Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Pokaż wyniki sondy: Co wybrać?
Agent Provocateur 3 13,04%
Kenzo Oriental Flower 9 39,13%
Narciso Rodriguez For Her EDP 11 47,83%
Narciso Rodriguez For Her EDT 0 0%
Głosujący: 23. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-20, 19:59   #1
Nuitblanche
Rozeznanie

Smile

Jesienne dylematy...

Dziewczyny - pomocy!! Ostatnio dosyć mocno naciągnełąm możliwości swojego budżetu domowego, dlatego teraz postanowiłam się dobrowolnie ograniczyć Zastanawiam się nad zakupem jedengo flakonu. Wybór zawęziłam do: Agent Provocateur, Kezno Oriental Flower, Narciso Rodriguez EDP lub EDT. NR for wąchałam, ale edt czy edp..? Wspomóżcie proszę, zaczynam rozstroju nerwowego dostawać od myślenia, mam syndrom "osiołkowi w żłoby dano" Mile widziane sugestie innych zapachów o zbliżonych nutach
Nuitblanche jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:33   #2
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7
Dot.: Jesienne dylematy...

he he. Ciekawy eksperyment. Ja zaznaczyłam Kenzo O. Flower. Pamietam, że bardzo mi się kojarzył z Nature Millenaire, a ten zapach z kolei to dla mnie ucieleśnienie jesieni. Zapach z dymkiem jest wg mnie IDEALNY na jesień. Kenzo w dodtaku był jeszcze bardzo ciepły, przytulny, miękki, w końcowej fazie przyjemnie dymno-różany... to mój typ.

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post68212696
olcia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:33   #3
demonik
Zakorzenienie

Nuitblanche, wszystkie wymienione przez Ciebie zapachy podobają mi się . Jeżeli poszukujesz zapachu na dzień, to wybrałabym Kenzo (przypomina mi trochę złagodzoną wersję Le Baiser du Dragon Cartiera) lub - prędzej - któregoś Narciso (bo Smoka już mam ). Sama nie mogę się zdecydować, czy bardziej podoba mi się nieco chłodniejsza, ostrzejsza edt, czy cieplejsza i bardziej "maślana" edp... Chyba jednak woda perfumowana.

Na wieczór bezkonkurencyjny jest Agent P. .

demonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:45   #4
Nuitblanche
Rozeznanie

Demoniku, jesteś bezkonkurencyjna! Właśnie takie myślenie doprowadza mnie często do posuchy finansowej - ostatni miesiąc zakończył się skromnym wynikiem w postaci 10 nowych flaszek (dokładnie od 2 sierpnia do 3 września). Źle mi z tym, bo bzik niezbyt pozwala się kontrolować, a coś trzeba jeść... Co bym nie pisała - lubię w sobie tą wariacką żyłkę hazardzisty - przeżyję do 10tego czy będę wodę pić? Jeden z nowych nabytków poszedł już na wymianę, która jak się okazało również nie była trafna: wymienił stryjek siekierkę na kijek (Fidji na Cashmere Mist ). Na wiosnę chyba przesilenie mnie dopadło, bo stan posiadania się ustabilizował, w sierpniu jak widać dopadło mnie ze wzmożoną siłą, teraz potrzebuję wsparcia
Stary 2006-09-21, 06:03   #5
aragosta
Rozeznanie

Wybrałabym Kenzo a Narciso zachowała na wiosnę/lato gdyż pięknie rozwija się jak jest ciepło.
aragosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 06:20   #6
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez aragosta Pokaż wiadomość
Wybrałabym Kenzo a Narciso zachowała na wiosnę/lato gdyż pięknie rozwija się jak jest ciepło.
Zgadzam się z Aragostą, jeśli chodzi o Narciso edt (edp nie znam) - nie kupuj na jesień, bo on w niskich temperaturach jest prawie niewyczuwalny. Ja kupiłam swój zimą i po psiknięciu na nadgarstek po 10 minutach nic nie czułam, nawet chciałam sprzedawcy z Allegro awanturę robić
A przyszła wiosna i letnie wieczory i Narciso odżył
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 08:09   #7
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

N.R EDP jest super- tylko nie wiem czy Cie dobrze zrozumialam- chcesz zapach na teraz, czyli wczesna jesien? To bedzie idealny
Agent ..hmm tez idealny ..ale na pozny wieczor wiec trudno mi go polecic jesli masz wybrac jeden zapach.
Kenzo nie lubie, a N.R EDT tez jest piekny ale jak jest cieplutko- czyli np dzisiaj

Edytowane przez evee
Czas edycji: 2006-09-21 o 08:30
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 08:19   #8
demonik
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Demoniku, jesteś bezkonkurencyjna! Właśnie takie myślenie doprowadza mnie często do posuchy finansowej - ostatni miesiąc zakończył się skromnym wynikiem w postaci 10 nowych flaszek (dokładnie od 2 sierpnia do 3 września). Źle mi z tym, bo bzik niezbyt pozwala się kontrolować, a coś trzeba jeść... Co bym nie pisała - lubię w sobie tą wariacką żyłkę hazardzisty - przeżyję do 10tego czy będę wodę pić? Jeden z nowych nabytków poszedł już na wymianę, która jak się okazało również nie była trafna: wymienił stryjek siekierkę na kijek (Fidji na Cashmere Mist ). Na wiosnę chyba przesilenie mnie dopadło, bo stan posiadania się ustabilizował, w sierpniu jak widać dopadło mnie ze wzmożoną siłą, teraz potrzebuję wsparcia
No to skoro muszę wybrać jeden , to stawiam na Narciso edp .

Pochwal się nam później zakupem .

Stary 2006-09-21, 08:34   #9
Reni74
Raczkowanie

GG do Reni74

Mam NR EDT i EDP,cudne obie .Na ciepłą i nawet trochę chłodniejszą jesień EDP będzie super
Reni74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 08:43   #10
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Polecam For Her w wersji wody perfumowanej (trzyma się blisko skóry i jest doskonały na co dzień) i Agent Provocateur (jest bardzo ciekawy i taki intrygujący, zdecydowanie pasuje na jesienne wieczory). Oba są godne polecenia i trudno wybrać jeden Chociaż ja zagłosowałam jednak na For Her...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 08:45   #11
Nuitblanche
Rozeznanie

Eeee... Wiecie, chyba moje mocne postanowienie legnie w gruzach Przed chwilą przeczytałam na gazecie o wycofywaniu Nu, a zbieram się już długo by je kupić; okazja kupna AP na Allegro nie zdarza się zbyt często, jeszcze Black Bulgari kusi mnie. 3 flaszki u tego samego użytkownika... Może by jakiś rabat nakręcić, żeby choć na chleb pozostało Raaatunku...
Stary 2006-09-21, 08:56   #12
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Eeee... Wiecie, chyba moje mocne postanowienie legnie w gruzach Przed chwilą przeczytałam na gazecie o wycofywaniu Nu, a zbieram się już długo by je kupić; okazja kupna AP na Allegro nie zdarza się zbyt często, jeszcze Black Bulgari kusi mnie. 3 flaszki u tego samego użytkownika... Może by jakiś rabat nakręcić, żeby choć na chleb pozostało Raaatunku...
Ja też miałam zamiar kupić Nu, ale lista planów zakupowych jest długa i inne perfumy czekają w kolejce A w której gazecie przeczytałaś o wycofywaniu tego zapachu ?

Stary 2006-09-21, 09:01   #13
Nuitblanche
Rozeznanie

Myszko - http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...469&a=48970006 oraz http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...469&a=48979361
Stary 2006-09-21, 09:12   #14
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Polecam For Her w wersji wody perfumowanej (trzyma się blisko skóry i jest doskonały na co dzień) i Agent Provocateur (jest bardzo ciekawy i taki intrygujący, zdecydowanie pasuje na jesienne wieczory). Oba są godne polecenia i trudno wybrać jeden Chociaż ja zagłosowałam jednak na For Her...

widze,ze znasz obie wersje N.R- gdzie udalo Ci sie powachac EDP?

Co do Agenciora... to chyba dobry na jesienne noce, bo jako zapach do "ludzi" to chyba sie nie nadaje... no chyba ,ze ktos lubi byc tak jednoznaczny...dla wszystkich Chyba ,ze na Tobie pachnie inaczej?
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 09:20   #15
demonik
Zakorzenienie

Cytat:
Agent Provocateur (jest bardzo ciekawy i taki intrygujący, zdecydowanie pasuje na jesienne wieczory).
Agent Provocateur pasuje na wieczory i noce bez względu na porę roku. Jest wyjątkowo dosłownym i cielesnym zapachem, wzbudzającym wiele kontrowersji. Seksowna bielizna, mocny makijaż i AP wyjątkowo dobrze razem współgrają .

Nie są to perfumy "lekkie, łatwe i przyjemne". Równie dużo osób je kocha, co nienawidzi. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy i póki co zbieram na własną flaszkę .

Stary 2006-09-21, 09:28   #16
Nuitblanche
Rozeznanie

To prawda. Podczas jednej z nielicznych wizyt w Sephorze testowałam AP z przyjaciółką. Dla mnie - zachwycające, dla niej - ekhm... "jakby menel, który nie wytrzymał i popuścił" Doznania skrajne, ale nie poddam się, to ja będę w nim chodzić
Stary 2006-09-21, 09:38   #17
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Agent Provocateur pasuje na wieczory i noce bez względu na porę roku. Jest wyjątkowo dosłownym i cielesnym zapachem, wzbudzającym wiele kontrowersji. Seksowna bielizna, mocny makijaż i AP wyjątkowo dobrze razem współgrają .

Nie są to perfumy "lekkie, łatwe i przyjemne". Równie dużo osób je kocha, co nienawidzi. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy i póki co zbieram na własną flaszkę .
Dokładnie tak. To taki zapach, który jest bardzo wyzywający, śmiały (jeśli można tak mówić o perfumach) Napisałam, że pasuje na jesienne wieczory, bo teraz mamy jesień co oczywiście nie oznacza, że nie pasuje na wiosnę itd. Generalnie prawie nigdy nie sugeruję się porą roku tylko własnym nastrojem, ewentualnie porą dnia, temperaturą (np. nie wyobrażam sobie Jungle Elephant w upał) i tzw. "okazją". Wiele osób nie przepada za Agentem, jeżeli chodzi o mnie to zapach podoba mi się.

Stary 2006-09-21, 09:44   #18
E
Zakorzenienie

Myszko, a ja bym chętnie niuchnęła NR EDP - możesz mi próbkę przesłać. Odwdzięczę się
E jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 10:10   #19
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
widze,ze znasz obie wersje N.R- gdzie udalo Ci sie powachac EDP?

Co do Agenciora... to chyba dobry na jesienne noce, bo jako zapach do "ludzi" to chyba sie nie nadaje... no chyba ,ze ktos lubi byc tak jednoznaczny...dla wszystkich Chyba ,ze na Tobie pachnie inaczej?
Wersje toaletową znam doskonale, natomiast nie spotkałam się z testerem wody perfumowanej w żadnej perfumerii. Mam ciotkę w Niemczech i ona jest prawdziwą miłośniczką perfum, testuje nowości i czasem przysyła mi jekieś perfumy. Kiedy ostatnio była u mnie z wizytą podarowała mi Elizabeth Arden (Green Tea Cooling Scent Spray) i moją ukochaną OI (upolowaną za pośrednictwem internetu) oraz pochwaliła się swoim nabytkiem, a to właśnie był For Her w różowej butelce (czyli woda perfumowana). Nie poleciłam Nuitblanche wody toaletowej, bo jest zbyt delikatna i na mojej skórze pachnie niezbyt długo A zapach wody perfumowanej pamiętam niestety jak przez mgłę (w moim odczuciu był nieco zmodyfikowany i zachwycona nowymi nabytkami, po prostu nie przywiązałam większej uwagi tak by jednoznacznie wskazać różnice), ale wydaje mi się, że każda wersja Edp jest trwalsza od Edt.
Nie prosiłam ciotki o próbki albo ewentualną możliwość wypsikania się tym zapachem, bo utęskniona do granic marzyłam tylko o obfitym spryskaniu ciała OI i zwyczajnie zobojętniałam na For Her.

Stary 2006-09-21, 10:12   #20
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Myszko, a ja bym chętnie niuchnęła NR EDP - możesz mi próbkę przesłać. Odwdzięczę się
Niestety nie zaliczam sie do grona szczęśliwych posiadaczek For Her Edp, zapach poznałam przez przypadek (opisałam powyżej) i nie dysponuję nim

Stary 2006-09-21, 10:17   #21
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Szkoda, że wycofują Nie był zły. Nawet mi się podobał, może był trochę pieprzny (Edp) ale ciekawy. Trzeba się spieszyć z kupowaniem

Stary 2006-09-21, 10:22   #22
E
Zakorzenienie

Cytat:

Myszko, po co więc napisałaś to, co powyżej? Jak można głosować na coś, czego się nie zna, czy nie zwróciło się uwagi? Przecież to podważa Twoją wiarygodność i wkrótce w ogóle nie będzie sensu czytać Twoich wypowiedzi - bo, albo żywcem zerżnięte z netu, albo twórczość radosna nie mająca poparcia Twoich doświadczeniach.
Nie wiem po co to robisz - chcesz się czuć ważna? Przecież na tym forum wszyscy są ważni, nawet jeśli ZNAJĄ jeden, jedyny zapach, ale mówią o nim w oparciu o WŁASNE odczucia.
Stary 2006-09-21, 10:31   #23
Dallale
Rozeznanie

Nuitblanche, przede wszystkim podziwiam, bo moja jesienna zakupowa lista jest wciąż coraz dłuższa i dłuższa...Jeżeli szukasz zapachu na wczesnojesienne dni, to nie wyłamię sie i także polecę ci NR edp-cudnie maślany, idealnie będzie komponował się z obecną porą roku, a i wczesną wiosną będzie idealny
Co do Agenta, to sama jestem w nim nieprzytomnie zakochana i zajmuje on zaszytne pierwsze miejsce na mojej wish liście, ale jak piszą dziewczyny, jest zdecydowanie wieczorowy, pachnie jednoznacznie i bardzo, hmm, erotycznie (przynajmniej dla mnie, bo nie kojarzy mi się z żadnym menelem). Sama nigdy nie założyłabym go i chyba też nie chciałabym na nikim poczuć w dzień

EDIT: Dopisuję, żeby nie było niedomówień NR edp poznałam podczas pobytu w kraju naszych zachodnich sąsiadów, oczarował mnie do tego stopnia, że sama planuję zakup

Edytowane przez Dallale
Czas edycji: 2006-09-21 o 11:24
Dallale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 11:00   #24
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez E Pokaż wiadomość
Myszko, po co więc napisałaś to, co powyżej? Jak można głosować na coś, czego się nie zna, czy nie zwróciło się uwagi? Przecież to podważa Twoją wiarygodność i wkrótce w ogóle nie będzie sensu czytać Twoich wypowiedzi - bo, albo żywcem zerżnięte z netu, albo twórczość radosna nie mająca poparcia Twoich doświadczeniach.
Nie wiem po co to robisz - chcesz się czuć ważna? Przecież na tym forum wszyscy są ważni, nawet jeśli ZNAJĄ jeden, jedyny zapach, ale mówią o nim w oparciu o WŁASNE odczucia.
Kochana E, napisałam, że głosuję na Edp, bo poznałam go dzięki ciotce. Na niej pachniał bardzo ładnie, ale trzymał się blisko skóry. Kiedy czekałam na OI i byłam zniecierpliwiona faktem, że niedługo ją dostanę, no i w momencie, w którym tak się stało, nie zawracałam sobie głowy innymi perfumami Napisałam również, że Edp wydała mi się cięższa i nieco zmodyfikowana, ale niestety bazuję na doświadczeniach (własnych), które pamiętam jak przez mgłę. Wersję Edt powąchałam póżniej i podkreśliłam, że na mojej skórze jest nietrwała. Na temat wiarygodności i zżynania z netu, wypowiedziałam się dosyć obszernie w innym wątku i dlatego nie chcę pisać na ten temat tutaj Wszystko co miałam do powiedzenia zostało już powiedziane wtedy Mogę tylko napisać, że to co piszę na forum to moje osobiste opinie i w żadnym wypadku nie są zerżnięte z internetu ! Feralna recenzja uznana za zerżnietą z netu miała być kontunuacją zgłoszenia. Popełniłam wtedy błąd, bo powinnam była od razu opisać swoje wrażenia, bez zbędnych informacji z internetu, które każdy może znaleźć, jednak recenzję edytowałam i taka sytuacja była jednorazowa, przyznam, że sama nie rozumiem dlaczego wtedy nie napisałam nic od siebie ! Nie piszę na forum po to aby czuć się ważna, czy po to aby zwrócić na siebie uwagę . Piszę po prostu wtedy kiedy chcę coć od siebie dodać. Nie wypowiadam się na temat perfum, których nie znam i nigdy nie wąchałam. Z zapachów nad którymi zastanawia się Nuitblanche to najmniej podoba mi się Oriental Flower (dla mnie zbyt mdły), Agent pasuje raczej na wieczór, Edt jest zbyt delikatna na jesień. Została wersja Edp, która z pewnością będzie trwalsza od Edt i między innymi jest to jeden z powodów, dla których ją polecam. Patrząc z perspektywy czasu, to wersja perfumowana nie różni się w stopniu ogromnym od wersji toaletowej, chociaż kompozycja zapachowa wydała mi się w pewien sposób zmodyfikowana. Niestety wąchałam dawno i nie za bardzo pamiętam Nie wiem czy to była zasługa skóry ciotki, czy zasługa zapachu Wiem tylko, że zapach mi się spodobał i uznałam go za odpowiedni na co dzień, bo nie przytłacza swoja wonią, ale nie przywiązałam do niego większej uwagi ze względu na podarowaną OI

Stary 2006-09-21, 11:17   #25
demonik
Zakorzenienie

Cytat:
(...) Edt jest zbyt delikatna na jesień. Została wersja Edp, która z pewnością będzie trwalsza od Edt i między innymi jest to jeden z powodów, dla których ją polecam. Patrząc z perspektywy czasu, to wersja perfumowana nie różni się w stopniu ogromnym od wersji toaletowej, chociaż kompozycja zapachowa wydała mi się w pewien sposób zmodyfikowana.
Na mnie obie wersje Narciso są zabójczo trwałe. EDT po raz pierwszy testowałam jesienią (użyłam pół próbki, pachniałam calutki dzień, a szal jeszcze długo po aplikacji utrzymywał zapach) i właśnie z nią mi się kojarzy, stawiam jednak na EDP (poznałam dzięki Evee ), bo choć generalnie niewiele się różni od wody toaletowej, to chyba jednak bardziej mi się podoba ta miękkość wody perfumowanej.

Stary 2006-09-21, 11:19   #26
E
Zakorzenienie

Stary 2006-09-21, 11:23   #27
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Na mnie obie wersje Narciso są zabójczo trwałe. EDT po raz pierwszy testowałam jesienią (użyłam pół próbki, pachniałam calutki dzień, a szal jeszcze parę ładnych dni) i właśnie z nią mi się kojarzy, stawiam jednak na EDP (poznałam dzięki Evee ), bo choć generalnie niewiele się różni od wody toaletowej, to chyba jednak bardziej mi się podoba ta miękkość wody perfumowanej.
Jest wiele zapachów, które na mojej skórze wyróżniają się wielką trwałością, niestety trwałość For Her jest raczej przeciętna ale wiadomo, że każda skóra inaczej reaguje na zapachy.

Stary 2006-09-21, 16:04   #28
aragosta
Rozeznanie

Cytat:
Jest wiele zapachów, które na mojej skórze wyróżniają się wielką trwałością, niestety trwałość For Her jest raczej przeciętna ale wiadomo, że każda skóra inaczej reaguje na zapachy.
Miałam kilka próbek For Her i zapach był na mnie niesamowicie trwały , przed sekundką zerknęłam na opakowanie próbki bo myślałam, że miałam EDP a tu miła niespodzianka - EDT trwa i trwa i trwa na mnie wiele godzin . Muszę kupić na lato, ale czy wytrzymam przez tyle miesięcy?
aragosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 16:19   #29
Nuitblanche
Rozeznanie

Klamka zapadła, kupiłam! Wybór padł na AP. Już nie mogę doczekać się paczki Następny dopływ gotówki (tylko dwa tygodnie powstrzymywania się ) przeznaczam na NR for her edp i Oriental Flower. Te drugie muszę mieć, w połączeniu z moją skórą są niesamowicie kadzidlane. Jedynym wyjątkiem może być NIESAMOWITA okazja. Wtedy kupię wszystko wcześniej
Stary 2006-09-21, 17:00   #30
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Klamka zapadła, kupiłam! Wybór padł na AP. Już nie mogę doczekać się paczki Następny dopływ gotówki (tylko dwa tygodnie powstrzymywania się ) przeznaczam na NR for her edp i Oriental Flower. Te drugie muszę mieć, w połączeniu z moją skórą są niesamowicie kadzidlane. Jedynym wyjątkiem może być NIESAMOWITA okazja. Wtedy kupię wszystko wcześniej
Gratuluję decyzji Z pewnością będziesz zadowolona. Agent to mocny, intensywny i faktycznie prowokujący, charakterystyczny zapach Właśnie wącham nadgarstek, który został nim spsikany kilka godzin temu Zapach jest baaardzo trwały Wiem, że budzi sprzeczne uczucia i kontrowersje, ale moim zdaniem to dobrze, bo mniej osób nim pachnie

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości