POMOCY!!! ... uczulenie po woskowaniu!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-18, 18:06   #1
Nicol-
Przyczajenie

POMOCY!!! ... uczulenie po woskowaniu!!

Witam was drogie panie. Ostatnio koleżanka namówiła mnie na depilacje całej twarzy woskiem. Co prawda mam problemy z hormonami i lekki meszek dlatego sie zdecydowałam. Ale po zabiegu poprostu była tragedia. Powstała wysypka. Pełno czerwonych krostek. Kosmetyczka co prawda próbowała to ratować w nastepne dni jakimiś maseczkami ale niestety efekt był marny. Teraz juz mecze sie z tym uczuleniem 6 dni i co prawda jest juz duzo mniejsze ale jest dalej a kosmetyczka zarzekała sie, że po paru dniach zniknie całkowicie!!! Ona robiła mi ta depilacje woskiem różanym. Czy to mozliwe bym miała uczulenie np. na tylko ten rodzaj wosku a inne moja skóra przyjmie inaczej? Bo jak będe miała na wszystkie to jak będe powtarzać ten zabieg?? Mam nadzieje, że włoski na twarzy nie wyrosna gorsze niz były bo sie chyba załamie Co jeszcze moge zrobic na moja wysypke? I czy jest jakis złoty środek na ten wosk? Czy duzo osób może byc na niego uczulona? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie
Nicol- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:03   #2
Fresa
Zakorzenienie

Dot.: POMOCY!!! ... uczulenie po woskowaniu!!

Wiesz ,może lepiej idź do dermatologa z buzią-tyle dni utrzymuje się uczulenie .Lekarka zaleci odpowiednią maść ,raczej trzeba już to leczyć.Są rózne rodzaje uczuleń-na przykład kontaktowe,egzema i tylko lekarka zdecyduje,które to Twój przypadek.Nie radziłabym stosować domowych sposobów-zwłaszcza,że dotyczy to buzi.

Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:37   #3
Hanka20
Zakorzenienie

mysle, ze reakcja na depilacje woskiem wcale nie byla spowodowana rodzajem wosku, jaki użyla do depilacji kosmetyczka. niektóre osoby niestety depilacji woskiem nie tolerują i w takich przypadkach w dzien, dwa po zabiegu na skórze pojawiają sie krostki, czasem zamieniające się w postac ropną. sama zdecydowalam sie kiedys na czesciową depilacje twarzy(usunelam woskiem włoski z brody) i przez pare dni mialam w tym miejscu pelno krostek. zniknęły po kilku dniach, ale na kolejna depilacje juz wiecej sie nie zdecydowalam jesli u Ciebie bedzie tak samo, a podejrzewam, ze krostki lada dzien znikną całkowicie, to mozesz zdecydowac sie na kolejną depilacje, i obserwowac jak bedzie zachowywac sie Twoja skóra. przyczyna takiego stanu moze leżec tez zupelnie gdzie indziej( wina kosmetyczki - zastosowala nieodpowiednie preparaty, czy np. wosk byl przeterminowany). róznie bywa! jesli zdecydujesz sie na kolejny zabieg, moze wybierz inny gabinet?? jesli jednak znowu powstana krostki, musisz wiedziec, ze taka jest juz Twoja natura i nic nie da sie z tym zrobic

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 10:55   #4
Emilia1
Zakorzenienie

te krostki moga być objawem zapalenia mieszków włosowych, czasami tak się dzieje po depilacji,jeśłi dłuzej isę utrzymują idz do lekarza , jesli nie to zastosuj coś łahodzącego np z aloesem, panthenolem.
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 15:26   #5
Fresa
Zakorzenienie

I daj znać,czy Ci przeszło -samo,czy byłaś u lekarza .

Stary 2006-09-20, 13:55   #6
Nicol-
Przyczajenie

Na pocztaku chciała bym podziekować za odpowiedzi A co do krostek to niestety nie chcą one zbyt opuścić mojej twarzy. Jest 8 dzień po zabiegu, krostki sa fakt mniejsze ale dalej widoczne ! Smaruje je maścią z cynkiem - bradzo pomogła! Po pierwszej nocy gdzie jej uzyłam efekt był bardzo widoczny! Troche mnie przeraża, że to utrzymuje sie tak długo. Coś mi sie wydaje, że to jak pisałą EMILA1 może być zapalenie meszków włosowych Czyli w konsekwencji o wosku na twarz bede musiała zapomniec, mam racje? Szkoda ...!! Jak nie minie do pt to wybiore się do lekarza....ale jestem bardzo zaskoczona reakcja na tą depilacje. Nie jestem ani uczuleniowcem ani nigdy nie miałam jakiś wiekszych problemów z cerą. Dlaczego tak się stało?? inne miejsca z których pozbywałam sie włosów za pomocą wosku nigdy po zabiegu nie wykazywały efektu uczulenia czy podrażnienia! Dziwne, że skóra twarzy tak zareagowała.... Jeszcze raz dziekuje za pomoc moje drogie panie i pozdrawiam ciepło Życze by zadnej z was sie to nie przytrafiło bo te krostki naprawde wygladają bardzo brzydko
Nicol- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 16:42   #7
Fresa
Zakorzenienie

Przede wszystkim życzę powodzenia w pozbywaniu się tych krostek ,co może być dość uciążliwe,jeśli to zapalenie mieszków włosowych .
Podobną reakcję na wosk miałam przy depilacji nóg,ale pomogło natychmiastowe schłodzenie-na drugi dzień nie było śladu .
Natomiast jeśli to zapalenie mieszków,to raczej będzie potrzebna maść z antybiotykiem.Z kolei po depilatorze zotała mi taka wątpliwa pamiątka-na szczęśćie jedna tylko .Krostka zeszła,ale zostało przebarwienie .
W kazdym bądź razie mam nadzieję,że wyleczysz ładnie buzię .
pozdrawiam.

Stary 2006-09-21, 13:15   #8
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Coś mi sie wydaje, że to jak pisałą EMILA1 może być zapalenie meszków włosowych Czyli w konsekwencji o wosku na twarz bede musiała zapomniec, mam racje? Szkoda ...!!
zapalenie mieszków włosowych się leczy więc po wyleczniu bedziesz mogła z wosku korzystać, jeśłi bezie z nimi wszystko ok, ale nie daję Ci gwarancji , ze skóra nie zareaguje juz tak znów. moze być to tez reakcja skóry na "pierwszy raz"

Cytat:
Jak nie minie do pt to wybiore się do lekarza....ale jestem bardzo zaskoczona reakcja na tą depilacje. Nie jestem ani uczuleniowcem ani nigdy nie miałam jakiś wiekszych problemów z cerą. Dlaczego tak się stało?? inne miejsca z których pozbywałam sie włosów za pomocą wosku nigdy po zabiegu nie wykazywały efektu uczulenia czy podrażnienia! Dziwne, że skóra twarzy tak zareagowała....
być moze stao sie tak dlatego że skóra twarzy jest delikatna, wokól ust jest takze wrazliwa niejednokrotnie , do tego czesto się ja dotyka, buziaki daje i bakterie przechodzą z jednego na drugiego. najprawdopodobniej to reakcja na depilacje , jak juz pisałam - zapalenie mieszków łosowych , ale nie widze tego wiec tylko mozemy podawać mozliwosci, być moze skóra nie została dobrze oczyszczona i bakterie od razu wlazły do otworków po włoskach
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 20:12   #9
n@talia19
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nicol- Pokaż wiadomość
Witam was drogie panie. Ostatnio koleżanka namówiła mnie na depilacje całej twarzy woskiem. Co prawda mam problemy z hormonami i lekki meszek dlatego sie zdecydowałam. Ale po zabiegu poprostu była tragedia. Powstała wysypka. Pełno czerwonych krostek. Kosmetyczka co prawda próbowała to ratować w nastepne dni jakimiś maseczkami ale niestety efekt był marny. Teraz juz mecze sie z tym uczuleniem 6 dni i co prawda jest juz duzo mniejsze ale jest dalej a kosmetyczka zarzekała sie, że po paru dniach zniknie całkowicie!!! Ona robiła mi ta depilacje woskiem różanym. Czy to mozliwe bym miała uczulenie np. na tylko ten rodzaj wosku a inne moja skóra przyjmie inaczej? Bo jak będe miała na wszystkie to jak będe powtarzać ten zabieg?? Mam nadzieje, że włoski na twarzy nie wyrosna gorsze niz były bo sie chyba załamie Co jeszcze moge zrobic na moja wysypke? I czy jest jakis złoty środek na ten wosk? Czy duzo osób może byc na niego uczulona? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie
tak jak mowisz,prawdopodobnie jestes uczulona na wosk i jesli masz tak silne uczulenie po nim nie zalecam Ci ponownego stosowania...wez wapno tak zwane Calcium-pomaga na uczulenia...mogla bys sie rowniez udac do lekarza,ktory by sie tym juz zajal.Sprubuj uspokoic swoja skore okladami z rumianku. nie stosuj juz tego typu wosku na twarz, Zawsze mozesz wyskubac wloski za pomoca pinsety,mozna tez zrobic Epilacje -zabieg kosmetyczny usuwajacy zbedne owlosienie razem z korzeniem. Pozdrawiam
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości