~~ALa~~
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
ALu, PHA to też są "kwasy", dokładnie polihydroksykwasy, nowsza generacja kwasów hydroksylowych (starsza to AHA - alfahydroksykwasy).

Możesz sobie poczytać o nich tutaj: http://www.bio-med.pl/informacje.html

lub pobrać plik Hydroksykwasy - wczoraj, dziś i jutro stąd:
http://www.dermservice.com.pl/szkolenia
tfu, chcialam napisac "nie trzeba stosowac przy nich filtrów". tak, wiem że to też kwasy, wiem że poli, że nowa generacja (choć nie aż tak nowa), do tej pory jednak nie wzbudzały mojego bliższego zainteresowania - ceny Neostraty nie zachęcały
Stary 2009-01-08, 14:34   #4308
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
czyli on jest transparentny, tak?
a sprzedają w NP jakieś próbki?
Stary 2009-01-08, 14:50   #4309
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Rocki, Ty w Hiszpanii i bez filtrow???!!! Fe, niedobra
Juz nie w Hiszpanii, w W-wie teraz siedze (tylko przez sentyment nie zmienilam lokalizacji). I jeszcze dlugo posiedze, bo TZ choc Hiszpan, to nie ma zamiaru sie z Polski ruszac przez najblizszych kilka lat

Cytat:
Właśnie zaczynam nowy rok konsumpcyjny Zamówiłam na NP kolejne dwa opakowania pudru perłowego, a do tego olej herbaciany, neem (bardzo jestem ciekawa zapachu ) i dwa nowe dla mnie hydrolaty: sandał i jałowiec.
Czekam na recenzje sandalu i jalowca. I neemu, oczywiscie, bo jesli sie okaze, ze na Tobie tez sie tak skutecznie sprawuje, to mimo zapachu chyba sie na niego skusze
rocki jest offline  
Stary 2009-01-08, 14:56   #4310
confused_girl
Zadomowienie

jałowiec i kadzidło brzmi zachęcająco również czekam na relacje

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2009-01-08, 15:36   #4311
martii90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Martii - mineralka to dobry pomysł Sama tak robię, a całe życie mieszkam w dość zanieczyszczonym mieście, więc wiem, jak skóra może się od tego męczyć
ja właśnie o Wrocławiu ;p fuj, fuj i jeszcze raz fuj.

confused_girl, schaetzchen - dziękuję Wam bardzo za porady na pewno przejrzę podane strony, ale najpierw w ogóle zapoznam się z nazwami tych produktów i poczytam co się z czym je, zapowiada się tego sporo

Instagram
martii90 jest offline  
Stary 2009-01-08, 17:37   #4312
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
czyli on jest transparentny, tak?
a sprzedają w NP jakieś próbki?

I na dodatek - co jest dość dziwne - trochę się wchłania w skórę. Ale perły to podobno doskonały środek pielęgnujący (pojawia się w kremach i maseczkach), więc może dlatego skóra po nim taka ładna
Próbek chyba nie sprzedają, ale na ich stronie do niedawna była informacja, że można prosić od dowolne próbki nawet bez zamówienia. Teraz ta informacja zniknęła, ale może warto do nich napisać. Zresztą jeśli chcesz wypróbować ten puder, Ilono, to po starej znajomości mogę Ci trochę podesłać, kiedy już go dostanę

Relacja będzie na pewno. Przyznam, że neem zamówiłam z ciekawości, bo na razie nie mam żadnych paskudztw na buzi do wytępienia.
Stary 2009-01-08, 19:02   #4313
pranie
Wtajemniczenie

Niezamienna, wprost nie moge sie doczekac, kiedy przyleci do Ciebie neem
Ja rowniez jestem fanka pudru perlowego, uzywam malutko i glownie w okolice oczu, ale jakos dobrze sie po nim czuje. Wchlania sie w skore i lekko wygladza, rojasnia. Cudo. Czekam tylko z zamowieniem z NP, przemysliwujac, co jeszcze by zamowic.. Wczoraj zlozylam noworoczne zamowienie na ZySKu, wreszcie na wlasnej skorze poznam ten slynny kremik PHA Wzielam tez zestaw micelowy (ostatnio mam sporo roboty i malo czasu na krecenie) i standardowe oleje do mieszanki dla malego. A w moich coraz odleglejszych planach wciaz wisi Niezamiennej krem z Q10..
pranie jest offline  
Stary 2009-01-08, 19:48   #4314
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Wreszcie dziś coś skręciłam po długim okresie nicnierobienia Wyprodukowałam serum dzienne z resztek ekstraktu winogronowego (jak się do niego nie dodaje niacyniamidu, to zachowuje się całkiem przyzwoicie), żel aloesowy wg przepisu ZSK oraz dwa sera olejowe:
1. lekkie dzienne na bazie truskawki ze skwalanem, jojobą, Q10, olejem granatowym i olejkiem neroli;
2. nocne, odżywcze na bazie awokado z olejem tamanu, jojobą, Q10 i olejkiem rumiankowym.
Jak widać, nie żałuję sobie Q10... ale latka lecą.

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-01-08 o 19:49
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2009-01-08, 21:08   #4315
martii90
Zakorzenienie

no to tak, na Biochemii Urody mam w koszyczku ekologiczny hydrolat z kwiatu lipy, hydrolat rumiankowy (bo podobno razem mają wzmocione działanie łagodzące), olej kokosowy (to do włosów też zamierzam używać), olejek myjący - drzewko różane nie widzę ani oleju z pestek moreli, ani z wiesiołeka, ani lnianki ani ryżowego, więc to pewnie z tych Mazideł albo Zrob Sobie Krem. będę musiała poszukać tam albo wybrać sobie jakiś inny. mam nadzieję, że nic nie pomieszałam już się nie mogę doczekać, aż to dostanę

Instagram
martii90 jest offline  
Stary 2009-01-08, 21:24   #4316
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez martii90 Pokaż wiadomość
no to tak, na Biochemii Urody mam w koszyczku ekologiczny hydrolat z kwiatu lipy, hydrolat rumiankowy (bo podobno razem mają wzmocione działanie łagodzące), olej kokosowy (to do włosów też zamierzam używać), olejek myjący - drzewko różane nie widzę ani oleju z pestek moreli, ani z wiesiołeka, ani lnianki ani ryżowego, więc to pewnie z tych Mazideł albo Zrob Sobie Krem. będę musiała poszukać tam albo wybrać sobie jakiś inny. mam nadzieję, że nic nie pomieszałam już się nie mogę doczekać, aż to dostanę
Witaj, Marti
Niczego nie pomieszałaś - wymienione przez Ciebie oleje znajdziesz w Mazidłach albo ZSK. Jeśli nie chcesz składać nowego zamówienia, możesz wybrać jakiś olej albo olejowe serum z BU. Podobnie jak Schaetzchen radziłabym Ci kupić też kwas hialuronowy w żelu - możesz mieszać z nim olej w dowolnych proporcjach tuż przed aplikacją, ułatwia rozprowadzanie oleju i wchłanianie, wspaniale nawilża.
Stary 2009-01-08, 21:40   #4317
martii90
Zakorzenienie

Cytat:
Podobnie jak Schaetzchen radziłabym Ci kupić też kwas hialuronowy w żelu - możesz mieszać z nim olej w dowolnych proporcjach tuż przed aplikacją, ułatwia rozprowadzanie oleju i wchłanianie, wspaniale nawilża.
ląduje w koszyku rozejrzę się jeszcze za tym olejem i moge składać pierwsze zamówienie jeszcze raz dziękuję za pomoc

Instagram
martii90 jest offline  
Stary 2009-01-08, 23:01   #4318
schaetzchen
Rozeznanie

Marti, tak, te oleje o których pisałam sa z innych sklepów. I to każdy z innego - wiesiołek mam z mazideł, lniankę z ZSK, morelę z ecospa... Przypomniałam sobie, że takim (dla mnie) stricte nawilżającym olejem jest jeszcze orzech włoski.
Jeśli nie chcesz kupować w wielu miejscach, to zastanów się nad serum 3xrose z BU - oprócz oleju z róży i wiesiołka ma koenzym q10. Ja je lubię, ale stara już jestem O wiesiołka moźesz popytać w aptece - są wiesiołki w kapsułkach, np. oleofarmu, ale nie mam teraz nic takiego w domu źeby sprawdzić składowo czy nadaje się do maziania.
A jeśli jednak zdecydujesz się na osobny zakup olejów, to polecam chyba jednak mazidła - mają największy wybór, możesz poprosić o próbki (Limaria zawsze daje próbki, a Ty możesz zasugerować na co masz ochotę). Oleje z innych sklepów też są bdb jakości, ale chyba jednak w mniejszym wyborze. A w ZSK pakowane nie w buteleczki amber, a zwykłe plastikowe (nie źeby to był jakiś straszny grzech, ale wolę szkło).
Acha, w ecospa i mazidłach można umówic się na odbiór osobisty, ale nie wiem gdzie mieszkasz?

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2009-01-08, 23:26   #4319
martii90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Oleje z innych sklepów też są bdb jakości, ale chyba jednak w mniejszym wyborze. A w ZSK pakowane nie w buteleczki amber, a zwykłe plastikowe (nie źeby to był jakiś straszny grzech, ale wolę szkło).
Acha, w ecospa i mazidłach można umówic się na odbiór osobisty, ale nie wiem gdzie mieszkasz?
obecnie we Wrocławiu. na razie wybrałam z owoców leśnych, z BU, bo chciałabym już to wszystko razem zamówić, ale zobaczę też w jakiejś aptece, może będą mieli coś z tych pozostałych. następnym razem zamówię coś z Mazideł

Instagram
martii90 jest offline  
Stary 2009-01-08, 23:39   #4320
Clara 11
Zadomowienie

Och ta marti? ( chyba ją znam?)
Clara 11 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości