Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-09-14, 19:20   #31
Babygia
Zadomowienie

Dot.: KWC, a podróby perfum.

Cytat:
Napisane przez aga378 Pokaż wiadomość
W takim razie wszystkie F. Mahory, Refany też się tylko wzorują, a nie podrbabiają.
A teraz już tak pół żartem, pół serio.... Myślę Pomadko, że trafiłaś w sedno. Podróbka jest wtedy moim zdaniem, gdy celowo wprowadza się klienta w błąd, tzn. robi się identyczny flakonik i identyczna nazwę perfum, aby myślał, że kupuje oryginał, a gdy firma ma własną nazwę , chociażby Refan, i inne flakony, to nie ma możliwości odebrania tych perfum jako oryginały i to jest wzorowanie się. [/quote]
To nie jest tak.Jezeli skopiujesz czyjs obraz,ale podpiszesz go wlasnym nazwiskiem i oprawisz we wlasne ramki,to mimo wszystko jest kopia=podrobka.Nawet jesli w takim przypadku to nie jest karalne.To nie jest Twoja praca.Tak samo ma sie z tymi perfumami.Bi-Es czy im podobni nie pracuja nad stworzeniem czegos nowego,tylko kopiuja to co juz jest,nalewaja w inne flakoniki,w ten sposob unikaja zasadzenia ich za plagiat-ale cala reszta to tylko zonglowanie slowami.Plagiat to plagiat.Mozna to kupowac,nie potepiam tego,to jest wolny kraj,ale nie biore tego procederu na powaznie,i jesli chce w wiarygodnym Forum jak wizaz dowiedziec sie czegos o markowych nowosciach,mam prawo sie zdziwic,co tez tu robia podroby?

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline  
Stary 2006-09-15, 11:12   #32
basia.plewik
Raczkowanie

GG do basia.plewik

Moim zdaniem BIESY powinny być usunięte- to są kopie zapachów, które mają wiernie naśladować oryginał, celowo flakony są łudząco podobne do oryginałów, nazwa, kolory kartonika mają sugerować to podobieństwo, nie ma sensu oceniania jakiegoś "simply red", jesli same użytkowniczki dobrze wiedzą i świadomie kupują taką wodę, wiedząc że to podróba "deep red" bossa.
Natomiast Miraculum bym zostawiła- dobrze wykorzystane podobieństwo nazwy, ale nazwa firmy powstała na początku wieku, nikt celowo nie zarejestrował takiej nazwy prawie 70 lat temu by to wykorzystywać w podróbkowym celu, tym bardziej że miraculum produkuje zapachy które nie są podróbkami - pani walewska, walewska light, walewska red...
basia.plewik jest offline  
Stary 2006-09-15, 13:39   #33
elve
Rozeznanie

Cytat:
BIESY

W nosie kręci
elve jest offline  
Stary 2006-09-15, 14:12   #34
E
Zakorzenienie

Cytat:
W takim razie wszystkie F. Mahory, Refany też się tylko wzorują, a nie podrbabiają.

A teraz już tak pół żartem, pół serio.... Myślę Pomadko, że trafiłaś w sedno. Podróbka jest wtedy moim zdaniem, gdy celowo wprowadza się klienta w błąd, tzn. robi się identyczny flakonik i identyczna nazwę perfum, aby myślał, że kupuje oryginał, a gdy firma ma własną nazwę , chociażby Refan, i inne flakony, to nie ma możliwości odebrania tych perfum jako oryginały i to jest wzorowanie się.
Czyli gdyby w szkole jeden uczeń zerżnął całą klasówkę od kolegi, ale podpisał się swoim nazwiskiem, to należałoby, powiedzieć, że nie ściągał, a jedynie się wzorował?
E jest offline  
Stary 2006-09-15, 14:24   #35
rachela
Zakorzenienie

To może sondę walnąć? Majka, co Ty na to?

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2006-09-15, 17:31   #36
emememsik
po prostu Em :)

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
ja jestem za
Stary 2006-09-15, 18:01   #37
poissonivy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez basia.plewik Pokaż wiadomość
Moim zdaniem BIESY powinny być usunięte- to są kopie zapachów, które mają wiernie naśladować oryginał, celowo flakony są łudząco podobne do oryginałów, nazwa, kolory kartonika mają sugerować to podobieństwo, nie ma sensu oceniania jakiegoś "simply red", jesli same użytkowniczki dobrze wiedzą i świadomie kupują taką wodę, wiedząc że to podróba "deep red" bossa.
Natomiast Miraculum bym zostawiła- dobrze wykorzystane podobieństwo nazwy, ale nazwa firmy powstała na początku wieku, nikt celowo nie zarejestrował takiej nazwy prawie 70 lat temu by to wykorzystywać w podróbkowym celu, tym bardziej że miraculum produkuje zapachy które nie są podróbkami - pani walewska, walewska light, walewska red...
A ja się nie zgodzę z Tobą, jeśli firma kradnie (prawie) nazwę perfum słynnej marki i kształt flakona, to jest to dla mnie dalej złodziejstwo .
To tak jak przepisywanie wypracowania w ciut zmienionej formie? Według mnie to plagiat. I tak jak w pracach magisterski wyłapuje się "skopiowane" fragmenty innych prac, tak tu również podobieństwo jest dla mnie jednoznaczne. Wywalić złodzieja.
poissonivy jest offline  
Stary 2006-09-15, 18:09   #38
aga378
Raczkowanie

A no właśnie, i tu dochodzimy właśnie do tych subtelnych różnic. Czyli jak to? Bi es wywalic a Miraculum zastawić? Bi es podróby a Miraculum już nie? A dlaczego nie odwrotnie? Jeśli działalność tych firm jest zgodna z prawem polskim, a jest bezdyskusyjnie ( nikt ich nie ściga i nie zamyka), to nie nam ferować wyroki, zostają i już!
aga378 jest offline  
Stary 2006-09-15, 18:34   #39
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Cytat:
A no właśnie, i tu dochodzimy właśnie do tych subtelnych różnic. Czyli jak to? Bi es wywalic a Miraculum zastawić? Bi es podróby a Miraculum już nie? A dlaczego nie odwrotnie? Jeśli działalność tych firm jest zgodna z prawem polskim, a jest bezdyskusyjnie ( nikt ich nie ściga i nie zamyka), to nie nam ferować wyroki, zostają i już!
A co z Fragonardem?
Stary 2006-09-15, 18:36   #40
rachela
Zakorzenienie

Z tego co pamiętam, to Fragonard tworzy, a inne marki - wykupują od nich prawa. Tak?
Edit: Tak. link do wątku o F.

Ależ to zamotane

Kolejny EDIT:
Basiu Plewik - z Miraculum jest sprawa nieco bardzie skomplikowana. Jak łatwo można się przekonać, w katalogu KW są tylko dwa damskie zapachy tej firmy - oba są imitacjami znanych zapachów. Gdyby to była Pani Walewska, protestowałabym przeciwko wywaleniu jej, ale tu mówimy o tym, co w bazie KW jest teraz:
Miraculum, Woda perfumowana Miraculum; oraz Miraculum, X Generation for Woman - przeczytaj recenzje. W obu przypadkach: "pachnie jak...", i bycie na rynku od wielu lat nic tu nie zmienia

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2006-09-15, 19:37   #41
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

A co z Light Blue, I Love Love, Eau the Rubylips i Eclat d'Arpege?
Stary 2006-09-15, 23:12   #42
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Postaram się dodać sondę do wątku, tylko proszę mi zapodać pytanie i odpowiedzi.

Poza tym mam wrażenie, nie wiem na ile ono będzie miało odzwierciedlenie w rzeczywistości, że mój/nasz postulat przepadnie z kretesem i Biesy zostaną w kwc.

Dzięki dziewczęta za głosy w tej jakże kontrowersyjnej sprawie.
Stary 2006-09-15, 23:17   #43
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Postaram się dodać sondę do wątku, tylko proszę mi zapodać pytanie i odpowiedzi.

Poza tym mam wrażenie, nie wiem na ile ono będzie miało odzwierciedlenie w rzeczywistości, że mój/nasz postulat przepadnie z kretesem i Biesy zostaną w kwc.

Dzięki dziewczęta za głosy w tej jakże kontrowersyjnej sprawie.
moze np cos w stylu "czy jestes za usunieciem z KWC wszystkich imitacji oryginalnych perfum?" i odpowiedzi "tak" i "nie"

mysle, ze trzebaby to jak najprosciej sformuowac.

poczekajmy na inne propozycje, moze dziewczyny beda mialy jakes ciekawsze pomysli
lalesia jest offline  
Stary 2006-09-16, 08:16   #44
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Dziewczyny, a ja nie klasyfikowałabym zapachów jako "perfumy" i "zapachy alternatywne". Marka Bi-Es jest jak najbardziej legalna, dostępna w każdej drogerii. Fakt, że wzoruje się na innych, nawet sami tego nie kryją. W KWC wszystkie opinie sugerują się informacją od producenta, a na opakowaniach tej firmy widnieje napis "eau de parfum" albo "eau de toilete", więc dlaczego tworzyć dla nich nowe kategorie? Bądźmy sprawiedliwi. Tylko, ze mi tak naprawdę nie chodzi o same perfumy, ale raczej o osoby używające takich zapachów. Nie można ich dyskryminować ze względu na zawartość portfela. Jak się będą czuły takie osoby? No tak, tu śmietanka, a tu plebs?
To w końcu demokracja. Każdy ma prawo dorzucić swoją opinię do takiego produktu, obniżając ogólną ocenę. Zaraz się odezwą inni i zaczną klasyfikować marki: bo tylko Chanel produkuje prawdziwe perfumy, a Lancome nie - stwórzmy dla nich inną kategorię........
Większym problemem jest to o czym powiedziała Sylwia.gda. Że pod szyldem oryginalnych perfum ktoś ocenia świadomie lub nie ewidentne podróby!

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post68212696
olcia7 jest offline  
Stary 2006-09-17, 08:07   #45
Pistacja
Raczkowanie

Olciu, zgadzam się z Tobą w 100%, zresztą co komu przeszkadzają recenzje Bi-esów i innych, nie bądźmy już takimi burżujami którzy się oburzają na samą obecność tych pachnideł w KWC.
Stary 2006-09-17, 12:32   #46
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

No właśnie. Można by pójść o krok dalej i tak samo potraktować produkty w kategorii balsamy, mleczka do ciała itp. Np. taka Bielenda wypuściła na rynek coś, co niejedna Wizażanka zakwalifikowała jako podróbę Pupy (mam na myśli balsam "beauty Milky", który wygląda podobnie, acz kosztuje inaczej) No i? Będziemy tworzyć nową kategorię? Dziewczyny, nie bądźcie bardziej papieskie od Papieża! Zrobicie jak chcecie, ale moim zdaniem to dyskryminacja i lekka przesada! I..... objaw snobizmu???? Tylko bez linczu proszę!

Wymiana
olcia7 jest offline  
Stary 2006-09-17, 12:39   #47
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Moze i Olcia faktycznie ma racje coprawda denerwuje mnie taka profanacja prawdziwych perfum, jakimi sa "tansze odpowiedniki", ale w zasadzie nikomu sie od tego krzywda nie dzieje, ze istnieja sobie na KWC i niektore dziewczyny moga czerpac przyjemnosc z ich recenzowania (bo dla mnie to np jest duza przyjemnosc

takze moze nie warto usuwac ich calkowicie z KWC

chociaz mimo wszystko rozgraniczylabym je od oryginalnych perfum wlasnie jako kategorie "tansze odpowiedniki", bo to troche nieuczciwe w stosunku do producenta oryginalow, ktory wykosztowal sie porzadnie nad wymysleniem skladu a tu taka firma Bi-Es czy tez inna bierze juz gotowy sklad i produkuje
lalesia jest offline  
Stary 2006-09-17, 12:46   #48
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Lalesiu, ja jestem kategorycznie na "nie". Jeżeli tak zrobimy to bądźmy konsekwentni. Zastosujmy to do balsamów, kremów i innych kosmetycznych cudów. Wiele marek produkuje imitacje tych droższych. Bielendy "Powitanie z Afryką" porównuje się do I Coloniali, "Beauty Milky" do Pupy.. też będziemy to rozgraniczać? Zapach to zapach. Zresztą kategoria w KWC brzmi: Zapachy: Perfumy i zapachy dla kobiet. Jeżeli komuś to nie pasuje, że taki Bi-Es podszywa się pod D&G, to napiszcie o tym w recenzji i pozostawmy sprawę sumieniu kupujących. Takie jest moje zdanie. Jedyne rozgraniczenie jakie tu mozna stworzyć to "najlepsze w kategorii" - i tu należałoby dodać przedział cenowy. Tylko to, nic więcej. Nie można wrzucać produktów do lepszego worka i gorszego. Poza tym wiemy, że Bi-Es nie bierze gotowej receptury, bo żadna firma nie podaje dokładnego składu perfum, wszystkich użytych olejków! Poza tym proporcje robią wielką różnicę. Wszystkie wiemy, że jakość ma się nijak. I trzeba o tym napisać w recenzji, skoro tak Was to razi.

Wymiana
olcia7 jest offline  
Stary 2006-09-17, 12:52   #49
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez olcia7 Pokaż wiadomość
Lalesiu, ja jestem kategorycznie na "nie". Jeżeli tak zrobimy to bądźmy konsekwentni. Zastosujmy to do balsamów, kremów i innych kosmetycznych cudów. Wiele marek produkuje imitacje tych droższych. Bielendy "Powitanie z Afryką" porównuje się do I Coloniali, "Beauty Milky" do Pupy.. też będziemy to rozgraniczać? Zapach to zapach. Zresztą kategoria w KWC brzmi: Zapachy: Perfumy i zapachy dla kobiet. Jeżeli komuś to nie pasuje, że taki Bi-Es podszywa się pod D&G, to napiszcie o tym w recenzji i pozostawmy sprawę sumieniu kupujących. Takie jest moje zdanie. Jedyne rozgraniczenie jakie tu mozna stworzyć to "najlepsze w kategorii" - i tu należałoby dodać przedział cenowy. Tylko to, nic więcej. Nie można wrzucać produktów do lepszego worka i gorszego. Poza tym wiemy, że Bi-Es nie bierze gotowej receptury, bo żadna firma nie podaje dokładnego składu perfum, wszystkich użytych olejków! Poza tym proporcje robią wielką różnicę. Wszystkie wiemy, że jakość ma się nijak. I trzeba o tym napisać w recenzji, skoro tak Was to razi.
Nie moge odmowic Ci racji, bo zdecydownie masz slusznosc ale jakos nie moge pogodzic sie z traktowaniem na rowni gornopolkowych, prawdziwych zapachow z tanimi podrobami Moze w takim razie chociaz zaznaczyc w ich opisie widocznym na stronie z lista produktow, pod jaki zapach sie "podszywaja"?

Co do balsamow - firma Bielenda nie imituje w tak doslowny sposob poszczegolnych produktow np Pupy, a jedynie pomysl z cala seria jest ludzaco podobny Jesli jednak chodzi o same produkty, to wszystkie sa wlasna inwencja tworcza kosmetologa Bielendy
lalesia jest offline  
Stary 2006-09-17, 13:01   #50
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Moze w takim razie chociaz zaznaczyc w ich opisie widocznym na stronie z lista produktow, pod jaki zapach sie "podszywaja"?
Lalesiu, jeżeli tak zrobimy, to będzie to dodatkowa reklama dla tych pachnideł. Jestem za obniżaniem oceny, a nie za piętnowaniem. To tak jakbyś chciała napiętnować kogoś kto tego używa, żeby czuł się gorszy. Jeszcze raz podkreślam: to są produkty powszechnie dostępne legalną drogą. Każdy mądry człowiek wie jak to ocenić i nie trzeba temu przypinać etykietki. A jeżeli ktoś jest mądry i biedny, to dlaczego ma się czuć gorszy i być zepchniętym do "podkategorii"? Ludzie, nie róbcie tego, bo zacznę uważać Wizaż za snobistyczny - tego nie chcę!

P.S. Avon również czerpie "inspiracje" z górnych półek... Spójrz na flakon Extraordynary i 24 Faubourg Hermesa... LBD i Coco Chanel....

Wymiana
olcia7 jest offline  
Stary 2006-11-28, 10:39   #51
ennkaa
Zakorzenienie

GG do ennkaa
Podróby w KWC?

Czy coś się zmieniło? Czy to pomyłka?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16530
Stary 2006-11-28, 10:48   #52
paula78
Zakorzenienie

Dot.: Podróby w KWC?

Przeciez to tani odpowiednik la costy ,pudelko ma swoj napis ,ma firme wiec gdzie tu podróba ?

podroba to taki produkt:

http://cgi.ebay.pl/LOLITA-LEMPICKA-5...QQcmdZViewItem

paula78 jest offline  
Stary 2006-11-28, 10:50   #53
ennkaa
Zakorzenienie

GG do ennkaa

Ojej...no dobra. Niech będzie odpowiednik. Ale wydawało mi się, że : Cytat z regulaminu KWC:
NIE przyjmujemy zgłoszeń podróbek i tzw. "odpowiedników" markowych zapachów

czyli rozumiem Refan czy Nicole nie, ale La Rive tak? Czy jak?
Stary 2006-11-28, 11:01   #54
paula78
Zakorzenienie

aa no chyba ze tak ,wyszlo nie znam regulaminu

paula78 jest offline  
Stary 2006-11-28, 11:36   #55
ishtar4
Rozeznanie

Thumbs down Podróbki na KWC

Dlaczego na KWC wystawione są do oceny podróbki LA RIVE i BI-ES?
Stary 2006-11-28, 11:38   #56
ennkaa
Zakorzenienie

GG do ennkaa
Dot.: Podróbki na KWC

parę minut temu założyłam identyczny wątek
wpadła nam w oko chyba ta sama recenzja
Stary 2006-11-28, 11:46   #57
demonik
Zakorzenienie

Dot.: Podróbki na KWC

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Dlaczego na KWC wystawione są do oceny podróbki LA RIVE i BI-ES?
Nie wiem, nie mam zielonego pojęcia. Podjęłam, a ściślej Pomadka podjęła , kiedyś ten temat na forum redakcyjnym, ale umarł śmiercią naturalną.

Dalsze pytania w sprawie podróbek w KWC proszę kierować do:

BabciWeatherwax (SuperModerator, czuwa nad KWC) - http://www.wizaz.pl/forum/member.php?u=2542

AgiZ (właścicielka portalu Wizaz.pl) - http://www.wizaz.pl/forum/member.php...astposter&f=82

Zlosliwca (Administrator) - http://www.wizaz.pl/forum/member.php?u=1

lub proszę pytać o to na forum Technicznym dla katalogu kosmetyków: http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=56

Wątek zamykam.

Edytowane przez demonik
Czas edycji: 2006-11-28 o 12:44 Powód: uściślenie ;-).
demonik jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości