Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-22, 17:28   #1
ladyDIOR
Zadomowienie

GG do ladyDIOR
Laura Biagiotii, Roma

Bardzo proszę o pomoc. Jestem maniaczką zakupów na Allegro i mam pytanko. Chcę kupić perfumy ROMA , ale gdzieś wyczytałam, że zapachy Laury Biagiotti są bardzo często podrabiane. Miałam kiedyś te perfumy(7 lat temu je kupiłam, były jeszcze wtedy dostępne w perfumeriach), miały białą nakrętkę i produkowane były dla/przez Giorgio Beverly Hills. Teraz ta zakrętka jest przezroczysta i na spodzie jest napis P&G Prestige Beaute Geneva, London made in UK (poprosiłam o tę informację upatrzonego sprzedawcę). Myślicie, że to oryginał, czy lepiej nie ryzykować?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi
ladyDIOR jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 18:09   #2
Vila
Raczkowanie

Dot.: Oryginalna ROMA?

Nie jestem wprawdzie znawczynią, ani nawet posiadaczką Romy, ale wiem, że Giorgio Beverly Hills jest marką koncernu Procter&Gamble. To by wyjaśniało napis P&G. Mam nadzieję, że trochę pomogłam
Vila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 19:39   #3
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

A ja mam nieco inne pytanie, ale też odnośnie Romy: czy butelki są napełniane do końca, czy tak troszkę mniej...?
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 19:50   #4
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez joasiak1
A ja mam nieco inne pytanie, ale też odnośnie Romy: czy butelki są napełniane do końca, czy tak troszkę mniej...?
Roma, z tego co mnie wiadomo, nie jest napełniana do końca. Wygląda we flakonie jakby ją już ktoś upsikał.

Ja kupiłam dawno temu na Allegro Rome i była to okropna podróba! Na szczęście Sprzedającemu zawiesili konto, choć myslę, że teraz oszukuję z innego konta, a perfumy mu odesłałam. NIech se je wsadzi...
Stary 2005-12-22, 20:00   #5
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Roma, z tego co mnie wiadomo, nie jest napełniana do końca. Wygląda we flakonie jakby ją już ktoś upsikał.

Ja kupiłam dawno temu na Allegro Rome i była to okropna podróba! Na szczęście Sprzedającemu zawiesili konto, choć myslę, że teraz oszukuję z innego konta, a perfumy mu odesłałam. NIech se je wsadzi...
Serdeczne dzięki Pomadko!
Czy ktoś się jeszcze wypowie...?
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:01   #6
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7
Laura Biagiotii, Roma

Od x czasu mam w swojej ukochanej szafeczce z perfumami miniaturkę Romy LB.Nawet nie potrafię określić jak długo, ale... dobrych parę lat. Pamiętam, że pierwszy odbiór tych perfum był fatalny. Chyba zaaplikowałam sobie na skórze, ale w ogóle mnie nie interesowały. Przywiozła je kiedyś ciotka z Niemiec. Te i jeszcze jakieś inne - zdaje się "Laura", ale nie pamiętam dobrze.
Próbowałam do nich podejść jeszcze kilka razy, ale zawsze było to samo. I LUDZIE!!!!! Wczoraj, czy przedwczoraj nastąpił przełom. Na początku zapach jak zwykle zalał mnie swoją męskością (nic na to nie poradzę, że mi pachnie na początku jak męskie wody korzenne), ale póżniej wydobywać się zaczęła taka słodka słoneczna nuta..... Coś zaczęło mi pobrzmiewać jak Voile d'Ambre YR. Coś takiego miękkiego, niezupełnie dymnego, ale balsamicznego. Zobaczyłam dym znad kopków palonych jesienią liści, liście opadające, złote, babie lato i nieśmiałe jesienne słońce. I myślę, że sobie trochę z tym zapachem pobędę. Po tylu latach, po tylu latach........

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post49404430
olcia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:37   #7
MARTECZKA
Rozeznanie

Dot.: Roma....

Moja historia też dotyczy Romy,znalazłam się w jej posiadaniu w bardzo dziwnych okolicznościach ,otóż...znalazłam do połowy pełną 50-tkę...w niemieckim koszu na śmieci.Tak,tak,byłam w Niemczech (mieszkałam tam 3 lata),jadę na rowerze,wrzucam ogryzek,patrzę, a tam normalnie Roma leży.Wiem,że brzmi to dziwnie,ale ja jako stary pener lubię czasem,jak nikt nie widzi zerknąć,co jest w śmietniku,który mijam(raz znalazłam piękną skórzaną torbę na ramię)Ale to nie koniec,oprócz Romy - Venezia,tylko,że bardzo niewiele jej było ,też 50 tka(tak jak teraz na nią patrzę,został 1 cm wody)Oprócz tego trzecia buteleczka - "private number"Aigner, 30ml,zostało ze 2 cm.I jeszcze w tym śmietniku była szczotka do włosów (na którą się nie połasiłam ) Może po prostu jakaś kobieta w szale wysypała zawartość torby do kosza, a może ktoś ukradł babce torbę i to uznał za mało wartościowe i wyrzucił.
W każdym razie tak poznałam Romę.Muszę powiedzieć,że kiedy wącham ją prosto z buteleczki bardzo mi się podoba, ale kiedy tylko zaaplikuję ją na nadgarstek - nie mogę przejść tej dziwnej fazy,która mnie dusi.Wydaje mi się jednak,że ten zapach ma potencjał i ciekawi mnie jak "się on kończy".

Skład, z tego co czytałam ma bardzo apetyczny.
Tak więc Roma jest naprawdę interesująca,ja znajduję się w fazie testów,może kiedyś będziemy się nawet z Romą kolegowały!
MARTECZKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:54   #8
Hvid
Zakorzenienie

Roma na poczatku faktycznie jest duszaca, jest ro zapach ``z ogonem``, powazny, ja go uzywam raczej na wieczor. Ma w sobie jednak te radosna, wloska nutke. Nie wiem czemu, ale wloskie zapachy wydaja mi sie bardziej ``sloneczne, radosne`` od francuskich. Pewnie to nieprawda, a tylko moje subiektywne odczucie.
Mam nadzieje, ze nie przestana go produkowac . Szkoda, ze nie znam Venezii
Hvid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 12:28   #9
rawita
Zakorzenienie

Podoba mi się szaleńczo. Na mnie, ku zdziwieniu otoczenia, wychodzi nuta kościelna. Moja skóra zresztą Romę wytrawia, przez co nie czuć prawie w ogóle słodyczy, za to zapach robi się bardzo wyrafinowany. Mam miniaturkę i sporą odlewkę, ale przenigdy nie kupię całej, bo strasznie nie lubię tej kolumniastej butelki. To jest jedyny powód.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2006-09-16 o 16:50
rawita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 13:04   #10
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Moja historia z tym zapachem jest całkiem zwyczajna. Kiedy przyjechała do mnie ciocia z Niemiec podarowała mi inne perfumy i sporą próbkę Romy, którą od razu oddałam mamie. Pomyślałam, że to zapach nie dla mnie i tyle. Mama próbkę zużyła i dopiero gdy ta mała fiolka była pusta, powąchałam ją dokładniej i ówczas stwerdziłam, że pomimo intensywnego aromatu, zapach jest całkiem... całkiem... piekny. Nie wiem czy chciałabym go używać, może sporadycznie i wieczorem, bo jest zmysłowy i rozpraszający ale muszę przyznać, że na mamie pachniał ciekawie i zaskakująco długo.
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:36   #11
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Marteczka!!! Chyba od dzisiaj zacznę penetrować wszystkie kosze na śmieci! Niesamowita historia! Chciałabym tak znależć Black Cashmere.
A ja nie żebym do Romy zapałała jakąś wielką miłością, ale po prostu zaczęłam wyczuwać w niej coś poza męskimi nutami, które do tej pory nie pozwalały mi dojść do serca tego zapachu. Nie wiem co sprawiło, że zaczęłam czuć w nim jakąś słodką orientalność, kadzidło, mirra, czy coś takiego, ale nie dymne kadzidło. Nadal początek jest trudny do przebycia. Myślę czy by jej nie zmiksować z czymś.... Ciekawe jak by się układała z prostolinijnym kokosem z YR. Tak mi przyszło do głowy, żeby tę ostrość męską na początku połączyć z czymś mdłym, żeby się zrównoważyło???? Bodajże Roz-ter-ka pisała o tym, że kokos dobrze wychodzi w połączeniu z czymś.

Wymiana
Stary 2006-09-16, 21:57   #12
MARTECZKA
Rozeznanie

Olcia, poważnie Ci mówię - śmietniki to dobra rzecz, ale za mało doceniana
MARTECZKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 22:03   #13
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
... ale przenigdy nie kupię całej, bo strasznie nie lubię tej kolumniastej butelki. To jest jedyny powód.
Masz rację Rawita. Mnie też na początku flakon wydał się pretensjonalny i zbyt dosłowny. Nie znałam się w ogóle na perfumach. Wydawało mi się, że to jakieś tanie perfumy.... Do dzisiaj mi się ta flacha nie podoba. A zapach zaczyna.

Wymiana
Stary 2013-02-15, 20:59   #14
nuna_77
Zadomowienie

Dot.: Laura Biagiotii, Roma

Dziewczyny czy Wasza Roma też jest produkowana w Londynie?
8 abs
nuna_77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:20   #15
Monika_U
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Laura Biagiotii, Roma

Cytat:
Napisane przez nuna_77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasza Roma też jest produkowana w Londynie?
Na allegro u sprawdzonych sprzedawców są Romy wyprodukowane w Londynie UK.
Monika_U jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości