Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-02-11, 17:13   #901
!violet!
Raczkowanie

Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
jest : (jesli ten miala Kate na mysli)

http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2
O! To pewnie o ten chodzi, dzięki
!violet! jest offline  
Stary 2007-02-12, 13:59   #902
zuzaankaaa
Raczkowanie

witam
chcialabym sie dowiedziec co sadzicie o tej mieszance:
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=7685
czy nadaje sie on do stosowania na buzke i jak go nakladac??
dziekuje za rady, pozdrawiam
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2007-02-12, 14:02   #903
Marzenax
Raczkowanie

Dziewczyny nie jestem aż tak zaawansowaną biochemiczką jak wy, ale chciałabym trochę spróbowa stosowania naturalnych kosmetyków. Zwaszych postów wyczytałam, że można stosowa niektóre olejki z mazideł bezpośrednio na skórę. Chciałabym abyście mi poeciły jakiś olejek, kóry mogłabym stosowa w czystej postaci na noc. Dodam że mam skórę tłustą , trądzikową ale ze skłonnością do wysuszenia, alergii i podrażnień. Szukam czegoś, co będzie w stanie "uspokoi" w nocy moją buzię. Myślałam o olejku z ogórecznika. Co wy na to??
Marzenax jest offline  
Stary 2007-02-12, 14:17   #904
zuzaankaaa
Raczkowanie

podlacze sie pod pytanie Marzenax - czy olej z ogorecznika zakupiony w tabletkach, w aptece mozna klasc na buzke ?
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2007-02-12, 15:25   #905
!violet!
Raczkowanie

A ja zapytam o coś dokładnie odwrotnego - czy olej np. z ogórecznika zakupiony w mazidłach można jeść zamiast tabletek z apteki?
!violet! jest offline  
Stary 2007-02-12, 15:52   #906
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Marzenax Pokaż wiadomość
Chciałabym abyście mi poeciły jakiś olejek, kóry mogłabym stosowa w czystej postaci na noc. Dodam że mam skórę tłustą , trądzikową ale ze skłonnością do wysuszenia, alergii i podrażnień. Szukam czegoś, co będzie w stanie "uspokoi" w nocy moją buzię. Myślałam o olejku z ogórecznika. Co wy na to??
Marzena,
nie jestem zaawansowana "w olejkach", wyczytałam w mazidłach, że olej z ogórecznika polecany jest w stężeniu do 15%. Więc ja użyłabym innego oleju - może np. z róży, jeśli chcesz ukoić skórę.
Polecam też wątek o olejkach eterycznych - kopalnia wiedzy. Możesz do tego oleju bazowego dodać kilka kropli olejków eterycznych. Do cery tłustej polecane są: cedr, jałowiec, ylang-ylang, cytryna. Trądzik i wypryski - jałowiec, rumianek (drogi), cedr, eukaliptus, lawenda, palczatka. Wejdź do tamtego wątku, znajdziesz dokładne przepisy - co i w jakich proporcjach.

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
czy olej z ogorecznika zakupiony w tabletkach, w aptece mozna klasc na buzke ?
Coś mi się telepie po głowie, że ktoś tak robił, ale nie jestem pewna.

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
A ja zapytam o coś dokładnie odwrotnego - czy olej np. z ogórecznika zakupiony w mazidłach można jeść zamiast tabletek z apteki?
Nie wiem ale skoro jest to olej tłoczony na zimno, to czemu nie? Tylko jak się pochorujesz to żeby nie było na mnie!!!
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-02-12, 16:19   #907
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Można go pić na pewno. Nie pamiętam już teraz ile na dzień, ale na pewno podawałam ta informację tutaj na forum, chyba nawet w tym wątku.
margaretka02 jest offline  
Stary 2007-02-13, 15:11   #908
zuzaankaaa
Raczkowanie

Olejki na upiększenie

witam
co myslicie o tym olejku:

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=7685

czy warto go stosowac?? jesli tak, to w jaki sposob??
bede wdziewczna za odp...pozdrawiam
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2007-02-13, 16:57   #909
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Olejki na upiększenie

Cytat:
czy warto go stosowac?? jesli tak, to w jaki sposob??
"W połączeniu z masażem, kąpielą lub inhalacją"?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2007-02-13, 17:03   #910
zuzaankaaa
Raczkowanie

nie sprecyzowalam pytania -
czy skladniki w nim zawarte nadaja sie do stosowania na buzke... jesli tak to w jakiej postaci...( jako tonik, maseczka)?
jesli moje pytania sa nielogiczne, to przepraszam, ale nie orientuje sie w tym temacie wcale...

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2007-02-13 o 17:24
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2007-02-13, 17:23   #911
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

To mieszanka olejków eterycznych, bardzo skutecznych, raczej do cery tłustej i trądzikowej, nie można używać tego bezpośrednio na twarz, tylko w oleju bazowym, na 10 ml oleju, np. słonecznikowy, winogronowy, migdałowy itd, w zależności jaki lubisz, ok. 6-8 kropli mieszanki Promix.

Tu zalecenia ze strony producenta:
Sposób użycia: -masaż: 10ml (łyżka stołowa) oleju bazowego wymieszać z 3-5 kroplami olejku, -kąpiele: 10-15 kropli olejku na 3/4 wanny ciepłej wody, -aromatyzacja: 5-10 kropli olejkuwymieszać z 2 łyżeczkami wody.
http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/4-o/3
Smok jest offline  
Stary 2007-02-13, 17:28   #912
zuzaankaaa
Raczkowanie

dziekuje Smoku
ost pytania:
co do zmieszania tej miksturki - czy te oleje bazowe to te zwykle, z szafki kuchennej??
gdy mieszanka bedzie gotowa - poloze ja na twarz - jak dlugo w tym chodzic, czy zmywac...??
zuzaankaaa jest offline  
Stary 2007-02-13, 18:28   #913
mentha
Zadomowienie

Cytat:
co do zmieszania tej miksturki - czy te oleje bazowe to te zwykle, z szafki kuchennej??
gdy mieszanka bedzie gotowa - poloze ja na twarz - jak dlugo w tym chodzic, czy zmywac...??
To najzwyklejsze oleje. Takie jakich używamy do celów spożywczych. Ważne, by były tłoczone na zimno; rafinowane podczas obróbki tracą na wartości.
Zajrzyj do wątku o olejach i hydrolatach, pomoże Ci on dobrać olej odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry.
Najlepiej natłuścić tym twarz na noc.

Tej mieszanki możesz także dodać do maseczki, np. glinki.
mentha jest offline  
Stary 2007-02-14, 14:58   #914
schaetzchen
Rozeznanie

Odebrałam dziś zamówienie w ecospa.
Siedziba przy Wilczej 31 - jak idziecie od pl. Konstytucji w stronę centrum Marszałkowską, to trzeba skręcić w prawo, druga brama (za apteką) po prawej stronie ulicy Wilczej. Jest domofon - lokal 1A to 1 piszę o tym, bo sama byłam nieco zdezorientowana... Jak wejdzie się w bramę, to jeszcze w tym "korytarzyku" klatka po lewej stronie - jest napisane "klatka A". Następny domofon Trzeba wejść na 1 piętro, drzwi po lewej stronie, jest recepcja z miłą panią, przesyłkę odbiera się w recepcji.
Ja dostałam mail, że zamówienie będzie do odebrania, ale polecam jeszcze upewnić się telefonicznie, czy paczka jest na miejscu, bo kiedy poszłam tam wczoraj w południe to okazało się, że będzie po 13-tej. Ale poza tym bardzo szybko, miło, każdy olej w ciemnej buteleczce, dokładnie opisany, jest data ważności i wszystkie potrzebne informacje.
Teraz jeszcze przesyłka z polleny aromy i zaczynam olejowanie! Póki co zmieszam sobie olej z kwasem hialuronowym i jakimiś innymi próbkami z mazideł.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-02-14, 17:26   #915
schaetzchen
Rozeznanie

Dodam jeszcze, że jak się tym buteleczkom przyjrzałam , to okazało się, że zamiast oleju z pestek moreli dostałam olej z makadamii. Napisałam do sklepu mail - że to dla mnie w sumie bez różnicy, bo testuję póki co różne oleje i zostawię ten z makadamii, tylko powinnam dopłacić różnicę w cenie (symboliczną, 1,50 zł, ale ponieważ to na moją korzyść, to nie lubię takich sytuacji). Natychmiast dostałam odpowiedź, że absolutnie mam nic nie dopłacać, zostawić sobie tę makadamię a morelę dostanę pocztą na koszt ecospa. Niby to norma w traktowaniu klienta, ale w naszym pięknym kraju ciągle mało rozpowszechniona - dlatego to opisuję, bo mają u mnie duuuży plus

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-02-14, 17:36   #916
AsikS
Zakorzenienie

To rzeczywiście miłe i bardzo dobrze świadczy o Ecospa.
AsikS jest offline  
Stary 2007-02-15, 16:01   #917
nikaa2
Wtajemniczenie

Ja tez tam zamawiam

p.s. szkoda tylko, że u mnie się nie pomylili miałabym dwa
nikaa2 jest offline  
Stary 2007-02-18, 10:24   #918
nom_de...
Zadomowienie

Wczoraj nie mialam czasu ukrecic jakiegos serum, wiec posmarowalam buzie olejem z ogorecznika. W moja tlusta skore wchlania sie bardzo dobrze, nie daje efektu "poslizgu", cera naprawde niewiele sie blyszczy. Olej jest swietny

Edit: Taaa... moze i swietny, ale nie w stezeniu, jaki stosowalam, bo dopuszczalne to 2-15 %. Uwazajcie wiec dziewczeta !

Edytowane przez nom_de...
Czas edycji: 2007-02-22 o 00:18
nom_de... jest offline  
Stary 2007-02-18, 12:17   #919
!violet!
Raczkowanie

Ja dzisiaj po raz pierwszy wypróbowałam smarowanie twarzy olejem + kwas hialuronowy. I z wielkim zdziwieniem stwierdziłam, że super się to wszystko wchłania no i rzeczywiście nie pozostawia tłustej warstwy. Być może przerzucę się z kremów tylko na oleje? No powiedzmy krem zostawię na czas "po basenie", bo nie wyobrażam sobie zabierania zakraplaczy i różnych butelek z olejami na basen
Mam zamówiony z mazideł olej z wiesiołka. Tylko nie specjalnie podoba mi się to, że jego data ważności to tylko 05/2007. Nie dam rady zużyć go do tej pory
!violet! jest offline  
Stary 2007-02-20, 19:47   #920
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Wczoraj nie mialam czasu ukrecic jakiegos serum, wiec posmarowalam buzie olejem z ogorecznika. W moja tlusta skore wchlania sie bardzo dobrze, nie daje efektu "poslizgu", cera naprawde niewiele sie blyszczy. Olej jest swietny
O tak, ogórecznik jest fantastyczny, nawet drobne wypryski szybciej się po nim leczą. I tak pięknie pachnie... łąką i ziołami

A trochę z innej beczki - mam pytanie do bardziej zaawansowanych olejofilek ;P : czy olej z migdałów może zapychać? Bo oleje z mazideł świetnie mi służą, ale mam pewne podejrzenia w stosunku do tego osobnika rodem z Weledy:
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=2989
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2007-02-20, 20:06   #921
schaetzchen
Rozeznanie

Wiesz, to chyba niestety trzeba samemu sprawdzić... Już o tym pisałam w innym wątku, popatrz:
tutaj olej ze słodkich migdałów jest bardzo zapychajacy:
http://www.geocities.com/mcsworld2000/comedogenic.htm
a tutaj wręcz przeciwnie:
http://www.soapnuts.com/noncomo.html

Sama tego oleju jeszcze nie znam, czekam na przesyłkę z ecospa, mają mi dosłać.
Ale jak się na tę welede zdecydujesz, to daj znać

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-02-20, 20:26   #922
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dzięki, Schaetzchen
Ja już się na Weledę zdecydowałam - użyłam jej kilka razy i cóż... cera mi się troszkę pogorszyła, ale to mogło wynikać z niekorzystnego dla niej etapu miesiąca. Zatem Weleda jest w fazie testów i mam nadzieję, że wypadną pozytywnie, bo sam olejek jest baaaardzo przyjemny, nietłusty, ładnie pachnie i dobrze nawilża. Szkoda byłoby się z z nim rozstawać.
Stary 2007-02-21, 12:04   #923
truheart
Zakorzenienie

Posmarowałam sobie twarz wczoraj zachwalanym olejem z orzechów laskowych faktycznie pięknie pachnie i dobrze nawilża, jednak nie polecam nakładania potem podkładu czy korektora, bo (przynajmniej u mnie ) nie wchłonął się całkowicie.
Mam pytanie gdzie przechowujecie oleje? przy niektórych jest napisane, że w lodówce - ok, ale przy innych (np. przy bawełnie), że w chłodnym, zacienionym miejscu, ale w temp. nie niższej niż 10 stopni...jedyne chłodne miejsce domu jakie przychodzi mi na myśl to toaleta W ogóle macie porozkładane te składniki po cały m domu, bo jedne musza mieć cieplo a inne zimno czy trzymacie wszystko jak leci w lodówce?
A propos tego oleju z bawełny to mam do was pytanko - jeśli jest w opisie napisane "poprawia krążenie miejscowe w miejscu aplikacji, powodując rewitalizację skóry właściwej." to chyba raczej przy cerze naczynkowej nie jest wskazany?
truheart jest offline  
Stary 2007-02-21, 23:17   #924
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Posmarowałam sobie twarz wczoraj zachwalanym olejem z orzechów laskowych faktycznie pięknie pachnie i dobrze nawilża, jednak nie polecam nakładania potem podkładu czy korektora, bo (przynajmniej u mnie ) nie wchłonął się całkowicie.
Wiesz, ja zawsze stosuję olejki wieczorem, lub po południu, kiedy się nie maluję...

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Mam pytanie gdzie przechowujecie oleje? przy niektórych jest napisane, że w lodówce - ok, ale przy innych (np. przy bawełnie), że w chłodnym, zacienionym miejscu, ale w temp. nie niższej niż 10 stopni...jedyne chłodne miejsce domu jakie przychodzi mi na myśl to toaleta W ogóle macie porozkładane te składniki po cały m domu, bo jedne musza mieć cieplo a inne zimno czy trzymacie wszystko jak leci w lodówce?
Ja mam porozkładane w 2 miejscach - w lodówce to, co ma być w lodówce, to co w chłodzie ale >10 st - mam małą nieogrzewaną "spiżarnię", jest tam chłodno, ciemno, ale na pewno cieplej niż 10 stopni "Pod ręką" w łazience trzymam małe porcyjki zmieszanych olejków - jednorazowo mieszam 10 ml oleju bazowego, nie zużywam tego za jednym zamachem

A o bawełnie to nie wiem, ale chyba rzeczywiście nienajlepsza dla naczynkowców...

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2007-02-22, 10:38   #925
truheart
Zakorzenienie

schaetzchen, bardzo dziękuje za odpowiedź
Bawełnę dla bezpieczeństwa może wydam w świat
truheart jest offline  
Stary 2007-02-22, 13:46   #926
!violet!
Raczkowanie

A co byś chciała w zamian za tą bawełnę?
!violet! jest offline  
Stary 2007-02-22, 13:52   #927
truheart
Zakorzenienie

!violet! ja mam tylko próbkę tej bawełny, nie wiem czy ta ilość 5 ml cię interesuje? a jakbys miała troszkę amarantusa albo orzeszka laskowego to możemy się wymienić właściwie to jeszcze się nie znam za dobrze na tych mazidłowych specyfikach, bo odebrałam dopiero 1 paczkę
truheart jest offline  
Stary 2007-02-24, 09:01   #928
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ostatnio w mojej lodóweczce pojawiły się 2 hydrolaty: tradycyjnie różany, a oprócz tego z rumianku rzymskiego. Rumiankowego miałam kiedyś próbkę i teraz pozwoliłam sobie zamówić cały. Bardzo go lubię, daje jakieś takie ukojenie mojej twarzy i zapach ma jak dla mnie znośny.
Stary 2007-02-24, 12:58   #929
Maggie-79
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A trochę z innej beczki - mam pytanie do bardziej zaawansowanych olejofilek ;P : czy olej z migdałów może zapychać? Bo oleje z mazideł świetnie mi służą, ale mam pewne podejrzenia w stosunku do tego osobnika rodem z Weledy:
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=2989
nie wiem jak sam olej, ale krem Weledy z olejem migdalowym mnie sie nie spodobal . Ale też ja nie jestem fanka Weledy - irys np. mnie zapychal, wole Lavere
Maggie-79 jest offline  
Stary 2007-02-24, 17:46   #930
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
nie wiem jak sam olej, ale krem Weledy z olejem migdalowym mnie sie nie spodobal . Ale też ja nie jestem fanka Weledy - irys np. mnie zapychal, wole Lavere
Krem z olejem migdałowym też testowałam i nie byłam specjalnie zachwycona, choć fanką Weledy jestem jak najbardziej. A irys może zapychać - L_V pisała chyba o tym w wątku składowym (masło shea w składzie!). Ale dla mnie irys to bomba, uwielbiam go
PS. Przepraszam za off-topic: miało byc o olejach, a jest o olejach (i masłach) w składzie
Zamknij wątek

Tagi
hydrolaty, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości